Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 04.10.2017., 08:54   #10
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
To me zanima ako me počnu zezati i zivkati - da li mogu ja ili dijete imati probleme zbog toga što ne ide u predškolu. Ni meni nema logike da mi netko zbog toga prijeti ili da mi onemoguće djetetu odlazak u OŠ, koja je BTW po ustavu obvezna. Pogotovo što se radi o eksperimentu i banalnoj stvari koja je postala "obavezna" tek prije nekoliko godina (od 2014.)...
bez brige, nitko te nece zivkati...ta "obaveza" je samo mrtvo slovo na papiru.
a, i npr u zagrebu, cak svi vrtici i ne organiziraju predškolu za klince koji ne pohađaju vrtic, vec ljudi koji žele upisati klinca moraju raditi kilometre bez obzira kaj im je vrtic pod nosom...
inace, jedina prednost iste je što ne moraš guglati kad se treba javiti za pregled, kad u školu...a, nedostataka je hrpa, pogotovo ako ti je dijete naprednije.
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Predskola za djecu koja ne idu u vrtic sigurno nije banalna stvar jer ima puno slucajeva gdje se pokazalo da djeca koja nisu isla u vrtic imaju velikih problema i zaostaju puno spram djece koja su isla u vrtic i tesko im je nadoknaditi tu razliku u prvom razredu.
ti problemi su iskljucivo povezani sa klincem a, ne pohađanjem vrtica ili predškolske.
u predškolskoj ionako ne rade ništa posebno što je bitno za školu...i, koliko ce koje dijete imati problema i zaostajati ovisi iskljucivo o tome koliko ce si roditelji u slucaju da nešto klincu šteka, dati truda da mu isto pojasne.

također, nisu svi klinci ekstraverti, masa naprednih klinaca su introverti, i, za njih je predškola mucenje i gubitak vremena jer u njoj nema onog što njima treba.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.