Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 10:18   #1741
Ja uopce nemam osjecaj sitosti. Nadam se da cu ga imati kad pocnem jesti kasasto. Ima li namirnica koje su nam zabranjene osim slatkisa?
melimia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:28   #1742
Quote:
jana108 kaže: Pogledaj post
Bok svima...
Ovak, prvi put sam se dr. Mirošević radi lap bandinga javila prije nekih cca 10 godina, međutim tokom pretraga mi je ustanovljen dijabetes, pa sam stavljena na dijetu striktnu, a ja se uplašila dijabetesa, pa kako je strah najbolji motivator tako sam se lijepo dijete držala i dosta skinula i onda je rečeno - eto vidiš da možei i bez operacije.
Naravno šećer se sredio, strah nestao, i sve ispočetka... i evo me 10 godina kasnije na istoj kilaži s kojom sam se prvi put javila... 145... I sad dr. Mirošević predlaže operaciju... nisam najbolje shvatila koju točno... da li bypass ili sleeve, ne znam što trenutno prakticiraju.... i s jedne strane bih to tako voljela jer mi je dosta više cijeli život se s tim kilama borit, umorna sam više od toga... al s druge strane me ludo strah.
Eh sad, čitala sam masu postova ovdje, i na drugom threadu koji je zatvoren prije nekih 3 godine, baš za sleeve... al stvarno ne stignem sve pročitat, pa bih zamolila nekog s iskustvom ako mi može ukratko prepričat kako to sve ide. Koliko je dugo boravak u bolnici, kakva je prehrana, kakva je inače kvaliteta života dalje? Prijateljica, koja je inače dr., me pokušava odgovorit od operacije i veli da ima groznih posljidica, da ću imat cijeli život eksplozivne proljeve i još koješta... kako vi iskusni stojite s tim? Kako se nadomještaju vitamini iostalo što fali? Hoću li ostat (pro)ćelava? Help! Ful me strah...
Opet glupe price sa eksplozivnim proljevima i sl uopce nije istina...

Mogu samo rec sto se tice kose - meni je nakon operacije pocela ispadat i od tada ispada (vise nego prije operacije u svakom slucaju). Celava jos uvijek nisam jer sam prije operacije imala jako bujnu kosu.

Sve je to individualno. Ja osjetim s vremena na vrijeme da mi fali magnezija i sl, ostalo ne primjetim. Nedavno sam pricala da sam b12 injekcije dobijala samo godinu dana, dok drugi dobijaju cijelo vrijeme i osjete da ih trebaju kad se blizi kraj mjeseca.

Ali ono najbitnije - iako sam ja jedna od onih koja je polovicu skinutih kila vlastitom gluposti vratila, da nije bilo ove operacije danas bi vjerojatno bila u krevetu i ovisna o drugima a ne zivjela aktivno kako danas zivim (skola + 2 posla od ukupno 50 sati tjedno, itd). Toliko o tome.
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 17:09   #1743
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
Ali ono najbitnije - iako sam ja jedna od onih koja je polovicu skinutih kila vlastitom gluposti vratila, da nije bilo ove operacije danas bi vjerojatno bila u krevetu i ovisna o drugima a ne zivjela aktivno kako danas zivim (skola + 2 posla od ukupno 50 sati tjedno, itd). Toliko o tome.
Zar je nakon ove operacije moguće vratit kg? Ako je bolje da se ni ne upuštam u to, ja sam ih izgubila pa vratila već milijun puta do sada
jana108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 17:58   #1744
Quote:
jana108 kaže: Pogledaj post
Zar je nakon ove operacije moguće vratit kg? Ako je bolje da se ni ne upuštam u to, ja sam ih izgubila pa vratila već milijun puta do sada
Ja sam bypass napravila i moguce ih je vratit, no to vec moras bit mazohist na neki nacin... Ako stvarno pijes iskljucivo kaloricna pica i jedes samo kaloricno (tipa moguce je pojest cijelu cokoladu ako je lagano jedds kroz dan, naravno). Ali iskreno, ja cim pocnem normalno radit i kretat se s onim sto mi moj zeludac i dan danas dopusta (i dalje ne mogu previse pojest jer mi je inace uzasno muka) - padam sa kilogramima.
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 18:27   #1745
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
Ja sam bypass napravila i moguce ih je vratit, no to vec moras bit mazohist na neki nacin... Ako stvarno pijes iskljucivo kaloricna pica i jedes samo kaloricno (tipa moguce je pojest cijelu cokoladu ako je lagano jedds kroz dan, naravno). Ali iskreno, ja cim pocnem normalno radit i kretat se s onim sto mi moj zeludac i dan danas dopusta (i dalje ne mogu previse pojest jer mi je inace uzasno muka) - padam sa kilogramima.
Hmm...a jel te smijem pitat koliko je prošlo od kad si ga radila, koliko si skinula i koliko dobila nazad? I ti nisi imala proljeve? Glupo je možda da se toliko stresiram oko proljeva, ali imala sam fazu u životu kad par mjeseci nisam nikud mogla maknut da nemam wc na 2 minute udaljen, bio mi je to totalni pakao i jako me frka da mi ne bi ostatak života bio takav
jana108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 00:19   #1746
Quote:
jana108 kaže: Pogledaj post
Hmm...a jel te smijem pitat koliko je prošlo od kad si ga radila, koliko si skinula i koliko dobila nazad? I ti nisi imala proljeve? Glupo je možda da se toliko stresiram oko proljeva, ali imala sam fazu u životu kad par mjeseci nisam nikud mogla maknut da nemam wc na 2 minute udaljen, bio mi je to totalni pakao i jako me frka da mi ne bi ostatak života bio takav
Uh, iskreno da ti kazem morala bi pogledat u dokumente da bi mogla tocno rec, ali ako se ne varam 30.4. ce mi bit 7 godina. Vrijeme leti...

Skinula sam 65 kg u 6 mjeseci i nakon jedno 4 godine sam 30 kg vratila... Malo po malo, ca kilu mjesecno.

Nisam imala problema sa stolicom, u svakom slucaju nista vise nego sto sam imala prije op.
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 11:05   #1747
Ja sam imala na pocetku problema sa proljevima i smrdljivim prdavcima.....a i danas mi se to zna dogoditi. Moram paziti sto jedem a operirana sam u 11 mj 2015 gog. Sada sam super....ne jedem gluposti i ne pada mi na pamet toviti se sa smecem.....ali priustim si sve sto zelim. Nije mi zao ni najmanje
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:40   #1748
Jana, sigurno nećeš pogriješiti ak odeš na operacije, meni je 4mj. od operacije, ali meni su gastric sleeve radili, nemam probelma sa proljevom, ja pak imam stolicu svakih 7, 8 dana, možeš sve jesti pomalo i kile ide dolje..
Sefljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 18:51   #1749
Quote:
jana108 kaže: Pogledaj post
Zar je nakon ove operacije moguće vratit kg? Ako je bolje da se ni ne upuštam u to, ja sam ih izgubila pa vratila već milijun puta do sada
Pozdrav Jana!
Ako ti mogu ja pomoć svojim primjerom
Operirana sam prije nekih sedam i pol god.
Sa nekih 120 kg(još i danas ne priznajem da je bilo i više) došla na 72 kg.
Bilo je nekih spontanih uspona i padova pa je kilaža varirala od 70-74.
Samo sam jednom i to na kratko pala na 68kg. Prilično sam niska 164 cm ali sam sa svojih 45 god sa tom kilažom izgledala sablasno.
U zadnjih godinu i pol sam se popele na 77
Taj primjer te netreba uznemiravat jer,kao što kaže Ruzy,to je bila godina i pol prežderavanja.Umjesto osnovne(normalne)hrane ja sam se trpala štapićima,ćipsom,kolačima,čokoladom i ostalim sličnim sr.....
Za vecinu te nazovi hrane sam znala da će mi biti muka zbog bypassa ali sam onda legla,odremala pola sata i onda sam mogla dalje.
Često govorim da mi je dr.trebao napravit lobotomiju,možda bi bilo bolje.
Ugl.jučer sam krenula sa Dukanom da skinem tih 5-6 kg viška,jer(moraš se složit s tim)nije problem skinut 5-6 kg.Problem je kad je to 50-60
Prije sedam godina,odnosno osam,kad sam krenula sa pretragama za op.imala sam 37 godina,užasne bolove u koljenima i kukovima(kad bi došla s posla ostatak dana sam provela sjedeći i kukajući kako me bole noge)užasno malo samopoštovanja,gadio mi se vlastiti odraz u ogledalu i propustila sam toliko važnih događaja u obitelji i sa svojim sinovima što nikako nemogu prežalit.
Operacija me doslovce vratila u život.Prštim,pucam,isijavam energijom i samopouzdanjem.Kad negdje ulazim zadovoljno osjećam poglede.Ne zato što sam posebno zgodna(ali sebi jesam)nego zato sto sjajim zadovoljstvom.
Neprocjenivo
__________________
ja nisam debela,ja sam žena i pol!
mira1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 01:45   #1750
Pozdrav moje dame. Ja sam Azra.Operirana sam nekad davno.One koje su citale od pocetka ovu temu tj. prvi dio ove teme morao se i sa mnom druziti jer sam ja jedna od prvih na ovoj temi. Puno je prošlo od moje operacije.Vise je se iskreno da vam kazem niti ne sjecam. Moj dragi dr. Beslin me operirao 2008.Sjecam se da kada mi je nakon operacije pokazao mali tanjuric i rekao:"Azra jedite iz ovakvog tanjura (pokazao je mali tanjurić za kolac).Taman da u njega stavite onoliko koliko bi stalo i u veliki tanjur ipak jedite iz ovog malog i NIKAD,NIKAD necete biti debeli.Tako sam radila nekih dvije godine.Sada nikad ne razmisljam o tome sto jedem,kad i koliko.Imala sam 114 kg prije operacije.Spala sam na nekih 73 i duuuugo sam bila na toj kilazi koja mi je super pristajala.One koje su me pratile znaju da sam imala tragediju u obitelji.Pocela sam piti tablete za smirenje. Vremenom sam postala tabletoman.U tom periodu sam se popela na 86 kg.Kada sam vidjela da sam zagazila u svijet ovisnosti u kojem nisam htjela biti prestala sam piti tablete.Apstinencija je bila strahovita,ali bez jednog dana dijete spala sam opet na 73kg.Prosle godine mi je suprug slomio nogu i vjerojatno zbog nrvoze ja izgubih jos 8 kg. I zamislite ja se prvi put u zivotu borim da dobijem kilograme.Ja vam eto ispricah svoju pricu da bih vam objasnila da zbog operacije imam normalan zivot.Znaci debljam se kada imam razlog za to.Mrsam isto tako s razlogom.Onim osobama koje su operirane bih porucila da se ne pokusavaju prevariti raznim receptima u nadi da ce pojesti ono sta zele. I ja se sjecam dana kada sam plakala za hranom.Kada sam osjecala neobjasnjivu bol kao da sam izgubila nekog jako vaznog.Nije mi bio a niti sada nije problem prici bilo kojoj debeloj osobi na ulici i preporuciti joj ovu temu na ovom forumu. Neki su me gledali kao ludjakinju a neki opet rekli da ce obavezno procitati o cem se radi.Ako se samo jedna osoba zbog mene odlucila da dodje tu i otisla na operaciju ja sam jako sretna zbog toga.Za one koje su skinule veliko bravo,a za one koje cekaju operaciju jos vece bravo,jer zaista treba velika hrabrost za ovakvu odluku.Jos jednom lijepi pozdrav!!!!!
__________________
...velika sam žena i time se ponosim...
nadglednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:54   #1751
Pozdraaav! Evo da se i ja javim s novostima Zaprimaju me u bolnicu (prvo na endokrinologiju zbog mog dijabetesa) sada 28.u utorak, i kad se regulira secer slijedi operacijaaa Nadam se da nece trebati vise od tjedan dana, jer sam uuuzasno nestrpljiva za ovaj najveci korak u mom zivotu i strasno se veselim, iako strah me uhvati ponekad, ali ne dam se u negativu
Svi nalazi su gotovi (sve skupa mi je trebalo mozda nekih tjedan do 10 dana, max - super brzo), ostale su mozda jos neke 2 kilice za skinit ali to stignem u ovih 5 dana
Eto, javim se iz bolnice, i hvala puno svima na iskustvima i rijecima podrske, jer neopisivo puno znace u ovim trenucima prije (dana D )
Veliki pozdrav svima
__________________
"Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam baš siguran." ~Albert Einstein~
Medo_boo05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:59   #1752
Quote:
Medo_boo05 kaže: Pogledaj post
Pozdraaav! Evo da se i ja javim s novostima Zaprimaju me u bolnicu (prvo na endokrinologiju zbog mog dijabetesa) sada 28.u utorak, i kad se regulira secer slijedi operacijaaa Nadam se da nece trebati vise od tjedan dana, jer sam uuuzasno nestrpljiva za ovaj najveci korak u mom zivotu i strasno se veselim, iako strah me uhvati ponekad, ali ne dam se u negativu
Svi nalazi su gotovi (sve skupa mi je trebalo mozda nekih tjedan do 10 dana, max - super brzo), ostale su mozda jos neke 2 kilice za skinit ali to stignem u ovih 5 dana
Eto, javim se iz bolnice, i hvala puno svima na iskustvima i rijecima podrske, jer neopisivo puno znace u ovim trenucima prije (dana D )
Veliki pozdrav svima
Sretno i samo hrabro!!!
musstra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:38   #1753
Sretno i drzi se medo boo
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 01:46   #1754
Hvala vam od srca!
__________________
"Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam baš siguran." ~Albert Einstein~
Medo_boo05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 16:01   #1755
Medo boo....jedva cekam tvoj novi komentar jedno mj dana iza op.
Kada skuzis kako postajes nova osoba...joooj kako je to dobroooo
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 10:18   #1756
Quote:
iboticelli kaže: Pogledaj post
Medo boo....jedva cekam tvoj novi komentar jedno mj dana iza op.
Kada skuzis kako postajes nova osoba...joooj kako je to dobroooo
Ajme iako sam upravo na endokrini i sve je pocelo, ja jos niceg nisam svjesna haha.. i sve to mi se cini kao nesto nedostizno jos uvijek Ali veselim se i kad mi potvrde datum operacije bit cu mirnija.. Do tad svima veliki pozdrav i javim sve
__________________
"Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam baš siguran." ~Albert Einstein~
Medo_boo05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:18   #1757
Bok svima!

Mozete mi molim vas samo reci da li su svi navedeni nalazi potrebni da bi se doslo na pregled kod dr Beslina prvi put? Takodjer, za sve preglede sam dobila dosta kasne termine (6. Mj) pa me zanima da li je to normalno jer vidim da neki pisu da su brzo rijesili. Mogu li se pretrage gastroenterologa privatno obavit? Hvala
mikica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 11:20   #1758
Mozes otici dr Mirosevic i otuda krenuti...dati ce ti da povadis hrpu nalaza uz to uzv abdomena...gastroskopiju...psihologa...sve to u dnevnoj bolnici.....sa svim nalazima opet ides k njoj i ona ti daje preporuku za prof Beslina. A mozes i prvo k njemu. Ja sam isla Mirosevicki...sve obavila...pa onda profesoru. Ugl imas dosta posla...oko 2 mj...uz malo srece i prije
Sretno
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 22:43   #1759
Thumbs up

Quote:
iboticelli kaže: Pogledaj post
Mozes otici dr Mirosevic i otuda krenuti...dati ce ti da povadis hrpu nalaza uz to uzv abdomena...gastroskopiju...psihologa...sve to u dnevnoj bolnici.....sa svim nalazima opet ides k njoj i ona ti daje preporuku za prof Beslina. A mozes i prvo k njemu. Ja sam isla Mirosevicki...sve obavila...pa onda profesoru. Ugl imas dosta posla...oko 2 mj...uz malo srece i prije
Sretno
Hvala na objasnjenju. Nadam se to sve prije rijesiti da znam da li sam uopce kandidat za tako nesto.
mikica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 09:52   #1760
Medo Boo....sto se dogadja? Kada ides na op?
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.