Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2011., 22:26   #21
Quote:
dennis kaže: Pogledaj post
Simptomi onih koji nisu imali dobre gas-maske (čijim maskama su izvađeni ventili da bi se lakše disalo pod maskama, ali su maske bez tih ventila postale bespredmetne) su bili upravo takvi - suze oči (k'o blesave), mučnina, slinjenje (strašno nešto...), povraćanje itd. itd. Srećom, moja maska je bila OK, tako da sam "samo" gledao ekipu oko mene kako se baca na koljena i baulja naokolo.
Ovako nekako? S tim da ovdje namjerno skidaju maske i/ili filtere.
http://youtu.be/d0RBzWlMzhM
http://youtu.be/gcGKPH5MSuU
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 10:13   #22
Da, tako nekako

S tim da je u JNA bilo zanimljivije. Uveli su nas u nekakvu vrtaču, i onda pustili CS. Nisu nam dali da stavimo maske dok se gas nije dignuo do pojasa. Onda je bilo - MASKE STAVI!!!! - Jbte, nism mislio da ju mogu tako brzo staviti!!

Onda smo čekali da se digne do visine glave, i tada smo u koloni jedan po jedan krenuli van. Ali, oni koji nisu imali filtere u ventilima - počelo ih je gušiti, pa je krenula panika, pa počeli trčati uzbrdo, a staza uska, a sve oko staze u mokroj paprati, pa krenulo padanje, pa vuku jedni druge natrag u vrtaču...I tko padne unutra, taj je najebo jer je, naravno, koncentracija gasa najveća u dnu vrtače. Četveronoške su se izvlačili van!!!!

I poslije podne - još jedna runda! Oni čije maske nisu bile u redu - a što sada, Bože moj, još ćete malo pljuvati i sliniti i to je to! Najbolje od svega je bilo da nitko od tih ljudi nije sam "poštelao" maske, već su ih takve zadužili. Najebali ni krivi ni dužni...
dennis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 23:43   #23
Quote:
dennis kaže: Pogledaj post
@ ivan.ridjan - ajde malo piši o činjenicama, a ne ovako...Samo jedna sitnica - "Danas umirovljeni bojnik 4 .gardijske brigade - nositelj najvećeg odlikovanja koje Hrvatski vojnik može dobiti - Junak Domovinskog obrambenog rata - Davor Jović !" - odlikovanje Junak Domovinskog obrambenog rata ne postoji. Da ne idem dalje. Ako nešto znaš, bilo bi lijepo da to i potkrijepiš nečim, a ne da se sve svodi na rekla-kazala u stilu jeftinog agitpropa.
Ako sa razumijevanjem i nepristrano pročitaš , argumente koje sam dao , shvatit češ da nikada , ali nikada , ne dajem nešto bez činjenica .

Osobno sam , a i ne samo ja , već mnoštvo ljudi koje nitko nikada nije ništa pitao , pouzdali se u DORH , a niti ne pišu po internetskim forumima , doživio i vidio čudne predmete izbacene iz aviona tzv . jna .

Trabao si nastaviti dalje sa svojim "dokazivanjem" o tome da malo pišem o činjenicama .

Duguješ ispriku , zbog svog neznanja i površnosti , jer si i sam mogao vrlo lako proguglati , da li si upravu .

E pa ni malo nisi u pravu . Već sam napisao , ako velika večina ljudi nezna ništa , ili je načula jako malo o nečemu , to ne znači , da se to i nije dogodilo .

Tako da najveće odličje koje Hrvatski vojnik može dobiti , dobio je upravo on !

Junak Domovinskog obrambenog rata ! A ti daj malo "činjenica" o jna , većina vojaka nije imala pojma šta stvarno je jna imala . Odabrani i naravno - Srbi , koji su svugdje bili glavni , no , ne po sposobnosti , već zbog veliko srpske politike sve godine prije agresije na RH i Bih , znali su . Ostali ne , ili su imali isprazne priče .

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...sgOcJw&cad=rja

Još nešta te zanima , ali ne u stilu jeftinog agitpropa kako si sam zorno pokazao ?
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 23:46   #24
Quote:
dennis kaže: Pogledaj post
Da, tako nekako

S tim da je u JNA bilo zanimljivije. Uveli su nas u nekakvu vrtaču, i onda pustili CS. Nisu nam dali da stavimo maske dok se gas nije dignuo do pojasa. Onda je bilo - MASKE STAVI!!!! - Jbte, nism mislio da ju mogu tako brzo staviti!!

Onda smo čekali da se digne do visine glave, i tada smo u koloni jedan po jedan krenuli van. Ali, oni koji nisu imali filtere u ventilima - počelo ih je gušiti, pa je krenula panika, pa počeli trčati uzbrdo, a staza uska, a sve oko staze u mokroj paprati, pa krenulo padanje, pa vuku jedni druge natrag u vrtaču...I tko padne unutra, taj je najebo jer je, naravno, koncentracija gasa najveća u dnu vrtače. Četveronoške su se izvlačili van!!!!

I poslije podne - još jedna runda! Oni čije maske nisu bile u redu - a što sada, Bože moj, još ćete malo pljuvati i sliniti i to je to! Najbolje od svega je bilo da nitko od tih ljudi nije sam "poštelao" maske, već su ih takve zadužili. Najebali ni krivi ni dužni...


Srbi bi dali zlata , da netko za njih relativizira o necemu o cemu pojma nema očito .

Da li znaš da suzavac nemože nanijeti teška oštečenja unutarnjih organa i jetre , te nervnog sistema . Sam si napisao kako on djeluje .

Vjerujem da nikome nebi bilo smiješno da je osjetio prave bojne otrove .

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&..._S7BVw&cad=rja
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku

Zadnje uređivanje ivan.ridjan : 29.09.2011. at 23:54.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 01:08   #25
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Tragedija je da ovi naši ništa ne govore,a to se lako da provjeriti.Uostalom,ako se dokaže da su bacali,možemo ih i na osnovu toga tužiti.Ako ne dobijemo odštetu barem eto simbolično da se zna kojim su se prljavim sredstvima služili.Znam za to na Moseću.To mi je otac pričao i njegove ratne kolege.Znam da je i kod Dervente nešto korišteno.To sam jednom vidio na televiziji.U svakom slučaju zanimljivo područje o kojem se jako malo zna.
Tragedije su nebrojene . Hrvatska za tepih ravnanje Vukovara i više gradova u RH nije ishodila istinu u hagu . šljivančanin i tko je još ono osuđen na smiješne kazne ...

Tužba protiv Srbiej trebala bi sadržavati sve propuste i uključiti milijarde dokaznog materijala .

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...vEtroQ&cad=rja

Dakle , Srbi su imali popriličan arsenal raznih bojnih otrova . Bacajući ih po Hrvatskoj o cemu se šuti . Linkovi su manje više ugašeni iz nekog razloga ...

No , najviše dokaza i poveznica o srpskom djelovanju sa bojnim otrovima protiv nesrba , postoji u BIH , gdje se često spominje Srebrenica i djelovanje četnika bojnim otrovima po zarobljenima i onima u okruženju - http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...QcPr8w&cad=rja

Iako ima i pomalo smiješnih stvari , no mlijeko čisti od otrova , naravno uz upotrebu odgovarajuće plinske maske . http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...OIpODA&cad=rja

Nadalje tzv . jna je imala i više vrsta topničkih granata sa bojnim otrovima , te punjenjima VBR - ova sa bojnim otrovima .

Spominje se i djelovanje muslimana sa bojnim otrovima na hrvatske položaje , kao i jedno bacanje bojnih otrova muslimana na srbe .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 09:52   #26
Joj daj, molim te...Pa sve se tvoje spike svode na "ljudi znaju puno toga, svi znaju sve, ali o tome se šuti, netko je obrisao linkove i web stranice..."...

Idi malo na službene stranice Republike Hrvatske, prosurfaj po Narodnim novinama, idi na Wikipediju...Daj mi BILO KOJI linka iz kojega je vidljivo da postoji odlikovanje Junak domovinskog obrambenog rata!!!

Ili za ostale tvoje tvrdnje...

Svo ovi tvoji linkovi su drugi forumi, blogovi, itd...I ako se pročitaju, u njima oni koji pišu opet navode da su to čuli od nekoga, neki su to navodnio vidjeli, granate su eksplodirale pa je iz njih izlazio neki dim itd.itd. I, za kraj - radi se o Bosni, a tema je Bojni otrovi u Domovinskom ratu.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 03.10.2011. at 12:52. Reason: spajanje poruka
dennis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 12:57   #27
trovanje bihaća - ne znam... spada li ovo u bojne otrove? i nema rata u bosni bez domovinskog rata i obratno da nebi bilo zabune. jedno povezano ratište, isti vremenski period, ratne formacije djeluju iz i po obje države...
__________________
aristicid - ili kako od države napraviti nesposobnu banana koloniju
RT20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 13:07   #28
U Vukovaru su koristili suzavac, ali pri osvajanju manjeg područja, npr. kod osvajanja silosa na Priljevu.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 15:09   #29
odličje junak dr ne postoji. samo je predlagano
http://hr.wikipedia.org/wiki/Junaci_Domovinskog_rata
bing02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 00:33   #30
da korišteni su bojni otrovi,ujak mi je pričao da je 50m od njega pala granata koja je ispuštala florascentnu boju ...stavili su maske a prijatelju je pozlilo i odvezao ga je sanitet..,iza toga se ujaku pričinjalo da padaju guske itd. da ne nabrajam...
gak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 17:15   #31
Quote:
dennis kaže: Pogledaj post
Joj daj, molim te...Pa sve se tvoje spike svode na "ljudi znaju puno toga, svi znaju sve, ali o tome se šuti, netko je obrisao linkove i web stranice..."...

Idi malo na službene stranice Republike Hrvatske, prosurfaj po Narodnim novinama, idi na Wikipediju...Daj mi BILO KOJI linka iz kojega je vidljivo da postoji odlikovanje Junak domovinskog obrambenog rata!!!

Ili za ostale tvoje tvrdnje...

Svo ovi tvoji linkovi su drugi forumi, blogovi, itd...I ako se pročitaju, u njima oni koji pišu opet navode da su to čuli od nekoga, neki su to navodnio vidjeli, granate su eksplodirale pa je iz njih izlazio neki dim itd.itd. I, za kraj - radi se o Bosni, a tema je Bojni otrovi u Domovinskom ratu.

Moj odgovor su obrisali . Ok , evo kraći . Ako se o necemu ne piše previše , ne znaći da se nije i dogodilo . Primjer stotina silovanih Hrvatica od strane Srba se godinama prešučuje , kao i konc logora diljem Srbije . Jako ništavno podizanje optužnica protiv tzv . jna i četnika u konačnici , ne mora nikoga čuditi . Vukovar i okolica poravnat tepih sistemom , ostali dio Hrvatske jako razoren , a nitko ne odgovara .

BIH je nažalost slijed veliko srpske agresije i povezana je tema na više načina sa Domovinskim ratom , te imaš više tema koje su na ovom podforumu , a glase i dešavale su se u BIH ...

Mnoštvo je činjenica koje javnost uglavnom ne zna . Isto tako i sa bojnim otrovima , kome je u interesu da to krije ...

http://www.dragovoljac.com/index.php...utvo&Itemid=11

Te još malo - http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx...ash=151ef24df0

Istina , kada će se "sjetiti" zaboravni vlastodršci da je napokon vrijeme da uvrste i zvanično ovo odlikovanje . Vjerujem upravo sad oko izbora , što je prejadno od svih koji do sada nisu odradili svoj posao , vezano za gotovo sve.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 11:43   #32
OK, normalniji post. Svi znaju za postojanje logora o Srbiji, svi znaju za silovanja, svi znaju za porušeni Vukovar...I to su stvari koje su dokumentirane, postoje slike, snimke, izjave svjedoka itd.itd. Da li je to na "pravedan" način sudski procesuirano - to je druga stvar. Znamo da nije. Jbg.

Ali, po mom skromnom mišljenju, nije način da se o forumima onda piše huškački i rekla-kazala. To ni na koji način ne doprinosi kvalitetnijoj raspravi, kao ni utvrđivanju povijesnih činjenica. Samo toliko.
dennis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:54   #33
Idikativno je to da obitavam u kvartu međ braniteljskom populacijom,..zapazili smo da svaki maltene drugi koji prođe pedesetu,vrlo često naglo oboli i umre u vrlo kratkkkome roku...pitaš ženu od čega li je nalaz obdukcije,obično kažu neka čudna bakterija.ili tumor maligni,...Neki dan smo baš računali,mi koji se okupljamo u istome kafiću,a tute smo oko 8 god. umrlo je RVI točno-16 iz toga kafića i to naglo u roku od par dana..O drugima da ne govorim..

Poz.
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 20:53   #34
Quote:
dennis kaže: Pogledaj post
OK, normalniji post. Svi znaju za postojanje logora o Srbiji, svi znaju za silovanja, svi znaju za porušeni Vukovar...I to su stvari koje su dokumentirane, postoje slike, snimke, izjave svjedoka itd.itd. Da li je to na "pravedan" način sudski procesuirano - to je druga stvar. Znamo da nije. Jbg.

Ali, po mom skromnom mišljenju, nije način da se o forumima onda piše huškački i rekla-kazala. To ni na koji način ne doprinosi kvalitetnijoj raspravi, kao ni utvrđivanju povijesnih činjenica. Samo toliko.
Ako se sve zna , kako to da samo pravosudna tijela neznaju ? Prošlo je DVADESET godina od mučkih ubijanja po Vukovaru i istočne Slavoniji , ostatku Hrvatske od stotina silovanja Hrvatica , konc . logora diljem Srbije , šta se procesuiralo ?
U prvom postu , obrisanom am napisao još nekoliko pojedinosti o kojima ne znaju svi . A itekako su se desili . Abolirani teroristi zaposleni u Hrvatskoj policiji i javnim , te državnim službama ... Moje priče nisu rekla kazala . Iako se uvijek nastoji naći poveznicu koja dokumentira i potkrepljuje primjere , držimo se teme .

Naveo sam i jedan od rijetkih priznanja da se nešto jako loše i čudno dešava sa velikim brojem djece u istočnoj Slavoniji , prvenstveno ratom zahvaćenim prostorima . Tražim poveznicu za taj dokumentarni film na HRT - u , ako netko zna kako ga naći , neka slobodno postavi link . Navode , zatrovano tlo i mase građevinskog ratom srušenog materijala, dakle samim time i voda , od neistraženih oblika ratnih djelovanja . Dakle , nagađa se da je najvjerojatnije korišten osiromašeni uranij i bojna sredstva koja ostaju trajno usađena a svakoko su zabranjena .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku

Zadnje uređivanje ivan.ridjan : 12.10.2011. at 21:00.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.10.2011., 21:33   #35
Ma,hajde ti sad znaj,kaj i koje smo mi sve čestice ...onda udisali uz barut i okus napalma?
Pa prisjetimo se samo one bijele nočne prašine,navodno za paniku,..pa čudne naprave bacane iz njihovih helića,itd. i kada tome dodaš psihomotornu napetost plus stresni učinak,što ti zasigurno ništa neče pomoči prilikom kvalitete življenja... A ovi sve i da su trovali ,prilikom čega su i svekolike Ženevske konvencije prekšili,dakako da priznati neče...
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 09:40   #36
Ridjane, da li ti bar približno, ALI PRIBLIŽNO imaš ideju kakva je tehnologija potrebna da bi se koristila municija s osiromašenim uranom?!?!?!?!?!?
Činjenica je da svaki rat donosi i zagađenja, manja ili veća, ovakva ili onakva. Da li si ti osobno uopće bio u ratu????? Neke stvari koje se dogode u normalno vrijeme - cisterna sleti s ceste, izlijeva se gorivo u rijeke, potoke...izazivaju brzu reakciju. Kreće se u čišćenje i sanaciju terena kako bi se spriječilo zagađenje. U ratno doba, kad naokolo fijuču meci i granate, vjeruj mi da to nikome nije prioritet! A kad tome dodamo uništene tenkove, objekte, toplane, tko zna što još sve ne...Pa naravno da je tlo zagađeno, naravno da su viode zagađene, naravno da ima teških metala svugdje koji onda ulaze u ljudska tijela...Pa kada se to poveže sa stresom i naporima čitavog lokomotornog sustava, normalno je da dolazi do većeg stupnja raznih oboljenja. Ali moj point je da to NEMA VEZE S KORIŠTENJEM BOJNIH OTROVA! A niti prosipanje žuči na temu "šta je s našim pravosuđem, zločinci šeću naokolo,bla,bla,bla..."
dennis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 01:00   #37
Quote:
dennis kaže: Pogledaj post
Ridjane, da li ti bar približno, ALI PRIBLIŽNO imaš ideju kakva je tehnologija potrebna da bi se koristila municija s osiromašenim uranom?!?!?!?!?!?
Činjenica je da svaki rat donosi i zagađenja, manja ili veća, ovakva ili onakva. Da li si ti osobno uopće bio u ratu????? Neke stvari koje se dogode u normalno vrijeme - cisterna sleti s ceste, izlijeva se gorivo u rijeke, potoke...izazivaju brzu reakciju. Kreće se u čišćenje i sanaciju terena kako bi se spriječilo zagađenje. U ratno doba, kad naokolo fijuču meci i granate, vjeruj mi da to nikome nije prioritet! A kad tome dodamo uništene tenkove, objekte, toplane, tko zna što još sve ne...Pa naravno da je tlo zagađeno, naravno da su viode zagađene, naravno da ima teških metala svugdje koji onda ulaze u ljudska tijela...Pa kada se to poveže sa stresom i naporima čitavog lokomotornog sustava, normalno je da dolazi do većeg stupnja raznih oboljenja. Ali moj point je da to NEMA VEZE S KORIŠTENJEM BOJNIH OTROVA! A niti prosipanje žuči na temu "šta je s našim pravosuđem, zločinci šeću naokolo,bla,bla,bla..."


Kakva li je tek potrebna tehnika , možda naočale , da se pročita što je jasno napisano - osiromašeni uranij a ne uran denise . Koristi se godinama i u izradi oklopa tenkova i borbenih vozila , amera i engleza , te njihovih satelita .

Dakle , u dokumentarcu na HRT -u , radi se o najčudnijim i najbizarnijim malignim oboljenjima malodobne djece , koja nisu bila nikako podložna ratnom stresu . Naime , rođena su dobrih godina poslije rata .

A ako te zanima da li sam bio u ratu , traži po starim postovima . Reći nekome praktički da laže , da Hrvatski vojnici nisu bili zasipani bojnim otrovima ... Pročitaj pažljivije link o Davoru Joviću i informiraj se šta sve može oštetiti jetru u par minuta ...

Očito nisi pročitao niti prijašnje poveznice koje sam dao , dakle evo još jedan put - osiromašeni uranij , pišem ti polako ... http://forum.burek.com/municija-na-b...0619.wap2.html

A novine pišu , valjda ne razlikujući glavnu sirovinu , od post produkta , iako je najmanje to važno , bit je da se koristi godinama i to brojno . http://www.google.hr/url?sa=t&source...A6mRpg&cad=rja

Zabrinjavajuća oboljenja događaju se u velikom broju u istočnoj Slavoniji , rasuto po BIH , Kosovu i svugdje po svijetu gdje se ratuje sa tim izuzetno rasprostranjenim streljivom , npr ameri imaju problema sa svojom vlastitom vojskom i oboljenjima od neobješnjivi leukemija i malignih oboljenja . http://www.google.hr/url?sa=t&source...v9sW3Q&cad=rja
A može se tek zamisliti šta to radi za civilno stanovništvo koje živi u samom epicentru ratnih događanja . Jna je imala dovoljno velike količine kemijskog i bojevog streljiva . http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...ji/544771.aspx
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku

Zadnje uređivanje ivan.ridjan : 15.10.2011. at 01:42.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 01:16   #38
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Kakva li je tek potrebna tehnika , možda naočale , da se pročita što je jasno napisano - osiromašeni uranij a ne uran denise .
Jel ti to želiš reći da postoji razlika između osiromašenog urana i osiromašenog uranija?

PS. DU streljivo nije tako rasprostranjeno kao što ti tvrdiš. Ustvari se nalazi u inventaru šačice zemalja.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 01:51   #39
Tzv . jna je imala poprilično moćan arsenal i izbor oružja i zabranjenih sredstava po većini konvencija . Po većem dijelu Hravtske ispaljivali su se i fosforne topničke granate , bacale kazetne bombe iz zrakoplova , kemijski otrovi , ispuštane "paučje" mreže , navodno kao nositelji opasnih spora , po drugima samo psihološko ratovanje ... Podaci za Vukovar - http://www.google.hr/url?sa=t&source...jkqynQ&cad=rja

Pored područja istoćne Slavonije koja ima veliki i neobjašnjivi porast malignih obpljenja kod mlade i najmlađe djece , područje zapadne Slavonije je isto žestoko tučeno od strane tzv . jna - POSLJEDICE RATNIH I POST RATNIH DJELOVANJA - http://www.novagra.hr/index.php?opti...utva&Itemid=71
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 02:04   #40
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Jel ti to želiš reći da postoji razlika između osiromašenog urana i osiromašenog uranija?

PS. DU streljivo nije tako rasprostranjeno kao što ti tvrdiš. Ustvari se nalazi u inventaru šačice zemalja.
Dakle koliko je to u stvari dosta korišteno i to dugi niz godina je svakako jako rasprostranjeno i loša vojna sredstva po ljude , prirodu i samo vojno ljudstvo ...

Ameri i britanci svakako nisu šačica , a niti NATO .

http://hr.wikipedia.org/wiki/Osiroma%C5%A1eni_uranij

http://hr.wikipedia.org/wiki/Strelji...5%A1enog_urana
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.