Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 13:17   #2361
Šteta što na ovoj temi nema nekoga tko dubioznije proučava tarot, jer mnoga pitanja ostaju otvorena.

Pritom ne mislim da netko treba odgovoriti na svako postavljeno pitanje i postati besplatni tarot majstor, nego da tumačenje karata i njihov način postavljanja budu bolje objašnjeni, da nešto naučimo jedni od drugih.

Netko je gore pitao kako se određuje vrijeme ostvarenja nekog predviđanja
Netko je pitao kako se točno postavlja keltski križ, koja karta označava prošlost, koja budućnost - opet ništa. Činjenica je da u različitim knjigama postoje potpuno drukčija tumačenja.
Mislim da to sami sebi odredimo, dvije u sredini (srž pitanja/problema), lijevo prošlost, desno budućnost, dolje podsvijest, gore namjere, cilj...
Tako ja mislim.
I naravno onaj stup sa strane koji čine četiri karte.
Donja predstavlja osobu koja pita, karta iznad kako je okolina doživljava, ona iznad nje daje savjet kako se postaviti, a karta na samom vrhu (deseta) - ishod situacije i ona se pri tumačenju povezuje s onom gornjom koja predstavlja namjeru ili cilj. Tako piše u knjizi iz koje sam ja učila.

Bilo bi lijepo da je ovdje kao na temi o astrologiji na kojoj se forumaši mogu osloniti na Fish 1968 ili na temi o snovima na kojoj Landon daje fantastična tumačenja.
Puno sam naučila iz njihovih postova.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 19:52   #2362
Mene zanima jedno teoretsko pitanje u vezi tarota.
Citao sam o tarotu i "dimenzijama" svijesti odnosno o tvrdnji jedne osobe koja preispituje mogucnost povezanosti ovih pojmova kod specificne situacije. Radi se o situaciji kada kartoman otvara karte i analizira situaciju te na kraju iscita ono sto ce se događati u buducnosti ali se situacija negdje zakomplicira i ispadne da je odgovor skroz netocan. Mnogi tvrde kako karte uvijek pricaju ipsravno i kako samo tumac grijesi... i tu sam procitao zanimljivu tvrdnju jedne osobe koja kaze kako postoji vise razina postojanja nase duse i svjesti te kako je moguce da ti odgovori koji se nama cine kao nepreciznima se zapravo događaju na nekim drugim "razinama" gdje nasa dusa odabire nesto drugaciji put i iskustva od ovoga sto mi zivimo ovdje. Mene zanima tocnost ove tvrdnje ako netko ima volje komentirati.
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:47   #2363
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
Mene zanima jedno teoretsko pitanje u vezi tarota.
Citao sam o tarotu i "dimenzijama" svijesti odnosno o tvrdnji jedne osobe koja preispituje mogucnost povezanosti ovih pojmova kod specificne situacije. Radi se o situaciji kada kartoman otvara karte i analizira situaciju te na kraju iscita ono sto ce se događati u buducnosti ali se situacija negdje zakomplicira i ispadne da je odgovor skroz netocan. Mnogi tvrde kako karte uvijek pricaju ipsravno i kako samo tumac grijesi... i tu sam procitao zanimljivu tvrdnju jedne osobe koja kaze kako postoji vise razina postojanja nase duse i svjesti te kako je moguce da ti odgovori koji se nama cine kao nepreciznima se zapravo događaju na nekim drugim "razinama" gdje nasa dusa odabire nesto drugaciji put i iskustva od ovoga sto mi zivimo ovdje. Mene zanima tocnost ove tvrdnje ako netko ima volje komentirati.
Meni se to vise puta desilo..tj da ono sto ispadne u kartama ne ispadne u stvarnosti ili je stvarnost bitno drugacija..tvoja sadasnja osjecanja uvjetuju odgovor karti a one ti samo ponude put kao odgovor na tvoje sadasnje stanje

Znaci..ako ti karte pokazu jedno a ti odlucis totalno drugo i napravis to znaci da se mjenja tok svijesti i skladno tome "laznost" karata

Takodjer ima istine i u tome da se neke stvari prije materjalizacije odvijaju na drugim energetskim nivoima i ukoliko je to vaznije karte ce i to pokazati
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 17:42   #2364
Ja sam ucenik pocetnik i tek ucim znacenja karata, pa sama istrazujem i pokusavam razumjeti sto mi porucuju. Koristim keltski kriz. Na pitanje sto mi u zivot donosi jedan pozanik, dobila sam karte koje su me malo uznemirile, pa sam odlucila pitati nekoga tko se malo bolje razumije da mi pojasni (ako bi netko bio ljubazan). Ta osoba i nas odnos mi od samog pocetka ulijevaju nekakvu nelagodu. Sto znaci kombinacija karata Vrag i Kula u ovakvom kontekstu?

UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 21:52   #2365
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Ja sam ucenik pocetnik i tek ucim znacenja karata, pa sama istrazujem i pokusavam razumjeti sto mi porucuju. Koristim keltski kriz. Na pitanje sto mi u zivot donosi jedan pozanik, dobila sam karte koje su me malo uznemirile, pa sam odlucila pitati nekoga tko se malo bolje razumije da mi pojasni (ako bi netko bio ljubazan). Ta osoba i nas odnos mi od samog pocetka ulijevaju nekakvu nelagodu. Sto znaci kombinacija karata Vrag i Kula u ovakvom kontekstu?

Ja bih rekla da je ta osoba neiskrena, da je manipulator i ima neke svoje razloge i interese zasto se druzi sa tobom. U svakom slucaju, trebala bi biti oprezna i na neki nacin potraziti u sebi odgovor sto uciniti dalje, dobro razmisli jer mozda nisi dorasla situaciji, no mislim da ces svejedno prozrijeti namjere te osobe jer imas tu ostroumnu crtu koju trebas iskoristiti. Mislim da si skuzila da nesto nije u redu sa tom osobom, ali da ocekujes puno gore nego sto ce se dogoditi. Dobro je da si oprezna. Mislim da ce ta osoba brzo pokazati svoje pravo lice. Ne znam o cemu se radi, da li je to neka poslovna situacija ili neko random poznanstvo ali me zanima da li ti odredjena situacija ovisi o toj osobi? Jer bi tu ta osoba mozda pokusala iskoristiti tvoje strahove ili slabosti.
To je moje tumacenje, ako ima netko drugih ideja, slobodno neka doda.
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:11   #2366
Ja bih se, na žalost, morala složiti, jer čak i ja s ovim mojim skromnim znanjem tarota vidim da su zadnje 2 karte za ishod valjda najgore dvije koje si mogla izvući (toliko loše da sam jučer kad sam ti išla odgovoriti pokupila karton na drugom pdf-u. ). Kloni se te osobe.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:27   #2367
Hvala cure. Gosca zao mi je za karton

Uglavnom, to je osoba iz nekakvog sireg kruga prijatelja. Nismo bliski i vidimo se rijetko. Prije vec sad vise od godinu dana izjavio mi je (po meni potpuno iznebuha i neprikladno) da ima osjecaje za mene. Meni se prvo zeludac svezao u cvor (to mi je inace uobicajena reakcija na njega, cudan je) i nakon prvog soka, dosta sam burno reagirala (jako me to uznemirilo, ne mogu tocno objasniti zasto - ali pretpostavljam velikim dijelom iz razloga sto ni on ni ja nismo bili slobodni u tom trenutku). Od tog puta vise nikada nije tako nesto pokusavao, ali kad ga vidim intenzivno osjecam da je skroz fiksiran na mene.

Ovako sam ja to sebi protumacila iz gornjih karata, a obzirom na postojecu situaciju: ja cu se na kraju ipak s njim spetljati, iako osjecam da ne bi trebala. Ta osoba u meni budi najdublje strahove. Odnos koji cemo imati ce biti nezdrav i opsesivan.

Moguce da sam sve krivo protumacila. CantStandYa vjerojatno si u pravu si kad kazes da je osoba neiskrena, to mi se vec ucinilo u par situacija prema drugim ljudima i prema tome da bi cini se prevario partnericu bez da trepne okom. Ali ne poznajem ga dovoljno da bih sa sigurnoscu tvrdila. Dakle vi kazete da ga se klonim? Mislim, to je logican savjet obzirom da se svi slazemo da su se otvorile grozne karte za ishod Ali onda opet mislim sto ako je to neka grozna ali potrebna lekcija za mene i trebala bih je prihvatiti da se rijesim tih strahova koje imam tj. suocim se sa njima?
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:35   #2368
Nemoj se ljutiti, ali ja bih karte drukčije protumačila.

Rekla bih da si se ti u njega već jako zaljubila, vjerojatno i spetljala s njim, u startu si ga doživjela kao zrelu mušku osobu punu ljubavi, ali pokazalo se da je tip poprilično okrutan, nema osjećaja, običan manipulator vođen strastima.
Međutim, ti nemaš snage da mu se odupreš.
U njegovoj si šapi i radiš sve što mu padne na pamet.

Točno sam tako iščitala karte i ispričavam se ako griješim, a izgleda da griješim jer ti kažeš da niste u vezi, nego da te od njega hvata strah.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 17:56   #2369
Cim zensko pita za muskog stvar je jasna ostalo je samo trazenje razloga da bi nastavila dalje sa doticnim i opsesijama koje ima prema njemu..naravno da moras to proc da znas razlikovat sta je za tebe a sta nije
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:01   #2370
Etta na temelju cega si tako iscitala? To sto si opisala je otprilike scenarij kojeg se pribojavam, da bi se ja jako zaljubila a on bi zapravo ispao manipulator i psihopat koji bi me htio kontrolirati (imam neki osjecaj da je takav iako nemam indicija, osim tog fiksiranja) a ja ne bih imala snage da se maknem.

Zadnje uređivanje UlanBator : 16.05.2017. at 18:13.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:26   #2371
Quote:
andelicka kaže: Pogledaj post
Cim zensko pita za muskog stvar je jasna ostalo je samo trazenje razloga da bi nastavila dalje sa doticnim i opsesijama koje ima prema njemu..naravno da moras to proc da znas razlikovat sta je za tebe a sta nije
Nije bit što je žensko, nego što traži razloge i opravdanja da bude s njim.

Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
a ja ne bih imala snage da se maknem.
Počni dizati utege.

Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Ali onda opet mislim sto ako je to neka grozna ali potrebna lekcija za mene i trebala bih je prihvatiti da se rijesim tih strahova koje imam tj. suocim se sa njima?
Ako je tebi gušt imati grozna negativna iskustva, i misliš da to zaslužuješ, go for it
Super mi je kad ljudi u mašti isceniraju cijeli odnos od početka do kraja a koji se možda neće ni dogoditi, uopće ne mora biti veza ako ti ne odgovara, upoznaš ga malo pobliže da vidiš da li je takav kao što si umislila, ako jest nitko te ne tjera da budeš s njim u bilo kojem trenutku možeš reći ne,

uostalom kad si već unaprijed sebi utuvila u glavu da ćeš biti povrijeđena i da će završiti loše, veza ni ne može biti uspješna iz tako nezdravih temelja.

Ja bi rekla da jedino možeš biti seksualno iskorištena, ili neiskorištena ovisi s kojim nadanjima uđeš u to. Možete biti fuck friends.

ps: nek netko smanji sliku.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:37   #2372
cure malo ste vi to sebi pojednostavile, ne citate sto pisem ili mislite da lazem? zasto bih postavljala onda takvo pitanje tek sada, a lijepo sam gore napisala da vec dugo znam tu osobu. nema nikakve opsesije, srela sam tipa neki dan nakon par mjeseci i to me podsjetilo na tu pricu s njim. tip je zanimljiv i istovremeno mi je odbojan i privlacan. kao sto rekoh imam neki strah od njega, a taj seze u moju davnu proslost i tice se druge osobe, da se tu sad ne proljevam po forumu. nemam razloga lagati na jebenom forumu anonimna, potpuno nepoznatim ljudima.

ako netko zeli komentirati karte neka komentira, ali da kaze zbog cega je u kartama dosao do tog zakljucka, a ne donositi ovakve 'psiholoske' zakljucke.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:52   #2373
Pa ti si napisala da imaš nelagodu od njega, strah i nepovjerenje, maltene si ga opisala kao Jack Trbosjeka, a sad smo mi svi ispali blesavi, sad kažeš da imaš strah zbog lošeg iskustva s drugom osobom,
a to moraš riješiti sama sa sobom. Uvijek može doći do prevare, ne može se unaprijed znati što te sve čeka niti se sve može unaprijed kontrolirati niti će karte sa stopostotnom sigurnošću
tebi izrecitirati tijek odnosa. Karte kupe energiju a pošto si unaprijed sumnjičava i negativna zato su ti se i rasprostle negativno.

Bolje ga upoznaj pa ćeš bolje znati želiš li uopće nešto više s njim.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 19:14   #2374
ja sam htjela znati sto te karte znace, ucim tarot i zanima me i ovo mi se ucinilo bitno tumacenje kad su tako teske karte. nitko mi nije bas objasnio. u karti buducnosti izvukla sam kartu 'ljubavnici', zbog toga sam navela da izgleda da ce do veze ipak mozda u budcnosti doci. karta kula je odraz mojih strahova, i kao takva je tocna. vraga kao kartu ishoda ja tumacim kao nezdravu, posesivnu i opsesivnu vezu - sto mi isto moze biti logicno, ako mi tip ulijeva takvu nelagodu i predosjecam da ima puno mracnog u njemu. ne trazim ovdje nikakva dodatna savjetovanja, osim sto su mi ove karte porucile.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 19:14   #2375
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Hvala cure. Gosca zao mi je za karton
Ma samo se zezam, htjela sam u šali reći da je energija tih zadnjih karata toliko loša da se čak prenijelo i na mene kad sam ti htjela odgovoriti da sam dobila karton čak na drugom pdf-u.

Uglavnom, da i meni se čini zbog ove karte Ljubavnici koja predviđa bliži ishod da bi se ti mogla spetljati s njim, a tvoji snovi i nadanja u vezi te veze/njega će biti raspršeni, jer ja nadalje karta Kule, koja predstavlja rušenje i shvatit ćeš da je osoba manipulator i lažov, možda bi te varao, ili lagao što osjeća, ili te samo htio iskoristiti za nešto.

Molim vas i ja da mod smanji sliku, tnx.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:54   #2376
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
postavih sebi pitanje "Da li će mi se isplatiti da samostalno učim neko programiranje koje me zanima?" i izvukoh 3 karte:
1. Kraljica Mačeva 2. Ljubavnici 3. Sudnji dan

comewithme1717, ako želiš vežbaj se na meni slobodno.
ranije sam koristio tri karte u kontekstu "prošlost, sadašnjost, budućnost", ne znam da li za ovo pitanje tako može.
Izvlaćenje jedne karte kaže - Kralj Diskova!
trebalo bi da je dobra karta za posao...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:21   #2377
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Etta na temelju cega si tako iscitala? To sto si opisala je otprilike scenarij kojeg se pribojavam, da bi se ja jako zaljubila a on bi zapravo ispao manipulator i psihopat koji bi me htio kontrolirati (imam neki osjecaj da je takav iako nemam indicija, osim tog fiksiranja) a ja ne bih imala snage da se maknem.
Odmah moram reći da ja tarot tek pomalo učim, tako da se ograđujem od čitanja.

Ali budući da me pitaš kako sam došla do takvog zaključka - evo mog objašnjenja.

Kralj pehara je zreo muškarac, šarmantan, zna sa ženama - i ta te njegova strana privukla, ali strah i nelagoda koju osjećaš vidljiva je u Desetki mača, karta koja pokazuje okrutnost, pa čak i agresiju, ali ne iz strasti, nego jednu ledenu crtu u čovjeku.
Kartu Zaljubljeni, postavljenu lijevo, tumačim kao prošlost i vidim da iako si se u početku pomalo i opirala, razmišlalja što ćeš i kako ćeš, da si se zaljubila.
Nasuprotna karta Četvorka pehara, koja pokazuje blisku budućnost, govori o tome da ćeš mu brzo dosaditi i da će te se brzo zasititi.

Tvoja podsvijest, donja karta Kraljica diskova, govori o tvojoj prilagodljivosti, strpljivosti i o tome da si u dubini duše spremna puno toga istrpjeti u ime neke buduće sreće, a cilj, stremljenje, karta Čarobnjaka kaže da se unatoč svemu nadaš čudu.

Karta dolje lijevo Četvorka mača govori o tebi kao o osobi pomirenoj sa trenitačnim stanjem jer se nadaš obilju njegove ljubavi (Devetka pehara).

Međutim, Kula kaže da se ono što je izgrađeno na lošim i pogrešnim temeljima totalno urušava i osuđeno je na propast, bez mogućnosti oporavka.
Gornja karta Vraga govori o manipulaciji, niskim strastima, lažima, nema tu lijepoga.

Izašla ti je upozoravajuća kombinacija.
I ne znam zašto bi kroz to morala proći i dopustiti da se urušiš.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:01   #2378
Ti nisi pratila moj redoslijed izvlacenja, ja sam upravo iz tog razloga stavila gore sceenshot. Kao sto si vec i sama bila spomenula, Keltski kriz ima nekoliko nacina izvlacenja, a ti imas drugaciji od moga. Za ovo tumacenje potrebno je pratiti moj redoslijed - onako kako je gore objasnjeno. U mom izvlacenju Desetka maceva karakterizira mene, a Kralj pehara oznacava trenutacne prepreke u mom zivotu. Karta Ljubavnici/Zaljubljeni odnosi se na blizu buducnost, dok se Cetvorka pehara odnosi na proslost. Kraljica diskova i u mom izvlacenju oznacava mene tj. moju podsvijest, ali ne vidim to na nacin da sam spremna puno toga istrpjeti u ime buduce srece, posto sam dijametralno suprotno od toga, pusem i na hladno i bjezim glavom bez obzira. Ta karta meni mozda govori da sam u dubini duse ipak majcinski i obiteljski tip, iako se cesto postavljam kao da nisam. Kartu Carobnjaka ne vidim, gdje si je ti vidjela?

Cetvorka maca predstavlja mene u trenutku izvlacenja karata - trenutni period mirovanja i neke vrste pasivnosti, kontemplacije, zastisje pred buru (koja dolazi sa gornjim kartama). Devetka pehara oznacava trenutacno vanjsko okruzenje vezano za pitanje, eksterni utjecaji koji ce utjecati na pitanje. Ne znam kako bih tocno protumacila tu kartu u ovom kontekstu. Kula/Toranj su moje zelje i strahovi, u ovom slucaju strahovi i zadnja karta je, to se slazemo ishod koji je los.

To je moje vidjenje, koje mi ima smisla obzirom da poznajem svoju situaciju, a prati smisao izvucenih karata. Ali i ja sam pocetnik, pa ne znam povezivati karte. Vidim da puno ljudi ne slijedi zadane pozicije izvucenih karata, pa me zanima koliko je to bitno. Ja se bas dosta fokusiram na poziciju karte, mozda ne bih trebala?

Npr. ja ne vidim iz tih karata da je osoba manipulator i neiskrena, kako su cure gore navele, iako je to vrlo moguce. Mozda netko moze objasniti iz cega se to vidi, pa da i to znamo?

Hvala ti na detaljnom tumacenju, ponukalo me da jos jednom prodjem kartu po kartu i jos nesto dodatno naucim. Nadam se da je i tebi koristilo za vjezbu
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 19:44   #2379
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Npr. ja ne vidim iz tih karata da je osoba manipulator i neiskrena, kako su cure gore navele, iako je to vrlo moguce. Mozda netko moze objasniti iz cega se to vidi, pa da i to znamo?
Zbog zadnje karte koju si izvukla, Vrag, ona označava podmuklu, lažljivu, neiskrenu, manipulatorsku osobu i sama riječ diabolicus - đavao, znači dvoličnost, prevrtljivac.

A Kula je na položaju želje i strahovi i rekla bih da se odnosi na budućnost, a ne trenutno stanje uma, pa u kontekstu sa zadnjom, Vragom, prije će biti da će ti se urušiti snovi oko te veze, nego da označava samo tvoje strahove.

I zanimljivo kako su ti se zadnje 2 karte baš otvorile obje iz velike arkane.

I ja sam slijedila vremensku odrednicu iz screenshota, pa zato zbog karte Ljubavnici na mjestu bliže budućnosti mislim da ćeš ipak ući u vezu s tom osobom. Đavao je zavodljiv.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:14   #2380
Također kao i Gošća zbog zadnje karte i u globalu zbog cijele slike, osim samih zadanih značenja karti gledaš i vizualno kako su oslikane i koju priču pričaju,
osjetila sam nelagodu, kojim god redosljedom da ideš ne ide tebi u korist. Ja ostajem pri svome da bi to s njegove strane bila avantura, seks
i u namjerama i očekivanjima se razilazite te dolazi do razočarenja...ako bude veza bit ćeš podčinjena, emocioanlno manipulirana, ovisnički odnos, niske strasti,
to je na tebi ili ćeš stati i odustati nakon što se spetljate ili ćeš nastaviti i biti "zatočena" i podčinjena.
Međutim kako nema odnosa (slučajno ste se sreli nakon dugo vremena), kako misliš da bi nešto i bilo ako niste u kontaktu,
u svakom slučaju trebalo bi karte opet otvoriti kad bude razloga za to, ako nešto i krene.
..a ako ti nisi ovu tablicu pisala sama na pc, već su ovo karte izvučene online onda je sve smiješno, ali očito se slučajno poklopilo s tvojom situacijom.
__________________
The root of all evil will die if not watered

Zadnje uređivanje Ruby Soho : 18.05.2017. at 11:44.
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.