Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2013., 16:12   #221
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Mogla je da... ali da jest, tko bi onda progovorio sada? A mislim da je bilo jako važno da netko baš sada "zagrmi" i kaže ono što je rekla Kolarićka: Lex Perković se mora mijenjati ODMAH, bez odgoda - izvoli budalo mijenjaj ga!

Čini mi se da se u Hrvatskoj stvari često moraju krajnje pojednostaviti i brutalizirati da bi šira javnost konačno shvatila što se događa. Hintovi u svilenim rukavicama, lagane natuknice i tako... to jednostavno ne prolazi.

Ovo će možda proći, bez obzira na političku budućnost Kolarićke.
slažem se...iskreno, i sama sam (bila) u dilemi jel bolje vako ili nako..no, šta je tu je..sad je ova varijanta izletila. i ja bih samo htjela da se sad sve to pametno rastegne na šire...ne bih bila baš najsretnija da se sve svede na to da samo ona kapitalizira plodove tog "brutaliziranja" of the plebs iako, ponavljam, nitko joj ne bi smio zamjerit..jer, ipak je javno rekla...to što svi mislimo.
ono što sam očekivala zapraff još očekujem je da i neki RELEVANTNI igrači to isto kažu, i.e. svrstaju se uz nju...ee, to bi onda bio bingo..no, počekajmo, nije još gotovo...
IQ007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 16:20   #222
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Mogla je da... ali da jest, tko bi onda progovorio sada? A mislim da je bilo jako važno da netko baš sada "zagrmi" i kaže ono što je rekla Kolarićka: Lex Perković se mora mijenjati ODMAH, bez odgoda - izvoli budalo mijenjaj ga!

Čini mi se da se u Hrvatskoj stvari često moraju krajnje pojednostaviti i brutalizirati da bi šira javnost konačno shvatila što se događa. Hintovi u svilenim rukavicama, lagane natuknice i tako... to jednostavno ne prolazi.

Ovo će možda proći, bez obzira na političku budućnost Kolarićke.
Nije Kolaricka Pusicka.

Jedinu korist od ovoga imaju mediji.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 16:21   #223
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ne znam ni tamo.
Lik na komentar kako se kocka sa sudbinom cijele države priča kako zna briškulu i ne igra na karte već godinama.

Možda domar.
Već, par mjeseci, razmišljam o tome, što će biti s tim čovjekom kad ga izbace iz SDP-a. On je jednostavno neodgojen i nesposoban za bilo koji posao. Takvu konfliktnu osobu nitko ne bi volio u svojoj sredini. Spasti će na grbaču svoje supruge, no ja mislim da je i njoj njega na vrh glave. Možete li si zamisliti da takvog imate doma? Ako ga ona ostavi ne će naći ni mjesto domara. Ostaje mu sakupljanje boca. Ja tako konfliktnu osobu nisam srela, ni vidila. Možda, ipak, neke u pubertetu, ali s izrazitim simptomima!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 16:27   #224
Quote:
IQ007 kaže: Pogledaj post
čuj, bilo je tu svega, gadnih stvari, npr. i izbacivanja iz vladinog aviona uoči puta u moskvu ali i tužnih

..bolje ne trtljat o tome. do prije koju godinu sam i ja guštala u pikantnim tračevima, intrigama, ovo, ono...ali što sam starija (i pametnija, hehe) skužila sam da je to shit, da se ta negativna energija vraća, kad tad...tak da mi više i nije neki gušt, tek tu i tamo podlegnem toj, toliko ljudskoj ali duboko prizemnoj, strasti. ono, ak' mi baš fali dinamike i frke u životu

spomenut ću samo jedan sitan "trač" tj. čak i ne trač..u vezi nje, jer on govori jednim dijelom o tome da ona ipak nije jači intelektualni kapacitet. ergo, svojevremeno je ona pisala kolumne za Iskon, ja sam to pratila, proanalizira bih svaku, i onda pisala (pod nickom of kors, i to kao muško, hehe) comentare, ukazivala diskretno ekipi di je zajeb, itd. trajalo je to neko vrijeme, par mjeseci čak. da skratim, uspjela sam suptilno okrenut ekipu protiv nje...rezultat: Iskon joj se zahvalil na suradnji (to sam saznala od mojeg insajdera tamo kao i to da je dobivala 1200 ili 1500 kunića za to) šatro, štednja e da bi za koji tjedan stavili, ak se dobro sjećam, Kalinića

meni je to bila čista zajebancija, više ono, intelektualni rajc, plus fina manipulacija plebsa i tak..bitno je bilo dotuć argumentima one koji su bili za nju, a nije takvih bilo malo, i nisu baš svi bili, ono, glupavi...

eto.


nećemo više o njoj. bitnije je sad pratit hoće li i koliko i ona pridonijet da se taj SDP ipak malo više uzdrma. želim vjerovati da je možda shvatila da su empatija i altruizam u životu ipak uvijek "in" - nekad zbog toga imaš gubitke ali at the end, uvijek se dobro vrati.

eto je ono što bi nam glede Ace trebalo bit bitno. da ovaj njen potez rezultira i nekim dobrom i za sve nas. a ne samo za nju
eee znao sam da si prefrigana. od prvoga časa
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 16:47   #225
Quote:
IQ007 kaže: Pogledaj post
spomenut ću samo jedan sitan "trač" tj. čak i ne trač..u vezi nje, jer on govori jednim dijelom o tome da ona ipak nije jači intelektualni kapacitet. ergo, svojevremeno je ona pisala kolumne za Iskon, ja sam to pratila, proanalizira bih svaku, i onda pisala (pod nickom i to kao muško, hehe) comentare, ukazivala diskretno ekipi di je zajeb, itd. trajalo je to neko vrijeme, par mjeseci čak. da skratim, uspjela sam suptilno okrenut ekipu protiv nje...rezultat: Iskon joj se zahvalil na suradnji (to sam saznala od mojeg insajdera tamo kao i to da je dobivala 1200 ili 1500 kunića za to) šatro, štednja e da bi za koji tjedan stavili, ak se dobro sjećam, Kalinića

meni je to bila čista zajebancija, mali intelektualni rajc, plus fina manipulacija plebsa i tak..bitno je bilo dotuć argumentima one koji su bili za nju, a nije takvih bilo malo, i nisu baš svi bili, ono, glupavi...


ovo jako puno govori o tebi, možda bi ti bilo pametnije da se više ne hvališ s takvim stvarima.

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Mogla je da... ali da jest, tko bi onda progovorio sada?
tako je. progovorila je kad nitko drugi nije imao muda da progovori i sad je tu još sjeckaju u tipičnom hrvatskom "sitnom" stilu. uh, taj naš mentalitet! sitnije ne može.

lalić je dobro rekao: karakterno je lafica,
ajmo sad slušati žohare kako je analiziraju.

Zadnje uređivanje aryna : 20.09.2013. at 16:53.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:10   #226
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post

tako je. progovorila je kad nitko drugi nije imao muda da progovori i sad je tu još sjeckaju u tipičnom hrvatskom "sitnom" stilu. uh, taj naš mentalitet! sitnije ne može.

lalić je dobro rekao: karakterno je lafica,
ajmo sad slušati žohare kako je analiziraju.
Štakor koji prvi napušta brod koji tone nije lav nego naprosto štakor. Da je karakterna lavica ne bi nikad ušla u kolo s tom bandom.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:19   #227
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
To je tvoje mišljenje. Ako želiš išta promijeniti, a ne samo biti pasivni promatrač dok se drugi igraju s tvojim životom, moraš ući u žabokrećinu.
Svakom po vlastitoj savjesti. Neke kompromise ne radiš ni po cijenu života a kamoli slobode. To je biti moralan i imati integritet. Ovo je naprosto politički oportunizam.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:21   #228
[QUOTE=aryna;46853560]

ovo jako puno govori o tebi, možda bi ti bilo pametnije da se više ne hvališ s takvim stvarima. [QUOTE

NISI SHVATILA. Nije mi namjera bila hvalit se, nego pokušat ukazati na to da Aca, bojim se, nije intelektualno dovoljno jaka da optimalno odigra ovu priču sa Zokijem. jer kad ti neki prosječan član nekog foruma, razbrca teze u pet minuta, ono, uz kavicu.. onda jebi ga, nešto ne štima..

btw. naravno da nisam pojma imala u kojem će pravcu priča ići, da će i raja krenut žestoko pljuckat te njene uratke, da će joj Iskonovci otkazat suradnju, itd. radilo se o čistoj zajebanciji i vježbanju sivih ćelija. baš nekak u to vrijeme ostala sam bez partnera za šah, pa višak vremena, poklopilo se da su baš tada nekako krenule njene kolumne. i to je bilo to.
btw. čak vjerujem da bi - i bez mojih diskretnih ukazivanja ekipi na nelogičnosti, itd. njenih tekstova - stvar jednako završila. naime, količina gluposti, konfuznih teza, neukusnih adoracija Račana, itd. svakom normalnom čovjeku zbilja je morala dić' živac

tako je. progovorila je kad nitko drugi nije imao muda da progovori i sad je tu još sjeckaju u tipičnom hrvatskom "sitnom" stilu. uh, taj naš mentalitet! sitnije ne može.

i..? jesmo li rekli ovđekar da je to ok? jesmo.

lalić je dobro rekao: karakterno je lafica,

slažem se. uvijek bila. za sebe a tek ćemo vidjet jel to more ić' i malo šire..viši ciljevi, ovo, ono..


ajmo sad slušati žohare kako je analiziraju.


ja, kao jedna od žohija, neću više ić u nikakve analize, nego kažem: polako, počekajmo da vidimo kako će to Aca dalje odigrat i kakvi će bit rezultati. pa ćemo onda hvalit ili kudit.

Zadnje uređivanje IQ007 : 20.09.2013. at 17:31.
IQ007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:22   #229
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Štakor koji prvi napušta brod koji tone nije lav nego naprosto štakor. Da je karakterna lavica ne bi nikad ušla u kolo s tom bandom.
to je posve drugi par rukava.
i sama sam jučer rekla "pa pobogu što će joj povratak u Partiju?". može li ijedna inteligentna osoba biti u Partiji? - jer ovo sad nije socijaldemokratska stranka nego The Partija.
ali je činjenica da je ona željela biti u toj partiji i činjenica je da je od kompletno svih njih klimavaca, poslušnika i mediokriteta, koji zoku zovu "mladi vođa" () progovorila kad je trebalo. a trebalo je.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ca/701647.aspx

sve što je lalić rekao je točno:
"KAD sam 2008. u nekoliko navrata upozoravao javnost na SDP, nakon tih kritika je Milanović poručio da se prvo uključim u stranku, a da onda kritiziram. E pa, Aleksandra Kolarić je bila u stranci i zbog svog mišljenja je izbačena, zar to nije apsurdno", pita se sociolog Dražen Lalić, bivši istaknuti član splitskog SDP-a.

Kaže kako je u to vrijeme s više ljudi razgovarao o tome da li ući u stranku ili ne. Među njima je bila i Aleksandra Kolarić.

"Ja sam smatrao da ne treba ući u stranku, a ona je imala drugačije mišljenje, no znao sam da neće opstati u SDP-u. Ona je politička lavica, hrabra i moralna osoba koja ima puno utakmica u nogama i takva kakva jest nije mogla opstati u SDP-u u kojem vladaju mediokriteti i klimoglavci", rekao je Lalić za Index.

Kaže kako je u bivšem savezu komunista bilo više različitih mišljenja nego u današnjem SDP-u. Sada se, dodaje, ne može pročitati da je bilo koji drugi gradski odbor iznio drugačije mišljenje od šefa stranke."



žena je progovorila kad nitko od njih klimavaca nije imao jaja progovoriti i svaka joj čast, sviđala se nekom ili ne, bio netko ljevičar, desničar ili ništa od toga. tko ne želi ni to vidjeti taj je jednako ograničen kao i ovih 83 SDP-ovih klimavaca u saboru.

Zadnje uređivanje aryna : 20.09.2013. at 17:46.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:23   #230
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Svakom po vlastitoj savjesti.
Valjda je najlakše, što se tiče savjesti, prepustiti drugima da o svemu odlučuju?
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:25   #231
Nevezano uz ovaj slučaj, trebali su je izbacit davno, davno prije. Beskorisna lajavica.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:30   #232
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Valjda je najlakše, što se tiče savjesti, prepustiti drugima da o svemu odlučuju?
Tja....a tko što odlučuje u sdp-u? Ulaskom u stranku nije dobila slobodu da odlučuje bilo što a prokurvala je integritet.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:34   #233
i nije bitno ovo što neki od vas sada nagađaju: hoće li ona ovo nekako "kapitalizirati", "materijalizirati", hoće li politički prosperirati, uspjeti skupiti istomišljenike i pokrenuti eventualno neke ljude unutar SDP-a itd. osobno mislim da neće i da nema šanse... (upravo zato što očito ima vlastitog integriteta i ne oklijeva progovoriti kad smatra da treba - takvi kod nas ne opstaju!!!!).
ali ne bavim se time, jednostavno svaka joj čast što se uopće javila i rekla ovo što je rekla i stavila premijera i svog šefa stranke tamo gdje spada, a što mu se nitko od klimavaca ne usudi reći. i tako, uz njihovu šutnju i klimanje, u svojim očima zoka ostaje državnik, a za svoje klimavce "mladi vođa".

i onda se tamo pojavi neka, što bi IQ rekla, "aca", i kaže zoki da je njegovo sranje prešlo mjeru.

na tragu sam ovog što i lalić kaže... ne samo u SDP-u nego općenito kod nas u politici, u bilo kojoj stranci, nema šanse da opstane netko tko ima mrvu kičme i integriteta, karaktera. naša politička scena je groteskna, presmiješna tj. prejadna, tragična pozornica klimavaca i mediokriteta i tako će još dugo ostati.

a jedna ovakva "aca", kakva bila da bila, za njih je lafica.

Zadnje uređivanje aryna : 20.09.2013. at 17:45.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:37   #234
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Svakom po vlastitoj savjesti. Neke kompromise ne radiš ni po cijenu života a kamoli slobode. To je biti moralan i imati integritet. Ovo je naprosto politički oportunizam.
ma znaš kaj, u pravu si i ti, ali i Socks..to je ta hebena dilema..jer, fakat ako nisi unutra, teško možeš radit na promjenama. s druge strane, jasno, ak si ušo'0 u sustasv, to traži nekad i gadne kompromise, itd. e, sad ak imaš jasan cilj (naravno, dobar i pošten, plemenit čak..) ali ako si istovremeno realan i znaš da nećeš moć' realizirat ono 100 posto, ali makar i trideset posto..je već puno.

samo onda vrijedi žrtvovat se, trpjet neko vrijeme (ljudsku glupost, zloću, kukavičluk...pa i možebitno nekad i ozbiljnije opasnosti) itd. ali za to moraš biti zbilja čvrst, nepokolebljiv i uporan. i, naravno, bit siguran da se nećeš dat ono, kupit, da nećeš pokleknut zbog nekih većih perks and benefits.

malo je takvih..
IQ007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:38   #235
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Tja....a tko što odlučuje u sdp-u? Ulaskom u stranku nije dobila slobodu da odlučuje bilo što a prokurvala je integritet.
Pa u svim strankama odlučuju oni koji dobiju priliku, ali tek kad dobiju priliku se vidi imaju li integritet ili nemaju.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:40   #236
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
a prokurvala je integritet.
sorry, svoj integritet prokurvali su SDP-ovci, a ne ona.
ne čitaš po portalima - gomila ljudi koji su glasali za SDP pišu da bi si sad najrađe ruku odgrizli?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:48   #237
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
i nije bitno ovo što neki od vas sada nagađaju: hoće li ona ovo nekako "kapitalizirati", "materijalizirati", hoće li politički prosperirati, uspjeti skupiti istomišljenike i pokrenuti eventualno neke ljude unutar SDP itd. osobno mislim da neće i da nema šanse... (upravo zato što očito ima vlastitog integriteta i ne oklijeva progovoriti kad smatra da treba). ali ne bavim se time, jednostavno svaka joj čast što se uopće javila i rekla ovo što je rekla i stavila premijera i svog šefa stranke tamo gdje spada, a što mu se nitko od klimavaca ne usudi reći. i tako, uz njihovu šutnju i klimanje, u svojim očima zoka ostaje državnik, a za svoje klimavce "mladi vođa".

i onda se tamo pojavi neka, što bi IQ rekla, "aca", i kaže zoki da je njegovo sranje prešlo mjeru.

na tragu sam ovog što i lalić kaže... ne samo u SDP-u nego općenito kod nas u politici, u bilo kojoj stranci, nema šanse da opstane netko tko ima mrvu kičme i integriteta, karaktera. naša politička scena je groteskna, presmiješna, tragična pozornica klimavaca i mediokriteta i tako će još dugo ostati.

a jedna ovakva "aca", kakva bila da bila, za njih je lafica.
odgovori na boldano, redom:

a) ja mislim da će probat - inače, zašto bi angažirala lawyere da ostane u Partiji, trebalo bi joj bit svejedno, i.e. kao osoba s integritetom, kako ti kažeš, trebala bi prezrivo frknut nosom i reć: ma, ko vas jebe, bokci, kad nemate cojones...s takvom sortom se neću više minglovat. pokušala sam nešto, vidim, ne ide, ajd' bok.

b) ne treba nama Aca stavljat premijera tamo gdje mu je mjesto; naime, već Barica i Štefek s placa kuže da je ovaj lud (samo to ne znaju reć' na latinskom

c) da lafica je samo utoliko što je to rekla još kao članica partije, dok drugi (još) nisu. ali bez brige, brzo će. i to aca zna. i zato je htjela bit prva. i to je u redu. neovisno o motivima.
IQ007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 17:59   #238
Quote:
IQ007 kaže: Pogledaj post
b) ne treba nama Aca stavljat premijera tamo gdje mu je mjesto; naime, već Barica i Štefek s placa kuže da je ovaj lud (samo to ne znaju reć' na latinskom
samo barica i štefek nisu u SDP-u, a ako jesu onda i oni čkome kao i svi ostali esdepejovci.
OSIM kolarićke.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 18:05   #239
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
samo barica i štefek nisu u SDP-u, a ako jesu onda i oni čkome kao i svi ostali esdepejovci.
OSIM kolarićke.
Svi smo mi i Barice i Štefeki !!!
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 19:05   #240
Quote:
Gerry Conlon kaže: Pogledaj post
Za Tudjmana si glasovao? I ne sramis se?
Nisam glasovao za Tuđmana nego za promjene, a drugi put jer su toliko "zasrali" da ni Čak Noris ne bi pomogao.

Ali Kolarička je dobila što je zaslužila. Očigledno još jedna ribica zlatna. Za razliku o Holy zna barem hodati, ali je mogla Željku Antunović pitati što da čini, a ne ovako blijedo.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.