Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 12:41   #1081
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Jasno je i meni zašto neki ljudi ne žele drugo ili treće,sve to stoji,no da tako svi razmišljaju natalitet bi nam bio upola manji,ma šta upola i više.
Istina.
Ako nekoga to ne sputava, ak nekome to nisu razlozi i zeli to drugo/trece dijete bez obzira na uvjete u kojima ce zivjeti, meni je to ok, neka svatko odlucuje za sebe... Ja o tome mogu imati misljenje, ali meni je ok da netko rodi i troje/cetvero djece, da budu svi u istoj sobi i da zive skromno, da tesko podmiruju osnovne potrebe, da nemaju novu odjecu, da ne idu na maturalce i ne studiraju... Iako opcenito mislim da to nije dobra odluka i ja ne bih tako....ako je njima tako dobro i meni je.
Ali ako netko razmislja drugacije i ima svoje neke razloge (za ostanak na jednom), mislim da ih isto tako treba uvazit...time ne misim da ih treba shvatiti i odobravati, vec samo pokazati postovanje prema tudjim odlukama o vlastitom obiteljskom zivotu i ne prozivati ih zbog toga, optuzivati ih da se pravdaju (kome i zasto bi se pravdali) i razloge nazivati besmislenim/djetinjastim i sl. Kakvi su takvi su, neciji su...treba to prihvatiti, nismo svi isti, nije nekome lako odluciti se na drugo dijete ako ima (po njemu) debele razloge za protiv toga. (iako je mozda prije bio siguran kako ce imati bar dvoje djece)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:55   #1082
Sve u svemu,ja i dalje ne znam što ću i kako ću,i hoću li uopće!
Lea3107 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:04   #1083
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Sve u svemu,ja i dalje ne znam što ću i kako ću,i hoću li uopće!
U takvoj situaciji (naravno ne doslovno takvoj, jer ne znam kakva je tvoja, ali ...recimo slicnoj) sam bila...iako sam bila sigurna da cu imati dijete, kad tad..nekako ne bih mogla bez toga..
...iako naravno, moguce je da se stvari tako lose posloze pa se zeljeni planovi nikada ne ostvare.
Bili smo bez posla...(bezbroj molbi poslali i nista), mislili kako treba prvo naci stalan posao, donekle se osigurati, raditi koji godinu pa tek onda na porodiljski...sve svojim redom...
Ali, u jednom (birtijaskom) razgovoru s jednim (tada za nas) starijim gospodinom...dosli smo do zakljucka da cemo napraviti dijete...naime on nas je potakao, rekao da ce se sve to posloziti..(znao je nasu situaciju, moje roditelje, nije bas samo izmisljao )
I napravili smo, sljedeci mjesec - ja trudna.
Sve se poslozilo i bilo ok.
Kasnije vise nismo bili tako mladi i hiroviti.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:17   #1084
Moja bebolina se desila slučajno i neplanirano(koliko god ovo debilno zvučalo),i to taman u fazi mog studiranja i njegovog odlaska sa starog posla,prva pomisao je bila nećemo mi tu bebu jer si to nemožemo priuštitii,a ja još imam faks,ali ipak beba je beba i nisam to mogla učiniti...stvari su se posložile,suprug radi,moj faks čeka,nismo na prosjačkom štapu,ali daleko je to od mojih mladenačkih očekivanja,puno truda i rada tu još treba...no opet,imam volju za još jednom bebicom,no ne prekasno, već sad kad sam u tom nekom elementu,sadašnja beba je jako zahtjevna,i čini mi se da za nekoliko god kad si posložim život neću imati volje za prolaziti ovo sve ponovo,nespavanje,nacicavanje do beskraja,umor,plakanje i ostale ljepote,ali opet, u većoj mjeri sam za ostanak na jednoj bebi kad racionalno sve sagledam.
Lea3107 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:24   #1085
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Moja bebolina
Aaaa tak...a ja mislila da je "ne znam što ću i kako ću,i hoću li uopće!" zancilo da nema bebe i da je mozda nece niti biti.
Quote:
no opet,imam volju za još jednom bebicom,no ne prekasno, već sad kad sam u tom nekom elementu,sadašnja beba je jako zahtjevna,i čini mi se da za nekoliko god kad si posložim život neću imati volje za prolaziti ovo sve ponovo,nespavanje,nacicavanje do beskraja,umor,plakanje i ostale ljepote,ali opet, u većoj mjeri sam za ostanak na jednoj bebi kad racionalno sve sagledam.
Moj racio je isao u drugom smjeru, bas vezano uz uvjete (velicina stana, broj soba) i financiskje mogucnosti.
Ovo drugo..trudoca i prolazenje kroz "sve to", nije nikada bio razlog protiv jer meni je sve to bilo prekrasno , bez poteskoca...mala beba, kolica, setnjice..pa sve do spavanja i ostalog, nikad nije bilo nikakvih problema i bilo bi lijepo da se to ponovilo (naravno, da je dijete drugacije, onda ne bas toliko, ali snasli bi se), ali eto, neki (meni bitni) razlozi su odlucili.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:06   #1086
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Jasno je i meni zašto neki ljudi ne žele drugo ili treće,sve to stoji,no da tako svi razmišljaju natalitet bi nam bio upola manji,ma šta upola i više.
Da je drzavi salo do nataliteta malo bi se bolje pobrinula za trudnice i rodilje

Kao sto je drzavu briga za ljude, tak je i ljude briga za drzavu

Ljudi se bore kako preziveti iz mjeseca u mjesec, natalitet im je pri tom vjerovatno zadnje na pameti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:03   #1087
Nisam ovdje baš povezivala natalitet i državu i brigu države oko nataliteta,više sam mislila na roditelje i njihovo razmišljanje oko broja djece.
Lea3107 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:08   #1088
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Da je drzavi salo do nataliteta malo bi se bolje pobrinula za trudnice i rodilje

Kao sto je drzavu briga za ljude, tak je i ljude briga za drzavu

Ljudi se bore kako preziveti iz mjeseca u mjesec, natalitet im je pri tom vjerovatno zadnje na pameti
slažem se

inače,neki dan sam gledala prilog na tv,jedan obitelj iz Zg-a,žive u malom stančiću,suprug ne radi,inače je bivši branitelj,majka ne radi i imaju četvero djece.
mole za pomoć u robi,hrani itd.
uglavnom da preživljavaju zahvaljujući donacijama dobrih ljudi.

ono što je mene šokiralo,ali doslovno šokiralo u cijeloj toj priči je kada je rekla da je eto opet trudna i da je peto dijete na putu,pa moli da joj se donira krevetić.dj.robica i sl.

to na prvu djeluje toliko tužno i teško,ali ne mogu se otet dojmu da oni unatoć bijedi čekaju peto dijete i mole za pomoć.
to mi je toliko jadno,rađa siročiće,djeca nemaju šta jest,ali nema veze bitno da dolaze još jedna gladna usta i nema veze kako će se skrbit za to dijete.

meni je grozno kada netko radi ima već dvoje -troje djece,normalna prosječna obitelj,i kada im se desi neka grozna sudbina ili splet okolnosti,pa traže pomoć jer ne znaju kako.

ali, SVJESNO rađat siročiće,to ne mogu i ne želim nikako shvatit
jadna ta dijeca,srce mi se kidalo,kada sam njih vidila.
ni krive ni dužne,a sigurno nisu sebi željeli takvu sudbinu u životu
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:21   #1089
A jebi ga nema ni za kontracepciju a vremena viska imaju...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:22   #1090
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
A jebi ga nema ni za kontracepciju a vremena viska imaju...
na žalost,to nije problem
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:25   #1091
I ja gledala taj prilog i mogu samo reći da ne shvaćam te ljude,te roditelje te razlog zašto uopće donose na svijet jedan novi život.
Lea3107 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:27   #1092
A i u cijeloj toj situaciji u kojoj jesu, odakle im uopće volja za sex?
Lea3107 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:42   #1093
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
A i u cijeloj toj situaciji u kojoj jesu, odakle im uopće volja za sex?
ma,neka se sekasaju ako im se seksa,ali daj napravi nešto,otiđi na sterilizaciju ili nađi neku drugu metodu kontracepcije,a ne ovako,ako se desi ,desi

nema veze šta će to dijete bit gladno i da ovisiš o pomoći dobrih ljudi...
ali tako je najlakše,rađat,rađat a nemaš sredstava za život...

e,to nikako ne razumim,nikako
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:59   #1094
A kod nekih je to i taktika,ne kažem da je nužno i kod ovih,rađat ću djecu,dobri ljudi će se sažaliti nad njima i nad nama što nemamo i dat će nam,bit će hrane,odjeće,kućanskih aparata,ako treba i sagradit će nam dobri ljudi kuću,plaćati režije,a mi ćemo i dalje biti lijene bitange koje neće mrdnuti guzicom van iz kuće da učine nešto za sebe i svoju djecu.

Čast iznimkama,ne kažem da su svi takvi.
Lea3107 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 20:27   #1095
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Moja bebolina se desila slučajno i neplanirano(koliko god ovo debilno zvučalo),i to taman u fazi mog studiranja i njegovog odlaska sa starog posla,prva pomisao je bila nećemo mi tu bebu jer si to nemožemo priuštitii,a ja još imam faks,ali ipak beba je beba i nisam to mogla učiniti...stvari su se posložile,suprug radi,moj faks čeka,nismo na prosjačkom štapu,ali daleko je to od mojih mladenačkih očekivanja,puno truda i rada tu još treba...no opet,imam volju za još jednom bebicom,no ne prekasno, već sad kad sam u tom nekom elementu,sadašnja beba je jako zahtjevna,i čini mi se da za nekoliko god kad si posložim život neću imati volje za prolaziti ovo sve ponovo,nespavanje,nacicavanje do beskraja,umor,plakanje i ostale ljepote,ali opet, u većoj mjeri sam za ostanak na jednoj bebi kad racionalno sve sagledam.
ovo je sve koda sam ja pisala sam kaj sam ja na zadnjoj godini faxa pa nisam nis prekidala nego misla ono lako cemo, pa sam sad svaki dan zivcana i nenormalna jel mi je to previse sve skupa,da sam znala definitivno si nebi tolko tog nagurala.

ak mi sve bude ok, zavrsim,malo se odmorim,odradim staz i onda kad nadjem posao planiramo na drugu bebu.

ja bi ih htjela troje,mada nekad mislim da ni s jednim nemogu izac na kraj,al ipak kad se malo smirim skuzim da jos uvijek ocu 2 cure i decka
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 21:38   #1096
Nisam ni ja prekinula faks,u devetom mjesecu trudnoće sam još nahodavala na ispite,a i sad još to radim samo neidem na predavanja.
Lea3107 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 20:20   #1097
Bila sam 12 godina jedinica i dobro se sjećam te osamljenosti. Uvijek sam govorila da radije neću imati djece nego da imam samo jedno, ali ispalo je tako da će moje dijete morati biti bez brata i sestre (osim ako se tata ne pobrine da ga napravi s nekom drugom mamom).
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 20:37   #1098
Uvijek sam mislila da ću imati dvoje djece i to s malim razmakom, u princip u mojoj glavi sam drugo trebala roditi ove godine u rujnu. Sve bi to bilo tako da nisam shvatila da bi i to drugo dijete ja sama odgajala jer bi mm i dalje bio stalno odsutan živio svoj momački život, a po potrebi glumi da je otac. Moram priznati da nikada u životu nisam bila usamljenija nego kad sam rodila i da tada nisam imala forum mislim da bi krepala. Moj sin će biti jedinac jedino ako se ne zalomi druga beba ili ako ne promijenim muža. Doktor mi je rekao da bi zbog mioma trebala ostati trudna kad sam to rekla mm on je rekao što se čeka, a ja sam odmah hladno odgovorila s tobom više ne. Žao mi je što je tako.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 21:15   #1099
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Uvijek sam mislila da ću imati dvoje djece i to s malim razmakom, u princip u mojoj glavi sam drugo trebala roditi ove godine u rujnu. Sve bi to bilo tako da nisam shvatila da bi i to drugo dijete ja sama odgajala jer bi mm i dalje bio stalno odsutan živio svoj momački život, a po potrebi glumi da je otac. Moram priznati da nikada u životu nisam bila usamljenija nego kad sam rodila i da tada nisam imala forum mislim da bi krepala. Moj sin će biti jedinac jedino ako se ne zalomi druga beba ili ako ne promijenim muža. Doktor mi je rekao da bi zbog mioma trebala ostati trudna kad sam to rekla mm on je rekao što se čeka, a ja sam odmah hladno odgovorila s tobom više ne. Žao mi je što je tako.
I meni je zao
Sjecam se tvojih problema sa muzem jos od vjencanja i prije i tuzno je sto se nije nimalo promjenio
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 21:29   #1100
ja nisam bio zaluđen da imamo još jedno dijete ali kad mi je supruga rekla, pa nas jednog dana neće biti -pa nek ima nekog svog, to mi je promijenilo cjelokupnu sliku. sad su tu dva dečka od 10 i 5 god.
WILCO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.