Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2016., 12:50   #1
Ništetnost ugovora o kupoprodaji - zastara

Poštovani, molim vas za mišljenje i savjet, te se unaprijed zahvaljujem. Radi se o po meni dosta složenom predmetu. Naime, 1993. godine sklopljen je kupoprodajnu ugovor, kojim je kupljena 1/2 dijela konobe. Kupac se uredno uknjižio. Taj dio je koristila treća osoba, te je kupac s istim imao usmeni dogovor da će po potrebi isti izaći van. Naravno, treća osoba umire, te njegovi nasljednici odbijaju isprazniti nekretninu od stvari i predati u posjed. 2006. godine pokrenuli smo spor radi predaje u posjed koji još traje. Naime, prva I. st. presuda donesena je u našu korist, oni se žale i postupak se vraća I. st. sudu. Zatim, taj isti I. st. sud donosi drugu presudu u njihovu korist, mi se žalimo te II. st. sud odbija našu žalbu uz obrazloženje da prodavatelj nije niti imao pravnu osnovu nama prodati 1/2 konobe,te je kupoprodajni ugovor sklopljen 1993. godine ništetan. Mi smo naravno ztražili reviziju predmeta, te podnijeli ustavnu tužbu, naravno sve se još riješava.
Moje pitanje je imamoli pravo tražiti naknadu štete od prodavatelja, iako je ništetnim proglašen ugovor sklopljen 1993. ali njegova ništetnost je utvrđena teku 11. mj. 2012.godine kada je donesena II. stupanjska presuda.
Još jednom zahvaljujem na odgovoru!!!!!!
maremar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.