Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2014., 00:34   #1
Umjetnine i gdje ih prodati...

Nisam siguran je li ova tema za ovaj podforum, slobodno nek se premjesti... Znači imam sljedeće pitanje:

U vlasništvu imam jedan vrijedni umjetnički okvir, sansovinski, ako ikome to išta znači. U sjajnom je stanju i vrlo vjerojatno original.

Primjetio sam da se na internetu slični, pa i daleko lošiji, manje kićeni, prodaju za 20+ tisuća kuna. Moje je pitanje gdje bih mogao prodati ovaj, kako, i da bude legalno što je više moguće.

Također, ako itko zna kako dobiti potvrdu da je original, bilo bi sjajno
__________________
Svježe je zdravije, ali trajno je trajnije
TrajnoMlijeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 09:33   #2
Quote:
TrajnoMlijeko kaže: Pogledaj post
Nisam siguran je li ova tema za ovaj podforum, slobodno nek se premjesti... Znači imam sljedeće pitanje:

U vlasništvu imam jedan vrijedni umjetnički okvir, sansovinski, ako ikome to išta znači. U sjajnom je stanju i vrlo vjerojatno original.

Primjetio sam da se na internetu slični, pa i daleko lošiji, manje kićeni, prodaju za 20+ tisuća kuna. Moje je pitanje gdje bih mogao prodati ovaj, kako, i da bude legalno što je više moguće.

Također, ako itko zna kako dobiti potvrdu da je original, bilo bi sjajno
Imam isti problem sa slikom. Priično je velika i nezgodna za nositi negdje u galeriju na procjenu ili prodaju. Da li netko zna moze li se to obaviti slanjem fotografije i gdje?
id3274 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 12:55   #3
Quote:
TrajnoMlijeko kaže: Pogledaj post
U sjajnom je stanju i vrlo vjerojatno original.
Trebaš imati papire koji dokazuju da je taj okvir ono što pišeš. Naravno, ekspertizu češ platiti.

Drugi dio priče je što kod nas tržište umjetninama zapravo uopće ne postoji.

20 000 + kn za okvir će ti danas dati malo tko ili nitko, ako gledamo s realne strane, stanje našeg tržišta i trenutno financijsko stanje.

Možda da probaš negdje vani, ali kako sam ti napisao, bez nekih papira teško da češ to uopće prodati.

Velika masa umjetničkih slika se recimo nalazi na tržištu, za koje vlasnici niti dan danas ne znaju kako su zapravo kopije... ili lažnjaci.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 13:01   #4
Quote:
id3274 kaže: Pogledaj post
Imam isti problem sa slikom. Priično je velika i nezgodna za nositi negdje u galeriju na procjenu ili prodaju. Da li netko zna moze li se to obaviti slanjem fotografije i gdje?
Pošalješ fotografiju nekoj galeriji, napomeneš autora ili ako ne znaš možda oni utvrde.

U većini slučajeva neće biti zainteresirani za otkup ako nemaš nešto TOP ili u trendu.

Ipak, mogu ti dati informaciju kako se kreću cijene dotičnog umjetnika na tržištu.

Također trebaš posjedovati certifikat koji dokazuje valjanost tvojeg umjetničkog djela.

Ako ga nemaš, utvrditi će ga netko drugi, i to platiš. Mada su se kod nas i na tu šemu izvodile makinacije. Jedan ekspert utvrdi jedno, drugi to pobija.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:35   #5
Bukovceva slika

Naslijedila sam sliku Vlahe Bukovca. Koliko znam postoji i papir o autenticnosti. Slika je velika, otprilike 3m x 1,50m, ulje na platnu, zenski akt u sjedecem polozaju. U izvrsnom stanju, sa starinskim originalnim okvirom. Slika je iz njegovog ranog razdoblja, dok je jos potpisivao B. Bukovac (=Blasius Bukovac) Ja zivim u inozemstvu i mislim na prodaju. Iz istih razloga (sto sam u inozemstvu) nemam kod sebe ni fotografije ni papira, tako da ne mogu sad i ovdje prikazati sliku, samo bih se htjela unaprijed interesirati kako trebam postupiti kad stignem u Zagreb i koliko otprilike mogu ocekivati od moguce prodaje.

I ako ima tko zainteresiran, mozemo govoriti privatno.
odaklesam57 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.