Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: kad bi mogli prodati dušu da li biste to učinili
da 3 23.08%
ne 6 46.15%
samo za svotu veću od 100 000 eura 4 30.77%
Glasovatelji: 13. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 21:29   #1
Prodaja duše đavlu

Kršćani vjeruju da postoji lik koji se zove sotona ili đavao , i da on navodno prikupja "duše" što god to bilo. ne znam je li to službeno vjerovanje , ali postoji priča o tome kako se može "prodati dušu" i za sebe pribaviti materijalnu korist . interesira me prema kršćanskom vjerovanju je li to moguće .
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:31   #2
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
Kršćani vjeruju da postoji lik koji se zove sotona ili đavao , i da on navodno prikupja "duše" što god to bilo. ne znam je li to službeno vjerovanje , ali postoji priča o tome kako se može "prodati dušu" i za sebe pribaviti materijalnu korist . interesira me prema kršćanskom vjerovanju je li to moguće .
Islam drugačije gleda na đavla i njegovu svrhu, od kršćanstva.
samo kažem, bez želje da se uplićem.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:06   #3
Nitko neće glasati. Strah ili...

I gdje su druge opcije ankete?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:18   #4
Kratkoročno bi bilo super, ali dugoročno se jednostavno ne bi isplatilo (vječno gorenje u paklu i sve to).

I mislim da je cijela ta stvar jednostavno dio kršćanskog folklora, ali da samo po sebi nije baš biblijsko.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:39   #5
Kad se potegne ova tema, uvijek se sjetim Lastana. On je bio ateist i svejedno je htio prodati svoju dušu. Ne zbog toga što je vjerovao u istu, nego zato što je vjerovao u postojanje budala s viškom love.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:01   #6
Prije nego glasam, mene interesira šta se dogodi kad prodaš dušu. Jel ti padne glava na stranu i počne teč slina priko usana?
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:12   #7
Prodaja duše đavlu je metaforički prikaz žrtvovanja dobra za materijalnu korist, slavu, itd...

Zato vrag uvijek i čeka na raskrižju, dvije ceste predstavljaju izbor.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:16   #8
Postoji li opcija poklanjanja duše nečastivome ?
hangoverner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:02   #9
ja bi mu bio odmah uz rame ako je to moguce, volijo bi suradivat s njime hehe
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 23:48   #10
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Prije nego glasam, mene interesira šta se dogodi kad prodaš dušu. Jel ti padne glava na stranu i počne teč slina priko usana?
progresivno degeneriraš dok ne završiš u paklu

u međuvremenu navodno vladaš svjetom ili imaš milijarde para ili jako dobro sviraš gitaru ili ti baš ona rodi djecu itd...
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 01:30   #11
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kad se potegne ova tema, uvijek se sjetim Lastana.
Mir duši njegovoj.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:37   #12
Čuo sam neka poučavanja u kojima se ljudi opisuju kao trodijelni nasuprot dvodijelnima.Što to zapravo znači, i što smo mi?Svaki se čovjek sastoji od materijalnog tijela i svoje unutrašnje biti. Ovaj unutrašnji aspektsamog sebe u Bibliji se često referira kako "duša" ili "duh." Postavlja se pitanje dijeli li se našaunutrašnja bit na "dušu" i "duh" ili jednostavno samo na "duša/duh" kao riječi koje se odnosejedna na drugu a označavaju jedno te isto. Trihotomisti zastupaju teoriju da je čovjek sastavljenod tri različita djela: tijelo, duša i duh. Oni tvrde da je duša horizontalno povezana sa svijetom iljudima, dok je duh vertikalno povezan sa Bogom u nebu. Jedan od ključnih stihova koji koristeda podupru tu teoriju možemo naći u Hebrejima 4 (Pogledajte također 1. Solunjanima 5:23).Jer je živa Božja riječ i djelotvorna, oštrija od svakoga dvosjeklog mača, i prodire sve dorastavljanja duše, duha, zglobova i mozga, i prosuđuje misli i namjere srca. (Hebrejima4:12)Dihotomisti u drugu ruku zastupaju teoriju da se riječi "duša" i "duh" mogu koristiti u Bibliji kaojedna riječ. Oni se protive tvrdnji da je "duša" povezana samo sa ovim svijetom a da je "duh"povezan samo sa nebesima. Oni tvrde da riječi i na Hebrejskom i na Grčkom bivaju korištenekako jedna riječ. Dva ključna stiha koja koriste da podupru svoju teoriju možemo naći u Job 7 iIzaija 26. "Zato ja ne ću braniti svojim ustima, govorit ću u tuzi duha, naricat ću u jadu svojeduše."(Job 7:11)Moja duša čezne za tobom u noći. Moj te duh traži u mojoj nutrini. Kada tvoji sudovipogađaju zemlju, tada se uče pravednosti stanovnici svijeta. (Izaija 26:9)No, koje gledište je ispravno? Obje strane koriste Bibliju kao podršku svojim stajalištima.Problem je što ovaj koncept nikada nije u potpunosti objašnjen u Bibliji, te zato navodi nadrugačija gledišta. Kako god, kada počnete proučavati ova različita gledišta i dobro ih proučite uBibliji, pojavit će se različite ključne točke. Ideja da se naša "duša" povezuje samo sa ovimsvijetom i da se naš "duh" povezuje samo sa Bogom na nebesima je pomalo upitna. Ako boljeproučimo Hebrejima 4:12 vidjet ćemo da riječi "duša" i "duh" i "srce" predstavljaju istoznačnicekoje opisuju nematerijalni dio svake osobe. Znači li to kako smo napravljeni od četiri različita
dijela? Pažljivo čitanje Biblije pokazuje kako je nematerijalni dio bića opisan na različite načine(unutrašnja bit, unutrašnji dijelovi, itd.). Mislim da nitko ne podupire teoriju da smo mi kao ljudipodijeljeni na šest ili sedam različitih dijelova! Moj je savjet da napravite domaću zadaću ipročitate sami Bibliju. Ali budite oprezni od stvaranja frakcija i podjela tijela Kristovog sa svojimzaključcima. Usredotočite se na najvažnije… pazite na cijelo vaše biće i budite spremni zasiguran povratak svojeg Gospodina i Spasitelja!A sam Bog mira neka vas posveti u punoj mjeri. Neka se vaš cjeloviti duh, vaša duša ivaše tijelo sačuva besprijekorno za dolazak našega Gospodina Isusa Krista! Vjeran jeonaj koji vas pozva, on će i izvršiti. (1 Solunjanima 5:23-24)Današnja molitva: Dragi Gospodine, Ti si vrijedan sve slave i obožavanja! Sva tvoja djela susavršena, jer Ti si beskrajan u svojoj savršenosti. Molim se u ime Isusovo, Amen.Za daljnje čitanje: 1 Korinćanima 15; 1 Solunjanima 4:13-18.
josifllighthous is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:20   #13
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
Kršćani vjeruju da postoji lik koji se zove sotona ili đavao , i da on navodno prikupja "duše" što god to bilo. ne znam je li to službeno vjerovanje , ali postoji priča o tome kako se može "prodati dušu" i za sebe pribaviti materijalnu korist . interesira me prema kršćanskom vjerovanju je li to moguće .
Zašto samo materijalna korist?

Imaš ljudi koji su se totalno podčinili nekim ideologijama,ponosno se hvale toj podčinjenosti govore da služe bogu.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:30   #14
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ja bi mu bio odmah uz rame ako je to moguce, volijo bi suradivat s njime hehe
ja već surađujem s njime i ideologija pokreta dalmatinska nacija i religije dalminizma je skroz usklađena s njegovim ciljevima
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:42   #15
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
ja već surađujem s njime i ideologija pokreta dalmatinska nacija i religije dalminizma je skroz usklađena s njegovim ciljevima
Neopoganizam usklađen s ciljevima abrahamskog imaginarnog bića? Ma hajde.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:00   #16
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
ja već surađujem s njime i ideologija pokreta dalmatinska nacija i religije dalminizma je skroz usklađena s njegovim ciljevima
Na svu sreću, takav pokret je nečija privatna fantazija koja nimalo ne zanima prave dalmatince, koji su stopostotni Hrvati.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:11   #17
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Na svu sreću, takav pokret je nečija privatna fantazija koja nimalo ne zanima prave dalmatince, koji su stopostotni Hrvati.
Kako se utvrđuje stopostotno hrvatstvo?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:35   #18
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako se utvrđuje stopostotno hrvatstvo?
Ovako.

konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:57   #19
Ideš, a ja mislila da Dalmatinac nosi lančić oko vrata.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:09   #20
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Neopoganizam usklađen s ciljevima abrahamskog imaginarnog bića? Ma hajde.
ne vjerujem u sotonu kako ga prikazuju žido-kršćani i zato se i ne deklariram kao sotonist jer je sotonizam kako ga ljudi doživljavaju više jedna vrsta ezoterične zabave slično masoneriji i ostalim "misterijskim kultovima" . ono što ja živim i propagiram je način života potpuno suprotan od onoga što propagiraju kršćani.

neću ovdje u detalj objašnjavati sve ali evo ovako odprilike. za kršćanina (židova , muslimana i njma slične) , važno je izvanjsko ponašanje , odnosno poštivanje njihovog tzv. zakona. nasuprot tome je princip volje odnosno prirodnog nagona koji se krije u svakom zdravom čovjeku da učini pravu stvar. najznačajniji primjer toga je normalni seksualni nagon koji potiče čovjeka ili ženu na spolni odnos s osobom suprotnog spola u cilju razmnožavanja. na drugoj strani je kršćanska ideja celibata odnosno da je navodno seksualni čin prljav i "grešan". sad , većina ljudi će ako su u prilici sudjelovati u seksualnom činu , i nitko tko ima izbora dobrovoljno neće izabrati celibat (osim nekoga s hormonskim poremećajem) , ali kršćansko društvo putem institucije braka i drugih načina odgovara ljude i žene od normalnog seksualnog ponašanja , umjesto toga potičući ih da izaberu homoseksualnost ili celibat.

sotona , odnosno princip volje se može prema tome izraziti kao seksualna energija , dok je princip zakona koji je u temelju abrahamskih religija način ograničavanja te energije. prema tome u svijetu se vodi borba između volje i zakona , sotone i "isusa"ili kako ga tko naziva - jahve , alah , bog). ako bi ljudi bili potpuno slobodni , princip volje bi odmah pobijedio , ali pošto zakon izad sebe ima oružanu podršku , tako se održava krhka ravnoteža , koja će se u jednom trenutku u budućnosti ipak preokrenuti u korist volje , a bogu će ostati samo "nebo" što je i prorečeno u bibliji. pa sad vi odaberite volite li više zemljski život ili želite biti "duhovi" kod "isusa"
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.