Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 16:53   #21
Nema se što kome zamjeriti-apartman je besplatan za sve mame dojilje čija su djeca mlađa od 6 mj. To ti je soba na dnu hodnika sa desne strane, odvojena, unutra su 2 kinderbeta, pored svakog je fotelja na rasklapanje koju rastvoriš u 10 navečer i sklopiš prije 7 ujutro, posteljina njihova u ormaru, posebna kupaona, čajna kuhinjica koju apartman dijeli, kao i kupaonu i wc sa gastro apartmanom. Unutra je tv, stol i stolci, ima i frižider, eto..Besplatan je, uputnicu za bolničko liječenje bebe i mame može donijeti i naknadno, ja sam donijela malo prekasno pa nikom ništa, rekli su ma trebalo je to prije ali nema veze.
Samo neka glavnu sestru Anu podsjeti da bi svakako voljela biti sa bebom čim izađe sa intenzivne pogotovo jer dolaze iz daleka.
Tri obroka donesu u apartman, ona si može kuhati što god hoće, kad ima kuhinju. Eto, nadam se da će dobiti apartman i da će se maleni oporaviti što prije!
Javljaj stanje!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 10:45   #22
mene zanima isto par informacija o Klaićevoj...od kad do kad mogu biti s njim u sobi (riječ je o gastroenterološkom odjelu)
da li negdje ima neka kantina di se može jesti (čisto da nisam danima na sendviču)
i ako znate kako to izgleda vikednom,kad su posjete i da li se može s djetetom malo prošetati ili stalno mora biti u sobi...
thx
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 11:12   #23
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
mene zanima isto par informacija o Klaićevoj...od kad do kad mogu biti s njim u sobi (riječ je o gastroenterološkom odjelu)
da li negdje ima neka kantina di se može jesti (čisto da nisam danima na sendviču)
i ako znate kako to izgleda vikednom,kad su posjete i da li se može s djetetom malo prošetati ili stalno mora biti u sobi...
thx
Gastro odjel je na 3 katu. Posjete su koliko se sječam od 10-19h,ali dosta su fleksibilni po tom pitanju. Kantine nema,ali ima u bližoj okolici restorana,grilova i sl.
A to za prošetati- ovisi o indikaciji zašto je primljen i na koja je sestra dežurna,ali moguće je.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 15:31   #24
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Gastro odjel je na 3 katu. Posjete su koliko se sječam od 10-19h,ali dosta su fleksibilni po tom pitanju. Kantine nema,ali ima u bližoj okolici restorana,grilova i sl.
A to za prošetati- ovisi o indikaciji zašto je primljen i na koja je sestra dežurna,ali moguće je.
zahvaljujem na info
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 21:39   #25
Evo da i ja malo napišem naše iskustvo sa Klaićevom bolnicom.Došli smo na vađenje krvi za raditi dunger,specifični i ukupni ige za kravlje mlijeko.
Na prijemu mali milijun ljudi,dočekamo konačno red i kažu nam da nemaju reagensa za raditi ove pretrage i nek odemo sa ovom uputnicom u Vinogradsku kao primit će nas bez problema.Dođemo tamo,šalju nas od vrata do vrata i nitko nezna što napraviti sa nama,na kraju smo pobrali jezikovu juhu zbog toga što smo uopće došli,što kompliciramo,nek nam tamo izvade krv i nek je dostavom pošalju njima i oni će napraviti pretrage,objašnjenje,oni nemaju iglu za vaditi krv maloj djeci.
Vraćamo se nazad u Klaićevu,objašnjavamo da nismo ništa obavili,oni tamo grakću na nas,okreću par telefonskih brojeva,mi se izjašnjavamo da nismo iz Zg i da nam je problem svaki čas dolaziti raditi jednu po jednu pretragu,pa po nalaze itd.i kad eto nekim čudom odjednom se stvore reagensi za raditi pretrage koje trebamo,kao,za nas će uzeti iz zalihe,al na jedvite jade...sve skupa koma!
Lea3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:32   #26
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja malo napišem naše iskustvo sa Klaićevom bolnicom.Došli smo na vađenje krvi za raditi dunger,specifični i ukupni ige za kravlje mlijeko.
Na prijemu mali milijun ljudi,dočekamo konačno red i kažu nam da nemaju reagensa za raditi ove pretrage i nek odemo sa ovom uputnicom u Vinogradsku kao primit će nas bez problema.Dođemo tamo,šalju nas od vrata do vrata i nitko nezna što napraviti sa nama,na kraju smo pobrali jezikovu juhu zbog toga što smo uopće došli,što kompliciramo,nek nam tamo izvade krv i nek je dostavom pošalju njima i oni će napraviti pretrage,objašnjenje,oni nemaju iglu za vaditi krv maloj djeci.
Vraćamo se nazad u Klaićevu,objašnjavamo da nismo ništa obavili,oni tamo grakću na nas,okreću par telefonskih brojeva,mi se izjašnjavamo da nismo iz Zg i da nam je problem svaki čas dolaziti raditi jednu po jednu pretragu,pa po nalaze itd.i kad eto nekim čudom odjednom se stvore reagensi za raditi pretrage koje trebamo,kao,za nas će uzeti iz zalihe,al na jedvite jade...sve skupa koma!
U buduće budite asertivni i nedajte se tak vozati. Sva "graktanja" neka napišu na jedan list papira i potpišu, kao i ovi iz Vinogradske činjenicu da kao KBC nemaju iglu za vađenje krvi djetetu- što je apsolutni nonsens!
Ja obično sve radim u privatnom labu, ukoliko nije preskupo, jer moji živici i duševne boli i boli mog djeteta koje proživimo po bolnicama su puno skuplje. I upravo iz ovakvih razloga ne plaćam dodatno osiguranje preko HZZOa, već preko privatne osiguravajuće kuće.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:16   #27
Svaki put kad idem obavljati takve neke stvari povezane sa zdravljem kažem sama sebi da neću dopustiti da rade idiota od mene,al na kraju se uvijek kući vratim razočarana,nikako da očvrsnem.
Zapravo neznam jel me više frapirala činjenica da te istjeraju iz bolnice govoreći da nemaju iglu za vađenje krvi maloj djeci ili to da oni zapravo sve imaju samo nam nedaju,kao što je slučaj bio sa reagensom!
Lea3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 14:46   #28
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Svaki put kad idem obavljati takve neke stvari povezane sa zdravljem kažem sama sebi da neću dopustiti da rade idiota od mene,al na kraju se uvijek kući vratim razočarana,nikako da očvrsnem.
Zapravo neznam jel me više frapirala činjenica da te istjeraju iz bolnice govoreći da nemaju iglu za vađenje krvi maloj djeci ili to da oni zapravo sve imaju samo nam nedaju,kao što je slučaj bio sa reagensom!
A ja sam postala bezobrazna, predugo i previše sam bila vozana da bi me takvo što otjeralo. U svakom slučaju nemaju nikakvo opravdanje za tjeranje djeteta iz bolnice jer nemaju iglu. Pa ako nemaju, zašto ništa nisu poduzeli da imaju osnovna sredstva za rad?! Nemaju onda što biti Klinički bolnički centar, jer to je skandalozno! Ajde za reagense, skupi su, probije se budžet na kraju mjeseca, ali igle...

I jedan savjet za ubuduće kad će te tak poslati iz jedne ustanove u drugu- nemoj to nikad ovim drugima reći i maksimalno skrati priču.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 09:00   #29
Zanima me da li je netko upoznat kada i koliko dugo mama može biti sa djetetom (2.5g) u bolnici točnije na dječjoj kirurgiji (preponska kila). Čitam nešto da od pedijatrice mogu tražit da mi piše uputnicu da mogu cijeli dan biti sa njim???
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 20:36   #30
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je netko upoznat kada i koliko dugo mama može biti sa djetetom (2.5g) u bolnici točnije na dječjoj kirurgiji (preponska kila). Čitam nešto da od pedijatrice mogu tražit da mi piše uputnicu da mogu cijeli dan biti sa njim???
mi smo 25.09. naručeni na operaciju treće mandule

tada će imati 2 godine i dva mjeseca

da budem s njom i da prespavam tamo tu jednu noć je 100 eura s tim da ja do sada sam imala prilike vidjeti dosta apartmana i te koje sam ja vidjela po meni nisu apartmani jer nisi sam sa svojim djetetom već je još jedan roditelj i dijete u toj sobi s vama,to onda nije apartman i to onda nebi smjeli naplatiti tako ali to je drugi par rukava

pošto sam trebala početi raditi na ljeto misleći kako mi neće produžiti porodiljni za njegu djetea raspitivala sam se ako se odlučim da neću spavati tamo i da neću uzeti apartman kako to ide,u bolnici mi je rečeno da mogu biti s djeteom od nekih 9 (poslije vizite) do navečer do 8,9 dok dijete ne zaspi,dopuštaju da uspavaš dijete prije nego odeš,tako je bilo i oba dva puta kada smo ležali a apartmana nije bilo

kad sam pitala pedijatricu i svoju doktoricu ako ću raditi dali imam pravo na bolovanje da budem s djetetom i taj dan kad je operacija i kad je dijete u bolnici rečeno mi je da nemam pravo na bolovanje dok je dijete u bolnici već samo kad izađe i kad je doma da imam pravo onoliko dugo koliko je to određeno zakonski prema svakoj dijagnozi

jedino ako imaš ok svoju dr. pa da tebi otvori bolovanje za nešto tvoje

a ako si na porodiljnom ili ako si nezaposlena možeš biti s djetetom onako kako sam napisala prije od 9-21 ili uzeti apartman koji se barem kod operacija(u našem slučaju) rezervira

a ako nisi iz zagreba a tu ste naručeni na operaciju onda možda može nešto preko uputnice ali to zaista neznam
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 00:30   #31
dajte nesto malo vise o tome da se moze traziti uputnica: od pedijatrice mogu tražit da mi piše uputnicu da mogu cijeli dan biti s djetetom? kako? samo ako niste iz Zg? ja nisam..pa me zanima bilo kakva informacija.
i bilo koja svjeza informacija koliko dnevno mogu biti s djetetom?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 22:41   #32
opet molim ako netko zna informaciju;
da li se djetetu moze donositi hrana?
da li se smije prosetati po hodniku s djetetom?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:43   #33
ph metrija

Drage mame, je li tko bio s bebom u Klaićevoj zbog želučanog refluksa, točnije zbog utvrđivanja refluksa PH metrijom? Zanima me dopuštaju li da se bude uz bebu i po noći s obzirom da dojim i beba je mala? Kako to izgleda u sobi, koliko ima kreveta, može li i tata biti s nama preko dana? Hvala
Shannaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 00:24   #34
Evo iskustvo od ožujka i prosinca prošle god pa možda nekom pomogne.
Kći (4god) je završila na imunoreumatologiji na 3. Katu. Apartman je bio pun pa ga nismo mogli dobiti.
Smjela sam doći u 10 ujutro i biti s njom do oko 21h navečer, nekad i malo dulje, ovisi o sestri koja bi bila dežurna.
Hranu smo joj smjeli donijeti, ali samo u dogovoru sa sestrama i doktorima jer to ovisi i o terapiji koju primaju.
Po hodniku je smjela prošetati, a i morala kad sam je vodila na wc. U igraonicu prvi put nije smjela, ali zbog sebe, da ne skupi još nešto, drugi put je odjel bio prazan pa je i to mogla.
Ja sam bila na sendvičima i pecivima do popodne a onda bi mm nakon posla bio s njom a ja doma išla pojesti.
Morala sam biti na godišnjem jer bolovanje nemožete dobiti dok je dijete u bolnici ( bar su mi tako rekli).
U sobi su 4 kreveta, a uz dijete smije biti jedna osoba, ali ne rade dramu ako vas je neko kraće vrijeme dvoje.
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 21:58   #35
DObra je vijest da se sada može na odjelima biti 24 sata s djetetom. Super za Klaićevu!
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 00:52   #36
Quote:
andreazg kaže: Pogledaj post
DObra je vijest da se sada može na odjelima biti 24 sata s djetetom. Super za Klaićevu!
U bolnici smo bili od 25-27.12. i i dalje su vrijedila pravila od 10 ujutro do oko 20h (ajde i 21h je bio OK)
Ali nije bilo govora da bi nam dopustili 24h ostajanje.
To je mozda od 1.1.2014.?
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 12:45   #37
Quote:
andreazg kaže: Pogledaj post
DObra je vijest da se sada može na odjelima biti 24 sata s djetetom. Super za Klaićevu!
otkad to!!!?

ja vec mjesec dana saljem mailove na razne adrese da mi omoguce dulji ostanak s djetetom, zovem medicinske sestre i nitko mi NISTA apsolutno nije spomenuo o tome, i jos uvijek smisljam strategije kako cu biti stalno s djetetom u sobi?!
od koga si to cula, molim te? odmah ih zovem!
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 19:03   #38
Quote:
andreazg kaže: Pogledaj post
DObra je vijest da se sada može na odjelima biti 24 sata s djetetom. Super za Klaićevu!
jel to ima veze s ovim;
http://www.dnevno.hr/vijesti/zagreb/...j-bolnici.html


ako da, onda to nije boravak na odjelu nego prostor blizu bolnice...
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 15:10   #39
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
U bolnici smo bili od 25-27.12. i i dalje su vrijedila pravila od 10 ujutro do oko 20h (ajde i 21h je bio OK)
Ali nije bilo govora da bi nam dopustili 24h ostajanje.
To je mozda od 1.1.2014.?
da, od ove godine. provjereno.
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 22:16   #40
Quote:
andreazg kaže: Pogledaj post
da, od ove godine. provjereno.
jesi ti bila s djetetom, koji odjel?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.