Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2011., 15:33   #41
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ma i mi smo ga mogi dobiti,a čak smo ga bili i spremni kupiti,ali nakon obilaženja po dućanima,jednostavno nismo htjeli jer ne vrijedi tih skoro 900 kuna.

Sa svim tim dodatcima 500-600 kuna bi mu bila realna cijena.

I da,ima velike razlike i između ovih jeftinijih,samo treba vremena da se to prouči sve skupa.Naš se uopće ne čuje,bez problema je dižemo na uzvišena mjesta...i mirna je ko bubica unutra iako nije uopće mirno dijete.

Mi smo ga uzeli u Sparu jer onih mačkica iz Baby media nije bilo u cijelom Zagrebu.I par dana nakon su dobili nove modele.Samo zbog one tende,tricikl košta 100 kuna više.

Sva sreća pa suuper forumašice savjetuju da vrcavoj djeci te tende idu na živce
meni je i 500-600 kn previše A za tendu bi ja definitivno dala 100 kn više, jer moj kapu odmah vadi, vani smo nekad i po najvećem suncu radi njegovog spavanja, i tak da je nama tenda bila pod obavezno. Sve to ovisi i o djetetu, i onome kome se dijete neće voziti unutra, biti će puno i 300 kn, a kamoli ne 800-900.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 15:36   #42
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Ne kažem ja da ovi drugi nisu ok ....
Ma ne, apsolutno se slažem da su ti skuplji svakako kvalitetniji (evo ja prva priznajem da je s mojim jeftinim triciklom teško na pločnik, ali osim toga je sve drugo super).
Meni je jednostavno bilo draže kupit mu jeftniji tricikl i za razliku love kupit mu još malo oblekice (koje nikad nema dovoljno ).

I sad smo uzeli ovaj jeftiniji "like a bike" , koji ima zvonce i ručku za nosanje što recimo neki od 600-700kn nemaju...

Ali tko voli - nek izvoli... svaka roba ma svog kupca, zar ne?

Ja da imam užasno puno love sigurno bih svom malcu kupovala sve najskuplje, ali... eto, tako je kako je.
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 15:44   #43
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
meni je i 500-600 kn previše A za tendu bi ja definitivno dala 100 kn više, jer moj kapu odmah vadi, vani smo nekad i po najvećem suncu radi njegovog spavanja, i tak da je nama tenda bila pod obavezno. Sve to ovisi i o djetetu, i onome kome se dijete neće voziti unutra, biti će puno i 300 kn, a kamoli ne 800-900.
Ma ja bi dala za ovaj 500 kuna.A da,NL hoće imati šeširić pa nije bad,a tenda bi joj išla na živce i stalno bi se osvrtala.

Mi smo je stavili u svaki od njih i furali je po dućkasu
Čak sam jadikovala kak ne želi biti unutra(nije joj bio dan)... dok nije sjela u Pandu

noelova mama

Slažem se skroz da svaka roba ima svog kupca,ali ne znam baš da bi joj kupovala samo najskuplje da imam puno love.Imala sam sreće pa su puno kupovali drugi,i nisu pitali za cijenu,i nakon puno obilaženja,ipak se nisam odlučivala za najskuplje kod puuno stvari.

Što više proučavaš,shvatiš da neke stvari ne vrijede.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 15:46   #44
trajnost bilo koje igračke uvelike ovisi i o djetetu koje ga koristi tj. da li je dijete "nježno" prema određenoj stvari ili divljak poput mog sina, pa mu sve traje 5 min.
Drveni biciklić smo također kupili nekakvu jeftiniju verziju cca 350,00 kuna i onda je nažalost nakon par vožnji pukla daska gdje stoji sic, na svu sreću muž je to uspio srediti, ali hoću reći na like a bike-u se to sigurno ne bi dogodilo, samo na žalost nismo u mogućnosti svaki put odabrati kvalitetu. Bolji je i fićo nego renault 2
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 15:48   #45
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Slažem se skroz da svaka roba ima svog kupca,ali ne znam baš da bi joj kupovala samo najskuplje da imam puno love.Imala sam sreće pa su puno kupovali drugi,i nisu pitali za cijenu,i nakon puno obilaženja,ipak se nisam odlučivala za najskuplje kod puuno stvari.
Eeeeeee, NL je curica i ona zna da je šeširić šik

A što se ovog drugog dijela tiče....ja ne znam jesmo mi V kupili 2 igračke sve skupa. Ima bake koje luđački kupuju, teta nekoliko, kumovi, frendovi....i ne znamo di ćemo sa svim tim stvarima. mm mi je neki dan rekao da ćemo još malo morati pomaknuti stol i stolice iz našeg parkića...nije puno ni fulao
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 15:57   #46
Quote:
jerry16 kaže: Pogledaj post
trajnost bilo koje igračke uvelike ovisi i o djetetu koje ga koristi tj. da li je dijete "nježno" prema određenoj stvari ili divljak poput mog sina, pa mu sve traje 5 min.
Drveni biciklić smo također kupili nekakvu jeftiniju verziju cca 350,00 kuna i onda je nažalost nakon par vožnji pukla daska gdje stoji sic, na svu sreću muž je to uspio srediti, ali hoću reći na like a bike-u se to sigurno ne bi dogodilo, samo na žalost nismo u mogućnosti svaki put odabrati kvalitetu. Bolji je i fićo nego renault 2
Ma pitanje je da ne bi i na toj skupljoj varijanti nekaj otišlo,ak je dijete aktivnije.Pazi ja se slažem da su neke stvari kvalitetnije ali me ljuti jer su puuno previše precijenjene.

I da,moja baka je uvijek govorila-nisam dovoljno bogata da kupujem jeftino,ali to su bila neka druga vremena.Danas ima jako puuno jeftinije i šrot robe,i sad ti u tom moru procijeni...Meni je teško.A ovo full kvalitetno je jaaako skupo.


Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Eeeeeee, NL je curica i ona zna da je šeširić šik

A što se ovog drugog dijela tiče....ja ne znam jesmo mi V kupili 2 igračke sve skupa. Ima bake koje luđački kupuju, teta nekoliko, kumovi, frendovi....i ne znamo di ćemo sa svim tim stvarima. mm mi je neki dan rekao da ćemo još malo morati pomaknuti stol i stolice iz našeg parkića...nije puno ni fulao
Kaj se tiče kapa i šešira,doma kad joj isprobavam,nema šanse da ih ima na glavi,ali kad se ide van,ni ne pokušava ga skinuti.Mustra

A igračke-na sajam

Mi za Božić ili čak i prije idemo u Dom za nezbriutu djecu,i tak svake godine-da zna da postoje i djeca koja nemaju niš.
__________________
ALBOOOM...

Zadnje uređivanje lunica26 : 01.06.2011. at 16:05.
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 15:58   #47
evo novi katolog od baby centra. neki triciklic je na popustu 7.6. (na zadnjoj stranici ) http://portal.baby-center.si/PortalS...2011%20low.pdf
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 16:07   #48
kakva je situacija s carinom za ovakve stvarcice
mamaodzanata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 19:46   #49
nije da grcamo u parama nego svaki dan idem po curku u vrtic i zapnemo u svim parkicima po putu, a kolica koja sam dobila kad se curka rodila mrzim od prve voznje ( s obje ruke moras uprt da bi manevrirao, i jos mu tupavi mali kotacici cvile, mrzim mrzim mrzim ). pa sam eto mislila malog uvalit u to umjesto kolica

naravno draze bi mi bilo jeftinije proc, al kolko sam gledala okolo nijedan jeftiniji nema bas sve kaj sam si ja zamislila

daklem moji prohtjevi su da se moze s jednom rukom vozat, da ima cvrstu ogradicu, a ne remenje, da ima onu policu za noge dok nemre do pedala i da moze po soderu kojim obiluju parkici relativno dobro vozit. na ovom skupom kosara za gluposti je jos bonus.


ono kaj me brine je moja curka. karakterno su se izgleda zamijenili jer je on neka micica, a ona pravi hahar. pitanje je dal bi taj skuplji prezivio njen napad?
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:21   #50
Smile

Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post

...daklem moji prohtjevi su da se moze s jednom rukom vozat, da ima cvrstu ogradicu, a ne remenje, da ima onu policu za noge dok nemre do pedala i da moze po soderu kojim obiluju parkici relativno dobro vozit. na ovom skupom kosara za gluposti je jos bonus.
Hm, budući da bi ti taj tricikl zamjenio kolica onda nikako nemoj uzeti ove za cca 300kn jer ovo sve što si najbrojala moj od 300kn ne ispunjava, osim ove police za noge.

Dakle, ako ćeš to fakat koristit non-stop onda vrijedi dati malo više novaca.

Moj malac je to koristio po kvartu, ne mogu reći da ga nismo vozali - jesmo, ali za ono za što smo ga mi koristili i 300kn je previše.
Ja sam zato za naša 3u1, pa onda kišobran kolica dala preko 1000€, ali mi ih koristimo svaki dan pa vrijede svake kune.
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:34   #51
ja sam mislila da bi uzela tricikliće svojima ali se nakraju predomislila....
odnosno - još važem....
imaju guralice - to im je dovoljno....
a već slijedeće mi budu bilo za like/ride - a- bike....(2god+)
a za nešto prijelazni mi je puno dati i 300knx2 a kamoli ne 800knx2

nekako mislim da bi im ti triciklići uz guralice bili previše

uglavnom još važem pa ako mi netko može nekako pomoći (staviti neke za i protiv) da se odlučim....
stvarno mi je teška ova odluka...
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 22:02   #52
sad su 17,5 mj i stalno se guraju sa guralicama, a slijedeće godine će biti 2god i 5 mj u ovo doba pa bi im radje razvijala motoriku i ravnotežu sa ride/like-a-bikeom....
ima li smisla da im to kupujem samo zato jer se to njima sviđa (vidim da u parku hoće na to - vide od drugih) a koristili bi ih možda sad (3-4 mj) i slijedeće godine im nebi ni nudila ako kupujem ove bicikliće????

aaaaa...neznam... nisam pametna...
uf...
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 22:20   #53
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
sad su 17,5 mj i stalno se guraju sa guralicama, a slijedeće godine će biti 2god i 5 mj u ovo doba pa bi im radje razvijala motoriku i ravnotežu sa ride/like-a-bikeom....
ima li smisla da im to kupujem samo zato jer se to njima sviđa (vidim da u parku hoće na to - vide od drugih) a koristili bi ih možda sad (3-4 mj) i slijedeće godine im nebi ni nudila ako kupujem ove bicikliće????

aaaaa...neznam... nisam pametna...
uf...
Uf,uf...ne znam.Mi recimo ne budemo kupovali guralicu.

Jedino za je to da se sa th tricikala može skinuti ručka za guranje,i ona plastika za noge,pa ostane kao triciklić koji oni sami pedaliraju......i da je sutra 50% sniženja igračaka u Konzumu pa ih možda možeš oba dobiti za 300 kuna
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 09:12   #54
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
...
imaju guralice - to im je dovoljno....
a već slijedeće mi budu bilo za like/ride - a- bike....(2god+)
a za nešto prijelazni mi je puno dati i 300knx2 a kamoli ne 800knx2...
Ček, nisam shvatila da li sa tim guralicama idu van?
Mi imamo još uvijek guralicu, ali smo s njom samo po doma, a s triciklićem smo bili samo vani.
Sad sa ovim "like a bike"om se vozi i po doma i po vani Svaki dan perem kotače...

Ugl, ono što hoću reći da bi im možda bilo fora imati nešto za van (ako ne idu sa guralicom van), a opet ti moraš dati duplo više novaca...
Prošle godine su u Kauflandu bili na akciji Pikolo tricikli za nekih 200-tinjak kuna, ako ove godine možda naletiš na tako nešto?
Ili na njuškalu? Evo malo sam gledala (ne znam gdje živiš pa ti neću linkat ništa konkretno) ima ih za 100-150kn...
Odeš ih vidjeti uživo, i možda možeš kupiti oba za 300kn.
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 11:25   #55
sa guralicama smo i vani (dvorište/park) i unutra pa i ja perem kotače.....
a za ove bicikliće.....odnosno tricikliće....
nećak mi sad ima 2,5god i nemože još uvijek do pedala
a mei je za dob od 2,5 godine puno bolji ili biciklić sa pomoćnima ili ride- a bike....

baš bum sutra pogledala u konzumu....(ali neznam hoće li mi pomoći kad sama nisam načisto jel im to budem uopće uzimala...)
možda padne neka odluka sutra
tj...DANAS POPODNE ako ih bude još bilo jer s njima i kolicima nemrem u konzum
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:43   #56
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
sa guralicama smo i vani (dvorište/park) i unutra pa i ja perem kotače.....
a za ove bicikliće.....odnosno tricikliće....
nećak mi sad ima 2,5god i nemože još uvijek do pedala
a mei je za dob od 2,5 godine puno bolji ili biciklić sa pomoćnima ili ride- a bike....

baš bum sutra pogledala u konzumu....(ali neznam hoće li mi pomoći kad sama nisam načisto jel im to budem uopće uzimala...)
možda padne neka odluka sutra
tj...DANAS POPODNE ako ih bude još bilo jer s njima i kolicima nemrem u konzum
Na našem tricikliću se pomicao sic naprijed pa je moj sin već koji mjesec prije druge godine sam naučio pedalirati baš na tom triciklu, a s njega je s cca 2 god. i 2-3 mjeseca sjeo na pravi bicikl s pomoćnim kotačima. Meni je tricikl bio super stvar i moj sin ga je obožavao, zato će sada i curka dobiti svoga
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:15   #57
jel ima netko da mu se dijete vozikalo na tom likeabiku il kak se vec zove pa preslo na bicikl da podijeli iskustvo?

jedino dijete s tim cudom koje sam ja vidla juri ko mahnit i ima super ravnotezu al kad posudi od moje obicni bicikl s pomocnim ne zna okretat pedale da ga ubijes. nekak ko da nemre koordinirat taj rad nogu. super mu ide kad ga moja povuce pa pedale vec same rade svoje, al izgubi ritam u 10sekundi pa ga moja curka da vuce okolo
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:25   #58
I nama je bilo puno dati 100€, al kak smo skupili lovu od svih kaj su dali "u stilu ovo je za malog, pa mu nekaj kupite" odlučili smo se za to.

Nama je još super, jer je za rinzole, stepenice u ulasku u dućane (mislim male, kvartovske), pekare dušu dalo. Može se nagnuti, lagano ući/izaći.

Netko je pitao kak je na carini sa time, mi smo došli i na granici rekli da imamo biciklić za malog i pustili nas.

Guralicu identični onakvu kakva je naprijašnoj stanici imamo, al ju ne ferma ni 5%, jedino od kad je krenuo u jaslice se sjeti na nju, recimo 2x tjedno jer ju ima tam. Onda uz nju hoda tj. gura ju, al čim doće do drugog praga više mu nije zanimljiva jer ju mora nositi.
goga76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:46   #59
Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
jel ima netko da mu se dijete vozikalo na tom likeabiku il kak se vec zove pa preslo na bicikl da podijeli iskustvo?

jedino dijete s tim cudom koje sam ja vidla juri ko mahnit i ima super ravnotezu al kad posudi od moje obicni bicikl s pomocnim ne zna okretat pedale da ga ubijes. nekak ko da nemre koordinirat taj rad nogu. super mu ide kad ga moja povuce pa pedale vec same rade svoje, al izgubi ritam u 10sekundi pa ga moja curka da vuce okolo
Hahaha, nisam o tome nikad razmišljala.
Moj mali (28mj) nemre do pedala na nijednom biciklu ni na triciklu, al se zato na tom likeabiku u par dana jaaaako ispraksirao.
Javim ti nagodinu kad će moći do pedala!
Al ja vjerujem da se oni jako brzo nauče na sve, samo se trebaju malo naviknuti i to je to.
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 16:32   #60
Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
jel ima netko da mu se dijete vozikalo na tom likeabiku il kak se vec zove pa preslo na bicikl da podijeli iskustvo?

jedino dijete s tim cudom koje sam ja vidla juri ko mahnit i ima super ravnotezu al kad posudi od moje obicni bicikl s pomocnim ne zna okretat pedale da ga ubijes. nekak ko da nemre koordinirat taj rad nogu. super mu ide kad ga moja povuce pa pedale vec same rade svoje, al izgubi ritam u 10sekundi pa ga moja curka da vuce okolo

joj ovakav slučaj još nisam ni čula ni vidjela...
svi koje ja znam su bez problema vozili i like-a-bike i običan biciklić....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.