Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 28.08.2017., 11:07   #10
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post

To nije istjerivanje religije iz javne sfere, nego je odvajanje države od bilo koje posebne religijske zajednice. Sekularnost nije anti-religiozna nego omogućuje slobodu u pitanjima religioznosti.
Ja se potpuno slažem sa svim što si napisao pa mi nije jasno što mi prigovaraš

Problem je u tome što ,po mom sudu, mnogi ljudi gleda na religiju (u sekularnoj državi) kao na nešto što bi trebalo protjerati ,ograničiti, prokazati kao inferiorno ,jer eto to znači sekularnost.
Mnogi ljudi shvaćaju sekularnost kao dokaz da je religija nešto ''loše'' što treba maltene zabraniti kako je bilo u državama socijalističkog komunističkog bloka.

Imamo primjer Ive Josipovića npr. Nije li on pretjerao prigovarajući misama na HTVU.
Ja mislim da jest.

Ja ne gledam ni mise ni sport na tvu a sporta ima (po minutaži) barem 100 puta više od religije na tvu.

Pošto je država odvojena od bilo koje sportske zajednice i ne živi po sportskim nečelima i idejama ZAŠTO NIKOM NE SMETA PREVIŠE SPORTA NA TVU

Pošto su i sport i religija odvojeni od sekularne države ja se čudim zašto IVi Josipoviću ne smeta TOLIKO PUNO SPORTA na tvu

(Ovu zadnju podebljanu rečenicu sam jako dobro smislio i baš sam ponosan na taj uvid )
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.