Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 22:25   #141
Nisi u stanju razlikovati (ne)empatičnost imanentnu ovom ili onom obliku komunikacije od (ne)empatičnosti komunicirajućih osoba? Činjenica da se komunikacija odvija putem interneta će od posve empatičnog lika trajno načiniti neempatičnog kretena? Ojebote, what a day, what a day...

Tek sad vidim nastavak: način na koji je komunikacija počela udara temelje budućoj komunikaciji? Pero i Marina koji su se upoznali na Internetu će komunicirati drugačije nego što bi taj isti Pero i ta ista Marina komunicirali da su se upoznali u foyeru HNK?

Ono, nije baš dovoljno mahati "dinamikom odnosa" eda bi čitateljstvoi palo na guzicu od argumenata...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:26   #142
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ovaj, vi ste svjesne da ne postoje "tipovi s interneta", kao sto ni u tv-u ne zive mali ljudi?
🤣🤣
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:30   #143
Probati cu odgovoriti na sva pitanja ovako zajedno. Netko je spomenuo da radim scene vani ako mu se netko upucava sta ja nigdje nisam napisala, ne radim nikakve scene vani niti zbog toga sta mu se sada netko upucava.. svade su uvijek zbog proslosti i nisu tako dramaticne i scenske ali su dovoljno ceste da razmisljam o prekidu.

Kao sto su vec neki rekli, mene strah jer ne mogu povezati te dvije osobnosti koje je on meni pokazao.. Uvijek mi se svidao jer nam je razgovor uvijek tekao glatko, imali smo uvijek zajednickih tema, slicnosti, inteligentan je i humoristican, ovako opet zvuci kao nabrajanje teen osobina, znate svi i sami, kliknete s nekim i vidite da imate iste poglede na zivot. Ali ali. Ali pogled na ljubavne veze vam ocito nije isti. Meni se ne svida sa je on gotovo stalno u vezama, dugim vezama koje su kao funkcionirale jer si ja mislim ako je netko u vezi 3 godine da ocito funkcionira ali eto kroz razgovore bi saznala da je zapeo, veza je stabilna ali nije mu to to pa je slucajno spavao s curom drugom ali je to bila pogreska. Ali o tome prica meni a ne svojoj curi.
Sada kada ga ispitujem o tome kaze da ga je sram i da je naucio lekciju, kaze bio je klinac, glup i sebican. Pitanja o fatalnosti je isto bilo, naravno da sam kao klinka pala i na izgled ali nisam zbog njegovog lica bila toliko zaineresirana uvijek. Jednostavno je inteligentan decko sa dobrim socijalnim vjestinama, simpatican i snalazljiv i uz dobar izgled naravno da dobiva paznju. Meni to ne smeta, mi se svadamo zbog proslosti. Nisam cak ni u strahu da me vara, on nije isao van i upucavao se curama i trazio nekog da prevari curu, cure bi dolazile njemu na dosta napadne nacine sto ga naravno i dalje ne opravdava. Ali me varanja nije strah, meni je tesko opustiti se jer ne mogu povezati tog inteligentnog decka da osobom koju sam isto tako upoznala. Koja me ignorirala i pricala mi detalje koje jednostavno ne pricas ni prijateljima. I ne mogu povezati da pametan decko koji si je mogao izabrati curu bira varanje i igrice. Nisam mislila da sam mu zadnji izbor na nacin da si ne moze naci curu nego nekoga za ozbiljnu vezu, prosao je svoje igrice i cure koje su mu tada bile zanimljivije a ja sam bila tada dosadnjikava a sada sam mu cura za ozbiljnu vezu.

Uglavnom ne mogu se opustiti jer se vracam u proslost i zbunjena sam cinjenicom da mozda ne znam kakva je osoba tocno. Sad smo u nekoj hladnoj pauzi gdje on ceka da ja vidim mogu li si srediti misli ili ne. Nismo se upoznali na internetu, mozda je taj dio sa preseljenjem slicna stvar, ne vidis osobu pa je lakse pokazat da si idiot.
u-kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:35   #144
a koliko ste vi sad skupa fizički, bez telefona itd. koliko vremena na tjednoj razini provodite zajedno (fizički, ne mislim samo na seks) i čime ga ispunjavate?
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:37   #145
Quote:
u-kiss kaže: Pogledaj post
Probati cu odgovoriti na sva pitanja ovako zajedno. Netko je spomenuo da radim scene vani ako mu se netko upucava sta ja nigdje nisam napisala, ne radim nikakve scene vani niti zbog toga sta mu se sada netko upucava.. svade su uvijek zbog proslosti i nisu tako dramaticne i scenske ali su dovoljno ceste da razmisljam o prekidu.

Kao sto su vec neki rekli, mene strah jer ne mogu povezati te dvije osobnosti koje je on meni pokazao.. Uvijek mi se svidao jer nam je razgovor uvijek tekao glatko, imali smo uvijek zajednickih tema, slicnosti, inteligentan je i humoristican, ovako opet zvuci kao nabrajanje teen osobina, znate svi i sami, kliknete s nekim i vidite da imate iste poglede na zivot. Ali ali. Ali pogled na ljubavne veze vam ocito nije isti. Meni se ne svida sa je on gotovo stalno u vezama, dugim vezama koje su kao funkcionirale jer si ja mislim ako je netko u vezi 3 godine da ocito funkcionira ali eto kroz razgovore bi saznala da je zapeo, veza je stabilna ali nije mu to to pa je slucajno spavao s curom drugom ali je to bila pogreska. Ali o tome prica meni a ne svojoj curi.
Sada kada ga ispitujem o tome kaze da ga je sram i da je naucio lekciju, kaze bio je klinac, glup i sebican. Pitanja o fatalnosti je isto bilo, naravno da sam kao klinka pala i na izgled ali nisam zbog njegovog lica bila toliko zaineresirana uvijek. Jednostavno je inteligentan decko sa dobrim socijalnim vjestinama, simpatican i snalazljiv i uz dobar izgled naravno da dobiva paznju. Meni to ne smeta, mi se svadamo zbog proslosti. Nisam cak ni u strahu da me vara, on nije isao van i upucavao se curama i trazio nekog da prevari curu, cure bi dolazile njemu na dosta napadne nacine sto ga naravno i dalje ne opravdava. Ali me varanja nije strah, meni je tesko opustiti se jer ne mogu povezati tog inteligentnog decka da osobom koju sam isto tako upoznala. Koja me ignorirala i pricala mi detalje koje jednostavno ne pricas ni prijateljima. I ne mogu povezati da pametan decko koji si je mogao izabrati curu bira varanje i igrice. Nisam mislila da sam mu zadnji izbor na nacin da si ne moze naci curu nego nekoga za ozbiljnu vezu, prosao je svoje igrice i cure koje su mu tada bile zanimljivije a ja sam bila tada dosadnjikava a sada sam mu cura za ozbiljnu vezu.

Uglavnom ne mogu se opustiti jer se vracam u proslost i zbunjena sam cinjenicom da mozda ne znam kakva je osoba tocno. Sad smo u nekoj hladnoj pauzi gdje on ceka da ja vidim mogu li si srediti misli ili ne. Nismo se upoznali na internetu, mozda je taj dio sa preseljenjem slicna stvar, ne vidis osobu pa je lakse pokazat da si idiot.
Oprosti si ti troll možda? Ili imaš 13 godina?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:39   #146
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
a koliko ste vi sad skupa fizički, bez telefona itd. koliko vremena na tjednoj razini provodite zajedno (fizički, ne mislim samo na seks) i čime ga ispunjavate?
On je sada ovdje iako planira ponovno seliti a uz ovakve probleme to sada ne vodi nigdje. Tako da smo svih 6 mj skupa i vidamo se normalno par puta tjedno, doma, vani, film, hrana.. normalan par uz losu proslost
u-kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:44   #147
Quote:
u-kiss kaže: Pogledaj post
vidamo se normalno par puta tjedno, doma, vani, film, hrana.. normalan par uz losu proslost
Par koji se viđa "par puta tjedno" nakon šest mjeseci veze nije "normalan par" (u smislu prosjeka).

To ti je dovoljno ne samo kao razina uvezanosti nego i kao osnova za početne izjave kako "za sada sve funkcionira i zadovoljna si svime"? Ono, zadovoljna si vezom u kojoj se s nekim viđaš "par puta tjedno" (a ta veza, ako sam dobro shvatio, nije veza na daljinu)?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:49   #148
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Par koji se viđa "par puta tjedno" nakon šest mjeseci veze nije "normalan par" (u smislu prosjeka).

To ti je dovoljno ne samo kao razina uvezanosti nego i kao osnova za početne izjave kako "za sada sve funkcionira i zadovoljna si svime"? Ono, zadovoljna si vezom u kojoj se s nekim viđaš "par puta tjedno" (a ta veza, ako sam dobro shvatio, nije veza na daljinu)?
Ja radim u smjenama, on radi po vise od 8 sati dnevno. Ovisi o kakvom radnom tjednu je rijec. Imam dosta putovanja do posla iz njegovog stana tako da nismo skupa svaki dan, ovisno kako tko radi. Koji je tocan odgovor na ovo pitanje? Godisnji provedemo skupa, rano mi je ( a i sad je stanje kakvo je ) da razmisljam o zajednickom zivotu na nacin da se odma njemu uselim
u-kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:52   #149
Koliko bi se to normalan par trebao viđati ako ne živi skupa, da mi je znati. Osim ako su u selu di treba pet minuta jedan do drugog. 1om tjedno je premalo, 2-3 put je posve normalno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:57   #150
Quote:
u-kiss kaže: Pogledaj post
došla sam do cilja ali ne po planu.
Meni ovo ne pari ljubav, nego neka opsesija. Čuj cilj, plan, čekanje godinama i bivanje šlapom. Prevario svaku curu i sad kad mu je dopizdilo jebavanje sjetio se vjernog psića vjerojatno da se skrasi.


Quote:
Bio je mlad i tup, uvijek sam ja njemu bila zanimljiva ali mislio je da to nece ici. Slatke isprike.
Možda mogu shvatit neke tinejđerice koje ovo puše, ali inače je ovo teško sranje. Bila si jebena rezerva s kojom je mlatio kako mu se prohtjelo. Negdi u sebi si svjesna toga i zato si i otvorila ovu temu.

Koje su to dobre strane sebe koje ti daje i po čemu je on tako poseban osim što je tzv. Apolon, serijski varalica i egoistični gad? Ma...
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:00   #151
Quote:
u-kiss kaže: Pogledaj post
On je sada ovdje iako planira ponovno seliti a uz ovakve probleme to sada ne vodi nigdje. Tako da smo svih 6 mj skupa i vidamo se normalno par puta tjedno, doma, vani, film, hrana.. normalan par uz losu proslost
lijep ti on ritam drži, ne pregust da njemu ne bude teško kad se "opet bude selio". ah te ptice selice
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:12   #152
Quote:
Antheia kaže: Pogledaj post
Meni ovo ne pari ljubav, nego neka opsesija. Čuj cilj, plan, čekanje godinama i bivanje šlapom.
Ljubomora, opsesija, posesivnost, paranoja, prevarit ce me... OKP?
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:04   #153
Je, kad briješ da će te asshole koji je varao sve cure, u stabilnim vezama, prevarit, to mora da je neka dijagnoza.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:00   #154
Ok, to je sve znala prije veze, iz razloga jer joj je to on sam govorio, koliko sam shvatila. Cak je i tim djevojkama koje je varao to i priznao. Zasto je onda s njim?
Po toj logici, varao je prije varat ce i mene, onda mozemo reci, ostavio je svaku prije, ostavit ce i mene?
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:31   #155
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
postoji vid komunikacije koji je na takvom mediju, on pokreće cijelu dinamiku takvog odnosa. i udara neke temelje kamo i kako takav odnos može ići
jebo mene vrag ako ja kuzim na koji nacin tebi mozak radi

ako je na netu onda je neempaticno dubre, ako se sretnu u kaficu onda su alkoholicari, ako u nocnom izlasku onda su drolja i narkoman, na pjesackom prijelazu siromasi valjda...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:46   #156
Neempaticno?

Suprotnost od empaticno je apaticno.

Oprostite, tak me pika u oci da sam morala, jer se vec 10 postova prica o neempaticnosti.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:49   #157
dapace, hvala
ali onda nekaj s mojim pojmovnikom nije u redu
nije li apatija bezvoljnost?
empatija suosjecanje?
neempatija bi bila nedostatak suosjecanja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:56   #158
Apatija je ravnodusnost, nema suosjecanja, nije te briga...naravno da si tada i bezvoljan, depresivan. Ima vise oblika, tezis i blazih, mislim. Empatija je suprotno. Isto ima razlicitih oblika.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:11   #159
vjerojatno si u pravu, nisam autoritet u tom podrucju
no u mojoj tikvi ja nekako razlikujem nedostatak osjecaja i nedostatak suosjecanja
otuda onda i koristenje razlicitih pojmova
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:21   #160
Znas kako je. Svi tipovi na internetu su cudaci i manijaci a sve dame njezne djeve bez srece u zivotu.

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.