Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2005., 11:03   #21
VelmaX kaže:
za Dan žena .... furala one glupe kristalne vaze, zdjele, čaše... nemam pojma što.


off topic
Koja su to bila vremena. Ajme.
Moja svekrva je delala u SDK (oliti zapu, sada FINA) kao referent.
Kad se selila (zbog pomanjkanja novog prostora) smjestili smo kod mojih staraca u podrum 3 kutije, svaka je veličine 1,5x1,5x1,5 metra pune tog staklovinja.
Ak treba kome, neg se slobodno javi.
Moji buju zahvalni da im se podrum raskrči, a sveki je iz dana u dan sve senilnija pa ne bu skužila da kaj fali.

Inače, mislim da bi nekakav zgodan buketić za kraj godine bio čisto dovoljno.
Da sam ja učiteljica meni bi to poklanjanje bilo grozno. Ne znam kako bi se u toj situaciji ponašala. Ustvari, poslala bi ih s tim svim doma.
Ovi spominjani spomenari i oslikani tanjurčeki su mi slatki. E tak nešto bi voljela dobit. I vjerojatno bi se na to rascmoljila.
Kad sam krenula u 5. razred, pojavio se jedan čudan razred prvašića. Iduče 4 godine gledala sam ne darivanj, nego perverzije. Ti su poklanjali zlato (ne sitne lančeke, nego komadine), umjetničke slike poznatih i skupih slikara minimalne veličine od 3 kvadrata, čak i bunde i namještaj. Buketi su imali min 50 cvjetova. Na polugodištu i na kraju godine, za Novo leto, dan žena i ine praznike.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 11:44   #22
Quote:
Tija kaže:
malo mi se gade ta darivanja
Mislim, darivanje nakon prvog razreda? čemu? To je njezin posao kojeg je sama izabrala i za koji dobija plaću
Ne razumijem.

Ljudi bez problema kupe kavu i bombonjeru doktorici (kirurzi dobivaju čak darove zahvalnosti u kuvertama), medicinskoj sestri koja je vrlo ljubazna prema nama, ostavimo napojnicu konobaru za finu i estetski divnu kavu sa šlagom (barem svaki 5. put), ostavimo lipe, ponekad i kunu u dućanu da nam teta ne broji žute i siću, oblato darivamo onoga tko preko veze upiše naše dijete na fax na koji želi upasti, ali baš je mali zapeo 3. ispod crte....

Ali kad treba kupiti neki poklončić za učiteljicu ili tetu u vrtiću, onda je to gadljivo...

Svi gore navedeni za svoj posao dobivaju plaću i prema tvojoj logici nitko ne bi trebao dobiti ništa exta. Doduše, slažem se, nitko niti ne bi trebao dobiti jer je to njihov posao kojeg su si sami izabrali, ali nisu svi konobari na svijetu isti, niti svi doktori, niti sve učiteljice. Normalno je da poželim nagraditi učiteljicu za koju znam da je ljubazna, tolerantna, susretljiva, da ju klinci vole i da je 10 puta bolja od ostalih učiteljica o kojima slušam ili koje znam.

To ne znači da je to u redu, učiteljice takve i moraju biti, ali ili se ukidaju darovi za sve ili su darovi za sve dopušteni.

Međutim, samo da se razjasnim, iz vlastitog iskustva znam da one učiteljice/tete u vrtiću koje dobro rade svoj posao i iz pravih razloga niti ne žele poklone na kraju svake godine. Vjerovatno ne žele uopće ikakve poklone, osobito ne one ultra skupe. Sve ostale učiteljice koje očekuju baš takve poklone na kraju svake godine po mom mišljenju nemaju baš puno pametnog o općem životu naučiti moje dijete.

Ja sam za darivanje teta/učiteljica/profesora sa kojima smo i ja i dijete jako zadovoljni i to na kraju one godine kada se rastajemo. Također sam za to da svatko odabere da li će u skupljanju novaca sudjelovati ili ne i da pokloni budu uglavnom simboličan. Jer, vjeruj te mi, najveći poklon dobroj učiteljici je normalan (samokritičan i željan suradnje) roditelj sa kojim se normalno može razgovarati i rješavati probleme djeteta kroz sve godine školovanja.
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 12:23   #23
mi smo kupili ne sjećam se što na kraju četvrtog razreda samo.
i u sedmom il osmom smo kupili raski bor i stavili par kuglica na njega i dofurali joj to na sat. al to je bila zajebancija
i nešto ne sjećam se što na kraju osmog.
vidividi, mogli bi i sad


uglavnom, meni je glupost kupovanje neke silno skupe pizdarije svake godine. 5oo kuna za poklon nije dosta, ma nemoj. šta joj kupuju jebote.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 13:46   #24
Mito i korupcija

Šalim se...
Lani nisam od svog razreda ništa dobila. Ni cvijet.

Ove godine sam dobila lijepu sitnicu za rodjendan, i to me jako obradovalo. I ja sam njih počastila
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 14:52   #25
Quote:
Kyra kaže:
Mito i korupcija

Šalim se...
Lani nisam od svog razreda ništa dobila. Ni cvijet.

Ove godine sam dobila lijepu sitnicu za rodjendan, i to me jako obradovalo. I ja sam njih počastila

ovisi od situacije i cilja darivanja. definitivno mi se gadi kad roditelj na informacijama ili RS dođe sa poklonom i počne se prenemagati i ulizivati jer je tako očito de se upucava učitelju za bolji "tretman" vlastitog djeteta. ali zajednički poklon na "rastanku" ako je učitelj/ica bio dobar, to mi je ok.
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 15:29   #26
ja sam svojoj učiteljici brala ljubičice
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 15:41   #27
Quote:
VelmaX kaže:
Pa znam ja da nisam škrta.

Ali, stvarno ne volim sudjelovati u kolektivnom prenemaganju, a iz nekog razloga imam dojam da se baš o tome radi.

Najprije se odvojilo po 20 kuna, što ukupno daje negdje oko 500 kuna za poklon. Meni se to čini dovoljno za poklončinu, no ispada da ne pokriva grandomanske zamisli nekih od organizatora pa sad treba još po 10 kuna, izgleda.

Ja sam popizdila na to (naravno da ne zbog 10 kuna ) i rekla da neću dat lovu, nego možda priložim jednog purana, ako je već takva frka.
Potpuno se slazem. Jebote koliko je to 30 kuna po glavi recimo 30 ucenika-900 kuna pokloncic na kraju skolske godine. Pa radije za tih 30 kuna odvedem svoje dijete na sladoled.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 15:53   #28
Quote:
dodouprolazu kaže:
Potpuno se slazem. Jebote koliko je to 30 kuna po glavi recimo 30 ucenika-900 kuna pokloncic na kraju skolske godine. Pa radije za tih 30 kuna odvedem svoje dijete na sladoled.
Kaj puno.
Kolko misliš da je od onih mojih koštala bunda tam '70 i neke?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 15:53   #29
Quote:
nacrta dva srca, spojena naravno, u jednom napiše DRUGARICA a u jednom RAZRED


Quote:
cak i bunde i namještaj
Pliz reci da se salis!

Quote:
oblato darivamo onoga tko preko veze upiše naše dijete na fax na koji želi upasti,
Brkas pojmove kao sto su korupcija, podmicivanje, zahvala, mali znak paznje, kupovina (recimo kupovina mjesta na faksu jer je mali malo zapeo)

Quote:
Svi gore navedeni za svoj posao dobivaju placu i prema tvojoj logici nitko ne bi trebao dobiti ništa exta.
Tocno.

Inace nas je raska za svoj rodjendan uvijek castila kolacima, uf al su bili fini.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 15:54   #30
Quote:
polly kaže:
Kaj puno.
Kolko misliš da je od onih mojih koštala bunda tam '70 i neke?
Pisali smo u isto vrijeme vis da te pitam za bundu
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 16:05   #31
Ne šalim se.
Taj cirkus je bio rezultat velikog broja idiota koji su se na nesreću našli na istom mjestu u isto vrijeme.
A daj si zamisli ostale učiteljice i nastavnice sa buketom nekog šarenog cvijeća i bombonjerom.
Kod prve predaje poklona smo bili zapanjeni, kod druge začuđeni, a onda smo od toga napravili događaj koji je gledalo pol škole.

Mjesto događaja Zagreb, skromna škola na Trnju, druga polovica '70-tih.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 16:29   #32
Quote:
polly kaže:
Ne šalim se.
Taj cirkus je bio rezultat velikog broja idiota koji su se na nesreću našli na istom mjestu u isto vrijeme.
A daj si zamisli ostale učiteljice i nastavnice sa buketom nekog šarenog cvijeća i bombonjerom.
Kod prve predaje poklona smo bili zapanjeni, kod druge začuđeni, a onda smo od toga napravili događaj koji je gledalo pol škole.

Mjesto događaja Zagreb, skromna škola na Trnju, druga polovica '70-tih.
Jel vam bar svima poklonila petice?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 17:18   #33
Quote:
alexxx kaže:
ja sam svojoj učiteljici brala ljubičice
Meni bi mogli malo marihuane nabrat, koliko su munjeni
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 17:19   #34
Quote:
caregiver kaže:
Ne razumijem.

Ljudi bez problema kupe kavu i bombonjeru doktorici (kirurzi dobivaju čak darove zahvalnosti u kuvertama), medicinskoj sestri koja je vrlo ljubazna prema nama, ostavimo napojnicu konobaru za finu i estetski divnu kavu sa šlagom (barem svaki 5. put), ostavimo lipe, ponekad i kunu u dućanu da nam teta ne broji žute i siću, oblato darivamo onoga tko preko veze upiše naše dijete na fax na koji želi upasti, ali baš je mali zapeo 3. ispod crte....

Ali kad treba kupiti neki poklončić za učiteljicu ili tetu u vrtiću, onda je to gadljivo...

Svi gore navedeni za svoj posao dobivaju plaću i prema tvojoj logici nitko ne bi trebao dobiti ništa exta. Doduše, slažem se, nitko niti ne bi trebao dobiti jer je to njihov posao kojeg su si sami izabrali, ali nisu svi konobari na svijetu isti, niti svi doktori, niti sve učiteljice. Normalno je da poželim nagraditi učiteljicu za koju znam da je ljubazna, tolerantna, susretljiva, da ju klinci vole i da je 10 puta bolja od ostalih učiteljica o kojima slušam ili koje znam.

Kakve veze imaju ostavljene lipe u dućanu s kupovanjem poklona učiteljici?

Kakve veze imaju napojnice konobarima s tim?
Konobarenje je vrsta posla u kojem se zarada od napojnica podrazumijeva, kao neka vrsta stimulacije.

Kad bi se ta "logika" primijenila na učiteljice, ispalo bi da učiteljice bolje rade ako znaju da ih na kraju školske godine čeka poklon.
Ja mislim da je to uvreda za dobru učiteljicu. (Isto i za doktore.)

Skupi pokloni stavljaju onoga kome su namijenjeni u vrlo neugodnu situaciju.
Ako odbije takav poklon, jer sebe ne vidi kao osobu koju treba "nagrađivati" da bi dobro radila svoj posao, uvrijedit će darovatelja čije namjere su možda ipak iskrene.

Ako takav (skupi) poklon prihvati, osjećat će se pomalo "prodano", vjerujem. A priče o podmitljivim učiteljima i doktorima će dobiti još malo vjetra u jedra.

Uglavnom, pretjerivanje s poklonom je po meni izraz nepoštivanja i u osnovi sumnje u čast i poštenje dotične učiteljice, ali i doktora, analogno.

Dakle, skroman i jednostavan znak pažnje meni se čini najboljom opcijom, a ako neke učiteljice imaju veće apetite - njihov problem.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 19:05   #35
Quote:
VelmaX kaže:
Kakve veze imaju ostavljene lipe u dućanu s kupovanjem poklona učiteljici?
Kakve veze imaju napojnice konobarima s tim?
Konobarenje je vrsta posla u kojem se zarada od napojnica podrazumijeva, kao neka vrsta stimulacije.
hm.... Ostavljene lipe sam spomenula misleć pritom na to kako nekom nije teško ostaviti i do kune u dućanu, a teško mu je izdvojiti 20 kn za učiteljicu. Teoretska situacija.

Da li je napojnica stimulacija ili nagrada? Ako je stimulacija, zašto JA moram stimulirati konobare Zagreba, a ne onaj tko ih zapošljava?
Inače, ovog konobara sam spomenula apropo onog kako učiteljica radi svoj posao za koji je plaćena i koji je sama izabrala pa zašto bi ju itko nagradio.

Quote:
VelmaX kaže:
Kad bi se ta "logika" primijenila na učiteljice, ispalo bi da učiteljice bolje rade ako znaju da ih na kraju školske godine čeka poklon.
Ovo što spominješ je stimulacija, a ne nagrada tj. darak pažnje. Poklon na kraju 4 razreda osnovne je darak za rastanak ili darak pažnje ili nagrada za dobro obavljen posao koji nije obavezan i mislim da to nikako neće biti stimulacija učiteljici da cijelu godinu radi svoj posao kako treba. Zapravo, mislim da nema tih para koji mogu natjerati nekoga da bude kvalitetan pedagog.

SA OSTATKOM TVOG POSTA SE U POTPUNOSTI SLAŽEM.
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 22:38   #36
Ja imam nesreću da mi je klinac u razredu gdje se ne radi ništa organizirano, nego svako dijete prema "savjesti". A vidim da neke mame skoro svaki dan nose u školu vrećice.
Učiteljica se na žalost nije izjasnila po tom pitanju, pa se uglavnom na kraju polugodišta/godine osijećam poprilično glupavo. Ako kupim dar onda podmićujem, ako ne kupim onda sam "drugačija".
Do sad sam imala sreće da sam uspjevala užicat razne plakate (znakovi od pismrada, sat sa godišnjim dobima i sl...) pa klinac pokida neko cvijeće na plotu.
Uglavnom se u cijeloj toj prići osijećam totalno zbunjeno, nije OK ako svi nose a ti niša (odma te vide), nije OK ako ti nešto doneseš, a drugi ne.
Volila bi da imaju kolektivno skupljanje para.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 22:52   #37
Quote:
d@d@ kaže:
Ako kupim dar onda podmićujem, ako ne kupim onda sam "drugačija".
bude li ovako i u školi mog sina, ja ću biti 'drugačija' i ponosna i mirno ću spat.
Dobije li on koju lošiju ocjenu nego zaslužuje najebala je
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 22:59   #38
Quote:
Tija kaže:
bude li ovako i u školi mog sina, ja ću biti 'drugačija' i ponosna i mirno ću spat.
Dobije li on koju lošiju ocjenu nego zaslužuje najebala je
Ajde dokaži

A ako se požališ onima iz Uskoka jel bi oni ovako (op. autora histerična baba) ili (nismo mi za zajebavanje) ili (daj pusti babu nedoj...) ili (ću imat sreće da naletim na pristonog).
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 23:05   #39
Quote:
d@d@ kaže:
Ajde dokaži

ne znam

ja za sada samo tlapim bezveze jer mi sin još nije u školi. Ali mrzim nepravdu, mrzim bilokakvo podmićivanje a poklon za npr. kraj prvog razreda mi se čini baš to. Nemam ništa protiv simboličnog poklona za rastanak ( 4-ti razred) a to bi po meni bio buket cvijeća, možda uz to grupna slika ili čestitka i niš više.
Pa čemu zaboga? Ona je plaćena da prenosi znanje djeci, oni su tamo da nauče i basta.
Još samo fali da i službenici na šalteru nosim bajaderu jer mi je naplatila račun
Ma mislim
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 12:17   #40
Moj malisa ove godine zavrsava 4. razred . I ajde da skupimo neku lovu...prijedlog je bio 50kn (previse, ali ajde...), a jedna mama je rekal da ni 100 nije puno, pa nek joj se kupi nesto posebno - za 2000 i kusur kuna

Da covjek ne povjeruje...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.