Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 15:01   #1
Question Duhovna povreda ega

https://proces-josipovic.hr/

Na pomolu je još jedan sudski proces kao reakcija na navodno vrijeđanje vjerskih svetinja. A zapravo radi se o stavljanju flastera na povrijeđen ego jer ono što se vrijeđa ego se zove.

Daleko od tog slučaja koji će zabavljati sve nas (one preostale koji još nisu otišli) postavlja se pitanje kako nas izjave drugih mogu raniti i povrijediti
i što smo spremni učiniti da duševna bol umine?

Pravedna nadoknada za duševnu bol bi bila...što?

Može li se istina uopće vrijeđati?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:10   #2
Ima tu nešto mnogo gore što je u pitanju.Hrvatska može biti pokusna katolička džamahirija na tlu Evrope.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:06   #3
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
https://proces-josipovic.hr/

Na pomolu je još jedan sudski proces kao reakcija na navodno vrijeđanje vjerskih svetinja. A zapravo radi se o stavljanju flastera na povrijeđen ego jer ono što se vrijeđa ego se zove.

Daleko od tog slučaja koji će zabavljati sve nas (one preostale koji još nisu otišli) postavlja se pitanje kako nas izjave drugih mogu raniti i povrijediti
i što smo spremni učiniti da duševna bol umine?

Pravedna nadoknada za duševnu bol bi bila...što?

Može li se istina uopće vrijeđati?
Mogu nas povrijediti ako baš nismo sigurni u svoje stavove. Što smo spremni? Pa sve, osim promijeniti iste.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:07   #4
Manjak samopouzdanja, nedostatak vjere u ono što za što se ljudi predstavljaju tjera do pojave da svaka šuša proglasi da je uvrijeđena.

On je uvrijeđen pa misli da te ima pravo klepnuti po glavi.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:08   #5
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Ima tu nešto mnogo gore što je u pitanju.Hrvatska može biti pokusna katolička džamahirija na tlu Evrope.
To je preočito, klerofašizam je odavno počeo kod nas

U svakoj normalnoj državi bi košić završio na sudu, a kod nas je nedodirljiv
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:46   #6
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
https://proces-josipovic.hr/


Pravedna nadoknada za duševnu bol bi bila...što?

Može li se istina uopće vrijeđati?
Ha ?
Ovo neka provokacija sa neoliberališ strane ili je za ozbiljno ?
Zašto ga žele tužiti ? Pa ma koliko nam se ne sviđa taj sav "nju antifa primitive" odnos prema vjeri i vjernicima mnogih, ovaj čovjek ga ima pravo izreći.
Sve dok ne prijeti nekome ili slično, dok na silu ne želi uvesti npr. marksizam, sve dok ne napada vjernike fizički. Kako vidimo to čovjek ne radi.
Mene njegovo mišljenje ne dotikavlje i baš me briga kaj on misli. Pih.
Jedni se ponose kaj su primili pričest a oni drugi kaj su Titovi pioniri pa kaj onda. Smiješni su mi inače svi ljudi koji se drže prošlosti kao pijan plota i ni makac. Malo je patetično i jadno općenito vidjeti odrasle, zrele ljude koji u 21. stoljeću u Hrvatskoj mašu zastavama SSSR i imaju pamflete Lenjin, Staljin, Tito.
Ekstremizam nije dobra stvar.
Oš desni, oš lijevi.
Imam i ja mišljenje o njima i tekovinama revolucije pa ako baš netko hoće raditi izjavama ili ponašanjem bedaka od sebe...nek mu bude.
Josipović?
Čovjek ima pravo reći što misli sve dok to radi na miran i demokratski način.
Naravno isto kao što pravo na svoje mišljenje o raznim današnjim modernim društvenim pojavama ima neki svećenik, laik vjernik, biskup i sam Papa.
Kaj bumo opet otvarali Gole otoke i kažnjavali ljude zbog drugačijeg mišljenja ?
Hoćemo li kažnjavati sve što trenutna politika, ova ili ona, ne odobrava ?
Gdje je tome kraj?
Znam da su mnogi lijevi i neoliberalni pokreti i udruge tužakali ljude u Hrvatskoj zbog drugačijeg stava ali zar tome ne bi treblo stati na kraj ?

Kome ovakve bedastoće padaju na pamet ? Besposlenim ljudima ?
Dajte uzmite motiku i kramp u ruke i idite radite nešto korisno osim "tebe bum tužil jer ne fensaš prajd a tebe bum Imbra tužil jer ti se sviđa Savo Kovačević"
Dajte se saberite i primite poštenog posla.
Evo imam ja vrt za zaštihati jer mislim saditi povrće pa ako netko ima viška vremena.... štihača čeka pa nek kopa.
Tak' da mu ovakve bedastoće sa lijeve ili desne strane ne budu više padale na pamet.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:52   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
https://proces-josipovic.hr/

Na pomolu je još jedan sudski proces kao reakcija na navodno vrijeđanje vjerskih svetinja. A zapravo radi se o stavljanju flastera na povrijeđen ego jer ono što se vrijeđa ego se zove.

Daleko od tog slučaja koji će zabavljati sve nas (one preostale koji još nisu otišli) postavlja se pitanje kako nas izjave drugih mogu raniti i povrijediti
i što smo spremni učiniti da duševna bol umine?

Pravedna nadoknada za duševnu bol bi bila...što?

Može li se istina uopće vrijeđati?
A vjerujete li da postoji sud koji će prihvatiti njihovu tužbu?

- Ha, ha, možda Inkvizicija? kaže Josipović.
http://www.lupiga.com/intervjui/ivo-...ka-dzamahirija
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 04:33   #8
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Ima tu nešto mnogo gore što je u pitanju. Hrvatska može biti pokusna katolička džamahirija na tlu Evrope.
apsolutno sam sa ovime saglasan. bez grama sumnje.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:16   #9
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ha ?

Dajte se saberite i primite poštenog posla.
Batarelo je ostavio doma štihaču u Australiji (vidimo da iz dijaspore dolaze razni likovi koji su "žedni" domaće krvi neistomišljenika).

Ego je gadna stvar pogotovo kad se poigrava tuđim životima jer je oštećen drugačijim mišljenjem.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:33   #10
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Batarelo je ostavio doma štihaču u Australiji (vidimo da iz dijaspore dolaze razni likovi koji su "žedni" domaće krvi neistomišljenika).

Ego je gadna stvar pogotovo kad se poigrava tuđim životima jer je oštećen drugačijim mišljenjem.
Ti i tvoj ego,Jezuitski fondovi preuzimaju Hrvatsku a ti pričaš o egu pevca..
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:39   #11
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Ti i tvoj ego,Jezuitski fondovi preuzimaju Hrvatsku a ti pričaš o egu pevca..
Jezuitski fondovi imaju svoje mjesto na Politici.
Ovdje se govori o vjerničkom egu koji se rado vrijeđa i što sve poduzima da svoje rane vide sudskim procesima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:54   #12
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Jezuitski fondovi imaju svoje mjesto na Politici.
Ovdje se govori o vjerničkom egu koji se rado vrijeđa i što sve poduzima da svoje rane vide sudskim procesima.
A kompleksi imaju svoje mesto na psihologiji

Ili želiš reći da samo religijski pripadnici su iskompleksirani?
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:00   #13
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post

Ili želiš reći da samo religijski pripadnici su iskompleksirani?
Iz slučaja buduće građanske parnice sam potraži odgovor
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:32   #14
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Batarelo je ostavio doma štihaču u Australiji (vidimo da iz dijaspore dolaze razni likovi koji su "žedni" domaće krvi neistomišljenika).

Ego je gadna stvar pogotovo kad se poigrava tuđim životima jer je oštećen drugačijim mišljenjem.
Da. Ego je dobar sluga ali loš gospodar. Posebno ako si nezero. Svima nam se to događa.
Ma sve je to ljudski.
Imaš kod ljevičarskih neoliberalaca u svijetu raznih pacijenata koji dižu tužbe za puno gore bedastoće.



Ljudi se srcem zahaklaju, nešto im je sveto, sve drugačije ih ugrožava ali ne shvaćaju da drugima to isto ne mora biti sveto, mogu to gledati kritičnije te da o tome smiju imati svoje itj.drugačije mišljenje.

Nu :https://youtu.be/jXQLUVDOhyož

https://youtu.be/grD_IINiH9c

Kaj ne ?

Svatko ima pravo na svoje mišljenje o društvenim pojavama.
Sve dok to mišljenje ne tjera ljudima nasilno.Mene jednom prijetilo tužiti jer sam tvrdila da su njemački stariji auti srednje klase, tvrdi na cesti i da poslije francuza i nekih japanskih marki, svaki takav ostavlja dojam kao da se voziš po makadamu.Mislim čim dođeš do neravnina (ne sva njemačka vozila) Ono zezala sam se da treba putnicima u nekim švapskim autima, iznad sjedala, montirati pernati jastuk. Kao zaštitu ako ga voziš po rupama.
Zato jer je čovjek bio baš, baš bezobrazan.
Auuu da vidiš reakcije. Zaprijetio mi zvati odvjetnika za uvredu časti... opela i folcvagena. Čovjek si malo preveč popio rekla mi njegova žena. Dogodi se.

Ovom čovjeku kaj tuži ili ljudima koji tuže vjera je sveta i ozbiljna stvar pa ih shvaćam sa te ljudske, vjerničke strane ali... pravno je ovo bedastoća.
Bar se nadam.

Zadnje uređivanje pozitivax : 22.10.2017. at 15:50.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:33   #15
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Iz slučaja buduće građanske parnice sam potraži odgovor
U pitanju je jedan čovek a ne svi vernici.

Ti sugeriraš da su svi vernici isti na takav kalup?

Vernici veruju u isto to im je zajedničko no različito je kako veru prezentiraju što je jako bitno,ne čini loše ništa drugima u što tko veruje nego kako se vera prezentira oko njih.

Imaš vernika koji nisu za zabranu pobačaja npr
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:38   #16
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
U pitanju je jedan čovek a ne svi vernici.

Ti sugeriraš da su svi vernici isti na takav kalup?

Vernici veruju u isto to im je zajedničko no različito je kako veru prezentiraju što je jako bitno,ne čini loše ništa drugima u što tko veruje nego kako se vera prezentira oko njih.
To je udruž(e)na tužba...ne udružuju se tu samo taksisti ili dimnjačari mada ih vjerovatno ima.

Ima i onih koji se s takvom rabotom na slažu:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...e/1002583.aspx
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:07   #17
Koja je poenta teme? Da pokažeš da postoje katolički extremisti?

Pa to svi znaju
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:15   #18
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Dajte se saberite i primite poštenog posla.
Evo imam ja vrt za zaštihati jer mislim saditi povrće pa ako netko ima viška vremena.... štihača čeka pa nek kopa.
Brado.

klauzula državnog ustavnog zakona 'ak neko nekom nanese duhovnu bol, ima da mu preštiha vrt'

al kaj kad duhovnu bol naneseš nekom s druge strane svijeta, jel to znači da bu oštećeni platil kartu do svog vrta jer ovaj siromaćek za odsluženje kazne nema nofce (?)

(sveopće se ni za čudit zakaj svetski sabori imaju tolko papira na stolu, tužbe, tužbe... nikad im kraja)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:44   #19
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
To je udruž(e)na tužba...ne udružuju se tu samo taksisti ili dimnjačari mada ih vjerovatno ima.

Ima i onih koji se s takvom rabotom na slažu:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...e/1002583.aspx
Zašto neka katolička udruga, HBK, crkveni redovi, svećenici nisu digli glas protiv Vigilarea, nego samo pojedinci na facebooku? Valjda zato jer su svi isti (osim tu i tamo pokojeg Oscara Schindlera) i svi smatraju ne samo da treba tužiti Josipovića, već i da silovane žene moraju rađati.
I zašto se taj megaturbodizelkerozinkatolik Vice Vincent John Batarelo ne zove hrvatskim i katoličkim imenom i prezimenom, već talijansko-anglosaksonskim? Recimo, Pero/Perica Djetlić bi mu lijepo pristajalo. Bar ne bi nedostajalo biskupa i svećenika koji bi ga prekrstili u pravu rvatinu i katolika.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:19   #20
Odosmo mi u bezdan s takvim rastom fanatizma. U ovom slučaju povrijeđen je isključivo ego i to ego uvjetovan fanatizmom i zatucanošću. Neki dan sam čula odličnu definiciju fanatizma: fanatik je onaj koji svom silom uvjerava druge u ono u što sam ne vjeruje. U smislu da treba drugima nametati da bi mu njegovo ponašanje bilo opravdano.

Jezivo je to što se događa i kuda konkretno kao država idemo. Na stranu s ovim slučajem, smatram da se inače povređuje ego jer čak i da je osjećaj povrijeđen, opet je tu upleten ego u vidu očekivanja. Može li se išta drugo povrijediti?
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.