Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2003., 11:03   #21
Quote:
cukili kaže:
Možda je problem u mojoj sestri koja je malo netaktican tip?
Možda i je, čim ti se to tako učinilo.

Ne vjerujem da je to dobra taktika, no mi smo moju sestricu - podmićivali. Ni ona nije željela u vrtić, pa je svako jutro mama za nju imala pripremljenu neku malu igračkicu, autić, koje bi onda dobila na putu do vrtića. Pa joj je bilo lakše.

Možda da probate saznati što je to što maloga toliko odbija od vrtića... Mene je, npr, užasavalo ono popodnevno spavanje.
Kad se zna razlog, može se nešto poduzeti.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 11:06   #22
Quote:
cukili kaže:
Halo može li mi netko dati savjet!!!!!!!!

Još uvijek nisam majka ali to žarko želim-naime problem je u
mom necaku koji ima dvije godine i sestra s njim svako jutro
ima šou-odbija ici u vtric-sakriva se pod krevet i jako tužno place

Kako dijetetu od dvije godine na lijep nacin objasniti da je
vrtic mjesto gdje ce se ugodno osijecati.

Možda je problem u mojoj sestri koja je malo netaktican tip?

Unaprijed zahvalna
ne znam... to je meni radila i moja kčer.... plakala je i bila je tužna kad sam je ostavljala u vrtiću. jedanput mi je skinula vestu preko glave, znala je po dva sata provesti na prozoru i čekati kad budem došla po nju...
nakon jedno mjesec dana sam je ispisala iz vrtića... napravila pauzu od godine dana i ponovo je upisala... poslije je sve bilo uredu. makar, nikad ni ona ni sin s veseljem nisu išli u vrtić, jednostavno nisu bili od one djece koja su jedva čekala da dođu u vrtić.... to je bilo uvijek nužno zlo.. jer mama i tata rade.... a doma je uvijek bilo nekak bolje...
mimoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 11:31   #23
just Sandy pogodila si srž problema "popodnevno spavanje"
dok sva djeca spavaju on sjedi u kreveticu i tuli da cak i tete
neznaju što bih sa njime


Mimozo nije loš prijedlog da malo odmori od vrtica da ga na
godinu dana ispišu.


Hvala vam na odgovorima - ja sam osijecajna tetka i s tim
problemom u mislima odlazim spavati i budim se.......

Ja sam tek pristigla na forun i nekužim kako ubacite u svoje
odgovore što je prethodnik rekao-malo sam smotana a i
javljam se skrivecki sa posla .........
__________________
Duše se obracaju jedne drugima i doticu na nebrojene i neizrecive nacine..............
cukili is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 11:37   #24
Cukili, klikni na citat ( na onom postu kojeg zelis citirati), pokazat ce ti se taj tekst ispod kojeg napises svoj komentar
Dobrodosla
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 11:49   #25
Quote:
penelopa kaže:
Cukili, klikni na citat ( na onom postu kojeg zelis citirati), pokazat ce ti se taj tekst ispod kojeg napises svoj komentar
Dobrodosla

Penelopa hvala ti od srca na dobrodošlici i na uputama-sad sam
jako sretna što sam naucila nešto novo-ja se držim onoga da ma
le stvari covjeka cine sretnim.
__________________
Duše se obracaju jedne drugima i doticu na nebrojene i neizrecive nacine..............
cukili is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 13:51   #26
Quote:
cukili kaže:

Kako dijetetu od dvije godine na lijep nacin objasniti da je
vrtic mjesto gdje ce se ugodno osijecati.
osim sto mozda tvoja sestra nije takticna, jos je jedan problem: kako dijete natjerati da povjeruje u laz? naime, nema mu se sto objasniti da ce se tamo ugodno osjecati ako on izvrsno ZNA (place tamo, koliko citam), da to nije istina.

ja sam mrzila svoj prvi vrtic. sjecam se te mrznje i svakodnevnog ocaja.... na svu srecu, roditelji nisu cekali da postanem neuroticno i ludo dijete, nego su me nakon par mjeseci prebacili u drugi vrtic. gdje mi je bilo divno
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 14:12   #27
netko je gore opet spomenuo vracanje
pa evo samo primjer sto se mom djetetu desilo neki dan kad je vratio

bili su u kupaonici poslije rucka i prali zube
jedna je djevojcica uzela cetkicu s kaladontom i namazala ga po licu i pljunula na njega kaladont

on je vratio istom mjerom, pljuvanjem

kasnije je on zavrsio u kazni
teta nije htjela ni cuti da nije on zapoceo
kad sam ja kod kuce pitala zasto on nije rekao teti kad je djevojcica prva njega pljunula
rekao mi je da mu teta tada kaze da je tuzibaba
i kaj da ja sad njemu kazem?
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 14:17   #28
Quote:
sunshine kaže:
i kaj da ja sad njemu kazem?
iskreno? ono sto bi meni rekli: da nisu svi odrasli ni pametni, ni dobri ni dobronamjerni. ti mu objasni sto je u redu a sto nije. ne oslanjaj se u to da ce neka "teta" obaviti odgojni posao... nepravu uci od kad udje u ljudsku zajednicu. zasto bi morao nauciti da je to u redu?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 14:21   #29
Quote:
luca kaže:
osim sto mozda tvoja sestra nije takticna, jos je jedan problem: kako dijete natjerati da povjeruje u laz? naime, nema mu se sto objasniti da ce se tamo ugodno osjecati ako on izvrsno ZNA (place tamo, koliko citam), da to nije istina.

ja sam mrzila svoj prvi vrtic. sjecam se te mrznje i svakodnevnog ocaja.... na svu srecu, roditelji nisu cekali da postanem neuroticno i ludo dijete, nego su me nakon par mjeseci prebacili u drugi vrtic. gdje mi je bilo divno

Luce imaš pravo i on je mali covjek i nemožeš ga natjerati
da povjeruje u laž-kad se još uvijek nije pronašao u tom
vrtecu........

Baš sam maloprije pricala sa sestrom i obadvije smo
konstatirale da ga treba ili ispisati da malo odahne ili ga
prebaciti u drugi vrtic.........

Hvala ti na tvom savjetu
__________________
Duše se obracaju jedne drugima i doticu na nebrojene i neizrecive nacine..............
cukili is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 14:25   #30
ja njemu i pokusavam objasniti sto je dobro a sto nije
prvo sam mu stalno govorila neka kad dodje u konflikt kaze teti
sad ispada kad kaze da mu ona kaze da je tuzibaba
kad vrati (problem je u tome sto on vraca duplo i neprimjereno) onda je nasilan i mene i supruga se zove na razgovor
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 14:38   #31
Quote:
cukili kaže:
Hvala ti na tvom savjetu
nema na cemu nije neki savjet. samo osobno iskustvo...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 14:41   #32
Quote:
sunshine kaže:

1. ja njemu i pokusavam objasniti sto je dobro a sto nije
prvo sam mu stalno govorila neka kad dodje u konflikt kaze teti
sad ispada kad kaze da mu ona kaze da je tuzibaba
2. kad vrati (problem je u tome sto on vraca duplo i neprimjereno) 3. onda je nasilan i mene i supruga se zove na razgovor
1. reci da si pogrijesila jer teta nije onakva kakvom ti se cinila

2. pokusaj objasniti na primjerima kad je dobro da vrati, kad nije i kako se to zapravo "vraca". to je cijela umjetnost, ne dati se da budes tlacen a ne postati nasilnik. trebas mu pomoci da skuzi taktiku, jos je mali, normalno je da ne zna sam naci srednji put...

3. nemaj straha reci teti sve sto ju ide, kad ju ide
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 14:45   #33
Quote:
luca kaže:
1. reci da si pogrijesila jer teta nije onakva kakvom ti se cinila

2. pokusaj objasniti na primjerima kad je dobro da vrati, kad nije i kako se to zapravo "vraca". to je cijela umjetnost, ne dati se da budes tlacen a ne postati nasilnik. trebas mu pomoci da skuzi taktiku, jos je mali, normalno je da ne zna sam naci srednji put...

3. nemaj straha reci teti sve sto ju ide, kad ju ide
trudim se
a sto se zadnjeg tice uglavnom je suprug slusao u zadnje vrijeme jer je on isao po njih u vrtic jer ja sam morala ostajati na poslu duze
a on nece reci ni a nego samo slusa
ali uskoro je roditeljski pa cu imati sto i kada reci
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 14:49   #34
Quote:
luca kaže:


3. nemaj straha reci teti sve sto ju ide, kad ju ide
Ma TO!!!

Dijete MORA znati da je zashticeno, da nam je najvazhnije...

Kad je Junior ishao na nekakvu plivachku grupu, josh je bio palchic, neka ludara voditeljica kazhnjavala ih je na nachin da je najbolji toga dana bio zaduzhen za potapanje i drzhanje glave ispod vode neposlushne djece...

Dijete je s uzhasom doshlo kuci i isprichalo shto se dogodilo i reklo kako ni mrtvo vishe ne ide na bazen.

Naravno da nisam nasrnula na dijete koje ga je potapalo - ono nije ama bash nish krivo, shto ono razumije, ali sam toliko urlala na tu voditeljicu da sam mislila da ce me privesti policija

Junior mi je poslije rekao da je ponosan i da ima Zorro mamu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 17:38   #35
Quote:
sunshine kaže:
a on nece reci ni a nego samo slusa
ali uskoro je roditeljski pa cu imati sto i kada reci
da, dok je "krizno" vrijeme bolje da ti "uvedes red"

a za inace, objasni dragome da je puno vaznije sto vase dijete misli o vama, nego nekakva teta u vrticu kad se kaze na ocit (jednostavan) nacin, onda obicno ima efekta...

bit ce sve ok ne daj da ti klinca uce zivotu nekakvi bezvezni ljudi. klici vrijede vise od toga
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 17:45   #36
Quote:
magic kaže:
Junior mi je poslije rekao da je ponosan i da ima Zorro mamu
mene su moji uspjeli istrenirati da vise vjerujem svojoj procjeni nego procjeni nekog nadleznog, "odraslog". to im je jedna od stvari za koje sam zahvalna da me nauce samopostovanju od najmanjih dana...

hihi, da je mene netko pokusao potpiti na bazenu po nalogu uciteljice, to bi bio krasan nered mamu bi mozda bilo malo sram taj tren, ali tata bi mi jos i cestitao
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 18:52   #37
Quote:
luca kazˇe:
mene su moji uspjeli istrenirati da vise vjerujem svojoj procjeni nego procjeni nekog nadleznog, "odraslog".
I mene. Zato su me nesposobni, iskompleksirani i nestrucni nastavnici (imali smo jednog idiota od prvog do cetvrtog razreda osnovne) cesto sikanirali, jer ih nisam promatrala kao bogove, gledala otvorenih ustiju i smijala se njihovim sikaniranjima drugih ucenika (sto je svoj drugoj djeci ocito bilo jako smijesno, mentalitet gomile ).
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 19:58   #38
Ova priča je užasna.
Ne mogu zamisliti da netko tako nasrne na dijete... tuđe ili svoje - sasvim je svejedno.

Ono što mogu zamisliti je atmosfera po školama i potpuna nezainteresiranost mnogih učitelja za "dječje svađe", "dječje tuče" i slične "nestašluke".

Koliko sam mogla primijetiti, to što se dečki tuku smatra se normalnim. "Moraju" se malo tući, "takvi su oni", "nije to ništa strašno", to je "samo igra".

Uopće se ne slažem s takvim odnosom prema "muškom načinu igre", ako zbog ničeg drugog onda zbog mogućnosti nenamjernog ozljeđivanja. Naravno, kad dođe do ozljeda onda igra prerasta u pravi sukob i neprijateljstvo itd. No obično se tek tada reagira.

Viđala sam po školskim hodnicima kako se klinci tuku, kako bace nekoga na pod i tuku ga nogama, a na to ostali učenici ne obraćaju pažnju. To je zato što se svi silno boje da ne ispadnu tužibabe. Učiteljice reagiraju ako slučajno naiđu, no nekako sve to djeluje neodlučno i bez jasnog stava o nedopustivosti takvog ponašanja.

Mislim da bi trebalo objasniti djeci da žrtva nečijeg iživljavanja nije tužibaba ako traži zaštitu i da su tužibabe oni koji tračaju zbog nevažnih stvari koje ih se uopće ne tiču.

Ja svom sinu nisam čak rekla ni da "vrati" kad ga netko udari, već samo da ne dozvoli da ga se tuče. Mislim da je to velika razlika jer netko ga može čak i slučajno ili u šali samo jednom udariti i ako se on osjeća obavezno taj udarac vratiti... eto problema gdje ga možda ne bi niti bilo.

P.S. Nedavno su za zadaću dobili napisati sastav "Tukao sam se" i to samo dečki, dok su curice dobile drugačiju temu.
Što se mene tiče, to je isto kao da su dobili naslov "Napio sam se".
Moj mali je morao pisati novi sastav jer je promašio temu. On se zaista ne tuče pa je samo pisao kako mu to izgleda sa strane.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 21:43   #39
Ja i dalje mislim da su problem učitelji, tete i slični koji su apsolutno nesposobni raditi svoj posao.

Ja sam se u osnovnoj školi tukla s 2 kretena gotovo svaki odmor, jer im je bio gušt izazivati. I to riječnikom koji je teško zamisliti, i to pod satom, dok su ih učitelji lijepo molili da im dozvole održati sate. Išlo je tako do 8. razreda kad sam jednom zabila glavu u radijator, onda su odsutali. Mogla sam klinca ubiti. Sad mi je to jasno, onda mi nije bilo. Srećom, njima je postalo. Bila sam užasno agresivna, a i sad sam, srećom samo verbalno - vjerojatno upravo zbog toga. Što se tiče tih dečki, oni su, navikli na to da im društvo popušta završili ovako: jedan je mrtav, a drugi je svaki dan mrtav pijan, nije nastavio školovanje i ništa ne radi.
Na niti JEDNU od tih tuča učitelji nisu reagirali ničim osim molbama i kerefekama. Možda su ti klinci imali loše familije, ali to me uopće ne zanima. to je trebalo zanimati nastavnike koji su se trebali time pozabaviti i tim klincima pomoći.

Po meni, klinca koji apsolutno nije socijaliziran treba isključiti od druge djece njima za zaštitu i staviti ga u zajednicu koja mu je primjerena, i u kojoj će se socijalizirati. I ja mislim da je to surovo i da je za klinca grozno, ali još je groznije da netko od 1. do 8. razreda nekog sustavno maltretira, a to se događa i događat će se zbog nesposobnog osoblja. Klinku koja ima AIDS su strpali u knjižnicu, iako nikom ne može ništa, a klinca koji fizički zlostavlja sve ostale gotovo podržavaju. Oni MORAJU naći načina da se to spriječi, a problematične klince "izliječiti" i pretvoriti u normalne članove zajednice. Mene baš briga kako će to učiniti, oni su pedagozi, za to idu na fakultet, to im je posao pa neka ga i naprave.

Što se tiče toga što je bilo 7:40, mislim da je tim ljudima posao paziti na djecu i biti s njima. Ako je za to potrebno doći u školu u 7:00, onda neka tako i bude, ne tiče me se. Meni je cijela ova priča apsolutno nevjerojatna.
__________________
AzRiYeL
Azriyel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 02:21   #40
Djeca su se potukla !
Navesti cu vam jedan dogadjaj od prije nekog vremena.
Bio sam slucajno u posjetu sa frendom kod nekih njegovih poznanika, odjedanput dolazi njihov sin oko 10 god. krvavog nosa "jer ga je neki mali istukao" .
Na to ce mu zena " joj muzu pa kako ti dozvoljavas da ti sina neko istuce"
Na to ce nadobudni tata (inace papucar i ne previse inteligentan, ali nasilan, to sam tad i naknadno doznao) " sad cu mu ja pokazati i njemu i njegovom ocu"
Izleti on van , mi nista cekamo i pricamo sa njegovom zenom .
Nakon 15 min ode njegova zena u drugi ulaz jer joj je bilo sumnjivo sto joj se muz ne vraca a nije bio prvi put da se potukao sa tim malim jer je i ona "odlazila intervenirati" kod susjeda.
Poslije par minuta dolazi zena i kaze "dodjite brzo muz mi lezi na podu" .
Mi tamo ispred susjedovih vrata a tamo tata koji se u medjuvremenu otrijeznijo od nokauta sto je dobio (od susjeda koji je neki specijalac) i odvezemo ga mi na hitnu da ga pokrpaju.
A njegova zena je u medjuvremenu zvala polisiju "jer nece ona dozvoliti da neko njenog muza tuce" pa su napravili zapis i nama uzeli iskaze iiii sad ceka da ga zovu na sud .
MI smo se na brzinu pokupili i otisli .
To mi bas i nije trebalo ni gledati, ali je bilo zabavno gledati cijelu komediju.
Mislim da nije potreban nikakav moj komentar osim da djeca moraju sama znati s kim se druze
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.