Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2003., 23:49   #61
Thumbs up Re: Re: Zar zaista mislite da su sklekovi dobri!

Quote:
Rima kaže:
a ti si taj koji stoji tu na vrata i broji koliko ce ici u raj i koliko ce u Dzehenem
Svjedok:
skaces iz teme u temu , citala sam one divne Kuranske ajeti sto si ti postirao gore , ali to ne odgovaraju na moja pitanja koja glasi:

sta je vaznije , ritualna radnja , klanjanje , ustajanje i sedenje, gimnastika ili DUHOVNA VEZA ??

mislim da muslimani gube tu vezu za manja vaznija djela ..naravno ja te nezelim uvjeriti , to je samo moje licno misljenje

sad :ko ce ici u raju a ko ce zavrsiti u paklu , to samo ON zna, ti isto kao i ja nemamo blage veze , niti imamo pravo da odlucujemo ..sud je Boziji

selam
Neko je opet sjajan.
Ovo što se može pročitati spada u antologijsko-enciklopedijsko-clonaid definicije.
Šta te balije traže?
Posebno kad dolaze sa plaže???
Ta njihova gimnastika u džamijama predstavlja čiste sklekove.
Kod nas kršćanâ sklekova nema.
Mi samo stojimo, nekad malo sjednemo, ali opet malo ustanemo - i tako.
Ne radite sklekove.
To je protivno Isusovim riječima.
Isus kaže u NZ: U ime Oca, Sina, i, Svetoga Duha, zaboga, sve možete raditi - sklekove ne.
U to vrijeme nije bilo ni sklekova ni sklekačâ - tj. ljudi koji rade sklekove.
Isusove proročanske riječi su se proširile - zaraza sklekovima koja traje već stotinjak godinâ u gimnastičkoj praksi zahvatila je i islamsko-fundamentalističke krugove.
To vuče korijene već dugo i iz hindu-svijeta, koji već dugo radi apsolutne sklekove - bez oslanjanja na prednji dio tijela.
Dobro pazite - gdje god da ste - ne radite sklekove.
I izbjegavajte gimnastičare.
U svakom segmentu života.

P. S. U slijedećem nastavku: Pogubnost trbušnjakâ u islamskom ummetu.
 
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 17:05   #62
Dream kaže: U slijedećem nastavku: "Pogubnost trbušnjakâ u islamskom ummetu".

Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 22:21   #63
ISTINSKI STVORITELJ KAŽE:

[40.81] I pokazuje vam znakove
Svoje. Pa koji od znakova Allahovih
poričete?
VJERNIK - KURAAN
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 17:41   #64
ovo je postalo BOLESNO

Quote:
Aganor kaže:
!

Mi Krscani,
koji su ti MI , da li se ostali clanovi (Krscanske vjere) slazu sa Aganorom i njegove (LJUBI BLIZNJEGA) ovako

ovaj bi topik trebao da bude pod naslovom PLJUNI PO ISLAMU osamnesti dio
mnogi su vrlo strpljivo pokusali da te objasne sta je islam ali ti opet po starom

sve tvoje teme su iste , ponizavanje druge , kako se islam sirio ratovima a kako Krscanstvo sitrio mirom
zaboravljajuci na mnoge cinjnice
1.Krstaski ratovi ..su bili jako miroljubivi
2.prva atomska bomba u istoriji su bacali Krscani (nakazaki i hiroshima)

da li se svi ostali slazu sa ovakvim temama
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 17:55   #65
Re: ovo je postalo BOLESNO

[QUOTE]Rima kaže:
[B]koji su ti MI , da li se ostali clanovi (Krscanske vjere) slazu sa Aganorom i njegove (LJUBI BLIZNJEGA) ovako

ovaj bi topik trebao da bude pod naslovom PLJUNI PO ISLAMU osamnesti dio
mnogi su vrlo strpljivo pokusali da te objasne sta je islam ali ti opet po starom

sve tvoje teme su iste , ponizavanje druge , kako se islam sirio ratovima a kako Krscanstvo sitrio mirom
zaboravljajuci na mnoge cinjnice
1.Krstaski ratovi ..su bili jako miroljubivi
2.prva atomska bomba u istoriji su bacali Krscani (nakazaki i hiroshima)

da li se svi ostali slazu sa ovakvim temama
__________________________________________________ _

Ti uvjek po onoj staroj: Trla baba lan.............
Ako bi bila sposobna za refleksiju i apstraktno misljenje, onda bi uvidila, da ti uistinu branis nesto sto uopce ne razumjes.
Krizarski ratovi su vodjeni u kontekstu onoga povjesnog vremena, a Islam im je bio uzrok, jer je sirio svoj upliv macem na krscanskom ozemlju. Neznalica si povijesti, a to onda nije moj manko, nego samo i iskljucivo tvoj. Stavi se kritici na raspolaganje, ali ne tvojim neistinama nego istinom.
Sto se tice atomske bombe, bacili su je Amerikanci, ali to ne znaci, da je Islam nebi odmah upotrijebio, kada bi samo bio u prilici za to.

Sjeti se nedavnog konflikta izmedju Indije i Pakistana u vezi Kasmira! Pakistan je odmah dao Indiji do znanja, da ako bi se usudila napasti Pakistan, koji stiti islamisticke teroriste pri provodjenju terora u Indiji, odmah ce biti suocena sa atomskim udarom pakistana. A ja mislim, da ovo govori dovoljno o zemljama islama, koje posjeduju neku vrstu atomskog oruzja, moguce cak da i ne funkcionira, ali to svakako nebi zelili iskusiti, da bi ga bez razmisljanja upotrijebili. To je onda dosta. Tvoji upisi su niska vrsta interagiranja, pa mi te onda uvjek zao, ako te moram kritizirati.
Vise nego zalosno, da nisi u stanju istupiti sa istinom u Web!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 21:40   #66
Rima ne kuži neke osnovne stvari:
-križarski ratovi nemaju nikakvo uporište u kršćanskim učenjima, oni su rezultat političko-ekonomskog stanja i interesa feudalne aristokracije Europe u srednjem vijeku.I Crkva je tada bila feudalna institucija, koja je često koristila svoje duhovno vodstvo za neke nimalo duhovne, većinom materijalne ciljeve.

To su bili čisto političko-ekonomski motivirani, a ne vjerski ratovi !Oni su se vodili samo pod plaštom vjere!

U Novom Zavjetu (Isusovim učenjima) nigdje nećeš naći nekave pozive na rat protiv nevjernika, niti išta slično! Vjerski ratovi nemaju nikakvog utemeljenja u kršćanskom učenju!

Sa druge strane, Kur'an je krcat takvim stvarima- u tome je osnovna razlika između kršćanstva i islama!


Quote:
prva atomska bomba u istoriji su bacali Krscani (nakazaki i hiroshima)
Nisu je bacili kršćani, nego neki tamo ljudi iz SAD-a, tko zna koje vjere, možda Židovi, možda i ateisti- to uopće nije ni bitno, važan je samo motiv napada!
A bomba je bačena iz političkih razloga tako da kršćanstvo kao vjera nema nikakve veze s tim!
Super Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 22:13   #67
DAJ HRVOJE MOLIM TE OZBILI SE..
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 22:17   #68
Quote:
Rima kaže:
DAJ HRVOJE MOLIM TE OZBILI SE..
__________________________________________________ _

Ja mislim, da je vrijeme i za tebe, da se uozbiljis!
Hrvoje ti je dao adekvatan odgovor!
Za mene si jos uvjek na vrlo niskim intelektualnim granama!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 23:25   #69
Super Hrvoje:
To su bili čisto političko-ekonomski motivirani, a ne vjerski ratovi !Oni su se vodili samo pod plaštom vjere!


Aganor:
Krizarski ratovi su vodjeni u kontekstu onoga povjesnog vremena, a Islam im je bio uzrok, jer je sirio svoj upliv macem na krscanskom ozemlju.

Sjeti se nedavnog konflikta izmedju Indije i Pakistana u vezi Kasmira! Pakistan je odmah dao Indiji do znanja, da ako bi se usudila napasti Pakistan, koji stiti...



Ne bi se baš moglo reći da je Islam uzrok križarskih ratova--vođeni su i protiv kršćana,a neki pohodi su završavali(pljačkom i paležom) prije no što bi uopće stigli do muslimana.

Kad bi se uzrok tražio u ekspanziji Islama--kako to da nije bilo niti jednog križarskog pohoda upućenog u ova područja koja su krvarila protiv Islamskih osvajača, ali je paradoksalno poveden protiv patarena u Bosni?



Zašto misliš da je Pakistan primjer Islamske države?
Pa koliko sam ja vidio iz razgovora s muslimanima takva država ne postoji na svijetu.
Sve se svodi na tumačenje(uostalom Islam prolazi upravo ono što je prolazilo kršćanstvo PRIJE sekularizma),a tumači se onako kako kome odgovara.
Po tom pitanju Islam je jako ranjiv jer ne postoji vrhovni autoritet,a o tumačenjima pojedinih,nazovimo ih struja, ovisi zemlja u kojoj su većina--jer su država i vjera isto--pa se dešavaju paradoksalne situacije--da se međusobno nazovi "muslimanske" države ograđuju jedna od druge po pitanju pojedinih zakona,postupaka etc.
U cjeloj toj zbrci ne treba zaboraviti i politički,a pogotovo ekonomski utjecaj na tumačenja i prilagođavanja.

Uostalom vidjeli smo što se dešavalo kad je organizirana religija(čitaj katolička,pravoslavna,protenstantska crkva) držala svjetovnu vlast.
Muslimani bi trebali učiti iz toga.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 15:51   #70
Ti mi ovdje zvučiš kao stari mornari iz srednjeg vijeka koji su plašili malu djecu pričama kako tamo negdje žžive strašna stvorenja i sirene koje mornare odvlače upropast i smrt, a oni koji prođu sve te nedaće padnu preko ruba svijeta...

Znas davno su se kompjuteri pojavili ali ti si ipak zadržao srednjovjekovnu mitsku svijest.
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 17:01   #71
Re: Krscanstvo i Islam u usporedbi !

Quote:
Aganor kaže:
Ovim kratkim upisom zelim usporediti ove dvije monoteisticke religije, te sve staviti na diskusiju i vasoj cijenjenoj kritici.
ako je ovo kratak "upis" nezvao se ja slafko.
"naša cijenjena kritika" - ovo je tebi samo isprika da lakše pljuješ po ljudima.

moje ozbiljno promišljanje slijedi u slijedećem postu.
hvala.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 17:48   #72
Re: Krscanstvo i Islam u usporedbi !

Quote:
Aganor kaže:
3) Svi oni, koji zatvaraju oci pred ovim faktima, nisu u stanju uci u jedan konstruktivni dijalog izmedju ove dvije velike monoteisticke religije.
dobar potez! dostojan najvećih stratega. s jedne strane se prikazuješ kao spreman za konstruktivan dijalog, dok je fora u drugoj strani po kojoj proizlazi da su svi oni koji ne dijele tvoj pogled na ovo nespremni za konstruktivan dijalog. odličan manevar, moram priznat. govori o spremnosti za dijalog, ali ostavlja dovoljno manevarskog prostora za totalni napad.
Quote:
Aganor kaže:
Ja osobno mislim, da ovaj kratki pregled i principijelna usporedba ove dvije religije, moze posluziti za kulturoloski dijalog i plodnu diskusiju, koja bi se morala drzati argumentacije na visini takvog dijaloga, i nebi se povodila afektima i zeljama!.
ovo je za mene malo previše narcisoidno, ali wtf, neke te zbog toga vole, kaj ne? budući da je tvoje viđenje svijeta da je tvoje mišljenje jedino mjerodavno i ispravno, čemu se onda mučiti oko okupljanja glavešina svih vjera za dijalog, kad jednostavno možemo učinit svima uslugu i poslušat vaše visočanstvo...

Quote:
Aganor kaže:
Mi Krscani, koji smo uvjek spremni oprastati i ljubiti sve, pa cak i nase neprijatelje, nebi smo smjeli podleci varkama o miroljubivom Islamu, koji u svojoj islamistickoj formi predstavlja najextremniju opciju rusilackog mentaliteta, a to nam njihovi kamikaze teroristi prezentiraju svakodnevno na tabletu realnog i brutalnog svijeta, koji treperi preko ekrana Tv-odasiljaca na cijelom Planetu.
mi kršćani, nismo uvijek bili spremni opraštati, okretati drugi obraz i ljubiti sve. kršćani su u ime svog boga i svog spasitelja učinili nevjerojatne zločine i uzrokovali ogromnu količinu patnje i agonije i razaranja. isalm također nije najmiroljubivija religija, ali u nekim svojim dijelovima i u nekim dijelovima svog postojanja bio je DALEKO ispred kršćanstva. dok je zbog kršćanske crkve u europi vladalo mračno doba, arabija, bliski istok i sjeverna afrika - ujedinjene pod islamom - bijahu kolijevka kulture i svih vrsta najplemenitijih znanosti. dok je europa trpila čizmu katoličke crkve i dok je znanje svake vrste bilo zatirano i izumiralo, islam je gradio prekrasne palače i džamije. europi je trebalo 1000 godina nakon propasti rima da sagradi prvo zdanje s kupolom, a arapi su kupole šamarali odavno.

to kaj islam brije na mnogoženstvo (koji debilan izraz, a? nisam si mogel pomoć) i to kaj briju da su žene niža bića, njihov problem. stvar je samo u mentalnom sklopu tih žena. žene u europi nisu imale pravo glasa do sufražetkinja. kad nekom nekaj dopizdi, on se pobuni i napravi si bolje. točka.

glede džihada, naravno da ne podržavam ubijanje civila i terorizam. ali, da li si se ti ikada zapitao zašto arapi ratuju tako kako ratuju? zato jer nemaju ni para, ni mogućnosti, ni logistike, ni tehnologije, ni ekonomije, ni ničega što bi im omogućilo proporcionalni rat s agresorima. naravno, agresor nije onaj tipični "tenk, puška, čizma agresor" nego mnogo suptilniji, a samim time i mnogo opasniji. taj i takav agresor ne cilja na uništavanje, nego na porobljavanje uma. polako ulazeći svojim kapitalom i polako, ali sigurno, namećući svoje ideale i vizije muslimanima. agresor su naravno amerikanci, predvođeni izraelcima, jer američka vanjska politika se razrađuje od izraelaca, za izraelca i u izraelu. ameri se čude otkud toliki otpor? a odgovor im leži u udžbenicima povijesti, a i vrlo je logičan: "otkud 200 godina staroj civilizaciji ideja i pravo da svoja demokratska, kapitalistička i druga uvjerenja ide nametat civilizaciji staroj gotovo kao cijela pisana povijest?". kad je islam bio u svom zenitu, kad je dotakao sam vrh duhovnog i tehnološkog razvoja, nikom nije ni padalo na pamet da s druge strane ocena postoji zemlja iz koje će doći agresori nekoliko stoljeća kasnije. ni islamski totalitarizam ni američka demokracija nisu savršeni oblici vlasti. demokracija je svojoj ideji super (i komunizam je isto, pa kaj) ali zbog prirode ljudi ona ne može funkcionirat kako je zamišljena. otkud amerikancima pravo da danas idu rat kako bi donijeli demokraciju u irak. na području iraka demokracije nije bilo 6000 godina i super im je bilo. naravno da su imali uspona i padova, ali njih imaju svi. trebali bi prvo sredit stvari kod sebe doma, pa onda drugima pokazat kaj su napravili, a ne nametat demokraciju tenkovima i navođenim projektilima.

ovo je bio jebeni oftopik, ali jebiga.

so, kršćanstvo vs. islam? nijedna religija nije savršena. imaju totalno drukčija viđenja svijeta, čovjeka, boga. vjerske ratove je poticala i jedna i druga religija kroz čitavu svoju povijest. jedan krvaviji od drugog. a sve u ime boga i spasenja i neznam čega sve ne. tko smo mi da njima govorimo kaj je ispravno, a kaj ne? isto tako oni nama nemaju pravo propovijedat svoje vizije.

budući da sam ja vrlo sebično stvorenje, sve doživljavam po utjecaju istog na mene. za islam me zaboli, sve je dobro dok ponovno turci ne krenu. za kršćanstvo me isto tako nije briga, jer cijeli koncept njegov mi je svaki dan sve sumnjiviji i ne mogu prihvatit dogme starog zavjeta, a još manje crkvene interpretacije novog zavjeta. slijepo pridržavanje i prakticiranje obiju ovih religija dovodi do vjerskog rata. koliko god netko trubio da je kršćanstvo super i divno i da su svi ljudi božja djeca to u praksi nije tako. božja djeca nisu oni koji nisu kršteni, tj. svi osim kršćana su najebali. a najbali su i kršćani koji ne žive prema zapovijedima starima nekoliko tisuća godina koje je gorući grm ili kaj već dao nekom starcu. strašno. ja jednostavno ne mogu prihvatit stvari i biblije tako kako to želi moj župnik. svaka sitnica iz biblije se može dokazati/osporiti znanstvenim istraživanjem. ali da je kršćanska vizija nastanka svijeta i čovjeka i funkcioniranja svemira točna, u to čisto sumnjam. narodni mit kao i sve druge religije. stari zavjet biblije, novi zavjet nešto manje je totalna propaganda, isto kao i kuran. te knjige treba shvatit kao propagandu i sve bu sjelo na svoje mjesto. umjesto da se koljemo oko božanstava i ostalih gluposti, možda bi se konačno primili jebenog posla i napravili nešto od ove planete. barem da ljepo zgleda kad nas netko dođe posjetit, ako ništa drugo.

ovom planetu treba jedna dobra kataklizma. pomicanje tektonskih ploča mi zvuči dovoljno dobro.
udari meteora su isfurani.

toliko.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 21:36   #73
Quote:
gorcin kaže:
Ti mi ovdje zvučiš kao stari mornari iz srednjeg vijeka koji su plašili malu djecu pričama kako tamo negdje žžive strašna stvorenja i sirene koje mornare odvlače upropast i smrt, a oni koji prođu sve te nedaće padnu preko ruba svijeta...

Znas davno su se kompjuteri pojavili ali ti si ipak zadržao srednjovjekovnu mitsku svijest.
čuj to je komentar na moj post gore?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 11:26   #74
Slafko, imas moj potpis za post
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 11:45   #75
thnx, billi, ali ostavi ga za peticiju kad se kandidiram za predsjednika.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 14:46   #76
Re: Krscanstvo i Islam u usporedbi !

Razlika je kao nebo i zemlja,

Dok istinsko kršćanstvo poštuje Oca i Sina, muslimani negiraju Kristovo božanstvo, a time i Onoga koga je Otac poslao. Samim time si zatvaraju pristup Ocu nebeskom, jer samo se preko Sina može doći k Ocu.

Dok se istinski kršćani uzdaju u spasenje preko Božjeg Jagnjeta, dotle se neznabožački muslimani uzdaju u svoja djela i zasluge, što je temelj svih neznabožački religija.

Dok istinski kršćani poštuju sve Božje zapovjedi, dotle muslimani imaju svoje lažne zapovjedi (petak kao dan odmora).

Dok istinski kršćani nadaju se uskrsnuću i kraljevstvu nebeskom, dotle se neznabožački muslimani bore djihadom za ovozemaljsko kraljevstvo i razne političke asocijacije.

Dok istinski kršćani vjeruju u uskrsnuće, dotle muslimani i dalje vjeruju u besmrtnost ljudske duše i raj i pakao.

I još, puno toga ima za nabrojat, ne bi stalo na još dva ovakva foruma.
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 15:08   #77
...

Quote:
Job kaže:
Razlika je kao nebo i zemlja,

Dok se istinski kršćani uzdaju u spasenje preko Božjeg Jagnjeta, dotle se neznabožački muslimani uzdaju u svoja djela i zasluge, što je temelj svih neznabožački religija.
Nije tacno, bar ovo za muslimane. Muslimani se poticu na cinjenje dobrih djela, ali svi muslimani znaju da ce u Raj ili Dzennet u'i samo Bozijom miloscu.

Quote:

Dok istinski kršćani poštuju sve Božje zapovjedi, dotle muslimani imaju svoje lažne zapovjedi (petak kao dan odmora).
Izvini petak nije dan odmora, ali jeste dan kada se radi manjim intezitetom radi dzume/ molitve.
Quote:


Dok istinski kršćani nadaju se uskrsnuću i kraljevstvu nebeskom, dotle se neznabožački muslimani bore djihadom za ovozemaljsko kraljevstvo i razne političke asocijacije.
Neynaboyacki muslimani se bore borbom(dzihadom) malo ti logike fali ovdje. Da ne komplikujem, muslimanima ovaj svijet sluzi kao priprema za onaj svijet.

Quote:

Dok istinski kršćani vjeruju u uskrsnuće, dotle muslimani i dalje vjeruju u besmrtnost ljudske duše i raj i pakao.
Muslimani vjeruju u prozivljenje na Sudnjem danu.

[/B][/QUOTE]
I još, puno toga ima za nabrojat, ne bi stalo na još dva ovakva foruma. [/B][/QUOTE]

Jedino sto mogu reci jest da je ,po nekom mom shvatanju, za krscane grijeh ovako pricati za vrijeme vasega posta.
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 15:21   #78
Re: Re: Krscanstvo i Islam u usporedbi !

Quote:
Job kaže:
Dok istinsko kršćanstvo poštuje Oca i Sina, muslimani negiraju Kristovo božanstvo, a time i Onoga koga je Otac poslao.
...round round baby round round....
ovi negiraju krista (a krista je poslao otac) i oni negiraju nog kojeg je poslao otac (a otac je poslao krista).
jebeni loop. ...round round baby round round....
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 15:27   #79
Re: Re: Krscanstvo i Islam u usporedbi !

Quote:
Job kaže:
Dok se istinski kršćani uzdaju u spasenje preko Božjeg Jagnjeta, dotle se neznabožački muslimani uzdaju u svoja djela i zasluge, što je temelj svih neznabožački religija.
teorija i praksa i nelogičnost:
po ovome izlazi da će kršćani bit spašeni (preko božjeg jaganjca) kaj god radili, a pogani od muslića se moraju trsit i grčit da zasluže svoje spasenje, a i onda će bit kak se allahu spukne taj dan... zakaj onda propovijedaju dobra djela, ako ćemo bit spašeni iovak i onak? ili je to sve krivo postavljeno, ili ti pričaš gluposti, ili nitko nema pojma o bogu.

ovo zadnje mi se čini vrlo vjerojatno.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 15:52   #80
Re: Re: Krscanstvo i Islam u usporedbi !

Quote:
Job kaže:
Razlika je kao nebo i zemlja,

Dok istinski kršćani nadaju se uskrsnuću i kraljevstvu nebeskom, dotle se neznabožački muslimani bore djihadom za ovozemaljsko kraljevstvo i razne političke asocijacije.

Cijeli ti je post u kontri "istinski - neznabozacki".
Iako me niti jedna strana dubinski zanima, moram izraziti negodovanje prema ovakvnom nacinu opisivanja onih koji vjeruju u nesto drugo :"Tko nije samnom - protiv mene je" !
Lose, lose....
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.