Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 16:12   #21
[QUOTE=abilan;9851843]
Quote:
Mi smo povratnu kartu iz Pariza za D. platili oko 25 eura tako da i na to računaš
.
Po osobi ili...?
Mi idemo iz pariza za D.,to je kazu direktno,a iz D.na aerodrom uz presjedanje.

Quote:
Uglavnom pripremi jaaaaako puno novaca, trebat će vam, Pariz je jaaaako skup.
O.K. kad je bal nek je maskenbal.Barem sam uz moje klince cijepljena protiv shopinga
Quote:
A što se tiče vode, ako ti klinci nose ruksake unutra ubaci i vode i hrane, nitko ne provjerava, bar nas nisu.
Hmmm,moji su prilicno lijeni za nesto nositi,ali imamo tatu koji voli jacat misice ,pa eto mu prilike.

Quote:
A što se predstava tiče ne znam jer mi nismo išli. Bili smo samo jedan dan pa smo išli samo na vožnje.
Ali zaista vrijedi ići, nezaboravno iskustvo
.
Hvala ti na informacijama,mislim da ni ja necu to iskustvo bas brzo zaboravit.


.
pliva plava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 16:33   #22
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Uopće nemaš beda ako ste tamo preko tjedna.U tom slučaju pola brige si skinula s vrata jer su vikendom ludnice svugdje.I ja uvijek kompliciram ali to je u slučaju kratkih odlazaka na mjesta gdje se ima puno za vidjeti nužna opcija.Ne zujiš ko muha zunzara neg si lepo spremna za uživanciju.
Sad,o Parizu za klince ja bih ti mogla pisati do preksutra,a budući da nemate baš preveć vremena ja ti predlažem jednu "laganini" šetnijcu od Tour Eifella po Champs Elysees (neka skužaju frankofili ako je puno krivo) pa sa planom u rukama prošvrljati što se želi.Zaista se s njima ne isplati obilaziti povijesne stvarčice (barem sa mojima je tako) no ima jako zgodno mjesto u kojem djeca uživaju a to je Cite des sciences,odnosno nešto kao luuuudo zabavan tehnički muzej u kojem za djecu kao što su tvoji postoji dvosatni edukativni obilazak (zajedno sa roditeljima) u kojem su na nevjerojatno zabavan i zanimljiv način objašnjeni razljičiti tehničko-znanstveni izumi iz stvarnog svijeta.Proguglaj pa nađi kad su ti u danu ture,jer su čini mi se samo dvaput dnevno i ulazi se točno u minutu.U krugu Citea imaš i mogućnost razgledavanja podmornice iz 2.svj.rata iznutra,a i 3-D kino sa 20 minutnom ludom projekcijom (no,to ćete izguštati u D).za usporedbu,moji su imali 3 i 6 godina kada smo bili i bilo im je super.Postoje ture za djecu do 7 god. i od 7. nadalje.Cijene ulaznica nisu skupe.
Prekrasa im je i botanički i ZOO vrt koji su blizu.Ma,da i u niš od tog ne odete sama šetnja gradom će vas oduševiti.
Ja bih ti preporučila (sorry ak je ovo reklama,samo bih htjela ženi pomoć) da si kupiš knjižicu Top 10 Pariza u izdanju,čini mi se Znanja,cijena je oko 80 kuna a jako će ti se isplatiti jer imaš zgodan plan grada na unutrašnjosti korica i plan Metroa koji je jedan od najjednostavnijih za snalaženje od svih u kojima sam bila.
Knjižica je na hrvatskom i mislim da ćeš naći najjednostavniji način da sa aerodroma dođeš do željenog odredišta.Mi smo bili sa vlastitim autom.Frendovi su se od tog aerodroma do grada vozili taksijem ali oni zaista imaju dubok novčanik.
Od grada direktno do D dovezeš se metroom.Nisam sigurna,mislim da obiteljska karta ne postoji,ali postoji karnet od 10 karata koji je povoljan-tipa jedna karta ispadne kao za naš ZET,a tamo su cijene ipak puuuno više.Najjeftinije je jesti u McD i obavezne crepes-palačinke na kiosku kao u Zg.
Jaaaako pazite na novčanike i fotiće i držite ih uz sebe.Ne zaustavljajte se kod uličnih prodavača svegaisvačega ni iz sažaljenja.
Uživajte i slobodno pitaj ak te još kaj zanima.
Mucek-smucek dodje mi da te povedem sa sobom.
Jos ak si tak dobro organizirana kao sto pises stvarno mozes mjenjati profesiju.(u tur.vodice mislim)
Muz i ja smo bili pred koju godinu sami u Parizu i sjecam se da smo se posteno natabanali.Jer,kao,tako najbolje upoznas grad.
Ta opcija u familijarnom izdanju mi je malo too much.
Ovo sa
Quote:
Cite des sciences,odnosno nešto kao luuuudo zabavan tehnički muzej u
mi zvuci jako dobro.Budem provjerila.
Botanicki ne,a ZOO imaju tu(mi smo blizu Beca).
Dobro da si me podsjetila na palacinke,barem cu ja doci na svoje.
Hvala jos jednom i javim kako je bilo.
pliva plava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 00:08   #23
karta za taj vlak ti je po osobi svakog došla oko 20 ili 25 eura
znam da smo moj muž, moj brat i ja imali sve skupa oko 240 eura i mislili smo da imamo para preko glave, a na kraju smo nakon plaćenog vlaka (25 eura po glavi), upada (oko 40 eura po glavi) ostali na bijednih 35 eura. S tim smo novcima uspjeli kupiti pet jadnih hot dogova i dvije vode od pola litre i tako smo se jadno osjećali, ko zadnja sirotinja kako su nas opeljušili. Na kraju smo, dok smo čekali paradu, kao prosjaci po džepovima prekapali i tražili cente kako bi mogli kupiti nescaffe da se malo ugrijemo.
Ali vrijedilo je svakog centa, jedino nam je bilo žao što nismo ponili više novaca da možemo kupiti suvenire i normalan obrok.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 10:44   #24
S malom djecom u Disneylandu

proveli smo s kćerkom od 2g i 9 mjeseci i sinom od 19 mjeseci u disneylandu 7 dana i imamo hrpu korisnih savjeta pa ako koga zanima gdje ,šta ,kako, zašto..pitajte!
sve u svemu prekrasno iskustvo(SKUPOO) al uz dobru pripremu puta i stvari koje su nam tamo bile potrebne prošlo je bez većih stresova (osim umornih ruku i nogu)).
pa eto..
i nisam ovo otvorio na putovanjima jer smatram da je ovo korisno u prvom redu za roditelje..
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 10:53   #25
bas lijepo od tebe, samo ti napisi svoja iskustva, dnevnik puta, preporuke
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 11:00   #26
Napisi mene zanima!Naime,mi smo mislili ici na jesen tam pa vidicemo ak nebi sta iskrslo.Znas ono ,kad planiras kak se izjalovi!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 11:03   #27
Pricaj sve redom...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:09   #28
evo budem tijekom dana napravio neki tekst poduži pa stavim...drago mi je da ima interesa
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:01   #29
Ja se sjećam svog posjeta Disneylandu u Los Angelesu. Pamtim gužvu, kilometarske redove za vožnje od 1 minute, vrućinu, gužvu i opet tako. Nadam se da je ovaj Europski malo manje gužvovit.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 06:32   #30
Nama je Disnyland pod nosom skoro i spremamo se skoro ic u te krajeve ali mislim da cu cekat jos koju godinu. MIslim da tak mali klinci nemaju sta tamo raditi. MOje su 3 i 1 godinu i jos su male. Otpelajt cu ih u village gdje mogu vidjet likove i malo prosetat okolo ali u sam park jos ne idemo,barem dok bu mladja 4,5 godina. Muz i ja smo bili pa mi i nije nesto da moramo ici. Spremamo se u Sea World to mi je nekak ipak malo bolje za tak male. Mene i te guzve uzasavaju, malci ne mogu ici na neke voznje osim na par, mi ne mozemo ici jer bome sa dvoje djece kad si u takvom guzvovitom okruzenju jos cuvat klince na smjene mi je koma. Hrana je koma, ma ne znam ,ja cu cekat.
Voljela bi cut vas dozivljaj.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 11:04   #31
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Spremamo se u Sea World to mi je nekak ipak malo bolje za tak male.
Sea World i San Diego Zoo sve pohvale, zaista se isplati otići
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 11:12   #32
Rezervacija karata
- odlučili smo ako već idemo da to ne bude kraće od 5 dana a na kraju je ispalo od 28.12-03.01.
- 01.09.rezervacija je napravljena na disneylandparis stranici ali prilikom ispunjavanja formulara došlo je do određenih poteškoća tako da je supruga na kraju nazvala disney i napravila rezervaciju telefonski..razgovor traje 10-15min (engleski s fr naglaskom-budite sami kad telefonirate).Inzistirali smo na plaćanju amexom iako preferiraju mastercard.Cijeli razgovor sa operaterom se snima što vam kažu tako da nema zloupotrebe vaše kartice i podataka.
- Odlučili smo se za hotel http://www.disneylandparis.com/uk/hotels/sequoia_lodge/
- Uzeli smo sobu montana sa dva double bed (veliki su skoro kao bračni), doručak, i večere (half bord standard).Montana soba se razlikuje od standardne jer ima mini bar ( SAVJET-ne treba vam minibar jer ako vam ga malo dijete otvori i samo malo povuče nešto iz njega elektronski vam na račun sobe sjeda kao da ste popili ili pojeli nešto)
- Za večeru uzmite kod rezervacije aranžmana half bord PLUS menij jel sa vaučerom za standard (19eur vrijedi) nemožete jest u svim restoranima-morate nadoplatit.. a sa PLUS možete.ZA TAKO MALU DJECU(do 5 g recimo) NE UZIMAJTE NIKAKOVE MENIE ZA HRANU jel je sve manje-više na principu bara i mogu bez problema jest sa vama koliko god hoće.
- Avio karte su kupljene u air franceu i pošto se radilo o novogodišnjem terminu više nije bilo povoljnijih karata (savjet prvo rezervirajte avio kartu pa onda hotel).Karte su koštale 5711 kn ( mali će sjedit u krilu za 18 eura čini mi se a kćer sama za 125 eur a ostalo smo nas dvoje i takse u toj cijeni).Plaćeno jednokratno amex.
- Naplata aranžmana trebala je ići 30.11.i pošto se ništa nije događalo a najavili smo transakciju amexu i dobili odobrenje zvali smo pariz i kažu oni ne prolazi.Na kraju je supruga na fiksnom imala pariz a na mobu amex i sve je prošlo bez problema.Cijena aranžmana s doručkom i večerom(standard) ukupno 15069,96 kn.
- Prije puta uzeo sam obiteljsko putno odsiguranje u Croatia osig. Za nedaj Bože da trebamo doktora i sl (15eur za sve) osigurao sam prtljagu i nas sve od posljedica nesretnog slučaja..Sve ukupno oko 240 kuna.Policu možete poslije sam čuo i internetom napravit..
PUT-šta nositi
- supruga i ja smo odlučili da ćemo za sebe uzeti minimalno garderobe.po 2 majice duge i kratke,čarape i veš za svaki dan i po jedna topla vesta i još rezervne hlače.i to je bila dobra odluka da se ne nakrcamo sa nepotrebnim. Za djecu smo ponjeli po 7 bodija,7 majica dugih,7 štramplica,par termo čarapa i super tople čizmice svakome ,šlapice za po hotelu,podlogu gumenu za krevet jel kćer nije na pelenama ali jednom mjesečno pobjegne u krevet (tak je i bilo).RUČNIKE NE jer ih mjenjaju svaki dan i ima ih hrpa.Kolica nismo nosili jel su ogromna(o tome malo kasnije).Djeca nam za doručak i večeru pored svega moraju popiti bočicu toplog čokolina(OVISNICI).tako da smo nosili zapakirani veliki čokolino,bočice dugačku žličicu i pribor za čišćenje.GRIJAČ za bočice dobijete u hotelu!!.Nosili smo i 2 litre mljeka (po 2dcl) jer nismo znali za prvi dan di ćemo kupit.
- Od apoteke za djecu-lupocet sirup,ibuprofen sirup,fenistil kapi,fiziološka za nos,električna pumpica za nos,toplomjer elektronski.PELENE !!!( pelene su tamo skupe užas i nekad nema veličine.u disneylandu u baby care centru di imate doktora i sl možete kupit pelene na komad 1 euro..Znači pelene kupite ovdje i raspakirate i razbacate po koferima i tako uštedite mjesto.
- Mislio sam nosit laptop(backup fotke i kamere) a dobro da nisam teret više a nebi mi koristio..kupio 2gb karticu za fotić 230kn hg spot i 1700 fotki stane (ispucao 700).
PUT
- avion nam je išao u 13h.aerodrom zagreb check in u 12h.djeci je vrijeme za spavanje tako da savjetujem da vam neko pomogne od familije il frendova do odlaska u avion.Pohvalno je da su nas pustili preko reda i za pregled i u avion.LJEKOVE,MLJEKO stavite u putne torbe.Kamere fotiće i sl sa sobom u avion kao i pribor za prematanje beba i nešto za jest za djecu.U avionu su klinci bili dosta živahni i preporučam ako imate ponesite prenosni dvd sa crtićem ili nešto za igru na mjestu (dobiju u avionu bojanku i bojice). Za jest dobijete sendvić i piće po izboru. PREMOTAVANJE u avionu skoro pa neizvedivo(naš nije bio velik).Ja sam malog pokakanog morao premotat na koljenima u wc-u.
- Kad sletite još 15 minuta se vozite po pisti-ogroman aerodrom i 20 min traje carina i torbe cca.Srećom kolica za prtljagu su dosta velika pa bar jedno djete možete voziti s njima.
- Cca svakih pol sata -45 min na izlaz tog dijela terminala dolazi disney bus koji vozi u selo.karta je 16eur za odrasle.klinci do 3 g ne plaćaju iako će vas probat zeznut kao reli ste 2 adult i 2 kids a ne 2 baby.nama je mala na rubu 3 godine i sumljiva im je.
- Vožnja do sela 45min-1 h. I bus staje ispred hotela.Opet vam tu može pomoć neka igračka ili dvd prenosni jel klincima je već dosta.
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 11:12   #33
HOTEL
- check in traje 15 min –provjerite dali su 2 double bad u sobi da ne dobijete male za djecu.
- Sobe su super samo što griju ko ludi(nama je svih 7 dana bilo isključeno grijanje) i još smo otvarali prozor
- Za prvu večer smo rezervirali za 18 h večeru u hotelu..doplatili 24 eura (po 8 za odrasle jer je večera 27eur a vaučer vrijedi 19eur(kod plus varijante to nemorate) i 2 pive za tatu)-u večeru je ukljućeno jedno bezalkoholno piće.Voće možete uzet u sobu
- Za doručak dobijete vip pass i stvarno se najedete koliko hoćete..nema čega nema.(mljeko toplo i hladno tu možete uzet).Mi smo radi onog čokolina ipak kupili u hotelskom dućanu mljeko1,80eur litra (na stanici podzemne je 0,90e).

DISNEY

- od našeg hotela do disneya imate pješke 10min, a vozi i bus stalno. Prvo jutro je pljusnula kiša i kupili smo kišobran (ponesite možda) disney naravno 30 eur. Brzo smo skužili da nam trebaju kabanice koje imate na svakom koraku (8eura velike 6 eura male ). Taman kad ih kupite kiša prestane-i nije više padala idućih 7 dana..
- ULAZ je velik ali nastojte koristiti bočne (desni) jer je ipak manja gužva.postoji i predulaz gdje se kontroliraju torbe ako ih imate..kartu ste dobili stalnu u hotelu tako da samo prolazite..čim se uđe u park desno ima dućan i STROLLER RENT ili ti kolica za iznajmljivanje.PREPORUKA-uzmite kolica za broj dana koliko ste tamo i možete ih furati sa sobom u hotel i gdje god.po komadu 7,5eur dan.TVRDIM da nam je to skoro najbolje potrošenih 90 eura tamo.kolica su kao maksi cosi ona sa tri velika kotača i vrlo su funkcionalna i čvrsta i možete hrpu vrečica objesit na njih..isto tako kad stojite u redu za nešto kolica sparkirajte i niko ih neće dirat zajedno sa stvarima NEVEJEROVATNO al istinito. Kao polog za kolica ostavi se 150 eura –slip od kartice sa provuče i vrate vam ga kad vi njima kolica.. dobijete i potvrdu s kojom kolica mogu van parka i da ih neko i mazne nemre izać van što sa privatnim kolicima nije slučaj.
- Dekice svoje nemojte nosit.na svakom koraku možete kupit diznijeve prekrasne za 15 eura i s njim utoplit djete u kolicima
- Prvi dan smo uspijeli prošetat kroz cijeli disneyland i probat neke sadržaje na kojima nije bila gužva (manje od 15min čekanja).ručali u fastfoodu 20 eur .kokice su im SLATKE katastrofa.sokovi u parku 2,60eur na kioscima.
- Wc čisti malo se čeka al ide brzo..ima dio za prematanje beba.
- Na sadržajima na kojima se dulje čeka(1-2 sata) preporučam uzeti fast pass.znači ujutro uđete u park ubacite svoju kartu u fast pass uređaj kod tog sadržaja i primjerice između 13 i 13.15 ste na redu. Za to vrijeme obilazite ostalo.Iza glavnog dvorca ima fast pass info di se vidi koliko se čeka gdje pa možete prema tome donjeti odluku.
- Nebi sad ulazio u detalje šta je šta od sadržaja nego ću koji dan stavit post sa preporukom šta nam se i našoj maloj djeci činilo najzanimljivije i naj prihvatljivije s obzirom na njhovu dob.primjerice na pirate s kariba djeca nisu najbolje reagirala jer je mračno bučno i pomalo scary. Ima i sjajnih predstava u Videopolisu (mjuzikl lion king uživo..prekrasno)
- Vožnje vlakićima preporučam jer su prilagođene maloj djeci i vlakići vas voze kroz prekrasna minijaturna mjesta iz crtića
- Treći dan smo posjetili disney studios odmah pored disneylanda..karta važi i za to.
- Tamo imate možda za malo stariju djecu sadržaje (adrenalinske) ali ima i krasnih predstava sa disnijevim likovima.
- Jedan dan smo išli u SEA LIFE aquarium u centru http://www.valdeurope.fr/34-8717-Wel...l-d-Europe.php
- Centar se nalazi jednu stanicu RER om od disneyparka.nalazim se u podrumu istog koji je velik kao 4 king crossa u zagrebu. U SEA LIFE aquariumu imate sve moguće ribe, akvarije kroz koje se prolazi u tunelu.prekrasno.Sve ribice iz finding nemo crtića i sl. Kartu kupite u hotelu u kojem jeste jer je jeftinija 25 eura je za nene i ženu zajedno.RERsmo platili 5,5 eur povratnu kartu i kolica idu u njega bez problema.
- U Val d europeu možete shopingirat i nema čega nema.Napravili su i malo selo gdje su najpoznatije svjetske marke boss,prada dupoint i sl i sva možete kupit sa 30% popusta..pa ko voli ..recimo dječji pulover sa 600eura na 400..samo smo gledali
- Za staru godinu nismo imali večeru i ručali smo kasno popodne u disneyvillageu koji je otvorenog tipa-netreba ulaznica.Večera s buteljom (bez djece-samo pommes) 80 eura.
- Cijene u baru u hotelu koji je prekrasan sa ogromnim kaminom i kamenom i drvetom su poprilične..voda vitel negazirana 0,5l 2,6-3 eur.fosters točeni 7 eura..na novu 7,80eur.whiskey 8 eura0,04cl..cola 4,10 eur..šampanjac sam platio 54 eur 0,75l(ipak je nova pa kad je bal nek je bal))
- Svi su vrlo ljubazni i naročito prema djeci..
- U hotelu svaki dan dolaze diznijevi likovi i možete se slikat pa preporučam imati fotić sa sobom jel njihov fotograf uzme 15 eur za sliku. Znači nemojte bit ludi i čekat likove u parku jer tamo se čeka po sat vremena.
- Jedan doručak smo extra platili 32 eura u mickey cafeu u villageu i to je doručak sa njihovim likovima koji vas obilaze i tu se možete slikat sa njima-djeci nezaboravno.
Shoping

- dućani su svugdje i sve je podređeno da vam uzmu pare ali sve je kulturno i nenametljivo a tako lijepo da ne pitate pošto je
- mi smo dosta kupovali za djecu i djecu od prijatelja i familije..ručnici 15 e, majice male 10eur, haljinice iz bajki 60 eur, špangice i đinđe po par eura.toster s mikijevim likom na tostu kad se ispeče 50 eur..PREPORUKA-da bi dobili POVRAT POREZA morate u istom danu imat računa za min 150EUR i onda ih zadnji dan ovjerit u selu u gradonačelnikovoj kući-tamo je info centar i tax free.Poslije na aerodromu na šalteru ovjerite uz putovnicu i putnu kartu izlaz i odmah dobijete lovu nazad
- ima i finih disney dućana za odrasle sa prekrasnim stvarima..

eto neću više duljit ak se šta sjetim napisat ću još a vi pitajte za detalje pa ću odgovorit kad stignem..

POVRATAK stresan, klinci jure po aerodromu, nervozni, vruće.itd
Check in u parizu 2 sata prije leta !!!

E da posjetili smo pariz na jedan dan.130 eura au aranžmanu disneya i to je za preporučit jel se puno toga vidi i bus smije di drugi nemogu.uključena vožnja senom i prvi kat eifela.
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 01:17   #34
Sea world,plivanje sa delfinima i Wild Animal PArk safari je super.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 03:13   #35
Meni se u tom Disneylandu dogodila najteza zamisliva mora jednog roditelja.

Tata (tj moja bolja polovica) je isao kupit sladoled i stao u red, mama (tj. ja) i malena (2,5 g) se nesto glupiramo na nekom trgicu kad odjednom s desna, kao u filmu, bane grupa turista u formi vlaka, brzog i nabijenog i protutnji izmedju nas.

Kad pogledam u nazad cini mi se da su imali i ralicu sprijeda, ali moguce je da taj dio umisljam.
Ja se i dan danas cudim, kako ljudi mogu tako ko muhe bez glave hodati.

Bilo kako bilo dok sam se ja teskom mukom prolaktarila na drugu stranu, jer te grupe nikog valjda ne pustaju u prostor izmedju sebe i prethodnika, moga sunca vise nije bilo.
I trcim lijevo, i desno, i u ducan i na kiosk, i do fontane.... i nema je nigdje. I zovem i vicem, i tata i ja razdjelimo blizu okolinu i kao sistematski precesljamo, i nema je. Samo hrpetine blesavih turista na sve strane.

Dobro, nakon 5 minuta (to znam jer sam gledala na sat, ne znam zasto) postalo mi je jasno da je vise necu naci, i obratim se jednom od osoblja parka.

Za razliku od uvrijezenih stereotipa, njegov engleski je bio izvrstan. Ne samo to, nego su vjerojatno prosli i tecaj smirivanja histericnih budala, jer dok sam ja njemu objasnjavala da hitno moraju blokirati sve izlaze iz parka, on je meni objasnio da dnevno oko 200 djece odluta u parku, da imaju Lost children resort i da u 15-godisnjoj povjesti parka ni jedno jedino dijete nije izgubljeno. Te da je svo osoblje parka iskusno i istrenirano za takve slucajeve.

I odvede me u taj Lost children resort, gdje je bilo jos 10-tak klinaca u necemu sto je doista licilo na spilju djecaka iz Petera Pana, uz nadzor osoblja i jednog policajca. Vjerovali ili ne, niti jedan od tih klinaca, a bilo ih je i malih, nije plakao ili zvao mamu, ili na bilo koji nacin izgledao duboko pod stresom. Fakat profesionalci ta ekipa.

Moju curu su donijeli mozda 10 sekundi nakon sto sam ja stigla tamo, donio ju je u narucju jedan od osoblja, a ona je bila prilicno mirna, osim sto joj se pod okom susila jos poneka suzica.

Ostatak price je nebitan, a poanta je u tome da se covjek prilicno moze pouzdati u njihovu profesionalnost, cak i u ovako rubnim slucajevima Park je uopce odlicno organiziran.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 05:11   #36
Ma mene takve guzve uzasavaju i strasno me strah takvih situacija. Mislim da cu im cipove ugradit ko pesima
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:31   #37
da sve je stvarno dobro organizirano i engleski im je solidan
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 17:50   #38
nije mr. wolf, nego mrs.
eto i mene da ispravim par krivih navoda:
Za kolica nije polog 150 nego 70 e. doručak s Disneyevim likovima je 32e za dvije odrasle osobe. ni to za bebe netreba platit. Put u Paris 130e isto za dvije odrasle osobe- bebe free. tax free obrazac u city hall u samom parku i na još jednom mjestu u disney studios.
Nisam sigurna za minimalan iznos.
Svuda ima stričeka i teta s velikim I na sebi -oni će vas informirati o apsolutno svemu kaj vas zanima.
2007. g. je sve bilo besplatno (hotel,hrana i ulaznice) za djecu do 7. jer je njihov 15. rođendan. sad im je besplatno do 12g. ali samo do 3.mj. ustvari nisam ziher do kojeg mjeseca, pa treba provjerit na njihovim stranicama.
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 21:49   #39
Quote:
mr.wolf69 kaže: Pogledaj post
nije mr. wolf, nego mrs.
eto i mene da ispravim par krivih navoda:
Za kolica nije polog 150 nego 70 e. doručak s Disneyevim likovima je 32e za dvije odrasle osobe. ni to za bebe netreba platit. Put u Paris 130e isto za dvije odrasle osobe- bebe free. tax free obrazac u city hall u samom parku i na još jednom mjestu u disney studios.
Nisam sigurna za minimalan iznos.
Svuda ima stričeka i teta s velikim I na sebi -oni će vas informirati o apsolutno svemu kaj vas zanima.
2007. g. je sve bilo besplatno (hotel,hrana i ulaznice) za djecu do 7. jer je njihov 15. rođendan. sad im je besplatno do 12g. ali samo do 3.mj. ustvari nisam ziher do kojeg mjeseca, pa treba provjerit na njihovim stranicama.

evo supruga je korigirala di nisam bio precizan
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 00:10   #40
mr. super si sve detaljno opisao! meni na kraju u glavi samo stoji jedno, kako je to skupooo! ne znam kad cemo i mi moci tako nesto al nadam se da budemo jednog dana.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.