Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2015., 15:04   #101
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
da bi se vodokotlic punio ostavite upaljeno svjetlo u kupaoni neko vrijeme (nama je trebalo jedno par sati da skuzimo zasto se ne napuni nakon koristenja).


e, a tus je normalan (kabina)? ili onako kako to u italiji obicno biva - cijela kupaona je ujedno I tus?

zagrijali smo se sad za te apartmane, mislim da cemo ipak na kraju tamo, a ne u hotel.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 15:11   #102
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post


e, a tus je normalan (kabina)? ili onako kako to u italiji obicno biva - cijela kupaona je ujedno I tus?

zagrijali smo se sad za te apartmane, mislim da cemo ipak na kraju tamo, a ne u hotel.
Normalna kabina, sa plitkom kadom (nisu plocice i odvod ) i plasticnim vratima, onako pravokutna
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 15:22   #103
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Normalna kabina, sa plitkom kadom (nisu plocice i odvod ) i plasticnim vratima, onako pravokutna
ajd fala bogu!
puno ti hvala, mislim da je to to.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 15:52   #104
frupy
samo si rezervirajte čim prije (rezervacija je besplatna, naplate tek 7 dana prije dolaska) jer kad sam ja gledala termine, jedva sam iskopala slobodno, a mi ni ne idemo za vikend
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 16:08   #105
I mi cemo ici u tjednu, a nije nam ni neki fixni termin., svejedno nam je.
termin koji bude slobodan je nas.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:19   #106
Prijedlog moderatorima: mozda ne bi bilo lose promijenit naziv teme u "S malom djecom u zabavne parkove", jer se prica o svima, ne samo o Disneylandu (a i Disneyland mozda ipak nije toliko dostupan kao ovi drugi). A ima sad i kod nas zabavnih (vodenih) parkova (dva u Istri; imaju i dio za skroz malu djecu), pa kako stize ljetna sezona mozda ce netko htjeti nesto i o tome raspravljati...
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 17:07   #107
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Prijedlog moderatorima: mozda ne bi bilo lose promijenit naziv teme u "S malom djecom u zabavne parkove", jer se prica o svima, ne samo o Disneylandu (a i Disneyland mozda ipak nije toliko dostupan kao ovi drugi). A ima sad i kod nas zabavnih (vodenih) parkova (dva u Istri; imaju i dio za skroz malu djecu), pa kako stize ljetna sezona mozda ce netko htjeti nesto i o tome raspravljati...
koji je jos osim istralandije?
mislis na one dinosaure?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 19:16   #108
vis dinosaure sam zaboravila. otvara se aqua colors kod poreca sad u svibnju, trebali su jos prosle godine al su kasnili

ima nama blizu i kod venezie jedan veliki aquapark
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:40   #109
Sve te apartmane u prizemlju koje sam gledala mi izbacuje sa dve sobe, nama bi odgovaralo jedan dupli krevet (jer maleni spava s nama-2g) i za sina 7g. singl krevet ili sofa na razvačenje.
Dali je netko našao neki smještaj u toj varijanti, može biti i hotel/pansion/slično ali da je blizu zab.parka?

Mi smo bili u takvim apartmani u Solarisu, Sv. Martin na Muri, Poreču i Čatežu pa otprilike su podjednaki stim da sam s ovim na sv. Martinu bili prezadovoljni jer je imao kadu u kupaonici i terasu i vrt u prizemlju i nešto slično u Poreču kao male kučice sa dva apartmana u nizu.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:25   #110
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Prijedlog moderatorima: mozda ne bi bilo lose promijenit naziv teme u "S malom djecom u zabavne parkove", jer se prica o svima, ne samo o Disneylandu (a i Disneyland mozda ipak nije toliko dostupan kao ovi drugi). A ima sad i kod nas zabavnih (vodenih) parkova (dva u Istri; imaju i dio za skroz malu djecu), pa kako stize ljetna sezona mozda ce netko htjeti nesto i o tome raspravljati...
pa tema se i zove "s malom djecom u zabavne parkove" a disneyland i gardaland su u zagradi zajedno s tri točkice.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:55   #111
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
pa tema se i zove "s malom djecom u zabavne parkove" a disneyland i gardaland su u zagradi zajedno s tri točkice.

sada da, netko je promijenio par dana nakon mog posta ;-) prije u originalu se zvala "s malom djecom u disneyland"
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:44   #112
a onda dobro
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 08:43   #113
Negdje se vec pricalo, al dok ne prekopam gdje, ima li netko friskih iskustava sa Dino parkom u Istri? (www.dinopark.hr) Vidim da je u planu i neki Dragon Coaster i onaj brod koji se ljulja, ali ne pronalazim dodatnih informacija o vlakicu (mali je nakon Gardalanda toliko odusevljen da samo vice da kad cemo opet negdje ici ). Koliko su ti dinosauri tamo strasni za cetverogodisnjake?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 09:22   #114
mi smo bili prošle godine, moj još nije imao 4.g.

ja sam očekivala da će biti dosta trashy, medjutim ugodno me iznenadilo
čitav taj prostor (to je ko neka mala šuma) je lijepo sređen, već je sama staza meni bila zgodna da dijete trčkara, napravili su mostiće i svašta.

dinosauri su fora, moj se uopće nije bojao, ja i on smo oduševljeno trčkarali naokolo.
e sad, treba ih održavati, i nadam se da neće pustiti da sve postane derutno (jednostavno to je na otvorenom, i sunce to uništava).

osim šetnje i gledanja dinosaura, može se igrati na spravama (trampolin, ljuljačke i sl), igrati u pješčaniku ili voziti u tim lunapark spravama (sve su besplatne i sam ih pokrećeš, raspoređenu su po čitavom parku).
jedino taj brod bude na svakih pol sata, sat, ne sjećam se više, nama je to najmanje bitno bilo.
i mislim da postoji i dio s nekim životinjama (koze, poniji? zaboravila, moram priznat).

od lipnja nadalje imaju i razne predstave koje su isto uključene u cijenu ulaznice (mi smo bili u travnju ili svibnju, pa ne znam kakve su).


evo jedini minus, hrana je neki dino McDonalds, dakle sranje, pa ako to ne volite, treba uzet za jest.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 18:01   #115
Evo mi bili. Bas lijepi obiteljski izlet. I taman za tu dob, moj je sad 4.5 i bas mu je bilo zanimljivo stiskati gumb "start" pa da se pocnu dinosauri kretati. Mislim da je starijim klincima, tipa visi razredi osnovne to dosta dosadno, ovim malima je bas super

Jedina zamjerka ide na cijenu/odrzavanje. Kao predsezona je pa dosta stvari ne radi (rollercoaster samo sto nije, tornju krepala elektrika i sredit ce ga mozda za sezonu, show programa nema, nekoliko dinosaura ne radi...). Pa sta onda ne stave nizu cijenu van sezone Inace u samoj sezoni kad je guzva mislim da uopce nije neki dozivljaj, pogotovo ako se klinci pocupaju oko toga tko ce stisnut gumb. Nama je bilo idelano - svega par ljudi, ne pretoplo a taman za kratke rukave

Klopu nismo isprobavali, isli smo radje na provjereno i fino par km dalje

E i cijela setnja se moze proci i s kolicima djecjim, bilo je par familija s bebama. U Wcu je prematalica za pelene

Gumenih dinosaura ima vec od 30kn pa ajd - nismo bankrotitali na suvenirima
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 10:09   #116
Evo, mi smo isto bili sa šestogodišnjakom u Gardalandu i odlično se proveli.
Sad je tamo pravo ljetno vrijeme, a jedan dio za djecu ima uređen kao vodeni park (za djecu do 140 cm), ali bez bazena, i tamo hrpa djece u kupaćima (roditelji uz ogradu) uživaju u vodenim radostima. Samo se pitam kako nagovoriš dijete da se makne otud

Jedno upozorenje, trudnice ne puštaju na dosta toga, probala sam samo sreću na Jungle Rapids iako je natpis rekao da ne smijem, ali pošto sam znala da stvarno nije opasno, sam probala i dobro su me odmjerili (skoro 24.tjedan sam) i propustili.
Ali ako vam je recimo suprug preko 190 cm nema šanse da ga puste tamo gdje je ograničeno (recimo slobodni pad, atlantida i sl) tako da sve obitelji s djetetom, trudnicom i visokim suprugom, razmisle da još nekog povedu jer dijete ispod 140 cm neće pustiti na atrakciju bez pratnje a neće ga roditelji moći pratiti.

I obavezno u ruksak spremiti rezervnu, odjeću, smočili se do gaća na Colorado boatu, uključujući i natopljene tenisice, ali smo imali za presvući. ako odeš na to po jakom suncu pa se osušiš začas, je ok, ali inače bolje imati sa sobom. Neće vas pustiti da skinete majicu ili se skinete u kupaće prije atrakcije, zabranjeno je, imaju baš natpise.

I na karti/planu parka piše (to smo naknadno vidjeli) da se mogu dobiti u parku za djecu besplatne narukvice, na kojima se napiše broj moba roditelja i u slučaju da se dijete izgubi (a osoblje ga nađe), kontaktirati će roditelje
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 02:53   #117
Ako mogu ovdje pitat. Tema je jedno a unutra se pita sasvim drugo....
Dakle, dijete mi ima 5g i htjela bi ici u Gardeland npr, pa Disneyland, minimundus.....
E al posto smo rastavljeni njena mamica ne odobrava to uz obrazlozenje da je jos premala, da se ona nece sjecat toga da je bila tamo...... Itd itd.
Po njenom nikamo ju ne vodit jer se nebu sjecala. Kad je imala 4 vodio sam je u Dinoland i svega se sjeca. Sjeca se i tehnickog muzeja i prirodoslovnog a tamo je bila kad je bila jos mlada. ja sam npr bio u gardelandu sa 18 negdje pa se ne shecam svega sad..... Njoj bi to bio trenutni uzitak
Sto vi mislite da li je prerano ili ne.
Inace mamicu njeni roditelji nisu nikad nikud vodili ....... A za Walta Disneya je saznala kad je imala 19 g od mene...... Tako da ona nema osjecaj da dijete treba nekud vodit ko mene moji npr
room66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 10:19   #118
Gard*a*land, ne Gardeland

Premala nije, sjecat se hoce - ne svega vjerojatno, ali djelomicno da. Ja se sjecam nekih detalja sa izleta na koje smo isli kad sam imala 3-4 godine. Ne puno, ali znam da smo bili, a sto je vaznije razvila sam ljubav prema putovanjima i upoznavanju drugih krajeva. Prosle godine sam recimo reprizirala s mojim malim planinarenje u Sloveniji na koje su mene moji vodili kad sam imala jedno 5-6 godina. I tocno kad sam tamo dosla su mi neke stvari postale bas poznate, kao "flash-back".

Ali na svakom je roditelju da odluci za sebe. Ima onih kojima je parkic ispred kuce nadalji domet i nigdje se iz kvarta ne mrdu i njima je to skroz ok. A ima onih koji pol svijeta proputuju s klincima dok su jos mali. To ces morat dogovoriti s mamom dijeteta. I nemoj se prepucavat, pogotovo ne preko ledja male oko toga. Ako nista drugo napravite kompromis i strpi se jos dvije godine pa malu odvedi kao nagradu kad zavrsi prvi razred.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 14:02   #119
kakve veze hoće li se u budućnosti sjećati? bitno je da uživa u trenutku, sada, a kasnije lako opet ode.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 14:13   #120
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kakve veze hoće li se u budućnosti sjećati? bitno je da uživa u trenutku, sada, a kasnije lako opet ode.

To i ja kazem. To treba njena mamica znat
room66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.