Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2003., 10:21   #1
Prvi dan u školi

Možda je ova tema već nekoliko puta prožvakana, i možda ovo nije mjesto za nju. Ali mi ništa (moj sin i ja) ne znamo o tom danu. Šta kupiti, šta ponijeti prvi dan u školu? Totalno nemamo iskustva, pa eto... pomozite nam!!!
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 17:34   #2
cestitam malom skolarcu i mami, ali nazalost savjeta uopce nemam, neznam kak to hoda u cro
znam da tu u swediji ne samo za prvi dan, nego nikad nista ne treba imati (knjige, biljeznice, olovke...)
sve se dobije
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 08:55   #3
Samo se pojavite...prvi dan ne treba nositi apsolutno ništa osim zrnce hrabrosti!
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 17:49   #4
Sto nositi u skolu na prvi dan?

m, mozda flaster? znam da sam ja prvi dan skole ( ah, kao da je proslo 20 godina, a u stvari ima i vise )slomio nos na parketu. Ah, da, i papirnate maramice dobro dodju. Moza jedna olovka i papir ali samo ako djete vec zna pisati i citati.
__________________
Susjed27
Susjed27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 09:09   #5
i mi krecemo u prvi razred ove godine

torba je kupljena u Njemackoj, djed je osim torbe kupio i pernicu, knjige su besplatne, biljeznice cekam da mi kazu koje i kakve trebam kupiti, omote za knjige i pribor za crtanje i sl isto tako

kaze moje dijete da jedva ceka da pocne skola
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 13:22   #6
Kad ste već potegli pitanje o školi.

Jučer mi je jedna mama prvašića rekla da se od sada osnovne škole dijele na socijalne ,malo bolje i šta ja znam kave još.
Nikad prije nisam to čula,ali ona kaže da ni sve škole neće imati isti program.Kao te socijalne će imati lakši program dok neke druge stroži.U socijalnim se na npr.neće ići na izlete dok u ostalima hoće i još takve razne stvari.
I tako ljudi u mom kvartu zabrijali i klince počeli upisivat dalje od mjesta u kojem stanuju.

Pa šta ćemo od dijece napravit snobove ili propalitete već u samom početku ?

Jel još netko to čuo ili su ljudi u mom kvartu prolupali?
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 13:28   #7
Ja sam svom Junioru za prvi dan shkole pripremila kuci malu svechanost

Bilo je kolacha, korisnih poklona i tako, da mu taj dan ostane u lijepom sjecanju.

A prvi dan u shkolu nije nosio nishta.

Vratio se s papirom na kojem je pisalo shto sljedeci dan donijeti, u koliko doci, do kad ce imati nastavu i sl. I tako je bilo cijeli prvi tjedan.

Vec prvi tjedan imali smo roditeljski sastanak na kojem smo upoznali direktoricu shkole, uchiteljicu i saznali poneshto o programima i onome shto treba nabaviti.

A vec sljedeci tjedan Junior je izjavio da je sad vidio shto je shkola i odluchio da tamo vishe ne ide
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 13:32   #8
Mene to ceka za dvije godine
Ovdje, u Nj, djeca prvi dan nose slatkise da se pocaste.
Zapakirani su u velike sarene tuljce ( koji se kupe ali u nekim vrticima predskolska djeca ih sami izrade).
To mi se cini zgodno za razliku od Njemackog sistema skolstva.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 13:49   #9
imam ja tako jednu kolegicu na poslu koja je svoje dvije djevojcice upisala u skolu u centru grada umjesto u skolu u kvartu (predgradje) zato sto je ta u centru grada "bolja"

meni je to

dobro je sada dok su prvi razred i kada imaju nastavu samo ujutro pa ih ona moze voziti a sto kad krenu u vise razrede pa skola pocne biti u turnusima

meni je vazno da mi djeca idu u skolu blizu doma tako da ih ne opterecujem putovanjem do skole
toga ce dovoljno imati u srednjoj

a za podjelu na socijalne i ostale nisam cula
znam samo da ima privatnih osnovnih skola za koje skolarina stoji mogu godisnju placu pa tko voli neka izvoli ja nemam
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 17:43   #10
Kao učiteljica savjetujem:ne ponijeti ništa osim dobre volje. Prvi dan u školi ionako svi pamtimo i bez kolača i bombona za cijeli život.
dugokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 17:49   #11
Quote:
sunshine kaže:

dobro je sada dok su prvi razred i kada imaju nastavu samo ujutro pa ih ona moze voziti a sto kad krenu u vise razrede pa skola pocne biti u turnusima

Vidish, u mome je gradu bash to razlog shto roditelji djecu upisuju u odredjene shkole - odvijanje nastave samo u jednoj smjeni i postojanje produzhenog boravka.

Priznat cesh da se za to isplati vozikati dijete na drugi kraj grada
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 17:57   #12
mi smo danas imali prvi dan u trecem razredu
ponijeli.... prazne sake
novi ucitelj se predstavio djeci i roditeljima, ispricao malo o planu, podjelio blankete i shemu, prozvao poimenice sve djake, i na kraju rekao: "a sad trk u dvoriste na sladoled... "
vani djelili sladolede i igrali se i cica mica i gotova prica! sve gotovo za pola sata
klinci onda ostali u produzenom boravku, ja trk na posao... i eto to
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 09:12   #13
Prvi dan prvašiča je posvećen susretu s učiteljicom i ravnateljem škole te davanju osnovnih informacija i objašnjavanju kako će sve to funkcionirati.
Učiteljica kaže roditeljima da će im, npr., u blokiće pisati obavijesti, raspored sati za slijedeći dan, i tako dok se sistem ne uhoda.

Roditelji, budite uz svoju djecu, ali nikako nemojte stalno plesati oko njih, pustite ih da se približe svojim vršnjacima s kojima će slijedećih dana, mjeseci i godina dijeliti i dobro i zlo .

Uglavnom, lijep i bezbrižan početak nove školske godine svima vama!

Meni će tako faliti moja dječica ove godine...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 00:58   #14
Nadovezala bih se na afrin post o soc. i boljim školama. Npr. kada sam ja kretala u školu sjećam se da se onda govorilo koja je škola "popularna" odnosno u kojoj školi rade "bolji" učitelji. Nisam išla u popularnu školu i posljedice iz nekih "važnih" predmeta osjećam i danas. Npr. moja učiteljica iz matiša nas je na satovima umjesto matematike učila o domačinstvu, u sedmom i osmom razredu (gdje je znanje/ocjene presudno u koju ćete se srednju upisati) učila nas je kako da "upecamo" bogate dečke kako bi se bogato udale kao što je i ona Na satovima se između ostalog obavezno šminkala i čistila cipele papirnatom maramicom i kremom za ruke, češljala se i divila učenicama koje su imale dugu kosu kao i ona (inače je preferirala djevojčice), u vrijeme rata kada su u naš razred dolazili i odlazili djeca izbjeglice i prognanici žalila se kako doma nema šta jesti, a vozila je tada dva nova auta (Renault Shamade i Opel Vectru), a muž joj je bio poslovan čovjek koji je tada radio u inozemstvu, živjela u vili u mom gradu. Sjećam se tih njenih riječi jako dobro, jer sam i ja kao mnoga ta nesretna djeca često za ručak jela kruh i margarin.
Skupo sam platila tu matematiku u srednjoj školi.

Učitelj tjelesnog je uvijek bio pijan i hvatao bi djevojčice u garderobi.
Učiteljica hrvatskog je također pila i forsirala je na pisanju sastava, ostalo gradivo kao npr. gramatika njoj su bili nevažni.
Učiteljica likovnog - ludara teška, stalno po bolovanjima ili u nekim pripremama za privatne izložbe.
Ostali učitelji su bili ok - ti su učitelji inače iz boljih škola došli u našu.

Stara je skužila da je naobrazba u toj školi iz nekih predmeta ispod svakog nivoa, ali onda je već bilo kasno za premještanje u drugu školu.
Zato pazite u koju školu upisujete svoje djete. Nisu sve škole iste!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.