Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2017., 14:35   #1
Egregor vs Bog

Preuzeto s
http://www.hermetizam.com/hermetizam/egregori.html


Naziv egregor dajemo sili stvorenoj moćnom duhovnom strujom, koja se kasnije hrani u redovitim intervalima, u skladu s ritmom koji je u harmoniji s univerzalnim životom kozmosa, ili pak skupu duhovnih entiteta ujedinjenih zajedničkom karakteristikom.U nevidljivome, u onome izvan fizičke percepcije čovjeka, postoje umjetna bića, nastala iz devocije, entuzijazma ili fanatizma, koje nazivamo egregorima. To su središta velikih duhovnih struja, dobrih ili zlih. Mistična crkva, Nebeski Jeruzalem, Tijelo Kristovo, kao i svi slični nazivi su kvalifikacije koji daju obol egregoru katolicizma. Slobodno zidarstvo, protestantizam, islam i budizam isto tako imaju egregore. Velike političke ideologije također.
Fizičkim integriranjem kroz rituale ili intelektualnom privrženošću tim strujama, svaki pridruženi član postaje jednom njegovom tvorbenom stanicom. On povećava moć egregora kroz vrline ili mane koje posjeduje, a zauzvrat ga egregor izolira od vanjskih sila fizičkog svijeta, dok putem kolektivne moći koju je ranije pohranio, uvelike poboljšava slabe sposobnosti i aktivnosti čovjeka koji mu se priključuje. Instinktivno, popularni jezik egregoru daje ime "krug", i time intuitivno izražava ideju strujnog kruga. Između tvorbene stanice i egregora - tj. između pridruženog člana i grupe - uspostavlja se neka vrsta unutarnje psihičke cirkulacije.


Ovo objašnjava zašto suparnici nekog koncepta, studirajući porijeklo, prirodu i život toga koncepta, često na koncu postanu njegovi pridruženi članovi ili mu u najmanju ruku priznaju dio teorija, čak i bez svjesnog znanja. Oni su spojeni na struju, koja ih, budući da je puno snažnija od onih koji su primitivno spojeni na nju, udaljava od puta koji su zamislili da ga slijede. Da su oslobođeni bilo kakvog pridruživanja, ova akcija bila bi još brutalnija i jača.
Ovo se pravilo odnosi na sve velike struje ili ideje: kako filozofske, tako i religijske i političke.

Ovo djeluje i na fizičkom i na psihičkom nivou: bilo koji znanstveni pisac koji predstavlja radikalno drugačiju teoriju od one koja je norma, suočit će se s izopćenjem iz znanstvene zajednice. Jednako tako će osjetiti silu suprotstavljanja svom egregoru, ukoliko ne pripada nekom drugom moćnom egregoru (npr. znanstvenik koji pokušava uvesti astrološku teoriju u astronomiju bit će u određenoj mjeri zaštićen egregorom astrologa).

Ali duhovna struja ne može postati živa u okultnom smislu riječi, ukoliko je ritual ne vitalizira. Egregori su vitalizirani koncepti. Ovo objašnjava zašto samo ljudska udruženja ritualnog karaktera (katolička religija, slobodno zidarstvo, martinizam itd.) mogu očekivati da iznjedre egregor i posljedično da on opstane duže vrijeme.

Uništavanje egregora može se brzo postići samo kroz 'smrt vatrom' njegovih živućih članova, uništavanjem simbola koji ga konkretiziraju ili koji su uz njega vezani, kao i svih spisa povezanih s njime (rituali, arhive itd.).
Egregor će polako biti uništen kada bude prepušten sam sebi, bez rituala, i bez duhovne struje koja se generira kroz precizne okultne rituale, koji bi produžili njegovu egzistenciju.
Spaljivanje njegovih živućih članova i tekstova povezanih s njime, samo po sebi osigurava uništenje fizičkog tijela i njegova energetskog dvojnika kod svih bića i svih stvari. Jednostavna, obična smrt (bez potpunog uništenja 'slike'), iako gasi materijalni život, nije nikakva prepreka astralnom životu. Štoviše, smrt koju prati prolijevanje krvi samo će ojačati okultnu vitalnost egregora, vrlinom misteriozne moći krvi kada se oslobađa u obliku žrtvovanja.
Ovo objašnjava zašto su poganski progoni kršćana samo poslužila povećanju i jačanju kršćanstva; isto tako i činjenica da su heretike i njihove spise često uništavali vatrom. Ovdje možemo vidjeti da je katolička Crkva pretpostavila tajnu života egregora.
Reakcija egregora prema izbačenoj jedinci vrlo je opasna, premda uvijek hini savršeno prirodno ponašanje. Najčešće će to odbacivanje uvelike utjecati na sudbinu "izopćenog", koja je već jednom bila modificirana kroz njegovo prvotno pridruživanje. Napuštajući egregor, bilo bi mudro da se jedinka integrira, makar i nakratko, s idejom ekvivalentne ali suprotne moći.

Upravo kao što je tvorbena stanica egregora izvedena iz samih ljudi, formirajući materijalnu razinu, tako su i druge tvorbene stanice egregora izlučene iz svijeta duhovnih entiteta. Stoga egregor 'živi' na fizičkoj razini (gdje djeluje posredovanjem čovjeka) i na višoj razini (gdje djeluje posredovanjem entiteta). Time on posjeduje 'tijelo', 'dvojnika' i 'dušu'.
Ovo ima svoju inačicu npr. unutar trostruke Crkve: militantne (zemaljske), patničke (astralne) i pobjedonosne (nebeske).

Budući da životni ritam egregora osigurava ritual, razumljivo je da i najmanji poremećaj toga rituala nosi sa sobom identični poremećaj u vitalnom ritmu koncepta. To je pomalo poput ljudskog organa koji počne funkcionirati nepravilno.
Iz ovoga proizlazi izvjesna okultna učinkovitost profanacije, oskvrnuća, koje se može sastojati tek od 'otkrivanja' ili javnog 'izlaganja' onoga što mora ostati skriveno.
Kada se ritual utvrdi i ovjekovječi upotrebom i protokom vremena, on se ne može izmijeniti a da ne uzrokuje slabljenje egregora. Ovo objašnjava zašto je ta tajnovitost od posebne važnosti u ritualima i inicijaciji.

Kao što 'Božanska imena', 'Riječi moći' i sl. (da tako kažemo, običajno posvećene ritualne definicije) istovremeno dopuštaju formulama, molitvama i invokacijama uspostavljanje duhovne veze između čovjeka i Boga, tako se i specijalna imena, riječi i formule upotrebljavaju kako bi se probudili i uspostavili egregori.
Ukoliko ovaj pasivni život, ovaj 'vitalizirani koncept', osigurava masa vjernika, njegov aktivni život mogu osigurati samo određeni članovi koji su najstalniji i najkvalificiraniji.
Ovo daje naslutiti da je hijerarhijska struktura neophodna u svim udruženjima. Jednakost, ukoliko se jednakost mora imati, može se uspostaviti jedino za 'unutarnji krug' zadužen za egregor.
Na koncu, veliki kozmički zakoni, posebice oni vezani za vrijeme, epohe, trajanje, moraju surađivati u životu egregora.
Ovo objašnjava zašto se svi veliki ceremonijalni rituali, bili oni religiozni ili filozofski, održavaju za vrijeme ekvinocija i solsticija, ili za vrijeme datuma koji odgovaraju tim četirima godišnjim dionicama i njihovim tokovima. Isto tako, promatra se progresija zvijezda, jednako kao i njihov utjecaj.
Konvencionalna slika egregora, njegova mentalna reprezentacija, jednaka je realnosti na 'astralnoj ravni' ili neposrednom hiperfizičkom svijetu. Republika, država, pravda, rat i glad su sve slike egregora. Čovjek, vizualizirajući te koncepte, neophodno im pridaje ljudske značajke. Na nebeskoj ravni, gdje je sve jednako numeraciji, 'božanskom broju', upravo je "znak" ili pečat (sigillum) ono što konkretizira egregor.
Tako, sukcesivno, Solomonov pečat ili heksagram, pentagram ili Davidova zvijezda, latinski križ, masonski trokut te bezbrojni znakovi i pečati, predstavljaju entitete, koji su nam predani u knjigama magije i kabale.
Svi egregori stoga moraju posjedovati 'znak', karakteristiku svoje prirode, svog kraja, svoje svrhe. Što se tiče pridruženog člana, taj znak je oboje - zaštita, podrška i točka kontakta. On time postaje istinski pentakl.

Kada egregor živi dugo vremena, on stječe relativno neovisnu egzistenciju. Tada on više ne sluša impulse koje mu majstori sekte prenose posredstvom rituala, i nije više poslušan rob, nego često postaje divlji tiranin. Ovo objašnjava zašto, često, neki pokret s vremenom uvelike skrene od svojih originalno postavljenih ciljeva. Također, egregor može utjecati na materijalno. Tajna osvajanja egregora 'evokacijom' bila je tajna poznata rimskim svećenicima.
Psihičko formiranje egregora je odavno opisano u mnogim okultnim radovima. Pravila yoge tvore dio toga. "Duhovne vježbe Sv. Ignacija", rad poznat svim jezuitskim učenicima je također dio ovoga radnog tijela.

Okultni život egregora osiguravaju procesi identični onima koje upotrebljava magija kako bi oživjela sile koje nazivamo elementarnima. Krv žrtava (holokaust obožavanja ili ispaštanja), aromatske smole, tamjan, mirta i sl. (krv bilja), vizualizacija konkretizacije slike, mentalne struje, lanci jedinstva itd. tvore dio ove knjige rituala oživljavanja i očuvanja egregora.

Materijalni život egregora osiguravaju broj njegovih članova, njihova disciplina, njihovo duhovno jedinstvo, njihovo strogo pridržavanje rituala oživljavanja i očuvanja.
Jednako se osigurava život struje simpatije i antipatije, koje nastaju u profanom svijetu i krajnje su štetne za vitalizaciju koncepata kao i za njihovu aktivnost. Još jedan razlog tome da su procesi 'okultne akcije' kroz tradicionalne magijske i teurgijske prakse moćna sredstva upotrebe ili borbe u odnosu na egregore, toliko dugo koliko je njihova moć u harmoniji s ranije spomenutim konceptima. Ovo objašnjava zašto su svetogrđe i oskvrnuće, kroz sva vremena, smatrana velikim religijskim zločinom.

Sada ćemo objasniti ulogu i svrhu "lanca jedinstva" nekog mističnog reda.
Generator i animator egregora 'Reda' nema drugu svrhu nego slati u "duhovne razine", koje su nedostupne našim tjelesnim čulima, struje moći kako bi se generiralo 'metafizičko biće', oslobođeno svih ljudskih karakteristika. Proističući iz ovog ljudskog skupa, rođeno iz njihove volje i njihove idealne supstance, ovo 'biće' drugoga svijeta postaje Bog-vođa. Kao reprodukcija upravljačkog principa tog mističnog reda i težeći moći rođenoj od većine, postat će autoritet kada se bude izdvojio od njih. Tada postaje "duh" te mistične grupe, stvarni egregor reda.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 19:25   #2
Divan kopipejst, gotovo mogu reći da potpisujem, iako preferiram termin memepleks i ne pušim te spike s vatrom.

No, gdje je tu Bog?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 20:54   #3
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Divan kopipejst, gotovo mogu reći da potpisujem, iako preferiram termin memepleks i ne pušim te spike s vatrom.

No, gdje je tu Bog?
Ako te zanima malo šira priča iz koje je taj dio ili koje knjige evo:

Robert Ambelain - Practical Kabbalah
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:09   #4
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ako te zanima malo šira priča iz koje je taj dio ili koje knjige evo:

Robert Ambelain - Practical Kabbalah
Ne zanima me baš toliko da bih se gnjavila s knjižurinom, pričekat ću nekoga da to malko sažme.

U međuvremenu ću dati svoje mišljenje. Nema tu nikakvog Batmana protiv Supermana. Bog jest egregor. Odnosno, ne postoji. Ali ipak postoji (kao ideja).

Bog je Schrödingerova mačka.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:38   #5
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne zanima me baš toliko da bih se gnjavila s knjižurinom, pričekat ću nekoga da to malko sažme.

U međuvremenu ću dati svoje mišljenje. Nema tu nikakvog Batmana protiv Supermana. Bog jest egregor. Odnosno, ne postoji. Ali ipak postoji (kao ideja).

Bog je Schrödingerova mačka.
Elementali ili bica elemenata postoje neovisno ljudskim mislima tj oni nisu egregori nego baza svijeta elemenata.
To cu na drugoj temi ubaciti posebno o Salamanderima koji su tu po mome misljenju najbitniji za objasnjenje nekih fenomena.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:47   #6
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Elementali ili bica elemenata postoje neovisno ljudskim mislima tj oni nisu egregori nego baza svijeta elemenata.
To cu na drugoj temi ubaciti posebno o Salamanderima koji su tu po mome misljenju najbitniji za objasnjenje nekih fenomena.
Beš salamandere, daj nešto o gnomima.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 23:02   #7
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Divan kopipejst, gotovo mogu reći da potpisujem, iako preferiram termin memepleks i ne pušim te spike s vatrom.

No, gdje je tu Bog?
Gdje je tu Bog ? To je objašnjeno u ovoj priči: http://www.magicus.info/pr2.php?id=19730

Religije i sve vjere žele da je Bog u ovoj pjesmici:

Ova čast ukazat će se osobi koja sastavi najbolju pjesmu, odražavajući svoje shvaćanje budizma. Vr­hovni monah zajednice bio je u to vrijeme izvjesni Šen-hsiu, a kako su svi ostali vjerovali da će taj položaj njemu pripasti, nisu se ni takmičili.

Šen-hsiu je, međutim, sumnjao u svoje vlastito shvaća­nje pa je odlučio da pjesmu preda anonimno, a da se objavi kao autor samo ako je Patrijarh prihvati. Tako da je, to­kom noći, postavio sljedeće stihove u hodniku blizu Patrijar­hovih odaja:

Tijelo je kao Bodi drvo,

A um kao ogledalo čist.

Pažljivo ih čistimo iz sata u sat,

Da prašina na njih ne bi pala.


Ali to nije Bog, to je samo Egregor koji pokušava imitirati Boga !

A Bog je sakriven u ovoj pjesmici:

Sljedećeg jutra Patrijarh je pročitao pjesmu i odredio da se tamjan upali pred njom, govoreći da će svi koji slijede njen nauk moći da shvate svoju istinsku prirodu. Ali, kad je Šen-hsiu došao privatno kod njega, otkrivajući da je on autor, Patrijarh je saopćio da je njegovo shvaćanje još uvijek dale­ko od savršenog.

Sljedećeg dana jedna druga pjesma pojavila se pored prve:

Niti ima Bodi drveta,

Niti pak čistog ogledala;

Kako u stvari ni jedna stvar ne postoji,

Gdje to prašina može pasti?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 23:30   #8
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Gdje je tu Bog ? To je objašnjeno u ovoj priči: http://www.magicus.info/pr2.php?id=19730

Religije i sve vjere žele da je Bog u ovoj pjesmici:

Ova čast ukazat će se osobi koja sastavi najbolju pjesmu, odražavajući svoje shvaćanje budizma. Vr­hovni monah zajednice bio je u to vrijeme izvjesni Šen-hsiu, a kako su svi ostali vjerovali da će taj položaj njemu pripasti, nisu se ni takmičili.

Šen-hsiu je, međutim, sumnjao u svoje vlastito shvaća­nje pa je odlučio da pjesmu preda anonimno, a da se objavi kao autor samo ako je Patrijarh prihvati. Tako da je, to­kom noći, postavio sljedeće stihove u hodniku blizu Patrijar­hovih odaja:

Tijelo je kao Bodi drvo,

A um kao ogledalo čist.

Pažljivo ih čistimo iz sata u sat,

Da prašina na njih ne bi pala.


Ali to nije Bog, to je samo Egregor koji pokušava imitirati Boga !

A Bog je sakriven u ovoj pjesmici:

Sljedećeg jutra Patrijarh je pročitao pjesmu i odredio da se tamjan upali pred njom, govoreći da će svi koji slijede njen nauk moći da shvate svoju istinsku prirodu. Ali, kad je Šen-hsiu došao privatno kod njega, otkrivajući da je on autor, Patrijarh je saopćio da je njegovo shvaćanje još uvijek dale­ko od savršenog.

Sljedećeg dana jedna druga pjesma pojavila se pored prve:

Niti ima Bodi drveta,

Niti pak čistog ogledala;

Kako u stvari ni jedna stvar ne postoji,

Gdje to prašina može pasti?
Dakle, bog je ništavilo?

To objašnjava zašto ga nikad nisam vidjela. A vidjela sam svašta. Čak i gnome. U snu, doduše. Govorili su turski naopačke i objašnjavali mi kako da ucopram susjedu. Nažalost, nisam ih najbolje shvatila jer ne znam turski, a prevoditelj koji je lutao šumom još od prvog svjetskog rata izgledao je vrlo blijedo i umorno pa ga nisam htjela tlačiti s glupostima.

U međuvremenu sam saznala da su gnomi stručnjaci za poljoprivredu i geologiju (što je zapravo logično, pa ne znam kako mi to ranije nije palo na pamet).

Kad sam se počela raspitivati o njima na Duhovnosti, dobila sam cipelu. Ne znam je li riječ o koincidenciji ili zavjeri koja pokušava prikriti postojanje gnoma. Sumnjam da iza svega stoji Monsanto.

Okej, malčice sam skrenula s teme...

Što ti misliš, jesu li gnomi egregor ili nisu?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 23:57   #9
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dakle, bog je ništavilo?

To objašnjava zašto ga nikad nisam vidjela.
Trebala si ići na ovaj tečaj: http://www.drumtidam.hr/tecajevi-i-r...tenziv-sunjate

Ovoga tipa:
https://www.youtube.com/watch?v=_Aqd4EZd7uo


Quote:
A vidjela sam svašta. Čak i gnome. U snu, doduše. Govorili su turski naopačke i objašnjavali mi kako da ucopram susjedu. Nažalost, nisam ih najbolje shvatila jer ne znam turski, a prevoditelj koji je lutao šumom još od prvog svjetskog rata izgledao je vrlo blijedo i umorno pa ga nisam htjela tlačiti s glupostima.

U međuvremenu sam saznala da su gnomi stručnjaci za poljoprivredu i geologiju (što je zapravo logično, pa ne znam kako mi to ranije nije palo na pamet).

Kad sam se počela raspitivati o njima na Duhovnosti, dobila sam cipelu. Ne znam je li riječ o koincidenciji ili zavjeri koja pokušava prikriti postojanje gnoma. Sumnjam da iza svega stoji Monsanto.

Okej, malčice sam skrenula s teme...

Što ti misliš, jesu li gnomi egregor ili nisu?
Definicija gnoma je drugačija:

» gnom • muški rod (mitologija) U zapadnoevropskoj mitologiji demonsko biće, ružan patuljak, koji duboko zakopan u zemlji, čuva blago.
Zamaljski ili brdski duh koji živit pod zemljom i čuva blago.


A egregor je: https://www.oslobadjanje.com/mala-st...a.html?start=6
Grupna misaona forma (egregor)
Baldwin ne spominje ovu formu u svom tekstu, ali smatram da je ima smisla navesti nastavno na misaonu formu koju, kako smo vidjeli, može stvoriti pojedina osoba. Okultna literatura za ovakav entitet nudi izraz egregor, koja prema neki izvorima ima korijen u lat. riječi egregius za "istaknuti" ili "uzvišen", a prema drugima u grčkoj riječi ἐγρήγοροι (egrégoroi) koja označava čuvara/stražara. Opisuje se kao grupna energija ili sila koja može postati posebno snažna kod grupa koje su okupljene oko istog cilja. Stvoriti se može svjesnom namjerom (npr. kroz magijski obred) ili nesvjesno. Magijskim ložama ili udrugama egregor postaje spremnik magijske i duhovne moći koji može utjecati na izvedeni magijski čin, samu ložu, grupu ili pojedince. Egregor može biti pozitivan ili negativan i karakterizira ga simbioza sa grupom koja ga je stvorila iako može nastaviti egzistirati i dugo vremena nakon što grupa nestane.
Smatra se da korporacije, političke stranke, religije, grupe za molitvu, države, klubovi imaju svoje egregore. Kada se kaže da je "projekt zaživio" to bi značilo da je egregor prisutan25 (Bavljenje ovakvom misaonom formom izlazi iz okvira postupka oslobađanja).


Ako ti je stalo do gnoma trk do Italije: http://www.festadeglignomi.it/roccaraso-30-luglio/

Tamo se možeš lijepo zabaviti s gnomima:

Zadnje uređivanje krena : 03.03.2017. at 00:07.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 00:17   #10
Znači, jedni su uzvišeni a drugi uzemljeni?

Morat ću se bacit u šamanski trans da vidim kako napreduje okršaj između egregora i gnoma.

Imam samo jedan problem - ponestalo mi je enteogena, a muž me ne može slušati dok bubnjam, kaže da nemam sluha ko ni konj.

Sutra mu dolazi neki meditant, pa ću pobjeć u šumu da ne moram slušati njihove pizdarije. Ponijeti ću bongače iz lidla.

Nadam se da u tom eksperimentu neće stradati ni jedna vjeverica.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 00:53   #11
Što se tiče bića elemenata nema manjih niti većih niti uzvišenijih ni manje uzvišenijih.To je kao reći da voda je veća od vatre ili bitnija,ili zemlja od zraka,bez jednog elementa nas nema uopće u postojanju.Malo mozak koristite.

Kad sam ja rekao da Salamanderi su nabitniji mislio sam na religijske pojave koje se mogu objasniti Salamaderima i njihovom ponekad pojavom nekim ljudima.No strpljenja budem i o Gnomima i ostalim bićima ove zemlje elemenata zasebnu temu otvorio,ne želim otvarati više tema u jednom danu posebno jer Egregor može biti slično bićima elemenata pa da moderator sve to strpa u jednu temu što ne bi bilo korektno jer Egregori su misaone forme dok ovo su bića elemenata koja postoje neovisno od ljudskih misaonih formi,postoje unutar elemenata vode,zemlje,zraka,vatre.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 01:16   #12
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Što se tiče bića elemenata nema manjih niti većih niti uzvišenijih ni manje uzvišenijih.To je kao reći da voda je veća od vatre ili bitnija,ili zemlja od zraka,bez jednog elementa nas nema uopće u postojanju.Malo mozak koristite.

Kad sam ja rekao da Salamanderi su nabitniji mislio sam na religijske pojave koje se mogu objasniti Salamaderima i njihovom ponekad pojavom nekim ljudima.No strpljenja budem i o Gnomima i ostalim bićima ove zemlje elemenata zasebnu temu otvorio,ne želim otvarati više tema u jednom danu posebno jer Egregor može biti slično bićima elemenata pa da moderator sve to strpa u jednu temu što ne bi bilo korektno jer Egregori su misaone forme dok ovo su bića elemenata koja postoje neovisno od ljudskih misaonih formi,postoje unutar elemenata vode,zemlje,zraka,vatre.
Pa zrak je uzvišeniji od zemlje, baš kao što je voda vlažnija od vatre. Ali pustimo sad to jer se nalazimo na mjestu gdje ne postoje elementi nego samo misaone forme. In silico, jelte.

Sve ono što su mistici palamudili o astralu, ostvarilo se. Ovdje smo kao bestjelesna bića. Možda i besmrtna, ako server da. I što radimo? Seremo bezveze, eto što. Zagađujemo virtualu koja je ionako postala odvratno toksična.

Nekada, u danima prije Gugleta (ako se toga više itko sjeća) sve je bilo čišće, ljepše i zanimljivije. Više znanja, manje sranja. Mogao si umočiti modem u dial-up i biti u kontaktu sa cijelim svijetom, odnosno njegovim najbriljantnijim dijelom. A sada nam iz ekrana iskaču ravnozemljaši, markićevci, muslimanske feministkinje i slične nakaradnosti.

Koji je to egregor hakirao internetse, da mu se majčice najebem?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 09:12   #13
Exclamation Ne bacajte čokoladu puranima!

Bojim se da ova tema neće imati odjek među korisnicima ovog prostora.
Egregori se (o)lako shvate kao čarobiranje a onda kao i napad na svetinje.
Religijske pojave dekodirane na takav način otvaraju vrata koja moraju biti čvrsto zatvorena. Zapravo zavarena, da se ne bi odala pozadina cijelog sustava.

Znanje je koma, neznanje je moć!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 09:32   #14
Egregor je misaona forma.. i dok mi mislimo da nama vlada država i političke stranke, zapravo smo pod utjecajem od njih stvorenih egregora.
Ovaj članak sa stranice Hermetizam sam još prije, davno, pročitala.

Kad je u pitanju Bog, u okviru ove teme se postavlja pitanje, postoji li on kao on, ili kao egregor koji su stvorili ljudi, još davno prije?

Da li bi nastavio postojati da sad svi postanemo ateisti? Ako je samo egregor, nestao bi s vremenom. Ako je svoj, osoba, netko ... pravi, stvaran .. postojao bi nevisno o nama. I sad? Ono vječno pitanje, postoji li Bog?
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 09:39   #15
Svijet ideja i simbola vlada svijetom

Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Egregor je misaona forma.. i dok mi mislimo da nama vlada država i političke stranke, zapravo smo pod utjecajem od njih stvorenih egregora.
Ovaj članak sa stranice Hermetizam sam još prije, davno, pročitala.

Kad je u pitanju Bog, u okviru ove teme se postavlja pitanje, postoji li on kao on, ili kao egregor koji su stvorili ljudi, još davno prije?

Da li bi nastavio postojati da sad svi postanemo ateisti? Ako je samo egregor, nestao bi s vremenom. Ako je svoj, osoba, netko ... pravi, stvaran .. postojao bi nevisno o nama. I sad? Ono vječno pitanje, postoji li Bog?
Za nas postoji.
Odnosno mora postojati jer mi stvarnost prožimamo vlastitim idejama.
Onda stvaramo sustave vjerovanja da bi lakše podnijeli tamu, strah i bijedu života.
Istina ostaje skrivena, pritajena...dok naše ideje da smo je razotkrili ne pokažu koliko su jaki egregori i kako djeluju na naš svijet.

Koliko god da smo slabi ili jaki, ideja ili konstrukt nekog bića koji stoji iznad nas i naših sudbina pokreče više ili manje pojedince a onda i društvo u cjelini.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 09:46   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bojim se da ova tema neće imati odjek među korisnicima ovog prostora.
Egregori se (o)lako shvate kao čarobiranje a onda kao i napad na svetinje.
Religijske pojave dekodirane na takav način otvaraju vrata koja moraju biti čvrsto zatvorena. Zapravo zavarena, da se ne bi odala pozadina cijelog sustava.

Znanje je koma, neznanje je moć!
Sloboda je ropstvo!
(Fali mi smajlić s tajnim masonskim ili barem ličkim rukovanjem, ali i ovaj će poslužiti.)

Nisam nešto ufurana u hermetizam, ali slične ideje dolaze i s drugih strana...Masovna psihologija fašizma, Stroj za mem...

Kome se čita neka čita, tko neće neka Tarzan.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 09:49   #17
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Egregor je misaona forma.. i dok mi mislimo da nama vlada država i političke stranke, zapravo smo pod utjecajem od njih stvorenih egregora.
Ovaj članak sa stranice Hermetizam sam još prije, davno, pročitala.

Kad je u pitanju Bog, u okviru ove teme se postavlja pitanje, postoji li on kao on, ili kao egregor koji su stvorili ljudi, još davno prije?

Da li bi nastavio postojati da sad svi postanemo ateisti? Ako je samo egregor, nestao bi s vremenom. Ako je svoj, osoba, netko ... pravi, stvaran .. postojao bi nevisno o nama. I sad? Ono vječno pitanje, postoji li Bog?
Trebalo bi provjeriti, ne?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:10   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Za nas postoji.
Odnosno mora postojati jer mi stvarnost prožimamo vlastitim idejama.
Onda stvaramo sustave vjerovanja da bi lakše podnijeli tamu, strah i bijedu života.
Istina ostaje skrivena, pritajena...dok naše ideje da smo je razotkrili ne pokažu koliko su jaki egregori i kako djeluju na naš svijet.

Koliko god da smo slabi ili jaki, ideja ili konstrukt nekog bića koji stoji iznad nas i naših sudbina pokreče više ili manje pojedince a onda i društvo u cjelini.
Da, to je sve poznato.. strah od života i bijeda istog, vode nas Bogu, za pomoć i zaštitu. I to je gotovo uvijek jednostrana komunikacija. I s kime to mislimo da komuniciramo? S Njim, ili s egregorom?
Kako znati?
Možda ima smisla ona biblijska priča o izgonu iz raja, nakon čega ljudi više nisu mogli komunicirati s Bogom. Tražiti istinu ovog tipa je mukotrpan i često jalov posao.
Mogla bih reći da ja pričam sa stvarnim Bogom jer ga u isto vrijeme odvajam od svih religija i priznajem da ga zapravo ne poznam, a voljela bih. I tako ostavljam taj prostor neispunjen, radije prazan nego da se u njega nastani egregor.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:14   #19
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Trebalo bi provjeriti, ne?
Treba biti spreman na to što ćeš otkriti.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 11:48   #20
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Treba biti spreman na to što ćeš otkriti.
Ma to je najlakše. Najteže je očistiti se od inficiranosti egregorima. Najbolji način da se to učini je privremeno prihvatiti suprotstavljeni egregor. Kao idealan izbor nameće mi se novateizam.

Dakle, čitati Dawkinsa prije spavanja (odličan je protiv nesanice) sve dok se ne izdresiraš dovoljno da se i u snu možeš svađati s jezuitima.

Onda bacit i to, otić u šumu i čekat što će se dogodit.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.