Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2016., 11:30   #1
Ministarstvo mi se upisalo na parcelu

Ovako, prošlog tjedna mi je na kućnu adresu došao dopis od ministarstva kulture RH u kojem ni manje ni više piše da se oni upisuju na parcelu u mom vlasništvu, o čemu posjedujem rješenje o naslijeđavanju, sudsku odluku, sve provedeno u katastru i sl.

Ja blago rečeno osta zatečen, mislija da je privatno vlasništvo u RH nepovredivo

Sad ću malo detalnije..

Kuća koja je baš u mom vlasništvu nalazi se na nekih 35 m od Dioklecijanovog advadukta, pa sam tako prvo pomislio da mi se knjiže na parcelu na kojoj mi je kuća ali ne. Oni su se zabilježili na parcelu koja je zapravo u trojnom vlasništvuž(ja i dva rođaka), ali je oni vode kao jednu. Početak parcele(gledano od rimskog vodovoda) je u vlasništvu rođaka i nema 10 m od vodovoda. Moj dio je zadnji, i ima sigurno 100m od rimskog vodovoda. Radi se o nekih 200m2 u mom vlasništvu.

Osim te parcele navedene su i neke druge, tj njih više stotina, popis parcela se protegao na čak stranicu ipo!! Naravno piše da je moguća žalba na takvo rješenje, jedan susjed je već sutradan išao na sud, tu su mu rekli da tu obavijest može zanemariti, i da ne mora praviti žalbu. Ja baš nisam tako optimističan, šta mi je činiti?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.