Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2012., 16:44   #81
Što je bilo s tim pokušajem oslobađanja Baranje 1992.? Tko je vodio operaciju i zašto je propala?
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 09:37   #82
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Što je bilo s tim pokušajem oslobađanja Baranje 1992.? Tko je vodio operaciju i zašto je propala?
nisam siguran ali mislim da je tada zapovjednik operativne zone bio Karlo Gorinšek ( nisam siguran)mada nije bilo šanse(moje osobno mišljenje) da tada vojno osvojimo Baranju
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 21:40   #83
j

unaprijed isprika ako pitanje ne spada u temu...vidim da ima ljudi iz dalja i okolice, zanima me nešto. je li istina da je općinski pročelnik Općine Erdut ,B.J. iz Gline, bivši šef šešeljove stranke za glinu, abolirani četnik, osumnjičen za ratne zločine na području Gline ?? čuo sam neke priče pa me sad kopka. evo ako netko zna, može i na pp. malo sam čitao temu, nešto znam od prije...vječna slava Vama dečkima ! hvala
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 20:51   #84
Quote:
jerfra kaže: Pogledaj post
unaprijed isprika ako pitanje ne spada u temu...vidim da ima ljudi iz dalja i okolice, zanima me nešto. je li istina da je općinski pročelnik Općine Erdut ,B.J. iz Gline, bivši šef šešeljove stranke za glinu, abolirani četnik, osumnjičen za ratne zločine na području Gline ?? čuo sam neke priče pa me sad kopka. evo ako netko zna, može i na pp. malo sam čitao temu, nešto znam od prije...vječna slava Vama dečkima ! hvala
De nabaci malo podataka da vidim tko mi to kroji sudbinu,ja našla ovo;
http://www.mojnovac.net/forumi/showt...page=54:durica
__________________
LILLY106
OPET LILLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 20:58   #85
BINGOOO
https://sites.google.com/site/savost...dentifikacija/
__________________
LILLY106
OPET LILLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:35   #86
d

bravo ! hvala za info. koliko "dosljedan" moraš biti da od četnika postaneš ovisan o hrvatskoj sisi mene daleko više pati što smo mi postali zaista "slučajna" država, kako kaže jučer mladić od 45 god koji se igra premijera. hvala još jednom lily.
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 13:37   #87
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Mislim da je dan ultimatum stanovnicima Aljmaša da izađu....pogledaj ove snimke:
http://www.mojvideo.com/video-sastan...e76de154d1c77a
Prvi puta vidim ovu snimku, nisam imala snage pogledati cijelu sada. Previse sjecanja, gledanje mi je bilo kao sipanje soli na ranu.
Pogotovo one prve minute, Aljmas kakav je nekada bio, crkva, korlatine, .......
Cesto se sjetim dvojice mladih gardista koji su poslije granatiranja bili u nasem podrumu .... da li su prezivjeli rat?!

I kako je moj tata D.D. zvani J. bio mlad .....
cedevyta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 15:09   #88
Quote:
cedevyta kaže: Pogledaj post
Prvi puta vidim ovu snimku, nisam imala snage pogledati cijelu sada. Previse sjecanja, gledanje mi je bilo kao sipanje soli na ranu.
Pogotovo one prve minute, Aljmas kakav je nekada bio, crkva, korlatine, .......
Cesto se sjetim dvojice mladih gardista koji su poslije granatiranja bili u nasem podrumu .... da li su prezivjeli rat?!

I kako je moj tata D.D. zvani J. bio mlad .....
Žao mi je ako sam Vas uznemirio...istina najupečatljviji dio je upravo onaj sa početka snimke...
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 15:48   #89
Drago mi je da sam naletila na ovu temu i link .... koliko god bolno bilo je u isti tren prekrasno vidjeti Aljmas mog djetinjstva.
A i interesantno je vidjeti sve te ljude koje poznajem .....
cedevyta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 20:57   #90
Ako imaš nekakva sjećanja iz tog vremen slobodno napiši....bit će nam drago to pročitati..hvala
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:02   #91
dobar dokumentarac....

Dobar dokumentarac iz serijala o hrvatskoj policiji u Domovinskom ratu.....
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 14:03   #92
Pozdrav, nedavno sam posjetila Aljmaš, Dalj... Istočnu Slavoniju i tamo upoznala domaće stanovništvo. Jedan gospodin mi je podario knjigu 260 dana. S obzirom da sam dosta mlada do onda nisam znala gotovo ništa o Domovinskom ratu. Od tad sam se zainteresirala. Sada me zanima gdje je točno bilo imanje dječaka iz romana 260 dana. Te kakva je situacija danas u Novom Dalju? Pa ako bi mi netko odgovorio. Hvala!
UMirela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:06   #93
Quote:
UMirela kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nedavno sam posjetila Aljmaš, Dalj... Istočnu Slavoniju i tamo upoznala domaće stanovništvo. Jedan gospodin mi je podario knjigu 260 dana. S obzirom da sam dosta mlada do onda nisam znala gotovo ništa o Domovinskom ratu. Od tad sam se zainteresirala. Sada me zanima gdje je točno bilo imanje dječaka iz romana 260 dana. Te kakva je situacija danas u Novom Dalju? Pa ako bi mi netko odgovorio. Hvala!
Novi dalj je u stvari zgrada željeznice izvan Dalja,u njivama prema Borovu.Tamo su živjele obietlji djelatnika željeznice.Nisam nikada tamo išla ali pretpostavljam da je zgrada devastirana
__________________
LILLY106
OPET LILLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 22:11   #94
imam jedno pitanje, na stranici poginulih vidim 2 vojnika poginula u Aljmašu, ako netko zna što se točno dogodilo jer piše da su poginuli 11.8.1991
http://test.hlc-rdc.org/db/ljg/index.html
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 00:20   #95
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje, na stranici poginulih vidim 2 vojnika poginula u Aljmašu, ako netko zna što se točno dogodilo jer piše da su poginuli 11.8.1991
http://test.hlc-rdc.org/db/ljg/index.html
.

Ovi su poginuli 08.11. a ne 11.08.

Čita se skroz s desna na lijevo...


.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 15:23   #96
Za nedjela u Dalju,Aljmašu i Erdutu osuđen je kap.Enes Tasa..Njega se dugo tražilo,a sada sjedi u zatvoru.
Eror Beara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 23:28   #97
Pozdrav

Evo zamrla je tema,ja zivim u B.brdu ,91.sam imao 16 godina ,Hrvat sam pokojni otac mi je bio Hr.branitelj(prikljucio se ZNG u Sarvasu nakon sto su ga dojucerasnji susjedi uhvatili (bjelobrdci) i iskreno krivo mi je kad se sve mjestane BB stavlja da su isti ,e pa nisu ja sam morao pobjeci iz svoje kuce (znaci nisu svi iz BB ostali u BB ,kako zivim pa evo razmislite oko mene susjedi koji su pucali na mog oca u Sarvasu ( cca 2,3km udaljeno)!! Bok
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 14:16   #98
Ovaj je bio i u SA u Dobrovoljackoj, samo je drukcije prosao... u medjuvremenu dogurao do djenerala
http://www.atvbl.com/taso-o-dobrovol...uzilastva-bih/
avayan is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.11.2019., 09:50   #99
Pozdrav svima. Zadnja dva mjeseca skupljam građu za knjigu OBRANA ALJMAŠA DALJA I ERDUTA. Inače, rođen sam u Erdutu te sam bio pripadnik pričuvnog sastava MUP-a u PP Dalj 90-91. Poslje sam bio pripadnik 3. GBR do preustroja 2003.
Htio bih uspostaviti kontakt s pripadnicima 1. i 2. bojne 3. GBR koji su na 1.8.1991. godine bili na tom prostoru s ciljem što točnijeg utvrđivanja činjenica koje su se dogodile 1.8.1991.
Za policiju mi nije problem uspostaviti kontakt jer ih sve poznajem.
Za sada okvir knjige bi bio sljedeći:
1. UVOD
2. KRONOLOGIJA DOGAĐAJA PRIJE 1.8.1991.
3. HRVATSKE SNAGE (Policija, ZNG, Narodna zaštita)
4. NEPRIJATELJSKE SNAGE (JNA, SDS, TO, ČETNICI - DOBROVOLJCI IZ SRBIJE)
5. NAPAD 1.8.1991.
6. EVAKUACIJA
7. RATNI ZLOČINI
FritzE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 10:08   #100
Quote:
FritzE kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zadnja dva mjeseca skupljam građu za knjigu OBRANA ALJMAŠA DALJA I ERDUTA. Inače, rođen sam u Erdutu te sam bio pripadnik pričuvnog sastava MUP-a u PP Dalj 90-91. Poslje sam bio pripadnik 3. GBR do preustroja 2003.
Htio bih uspostaviti kontakt s pripadnicima 1. i 2. bojne 3. GBR koji su na 1.8.1991. godine bili na tom prostoru s ciljem što točnijeg utvrđivanja činjenica koje su se dogodile 1.8.1991.
Za policiju mi nije problem uspostaviti kontakt jer ih sve poznajem.
Za sada okvir knjige bi bio sljedeći:
1. UVOD
2. KRONOLOGIJA DOGAĐAJA PRIJE 1.8.1991.
3. HRVATSKE SNAGE (Policija, ZNG, Narodna zaštita)
4. NEPRIJATELJSKE SNAGE (JNA, SDS, TO, ČETNICI - DOBROVOLJCI IZ SRBIJE)
5. NAPAD 1.8.1991.
6. EVAKUACIJA
7. RATNI ZLOČINI
ako ti može pomoći"Šlep za rasute terete" https://www.youtube.com/watch?v=C3kxvUBdi7Q
VHS-2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.