Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2008., 10:08   #121
Quote:
Lugos kaže: Pogledaj post
Otvorio se neki site, samohrani.com, no vjerovatno admin foruma negdje kixa... Divim se svim samohranim roditeljima, kako samo uspijevaju podići djecu u ovakvo trulom sustavu. Mene i buraza je, unatoč masi problema, također odgojila samo mama, i beskrajno sam joj zahvalan na tome. Ipak, volio bih se bolje snalaziti...
Svaka ti čast i ja sama odgajam sina ,već 14 g.tata nam je umro kad je imao 1.g
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 11:17   #122
Samohrani roditelj i bolovanja - problemi

Imam jedno pitanje za vas koji ste dobili srbništvo nad klincima?
Da li imate probleme na poslu kada ste na bolovanju zbog klinaca?
Tko vam pomaže?
Ja sam u sitaciji da nemam nikoga na koga bi se u tim trenutcima oslonila
Bivši ima takav posao gdje ne može izostati.
S roditeljima nisam u dobrim odnosima.
Financijski si ne mogu priuštiti "tetu" koja bi čuvala klinku.
Na žalost, ona često oboljeva pa sad svaki mjesec na bolovanju. Trpim totalni teror zbog toga na poslu.
Kako je vama?
Kako se postaviti kada vam šef prijeti kako ne može ovako dalje ,a vi ste sami u tome?
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:31   #123
Selim na RiD.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 18:15   #124
Samohrani roditelj

Sin sam samohrane majke koji ganja stipendiju! dali znate gdje se moze dobiti nekakva potvrda o tome da je moja majka samohrani roditelj?
babarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 18:32   #125
Czs?
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 18:41   #126
sta je czs?
babarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 02:23   #127
Quote:
babarog kaže: Pogledaj post
sta je czs?
Centar za socijalnu skrb
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 07:38   #128
A možda da priloži rješenje sa suda o brakorazvodu? Tamo stoji kome si dodijeljen na skrb...
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 10:54   #129
nije bilo vjencanja tako da nema niti tih podataka! otici cu u centar! Hvala ekipa
babarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 12:06   #130
Smile Samohrani roditelji

Za početak, pozdrav svim forumašima. Ja sam nova i pošto kod kuće nemam internet neću baš često biti prisutna.
Zanima me nekoliko stvari. Možda su pitanja preintimna, ali tko želi neka mi odgovori. Odmah za početak da kažem, ja sam samohrana majka. Ali ne, nisam novopečena samohrana mama, tako je već godinama. Ali zanimaju me iskustva drugih samohranih roditelja. Jel ih ima na forumu? Kako usklađujete sve obaveze, posao, kućanske poslove, dječje aktivnosti, zadaće, obaveze? Meni je dan jednostavno prekratak. Kako uspijevate na kraj sa financijama, ono, režije, hrana, odjeća za djete/djecu,...? Jel imate slobodnog vremena za sebe? Jel možete ostvariti neke dublje emotivne veze s nekim, partner, prijatelji,...? I ono što je možda najosobnije ali meni najbitnije, zbog čega ste samohran roditelj, kako je do toga došlo? Ono, jel drugi roditelj nije priznao djete, jel ste se rastali, jel preminuo,...?

Muče me neke stvari, želim svom malom anđeleku sve najbolje i želim biti dobra majka, ali imam osječaj da ne držim sve konce u svojim rukama, imam osječaj da gubim kontrolu....nedostaje mi vremena...uh, kad bi barem dan trajao par sati duže...

Da ne filozofiram više, želim čuti i druga iskustva.

Pozdrav svim roditeljima

Zadnje uređivanje ityka : 05.03.2010. at 12:33.
ityka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 08:29   #131
hmmm....očito nije zanimljiva tema, ili nema samohranih roditelja ovdije...šteta, ponadala sam se da ću dobit neke odgovore jer sam u životu okružena parovima....i sad, oni nemaju pojma kako je bit samohrani roditelj....al vidim da nema interesa ni ovdje.......no dobro...pozdrav svima...
__________________
smile
ityka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 10:45   #132
ityka - o svemu tome se raspravlja na PDF-u Život u dvoje, pa tamo odi na podforum Rastave

ja sam samohrana majka, ali kako je postupak upravo u tijeku, a ex mi zna nick, ne bih iznosila previše detalja
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:05   #133
Hvala MariaDelMar, ali mene zanima odnos prema djetetu u situaciji kad nema drugog roditelja i kako sve uskladiti na dobrobit djece pa sam mislila da bio bilo u redu staviti temu tu...ali možda si u pravu, pogledat ću na Životu u dvoje....iako, s obzirom da je tata mog malog zlateka umro...život u dvoje mi automatski zvuči nekako...neznam... kao da nije za mene takav naslov...
__________________
smile
ityka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:26   #134
Quote:
ityka kaže: Pogledaj post
Hvala MariaDelMar, ali mene zanima odnos prema djetetu u situaciji kad nema drugog roditelja i kako sve uskladiti na dobrobit djece pa sam mislila da bio bilo u redu staviti temu tu...ali možda si u pravu, pogledat ću na Životu u dvoje....iako, s obzirom da je tata mog malog zlateka umro...život u dvoje mi automatski zvuči nekako...neznam... kao da nije za mene takav naslov...
Ciao evo da se i ja malo javim,ja sam samohrana majka skoro dvije godine,i eto "mucim"se iz dana u dan da nadoknadim i onu ocevu stran jer je otac jako malo prisutan u zivot mog djeteta.Znam da ti je jako tesko,pogotovo kada oko tebe svi parovi a ti si sama,budi hrabra i znas sama da ces uspjeti
__________________
Princezo borba je lakša kraj tebe!
Sarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:30   #135
ja nisam samohrani roditelj, ali samo te želim utješiti da je to što imaš osjećaj da gubiš kontrolu i da ti fali vremena, sasvim normalan osjećaj svakog roditelja, bez obzira na to da li je samohran ili u paru

žao mi je zbog smrti partnera
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:27   #136
Hvala ljudi, ma znam ja da sve te brige idu u rok službe i sve ima svoje razloge...samo pobogu, kako uskladiti 2 posla, jer jelte, dijete treba prehranit, pa sve školske obaveze, i kućanske i predrasude okoline i sve to što ide u kompletu....i naravno, sinu mom malom jedinom je teško pao gubitak oca. naravno da mu trebam pomoći sve to prebrodit. Ali ni ja sama se s tim neznam nositi. I radim 2 posla i sve te obaveze, pa kako naći slobodnog vremena za kvalitetno bavljenje svojim najmilijim kad sam na poslu 12 sati....neznam...evo jadnostavno, mislim da mi treba neki čarobni štapić...kako ljudi sve to uspijevaju....i zaradit za život, ne u plusu, al barem u malom minusu (jer ja sam sad u debelom minusu), i bit kvalitetan roditelj i dobra kućanica...a o tome kako biti žena nemam vremena ni razmišljat a kamoli primjenit u praksi...tipa, opuštanje u kadi ili posjet frizeru ili kava sa prijateljicama u miru...nemoguća misija....ljudi moji, dajte mi neki savjet....tek mi je 27 godina...a imam osječaj da mi je 60.
__________________
smile
ityka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:43   #137
samohrani roditelj

Ityka, imaš privatnu poruku.
ANTEA65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 08:48   #138
Ja sam samohrani otac dvoje najslađih terorista
5.ta godina ide od rastave, i znam kako se osječaš, isto je i kod mene bilo, no s vremenom se sve posložilo. Vodim i vlastiti biznis, tako da koliko mogu sam sebi skratiti radno vrijeme, toliko moram i ostati i duže na poslu. Klinci su 10. i 13. g. stari, no i dalje trebaju i pažnju, i pomoć. i sve što ide uz njih dok su i mlađi. Jedino je dobro što su u dosta stvari samostalniji, ali da sa tim što su stariji dolaze i drugi, ozbiljniji problemi, i dalje trebaju isto, ako ne i više pažnje, kao i u doba dok su bili jako mali.
Što se tiće kučanskih obaveza, čišćenje i peglanje sam riješio sa pomoći izvana (plačam pomoč, jednom tjedno), a kuhanje riješavam u noćnim satima.
Emocionalne veze? Skoro pa nemoguče, jer kčer je vezana jako uz mene, i neda nikome da mi priđe, tako da tu ima malh problema, ali mislim da ni to neče dugo.
Sve u svemu, gura se, da je lako-nije, ali čovjek se navikne na sve, a ipak, djeca su na prvom mjestu, tako da je sve došlo na to da je ovakovo stanje normalno.
Nekih specifičnih pitanja, ako imaš, piši.

Pozz
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 09:02   #139
Samohrani otac? Svaka čast. Znam da sve to dođe na svoje. Ali evo, puno mi znači kad čujem da ima još ljudi u takvoj situaciji. Ja nemam baš neku podršku obitelji pa se sve svodi na to da sam uglavnom sama...a kako sam već napisala, u mojoj blizini su sve sami parovi...to nekad djeluje jako frustrirajuće...em me nemogu shvatiti, em sam im kao neka prijetnja...pa me ni ne pozivaju na druženja...glupo i malograđanski ali nažalost istinito...
Pišite mi svoja iskustva, pogotovo ako netko ima dijete sa određenim potrebama (primjerice moj je disleksičar i asmatičar) pa to dodatno iziskuje dosta ekstra vremena. U svakom slučaju, puno mi je lakše kad čujem tuđa iskustva...bar znam da nisam jedina...jer se često osječam sama u tim problemima...znate onu SIT GLADNOM NE VJERUJE...pa sam došla do faze da se nemam kome požalit. Da se razumijemo, ja sam najsretnija osoba na svijetu jer imam predivnog sinčića...ali isto tako sam frusrirana baba zbog svih tih obaveza koje nemogu uskladiti i kronično sam premorena...i nedostaje mi otac mog malog zlateka pa se ni ja ni moje malo čudo ne nosimo baš najbolje sa tom situacijom iako je prošlo dosta vremena...pa eto, vaša iskustva su mi utjeha...lakše je kad znam da nisam sama...pa makar i preko foruma.
__________________
smile

Zadnje uređivanje ityka : 09.03.2010. at 09:10.
ityka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:37   #140
ja nisam samohrani roditelj, al moja je majka potpuno sama odgojila nas 5.
U početku je bila sama jer je otac bio terenac, sebičnjak i alkoholičar, a kasnije je došla i rastava.
Iskreno, nemam pojma kako je moja mama to uspjela, sad mi se čini da je imala neku nadnaravnu snagu..
Znam da joj je bilo užasno teško, otac se nije brinuo za ništa, sve je bilo na njoj..I dan danas nije aktivan otac, nije došao na vjenčanja, promocije.. ni na jedan bitan trenutak u životu svoje djece. Ne trebam ni napominjati da nije ni sa jednom kunom sudjelovao u tim troškovima..
-Tijekom rastave se bunio kad mu je sutkinja odredila najmanju moguću alimentaciju- i to mu je bilo previše, a imao je primanja duplo bolja od moje majke..

Nekad mi se čini da je majka svaku kunu na neki čudesan način umnožavala , stvarno ne mogu shvatiti kako je sve uspjela. O emocionalnim vezama ne mogu govoriti jer je moja mama to u startu prekrižila, većim dijelom jer je vjernik pa to nije dolazilo u obzir, a manjim dijelom jer joj je bilo nezamislivo da ikad dovede nekog muškarca doma koji bi trebao preuzeti ulogu oca i nas odgajati..

ne znam, stvarno ne znam kako bi se snašla da sam ja npr, samohrani roditelj, al moja je majka to sve perfektno odradila- svima nam je priuštila fakultete, vozački, ženidbu po želji- to i hrpu malih sitnica koja koštaju...
Veliki je vjernik i znam da je upravo iz vjere i molitve crpila svoju najveću snagu, i moram reći da nas je stvarno sve odlično odgojila. Nije to samo moje subjektivno mišljenje, nego i mišljenje okoline.
Nažalost, nedavno je izgubila najmlađeg sina, a mi svog brata- tako da je to samo još jedan dodatni teret i bol na njenim već napaćenim leđima..
Nadam se Ityka da ćeš uspjeti, pronađi svoj izvor snage u nečemu što ti paše, i guraj dan po dan!
Svu sreću ti želim!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.