Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 07:30   #1
Trudna pred razvodom

Pozdrav svima,kao sto naslov kaze trudna sam 2 mjeseca i odlucila sam se rastat,razvod bi bio sporazumni.
Da li trudnoca mijenja mozda tijek rastave?
Treba li obavjestit czss?
Ili je dovoljno ispunit formular sa prve stranice i odnjet na sud?
Vjencani smo na podrucju Trešnjevke,koji je sud nadlezan za taj dio grada?
Hvala na pomoci.
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 08:21   #2
Nadležan je Općinski građanski sud u Zagrebu
Naravno da prvo moraš u CzSS, općina Trešnjevka. Moorate proći postupak kao da je dijete rođeno.
dakle, nakon obaveznog postupka o sporazumnom razvodu, isti ovjerava općinski sud
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:08   #3
Hvala na odgovoru .
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:48   #4
Trudnoća utječe samo utoliko da se muž protiv ženine volje ne može od nje razvesti za vrijeme njene trudnoće i do bebine prve godine starosti.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:14   #5
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
Trudnoća utječe samo utoliko da se muž protiv ženine volje ne može od nje razvesti za vrijeme njene trudnoće i do bebine prve godine starosti.
Ovo sam negdje čuo već, a zanima me postoji li tu neko logično objašnjenje, zašto?



Pogotovo zašto on, koji nije rodio, ne može, a ona, koja može biti pod utjecajem poroda i hormona, ima na to pravo(a i činjenicu da se on, iako se ne može razvesti, može odvojeno živjeti za to vrijeme).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 09:13   #6
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ovo sam negdje čuo već, a zanima me postoji li tu neko logično objašnjenje, zašto?



Pogotovo zašto on, koji nije rodio, ne može, a ona, koja može biti pod utjecajem poroda i hormona, ima na to pravo(a i činjenicu da se on, iako se ne može razvesti, može odvojeno živjeti za to vrijeme).
možda bi ti to pitanje bilo najbolje postaviti nekome tko se bavi obiteljskim pravom. moje laičko mišljenje je da je to zbog zaštite žene i djeteta u prvoj, vrlo osjetljivoj godini života.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 02:07   #7
Mislim da ta zakonska enigma ima vrlo jednostavno i logično obrazloženje, vrlo humane prirode. Nije poanta u obaveznom zadržavanju i prisilnom održavanju bračnog suživota.
Cilj je da žena za vrijeme tog cijelog hormonalno-emocionalno i fizički specifičnog stanja (trudnoća, porod, oporavak, dojenje, nespavanje, umor, mogući baby-blues i sl... itd) bude pošteđena i zaštićena od brakorazvodnog procesa pokrenutog npr protiv njene volje željom njenog muža. Poanta je u pravnoj zaštiti onih žena, koje se zbog svoje privremene osjetljivosti ne osjećaju fizički, psihički i vremenski spremnima i dovoljno snažnima, od povlačenja po czss, medijacijama, sudovima, konzultacijama s odvjetnicima i ostalim stresovima tog tipa, a sve zbog muževljevog samovoljnog zahtjeva i iniciranja razvoda. To je pravna doskočica i prepreka za nestrpljive muževe željne hitnog razvoda u ženinom krajnje posebnom periodu života kada je njena biološka povezanost s bebom važnija od suprugovog pravnog razvođenja od nje, što joj i zakon omogućava ako ona u to vrijeme želi svoj i bebin mir.
(Ovu zakonsku stavku je sigurno izmislila žena jer teško da bi se muškarac tog mogao dosjetiti.)

Zadnje uređivanje Borkica : 13.04.2017. at 02:24.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:03   #8
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
Mislim da ta zakonska enigma ima vrlo jednostavno i logično obrazloženje, vrlo humane prirode. Nije poanta u obaveznom zadržavanju i prisilnom održavanju bračnog suživota.
Cilj je da žena za vrijeme tog cijelog hormonalno-emocionalno i fizički specifičnog stanja (trudnoća, porod, oporavak, dojenje, nespavanje, umor, mogući baby-blues i sl... itd) bude pošteđena i zaštićena od brakorazvodnog procesa pokrenutog npr protiv njene volje željom njenog muža. Poanta je u pravnoj zaštiti onih žena, koje se zbog svoje privremene osjetljivosti ne osjećaju fizički, psihički i vremenski spremnima i dovoljno snažnima, od povlačenja po czss, medijacijama, sudovima, konzultacijama s odvjetnicima i ostalim stresovima tog tipa, a sve zbog muževljevog samovoljnog zahtjeva i iniciranja razvoda. To je pravna doskočica i prepreka za nestrpljive muževe željne hitnog razvoda u ženinom krajnje posebnom periodu života kada je njena biološka povezanost s bebom važnija od suprugovog pravnog razvođenja od nje, što joj i zakon omogućava ako ona u to vrijeme želi svoj i bebin mir.
(Ovu zakonsku stavku je sigurno izmislila žena jer teško da bi se muškarac tog mogao dosjetiti.)
Sjajno napisano i sjajno objašnjeno,potpisujem u potpunosti.Zakon je išao za tim da zaštiti majku ali i dijete.
__________________
Liiiibra
Galinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:05   #9
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
Mislim da ta zakonska enigma ima vrlo jednostavno i logično obrazloženje, vrlo humane prirode. Nije poanta u obaveznom zadržavanju i prisilnom održavanju bračnog suživota.
Cilj je da žena za vrijeme tog cijelog hormonalno-emocionalno i fizički specifičnog stanja (trudnoća, porod, oporavak, dojenje, nespavanje, umor, mogući baby-blues i sl... itd) bude pošteđena i zaštićena od brakorazvodnog procesa pokrenutog npr protiv njene volje željom njenog muža. Poanta je u pravnoj zaštiti onih žena, koje se zbog svoje privremene osjetljivosti ne osjećaju fizički, psihički i vremenski spremnima i dovoljno snažnima, od povlačenja po czss, medijacijama, sudovima, konzultacijama s odvjetnicima i ostalim stresovima tog tipa, a sve zbog muževljevog samovoljnog zahtjeva i iniciranja razvoda. To je pravna doskočica i prepreka za nestrpljive muževe željne hitnog razvoda u ženinom krajnje posebnom periodu života kada je njena biološka povezanost s bebom važnija od suprugovog pravnog razvođenja od nje, što joj i zakon omogućava ako ona u to vrijeme želi svoj i bebin mir.
(Ovu zakonsku stavku je sigurno izmislila žena jer teško da bi se muškarac tog mogao dosjetiti.)
Pitam se, što s trudnom ženom koja nosi dijete za koje je dotični muž SIGURAN da nije njegovo? Jel' to utvrđeno zakonom?
Mora ju čuvati, paziti i maziti tijekom trudnoće i u prvih X mjeseci nakon poroda?
Trudnoća nije bolest.
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:10   #10
Ako je SIGURAN znači da je napravljen dnk test bilo sudskom odlukom bilo uz majčin pristanak pa ovaj slučaj baš i nije u igri.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:33   #11
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ako je SIGURAN znači da je napravljen dnk test...
a možda čovjek samo zna koga je i kada ševio - ili bolje reći, koga nije.

Quote:
TomyCroSound kaže: Pogledaj post
Pitam se, što s trudnom ženom koja nosi dijete za koje je dotični muž SIGURAN da nije njegovo? Jel' to utvrđeno zakonom?
jest, naravno. kad bi barem Google postojao.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:00   #12
Ništa se to "znanje" ne računa bez dokaza u ruci makar tvrdio i da je impotentan i neplodan u kompletu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 18:13   #13
Quote:
TomyCroSound kaže: Pogledaj post
Pitam se, što s trudnom ženom koja nosi dijete za koje je dotični muž SIGURAN da nije njegovo? Jel' to utvrđeno zakonom?
Mora ju čuvati, paziti i maziti tijekom trudnoće i u prvih X mjeseci nakon poroda?
Trudnoća nije bolest.
Nije ni uobičajeno stanje. Golemi broj žena ima neku nevolju ili trpi nešto, ili je šok za tijelo, ili ugroza, ili možebitni okidač za neke druge neprilike. Što je žena starija to teže i češće. Starijima od 35 se trudnoća uzima kao dijagnoza.

Brak uživa pravnu presumpciju. Ako je majka trudna u braku, predmnijeva se da je dijete "sigurno" muževo. Tko tvrdi da nije, mora dokazivati. Inače se automatizmom piše kao njegovo.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:10   #14
Ma bubnUo sam hipotetsku situaciju iz nekih trećih razloga ��, recimo da je majka priznala nevjeru, s muzem nije vodila ljubav nekoliko mj, a bas u tom periodu je zatrudnila.. (lupetam, al sigurni su oboje.. )
Ona muza trazi oprost, da prihvati dijete kao svoje - on neće.
Što kaze zakon? Smije li tražiti razvod
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 06:47   #15
Muž zatraži DNK analizu, podnese papire za razvod i to je to. Nema na rekla kazala ništa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 21:04   #16
A situacija kada je dogovoren sporazumni i ceka rociste na sudu, a zena trudna s drugim s kojim zivi vec i oboje supruznika zeli sporazumni? Sud ne stopira razvod zbog trudnoce? Nemaju zajednicke djece
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:14   #17
Čini mi se da sam u okolini imala takvu situaciju i da se pričalo da nema problema s razvodom. Ali da su morali ići na dnk testiranje kako bi biološki otac bio upisan kao otac, a ne bivši muž
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:49   #18
Ne znam što nije jasno, DNK je rješenje sve.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:56   #19
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Čini mi se da sam u okolini imala takvu situaciju i da se pričalo da nema problema s razvodom. Ali da su morali ići na dnk testiranje kako bi biološki otac bio upisan kao otac, a ne bivši muž
razvod ce biti rijesen puno prije rodjenja djeteta
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:09   #20
Dijete ne treba bit rođeno da bi se napravila DNK analiza.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.