Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 00:16   #2181
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
To je dovoljno?
Mislila sam neko vino, ali nikad ga ne pijem pa ne znam što bi uz to išlo, a da je i dalje jednostavno.
Mislim da je to znak da si primjetila da se druže i kako se druže i da želiš počastiti to što su vas primili u zajednicu na način na koji oni inače održavaju zajedništvo.
Ne znam, meni je to baš lijepo i sasvim dovoljno.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 09:12   #2182
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ako je takav obicaj, onda slijedi obicaj. I mozda da napravis jos neki kolac uz to
Ne znam zapravo kakav je običaj, ovdje ljudi uglavnom idu u Hr krstiti djecu, čak se i svećenik čudio da mi nećemo.
A i kao što sam rekla, samo smo jednom bili dosad, novi smo tu i dugo mi trebalo da ih nađem, zato i pitam, nadala sam se da će netko iz manje sredine ovdje moći napisati kako je kod njih, čini mi se da je ovo tome bliže.

Pršut i sir ne bih baš, trebam nešto što mogu veganizirati, ali to je drugi par rukava, sve osim narezaka se može lako srediti.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 14:33   #2183
mame gdje ste kupovale haljinice za curice? moja će imat 2mj i nebi satensku, neku običnu bijelu, možda čipkanu...
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 09:23   #2184
Quote:
buhtla_os kaže: Pogledaj post
mame gdje ste kupovale haljinice za curice? moja će imat 2mj i nebi satensku, neku običnu bijelu, možda čipkanu...
zara, next
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:16   #2185
Krštenje u Stenjevcu

Pozz svima! Planiramo krstiti našeg malog mišića ovu jesen. Naime naša situacija je da nismo vjenčani niti kod matičara (i to je u planu ali....) a crkveno se nažalost niti ne možemo vjenčati budući je MM rastavljen...naravno samo svjetovno. Rado bi krstili bebicu u Stenjevcu Župa uznesenja BDM pa me zanima jel netko nedavno imao krstitke tamo i kakvo je iskustvo sa vlč.? Mi živimo u Španskom i po adresi spadamo u drugu župu ali meni se jako sviđa crkva i park u Stenjevcu i često tamo šetam sa bebom pa me zanima jel potrebna i ona dozvola budući smo iz dr župe? Kakve su to sve gluposti.
Hvala
__________________
"Sve sretne obitelji nalik su jedna na drugu, svaka nesretna obitelj nesretna je na svoj način."
mima666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 07:47   #2186
Po nekakvim njihovim pravilima moraš dobit dozvolu od svog župnika za krštenje u drugoj župi.
Mi smo ju uredno dobili oba puta. Župnik je našao na netu neki obrazac, popunio našim podatcima, napisao razlog zbog kojeg mijenjamo crkvu i s tim smo išli u ciljanu župu.
E sada nekim ciljanim župama to nije bitno pa zaobilaze to pravilo i ne traže papir. Ako misliš da ti ga tvoj župnik neće dati provjeri da li je ovima u Stenjevcu to bitno.
Mani to nisu gluposti, ipak župnik vodi brigu o svim sakramentima svojih župljana i red je da barem zna ako je preskočen. To što niste vjenčani nije prepreka za krštenje djeteta bilo gdje.
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 11:27   #2187
Mi smo krstili dijete u drugoj zupi, ne tamo gdje zivimo
Nitko nas za nikakav papir nije pitao
Nismo vjencani nikako, ja rastavljena
Nikakvih problema nismo imali, samo si je zupnik naznacio da sam ja rastavljena
Nije zagreb
Bas kompliciraju
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 14:21   #2188
ja sam rastavljena u građanskom braku, nikad nisam bila u crkvenom.
pitala sam svećenika kakav je postupak, i on kaže mali se može krstit bez obzira na vas, dijete Božije je svako, i poslje je rekao da se mogu i ja udati u crkvi jer je prije nisam.

čak je dozvoljeno i župniku druge župe da nas vjenča/krsti.

jedino je bio problem jer smo žeosljeli kuma koji je pravoslavac.
mislim da je to sve do župnika, jer na dvije različite župe dva različita pravila.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:51   #2189
Quote:
jedino je bio problem jer smo žeosljeli kuma koji je pravoslavac.
:bonk
Pa što ga ne krstite u pravoslavnoj crkvi.
Sveti Petar pušta ili ne pušta bez obzira na svjetovnu konfesiju
Jeli tebi uopće jasna funkcija kuma?

Quote:
mislim da je to sve do župnika, jer na dvije različite župe dva različita pravila.
Da, kao što različiti advokati i različiti suci različito tumače isti zakon.
Sve je regulirano Crkvenim pravom i Katekizmom katoličke crkve i vrlo jasno ali uvijek ima iznimaka, njima na dušu.

Ono što je bitno je da svako dijeteima pravo biti kršteno, bez obzira na sve.
A za kuma postoje jasna pravila, ne može kaolički kum biti bilo tko, dok roditelj može.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 15:09   #2190
Restoran u Zagrebu - krstitke

Bokic. Vidim da ima opsirna tema o krstitkama koja ukljucuje i restorane..ali procitala sam nekoliko desetaka stranica i nikako da dodjem do tog so me zanima ..

Moze li mi netko preporuciti restoran..u kojem bi imali proslavu krstitki za 25 osoba..i da nisu cijene za ubit se.

Hvala unaprijed
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 20:38   #2191
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko preporuciti restoran..u kojem bi imali proslavu krstitki za 25 osoba..i da nisu cijene za ubit se.
Lokacija?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 02:47   #2192
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Lokacija?
Zagreb. Zapadni dio
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 08:28   #2193
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Zagreb. Zapadni dio
tu sam bila na jednoj proslavi, vrlo solidno

http://www.bistro-deno.hr/


ovo je isto zgodno, pogotovo ak te potrefi lijepo vrijeme - imaju super parkić za klince

http://www.restoran-pizzeria-oliva.com/
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 08:55   #2194
mi u olivi imamao proslavu sljedeći vikend. dosad pohvlaq.e ljubazno osoblje, normalne cijene, lako smo se dogovorili za meni. parkić mala već isprobala... čini se ok. još ćemo vidjeti kakva će biti hrana.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 18:42   #2195
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
mi u olivi imamao proslavu sljedeći vikend. dosad pohvlaq.e ljubazno osoblje, normalne cijene, lako smo se dogovorili za meni. parkić mala već isprobala... čini se ok. još ćemo vidjeti kakva će biti hrana.
hvala svima na odgovorima.

nego, ako nije neugodno, sto znaci "normalne cijene".
mi prvi put nesto radimo u restoranu (jos od svadbe to je davno bilo) pa sam malo neupucena u cijene..hvala vam
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 21:15   #2196
nemam sad ponudu pri ruci, ali dobili smo 5 menija na odabir, najskuplji 160 kn. uključuje hladno predjelo (sir, pršut, kulen i te djindje), juhu, tri različita mesna glavna jela (teletina, svinjetina i mislim puretina), priloge i salate.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:13   #2197
isli muz i ja u petak do zupnog ureda s malom u kolicima. bila guzva, valjda deset ljudi i kad nas je vidio jedan svecenik (drugi je bio u uredu i pisao potvrde) dosao je do nas i rekao krstenje? donesite samo potvrdu od kuma i rodni list.

i jucer ja idem sama do njega, izvadim mu sve, pitam kada. kaze on hocete sad za vikend? reko moze i onda krene upisivat i pita "a jeste vjencani crkveno." reko nismo jos, kaze on samo "ajde to obavite sto prije". i to je to



anyways,

pitanje br.1 gdje kupiti haljinice za krstenje? znam da kasnim, ali ocekivala sam da ce nam reci da ce bit za dva tjedna gdje kupiti haljinicu, a da nije ona "djecja vjencanica" sa tilom, satenom, krinolina i slicno

pitanje br.2 pitala sam svecenika koliko placamo? rekao je da ne placamo, nego da poslije krstenja mozemo ostaviti "dar crkvi". koliko se to ostavlja? u slavoniji je ono, zna se da je krstenje toliko, krizma toliko, prva pricest toliko.

pitanje br.3 ne zelimo praviti nikakve ruckove vecere i slicno s obzirom da njen kum radi popodnevnu smjenu, a i moji moraju nazad doma jer nisu iz zga, sto napraviti?

tortu sam narucila, dva kolaca cu napraviti. sto od klope? :/ mislila sam dvije hladne plate s narescima, ali sto jos?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:21   #2198
Haljinicu možeš bilo koju koju nađeš u dućanu, ako ne želiš one najlone za udaju

Što se tiče klope, meni bi plata i kolači bili sasvim dovoljni

Kod nas u župi ostave oko 200kn nakon krštenja. Isto nemamo tarifu. Tko donese, donese.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:30   #2199
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Haljinicu možeš bilo koju koju nađeš u dućanu, ako ne želiš one najlone za udaju

Što se tiče klope, meni bi plata i kolači bili sasvim dovoljni

Kod nas u župi ostave oko 200kn nakon krštenja. Isto nemamo tarifu. Tko donese, donese.
ali nemoguce je naci neku koja nije takva


btw krsna kosuljica? gdje to kupiti? jel ima to po baby centrima/magic baby/bubamari i slicno?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:41   #2200
Mi smo haljinicu za kumče (takav je bio dogovor da mi kupimo jer smo u Zagrebu pa je veći izbor) našli u Orchesti, bila je prekrasna, crna s rozastim (zagasito rozastim) kockama.... i super je izgledala na bijelu majicu, pogledaj tamo, znaju stvarno imati jako lijepe modele. Ja bih i kolače naručila (ima stvarno finih i povoljnih tacni kolača na stranicama s grupnim popustima - da sad ne reklamiram) jer nisam nekakva od kolača, a i nemam vremena baš previše....

Krsne košuljice imaš u trgovinama koje si navela...sad da su baš nešto krasne i nisu, ali posluže za te 3 sekunde i kasnije za uspomenu koju u većini slučajeva čuvaju mame :-)
valed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.