Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 18:21   #21
Neki dan sam bila u prilici sjediti za stolom u društvu našeg uglednog liječnika, koji ima djecu jednakih godina kao i ti (btw. i ja). Između ostalog je ispričao kako mu mala želi biti vegetarijanka jer joj je "žao jesti životinje". On je kategorički protiv toga, jednostavno jer je dijete još u fazi razvoja, i tako nešto ne dolazi u obzir. Ponavljam, ovo nije moje mišljenje, nisam neki mesaroš i ne konzumiram uopće crveno meso jer mi se, jednostavno, gadi.
Htjela sam reći da možda nebi bilo loše da kontaktirate nekog liječnika, čisto zbog nekavog mišljenja. U ovoj dobi je zdrava i uravnotežena prehrana najvažnija. Ne isključujem da vegetarijanstvo to nije.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 18:32   #22
topik je iz 2004.

a liječnik, da ne kompliciram previše, jednostavno nema pojma o tome o čemu priča. čovjek se sasvim normalno može razvijati i bez da se hrani lešinama životinja. jedan naš ugledni ginekolog je svojedobno izjavio da masturbacija kod žena uzrokuje polipe na maternici. hoću reći, to što je netko liječnik, ili čak ugledni liječnik, ne znači da zna sve. ovaj očito ne zna da se bezmesna prehrana bez problema može izbalansirati tako da se njome u organizam unosi sve potrebno. dokaz su, čak i da zanemarimo sva stručna mišljenja, istraživanja etc. (a falabogu ima ih), svi zdravi vegetarijanci i vegani, čak i oni koji su to od samog rođenja.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:08   #23
mislim da bi se roditelj, bez obzira na vlastite preference, trebao dobro informirati o dobrim i losim stranama bilo kojeg novog nacina prehrane u obitelji. takodjer bi bilo dobro imati jedan ozbiljan i argumentiram razgovor s djetetom o motivima nove odluke. u toj dobi djeca imaju idealisticke predodzbe da su u stanju promijeniti ili spasiti svijet, i to je dobro. ali nisu uvijek u potpunosti obavijestena o svim +ima i -ima.

kao roditelj, potrudila bih se da mi dijete ima izbor, ali na osnovi znanja i upucenosti. i, naravno, da u okviru koje si postavi, jede sto je moguce raznolikiju hranu. (dok to ne predje u neku krajnost, naravno.)
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:30   #24
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
mislim da bi se roditelj, bez obzira na vlastite preference, trebao dobro informirati o dobrim i losim stranama bilo kojeg novog nacina prehrane u obitelji. takodjer bi bilo dobro imati jedan ozbiljan i argumentiram razgovor s djetetom o motivima nove odluke. u toj dobi djeca imaju idealisticke predodzbe da su u stanju promijeniti ili spasiti svijet, i to je dobro. ali nisu uvijek u potpunosti obavijestena o svim +ima i -ima.

kao roditelj, potrudila bih se da mi dijete ima izbor, ali na osnovi znanja i upucenosti. i, naravno, da u okviru koje si postavi, jede sto je moguce raznolikiju hranu. (dok to ne predje u neku krajnost, naravno.)
ovo si odlično napisala
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.