Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 13:09   #281
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
skuzio sam. hvala.
nego jel se vama rusi doticna app? meni dosta puta.
i jel aktivna u pozadini kad izadete sa back-back-back... odnosno zdere li bat jer koliko vidim pozderala mi je 15%bat u nekih 2 ure, ali sam bio u njoj sto znaci da je bas aktivna bila... jel radi alarm kad je ugasena?
Nemam nikakvih problema. Alarm radi i kad ju skroz zatvorim ( na androidu 6.0.1)

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk
NewOrder is offline  
Old 14.09.2017., 13:16   #282
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Ark je vec krenuo dole kao sto ste i rekli Jutros je bio nekih 4.6usd a sad je 3.9
Pa s obzirom na potražu na bittrexu nece pasti danas ni sutra gotovo sigurno,na ponudi je stalno manje od 1M coina,a potražnja raste.
Uz to je je jedini koji raste i istice se po tome,prije da ce iducih dana ljudi hrliti i jos dizati dnevni volumen.
Ukupna suma buy ordera je upravo presla 700BTC,koliko god relativan podatak svejedno je dokaz da potraznja raste dok je ponuda prakticki stalno jednaka.
akimaki is offline  
Old 14.09.2017., 13:40   #283
Quote:
akimaki kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom na potražu na bittrexu nece pasti danas ni sutra gotovo sigurno,na ponudi je stalno manje od 1M coina,a potražnja raste.
Uz to je je jedini koji raste i istice se po tome,prije da ce iducih dana ljudi hrliti i jos dizati dnevni volumen.
Ukupna suma buy ordera je upravo presla 700BTC,koliko god relativan podatak svejedno je dokaz da potraznja raste dok je ponuda prakticki stalno jednaka.
sto mislite, jel se isplati procijeniti vrh (tko zna kako), prodati i onda kupiti po nizoj cijeni kada krene ispravak vrijednosti?
karatas_os is offline  
Old 14.09.2017., 13:53   #284
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
sto mislite, jel se isplati procijeniti vrh (tko zna kako), prodati i onda kupiti po nizoj cijeni kada krene ispravak vrijednosti?
Problem je što nitko ne može znati 100% gdje je vrh ...no ipak zbog djelomičnog osjećaja gdje je vrh možeš zaraditi prodajući gore, kupujući dolje...

...no problem je ako dugoročno vjeruješ/nadaš se da bi novčić mogao otići u nebesa kao što je otišao npr Ethereum, onda zbog gađanja vrhova vrlo lako možeš propustiti pravi vlak.

Recimo, ti sada misliš da je vrh ARK-a na 4, a on možda ko STRATIS proleti u svega par dana sa 4 skroz do 10$...i di si onda?
Naravno dok coin raste tebi je sve manje i manje primamljivo ga opet kupiti..i na kraju utekne voz bez tebe...

U prosjeku nakon svakog većeg skoka naleti korekcija...ali nije iznimka da nakon velikog skoka naleti još veći kada se masa zalijepi za neki rast....a ne želiš biti out kada se to desi.
bozoou is offline  
Old 14.09.2017., 13:57   #285
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Problem je što nitko ne može znati 100% gdje je vrh ...no ipak zbog djelomičnog osjećaja gdje je vrh možeš zaraditi prodajući gore, kupujući dolje...

...no problem je ako dugoročno vjeruješ/nadaš se da bi novčić mogao otići u nebesa kao što je otišao npr Ethereum, onda zbog gađanja vrhova vrlo lako možeš propustiti pravi vlak.

Recimo, ti sada misliš da je vrh ARK-a na 4, a on možda ko STRATIS proleti u svega par dana sa 4 skroz do 10$...i di si onda?
Naravno dok coin raste tebi je sve manje i manje primamljivo ga opet kupiti..i na kraju utekne voz bez tebe...

U prosjeku nakon svakog većeg skoka naleti korekcija...ali nije iznimka da nakon velikog skoka naleti još veći kada se masa zalijepi za neki rast....a ne želiš biti out kada se to desi.
tako nekako i ja razmisljam, a kako sam pocetnik onda bolje nista ne dirati ))
karatas_os is offline  
Old 14.09.2017., 14:07   #286
Ako nekoga zanima ICO Universa
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2137898.0;all
https://universa.io/

HRcrypto grupa ima popust 30% (ako skupimo $22 000 u ETH, a najvjerojatnije da hoćemo) Minimalni ulog 1 ETH.
Instalirajte app Telegram na mobitel ili comp i pratite upute na grupi HRcrypto
__________________
HR-crypto
chat o bitcoinu i drugim cryptovalutama
Argentinac is offline  
Old 14.09.2017., 14:22   #287
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ovi koji su zakasnili, njima je bolje sad ne ulaziti, ARK je otišao vrlo visoko u kratko vrijeme i privremena korkcija je izgledna........

Svima koji drže, čestitam. Neka i dalje drže, nije ovo kraj rastu cijene. Samo nemojte očekivati da i dalje raste ovim tempom, no na dugi rok može još prilično potegnuti.
I ja se pridruzujem zahvalama vezano uz savjete! Uletio u ARK prije 3 tjedna, moj prvi potez u kripto svijetu. Ispao pun pogodak.
gosponFulir is offline  
Old 14.09.2017., 14:34   #288
Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post
Garafovi dionica, zlata ili valute se ne mogu uspoređivati sa grafovima kriptovaluta jer prvi svoju vrijednost crpe iz intrinzične vrijednosti odn. očekivanja temeljem te intrinzične vrijednosti. Zato, kad se npr. cijena dionice strmoglavi, zaustavljanje pada cijene i oporavak određeni su fundamnetalnim faktorima odn. potencijalom kompanije za stvaranje nove ekomomske vrijednosti. Kriptovalute s druge strane nemaju apsolutno nikakvu intrinzičnu vrijednost koja bi temeljem fundamentalnih faktora garantirala oporavak nakon drastičnog pada. Kod valutnog para primjerice(koji je ništa doli omjer cijena u državi A i B) ti fundamentalni faktori su bilanca plaćanja, kamatna stopa središnje banke i razni ekonomski indikatori te oni određuju fluktuacije cijene odn. oporavak nakon pada. Međutim, kod kriptovaluta gdje ne postoji nikakav oslonac u fundamentima, drastičan pad cijene može voditi isključivo prema onome od čega je cijena i krenula, a to je - nula.

Da nije vas pohlepnih bankara koji zagovarate banke i ostala sranja vezana uz njih te način poslovanja banaka, možda ideja za blockchain tehnologijom nebi nikad ni dosla..

Skuzili smo da si "zakasnio" u bitcoin i da se jedeš zbog toga jer ti je možda neko rekao pred 3 godine ali mani se ovog foruma sa svojom filozofijom.

Uzivaj sad kad bitcoin tone i piši krah bitcoina jer nećeš moći još dugo i istetoviraj si federalne rezerve na čelo i njihovo nastajanje dolara iz zraka.
grim15 is offline  
Old 14.09.2017., 15:41   #289
Quote:
grim15 kaže: Pogledaj post
Da nije vas pohlepnih bankara koji zagovarate banke i ostala sranja vezana uz njih te način poslovanja banaka, možda ideja za blockchain tehnologijom nebi nikad ni dosla..

Skuzili smo da si "zakasnio" u bitcoin i da se jedeš zbog toga jer ti je možda neko rekao pred 3 godine ali mani se ovog foruma sa svojom filozofijom.

Uzivaj sad kad bitcoin tone i piši krah bitcoina jer nećeš moći još dugo i istetoviraj si federalne rezerve na čelo i njihovo nastajanje dolara iz zraka.
Dolar ne nastaje iz zraka nego iz obveze dužnika da vrati kredit, to sam objasnio ovdje: https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=7562

Inače, nemoj svoje emocije projicirati na mene zato što su kasno ušao u lanac sreće. Nisam ti to ja kriv, nego tvoje neznanje i pohlepa.
contradiction is offline  
Old 14.09.2017., 16:03   #290
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Ovo me bilo zainteresiralo kada ste prvi put pisali - baš kad sam ulazio u sve ovo i sa planom da ulažem u Ether .
No kako je to moguće? Naime SEC je nadležan samo za USA, dok je Vitalik Rus koji živi u Kanadi, a blockchain tehnologija je sinonom za decentalizaciju (dakle oni su posvuda). Nije li baš ta Kanada izuzetno liberalna po pogledu cryptoa, a i samoh ICO-a (Impak Coin)? Isto tako Vitalik je navodno bio čak i u pregovorima sa Putinom jer izgleda da je budućnost RussiaCoin, EstCoin, ChinaCoin ... itd., pa onda i ne znam koja je budućnost BitCoina, jer gledajući povijesne grafove i USA burzi i zlata - ništa ne ide u beskonačnost (kao što neki progboziraju da će BTC vrijeti 100k USD). Možda i ide ali ne u jednom desetljeći ili stoljeću.
Vitalik je Rus, Živi u Kanadi, a osnovao je Ethereum Fondaciju u Švicarskoj. Nevažno. Reklamirao je u USA i prodaje u USA i USA građanima. Ima još toga, ali nemam vremena niti volje citirati zakone i međunarodne ugovore.

Tko god je u RH otvarao bankovni račun morao je ispuniti obrazac i potpisati ugovor. U obrascu i ugovorima banka jasno objašnjava situaciju o imovini i povezanosti s USA. Zašto? Vi ste u RH, Banka u RH, novac u RH. Pročitajte ugovor i anekse i bit će vam svima jasno zašto je Vitalik pod jurisdikcijom USA.

Prije nekoliko dana je i sam priznao da je radio ICO.

Vitalik je jasno izjavio da njegovi pregovori s Putinom se odnose na sasvim novi blockchain, a ne ETH blockchain. To znači da on pregovara o napuštanju ETH, te osnivanju i radnu na nekoj vrsti konkurenta ETH.

Slično je i s bankama i Ethereum Alliance. Oni rade na potpuno neovisnom, privatnom i odvojenom Ethereum blockchainu koji nema veze s ETH kojim se trguje i koji ljudi imaju na ovome forumu.

Još jednom ponavljam kako svatko može zaraditi u bull marketu, ali kada bear market krene onda će amateri gubiti sve.

Zadnje uređivanje Barrex : 14.09.2017. at 16:59.
Barrex is offline  
Old 14.09.2017., 17:27   #291
Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post
Dolar ne nastaje iz zraka nego iz obveze dužnika da vrati kredit, to sam objasnio ovdje: https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=7562

Inače, nemoj svoje emocije projicirati na mene zato što su kasno ušao u lanac sreće. Nisam ti to ja kriv, nego tvoje neznanje i pohlepa.

Ooh, ja sam dovoljno rano ušao da budem u finom plusu, ne brini ti za to..

A ti si fino nabubao neke knjige na faksu i sad si pojeo svu pamet svijeta.. i ti i banke i krediti i dužnici..

Kako možeš reći da ima protuvrijednosti?
Ako svi na svijetu dođemo na bankomat i dignemo svoj novac, oće biti novca za sve? Neće. Zašto neće? Jer je digitalno samo napisan.
Ako svi dođemo sa svojim dolarima/eurima i zatražimo protuvrijednost zlata kao što se u početku pred ne znam koliko tvrdilo da svaki dolar ima protuvrijednost zlata, ćemo dobiti? Nećemo.

Jesu 1920 i nekoje USA napravila raciju po kućama i prisilila građane da predaju svo zlato dobrovoljno inače idu u zatvor? Jeste.

Jesu banke lopovi i najveće smeće i zlo ovog svijeta? Jesu.
Jel postoji drugi način upravljanja osim tog monetarnoga sustava koji ide samo na korist banaka i pritišće malog čovjeka da živi na rubu egzistencije? Postoji. Jel banke hoću to? Neću. Zašto? Jer im se nebi slijevalo toliko prljavog novca u njihove prljave ruke.

Zato pusti nas koji vjerujemo da tom zlu možemo stati na kraj.
grim15 is offline  
Old 14.09.2017., 17:56   #292
Quote:
grim15 kaže: Pogledaj post
Ooh, ja sam dovoljno rano ušao da budem u finom plusu, ne brini ti za to..

A ti si fino nabubao neke knjige na faksu i sad si pojeo svu pamet svijeta.. i ti i banke i krediti i dužnici..

Kako možeš reći da ima protuvrijednosti?
Ako svi na svijetu dođemo na bankomat i dignemo svoj novac, oće biti novca za sve? Neće. Zašto neće? Jer je digitalno samo napisan.
Ako svi dođemo sa svojim dolarima/eurima i zatražimo protuvrijednost zlata kao što se u početku pred ne znam koliko tvrdilo da svaki dolar ima protuvrijednost zlata, ćemo dobiti? Nećemo.

Jesu 1920 i nekoje USA napravila raciju po kućama i prisilila građane da predaju svo zlato dobrovoljno inače idu u zatvor? Jeste.

Jesu banke lopovi i najveće smeće i zlo ovog svijeta? Jesu.
Jel postoji drugi način upravljanja osim tog monetarnoga sustava koji ide samo na korist banaka i pritišće malog čovjeka da živi na rubu egzistencije? Postoji. Jel banke hoću to? Neću. Zašto? Jer im se nebi slijevalo toliko prljavog novca u njihove prljave ruke.

Zato pusti nas koji vjerujemo da tom zlu možemo stati na kraj.
Tvoji stavovi odraz su dobrog starog - neznanja. Prvo, novac je potraživanje od središnje banke koje se u njenoj bilanci vodi kao obveza. Ta obveza ima protustavku u kreditu poslovnoj banci, koja pak ima protustavku u kreditu građaninu koji je "pustio" novac u opticaj tako da je zamijenio dobiveni fiat za neku robu.

Dakle, ako svi na svijetu dođemo na bankomat i dignemo svoj novac, novca neće biti zato jer krediti imaju ročnost i zato jer su kreditne obveze samo djelomično izražene u gotovini, dok je većina u digitalnom obliku. Ako ja dignem kredit za auto i to preko internet bankarstva prebacim dileru nikakva gotovina nam nije bila potreba. Zato središnja banka određuje udio gotovine u kreditnim poslovima u skladu sa potrebama građana i poduzeća. I zato naravno, kad bi svi odjednom htjeli gotovinu, gotovine nema. Ali kreditne obveze i prava su jasno evidentirani u sustavu te se s vremenom svako potraživanje na računima građana može realizirati.

Dakle nema tu nikakve zavjere zločestih bankara guštera nego ti jednostavno nisi educiran o osnovama monetarnog sustava i zato u svom neznanju i naivnosti misliš da si nekakav vitez u sjajnom oklopu koji se bori protiv velikog zla, a nisi svjestan da samo pijun koji sudjeluje u modernom lancu sreće.
contradiction is offline  
Old 14.09.2017., 18:04   #293
Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post
Tvoji stavovi odraz su dobrog starog - neznanja. Prvo, novac je potraživanje od središnje banke koje se u njenoj bilanci vodi kao obveza. Ta obveza ima protustavku u kreditu poslovnoj banci, koja pak ima protustavku u kreditu građaninu koji je "pustio" novac u opticaj tako da je zamijenio dobiveni fiat za neku robu.

Dakle, ako svi na svijetu dođemo na bankomat i dignemo svoj novac, novca neće biti zato jer krediti imaju ročnost i zato jer su kreditne obveze samo djelomično izražene u gotovini, dok je većina u digitalnom obliku. Ako ja dignem kredit za auto i to preko internet bankarstva prebacim dileru nikakva gotovina nam nije bila potreba. Zato središnja banka određuje udio gotovine u kreditnim poslovima u skladu sa potrebama građana i poduzeća. I zato naravno, kad bi svi odjednom htjeli gotovinu, gotovine nema. Ali kreditne obveze i prava su jasno evidentirani u sustavu te se s vremenom svako potraživanje na računima građana može realizirati.

Dakle nema tu nikakve zavjere zločestih bankara guštera nego ti jednostavno nisi educiran o osnovama monetarnog sustava i zato u svom neznanju i naivnosti misliš da si nekakav vitez u sjajnom oklopu koji se bori protiv velikog zla, a nisi svjestan da samo sudjeluješ u modernom lancu sreće.

Koja je pouka sveg ovog educiranja neukog puka ?
Svatko zna da ako ulozi nesto i vjeruje da moze zaraditi 5x,10x,50x,vjerojatno zna da moze i sve izgubiti.
akimaki is offline  
Old 14.09.2017., 18:08   #294
Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post
Ali kreditne obveze i prava su jasno evidentirani u sustavu te se s vremenom svako potraživanje na računima građana može realizirati.
Ovo najveća laž ikad, zato i postoji "otpis duga". Jer svo to zaduženje nikad neće bit vraćeno. Odnosno netko će radit badava iliti poklonit svoj novac.
Freek is offline  
Old 14.09.2017., 18:35   #295
Zašto se sve banke rukama i nogama bore protiv tog "lanca sreće"?
Ako je samo lanac sreće i po tebi nema nikakvu vrijednost i potencijal.

Zašto se vlade svijeta uključuju u takvu borbu protiv bitcoina?
Daj im objasni da se budale bezveze muče.

Zato jer su uvidjeli da ljudi mogu reći, boli nas kurac za vaš bezvrijedan komad papira koji ste nam vi nametnuli da moramo koristiti i koji ne vrijedi apsolutno ništa, samo nam je usađeno da vrijedi.

Zašto banke brine što ja radim sa svojim novcima i ulažem u lanac sreće ako je to tako, pirmidalna šema koja će kad tad puknut?

Jeba nas banke i korporacije..

Ne moram imat osnovno znanje da znam kako funkcionira monetarni sustav, jednosatvno usporedim plaće i cijene proizvoda, pogledam oko sebe kako ljudi žive i jasno mi je kako funkcionira..

Jel po tebi taj sustav funkcionira dobro? Misliš da je to u redu?

Zamisli ovako, hidrauličnu prešu i ispod nje je balon, i preša lagano pritišće..balon će puknut..to se upravo sada dešava..znaš šta će onda biti?

Kako je rekao Napoleon; Religija je jedino što sprječava siromaha da ubije bogataša. Mislim da će se prvo svi okomiti na banke.
grim15 is offline  
Old 14.09.2017., 18:39   #296
Malo offtopic,ali da i ona je ekonomistica :klap:
http://www.index.hr/black/clanak/cij...sa/994391.aspx

i trk na Bitcoin temu post 8499
akimaki is offline  
Old 14.09.2017., 18:46   #297
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Ovo najveća laž ikad, zato i postoji "otpis duga". Jer svo to zaduženje nikad neće bit vraćeno. Odnosno netko će radit badava iliti poklonit svoj novac.
Otpis duga ide iz rezervi i kapitala banke i to nije problem. Problem je "štampanje novca" putem otkupa državnih obveznica ili državne imovine. Danas je popularan Large Scale Assets Purchases ili popularno Quantitative easing (QE). U normalnim okolnostima, subjekt čiji dugovi desetljećima konstantno rastu (država) ne bi mogao niti prismrditi količinama svježeg novca koji danas dobivaju moderne države od središnjih banaka, pošto su ti dugovi jasan pokazatelj katastrofalnog gospodarenja javnom imovinom. No, samo iz činjenice da država ima moć i kontrolira represivni aparat moguće je da se događaju takve stvari. Konačna posljedica je bankrot modernih država i inflacija u protuvrijednosti tog bankrota gdje će stradati oni koji imaju depozite u bankama. Dakle, problem nije u privatnim bankama, nego u modernim političkim elitama i centralnim bankarima.

No rješenje za to nisu lanci sreće u formi kriptovaluta nego obuzdavanje političke moći i pozivanje političara na odgovornost.
contradiction is offline  
Old 14.09.2017., 18:50   #298
Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post
Otpis duga ide iz rezervi i kapitala banke i to nije problem. Problem je "štampanje novca" putem otkupa državnih obveznica ili državne imovine. Danas je popularan Large Scale Assets Purchases ili popularno Quantitative easing (QE). U normalnim okolnostima, subjekt čiji dugovi desetljećima konstantno rastu (država) ne bi mogao niti prismrditi količinama svježeg novca koji danas dobivaju moderne države od središnjih banaka, pošto su ti dugovi jasan pokazatelj katastrofalnog gospodarenja javnom imovinom. No, samo iz činjenice da država ima moć i kontrolira represivni aparat moguće je da se događaju takve stvari. Konačna posljedica, je bankrot modernih država i inflacija u protuvrijednosti tog bankrota gdje će stradati oni koji imaju depozite u bankama. Dakle, problem nije u privatnim bankama, nego u modernim političkim elitama i centralnim bankarima.

No rješenje za to nisu lanci sreće u formi kriptovaluta nego obuzdavanje političke moći i pozivanje političara na odgovornost.
Prvenstveno treba pozvat na odgovornost banke koje najviše profitiraju od prisilnog državnog lanca sreće.
Freek is offline  
Old 14.09.2017., 18:58   #299
Quote:
contradiction kaže: Pogledaj post

No rješenje za to nisu lanci sreće u formi kriptovaluta nego obuzdavanje političke moći i pozivanje političara na odgovornost.
Ti svakako nastoj "obuzdati političku moć i pozivaj političare na odgovornost" a mi ćemo i dalje sudjelovati u Crypto valutama koje nam se sviđaju.........

Pa ćemo za koju godinu vidjeti tko je bio uspješniji.....

Mislim da je to skroz u redu i demokratski..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 14.09.2017., 18:58   #300
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Prvenstveno treba pozvat na odgovornost banke koje najviše profitiraju od prisilnog državnog lanca sreće.
Ne kužim tvoju logiku. Ako privatni subjekt kupi državnu obveznicu i na njoj zaradi zašto bi ga zbog toga kažnjavao?
contradiction is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.