Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 09:04   #3081
Tako je, nek uživa, jer se stvarno potrudio s kabelim, postoljima i sl.

Kada se sve jođ dodatno posloži i on upozna do kraja postavke i mogučnosti, biti će samo bolje !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:18   #3082
Question KUĆNO KINO I ZVUČNICI OD MINI LINIJE

Pozdrasv svima,

Spojio bih kućno kino na zvučnike od mini linije da mogu preko laptopa slušati muziku, da li je to moguće? Mini linija mi je crkla ali zvučnici su OK.
Molim za savjet, hvala.
ganco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:21   #3083
koje kućno kino?
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:31   #3084
Samsung HT-DB120
ganco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:38   #3085
može..al ostavi zvučnike od kučnog kina spojeno a ne one od mini linije
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:42   #3086
Zašto ne od mini linije?
ganco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:16   #3087
...i da posalje sliku tog cuda, bas me zanima kako to sve izgleda...mora da ima mali milion kablova
Brico_GO is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 08:34   #3088
Možeš probati spojiti pasivne zvučnike od mini linije na Front izlaz receivera od tog kućnog kina.
Ali su ti konektorski zvučnički izlazi iz tog receivera netipični, tj. nisu klasični zvučnički terminali.

To su 4,2 ili 6,2 mm (razmak rupa) utičnice.





Zato možda možeš koristiti zvučnički kabel od K. Kina, ako su na strani koja bi išla u zvučnik od linije gole žice ili standardni banana konektori.

Ako nisu, onda ih na toj strani treba skinuti i gole žice ufrkati u zvučnike linije...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 08:40   #3089
Ajd, kod HT-a se kabeli, napose zvučnički nastoje što više prikriti.

Dočim se kod puste Hife oni niti ne skrivaju.
Pogotovu ako su to umjereno prošarane "Anakonde".....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 12:55   #3090
još kad ih stave na one mostiće da ne dodiruju prašnjav pod kako elektroni nebi imali zastoj u protoku
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:06   #3091
Da, čekamo neke sličice od našeg @krekre.....

Valjda više ne bu dobil žuljeve za frkanje ostatka zvučničkog kablovinja.

Sunčano jutro....dušu dalo za šibanje jutarnje mjuze ili nekog filma ...za buđenje susjeda....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:21   #3092
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Da, čekamo neke sličice od našeg @krekre.....

Valjda više ne bu dobil žuljeve za frkanje ostatka zvučničkog kablovinja.

Sunčano jutro....dušu dalo za šibanje jutarnje mjuze ili nekog filma ...za buđenje susjeda....
Biće i slika i nastavaka serijala.

No reci ti meni kako je kod tebe po pitanju mraza, oće li biti grožda i voća ove godine?

Ono obrezivanje, pa toplo vrijeme koje je došlo malo prerano i sada imamo problem.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:30   #3093
Nije bilo nekog mraza velikog, ali vidim da obrezane grane nisu sve potirale, pa bu treba i te odrezati...

Voćke su dobro, mada je onaj jaki vjetar i tu dosta plodova i grančica dole stepel..
Pogotovu na mojoj ogromnoj Maraska višnji, od koj radim fine višnje u staklenci s rakijom i malo dobrog višnjevca....

Kak više nema tak love za obnovu komponenti u sustavu, nek bar bude dobre kapljice da se duša rastereti..
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:49   #3094
Vrujeme poludilo.
Nema smrcaka
Ribe nema...

Morat cu i ja krenuti s reckom...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:21   #3095
Otišli danas i bowersi 685, sad u nastavak trazenja drugih/novih zvucnika.
Problem je što u slavoniji, barem oko mene, nema nekog izbora (polovnih naravno).

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
ivanvk7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 08:35   #3096
Quote:
ivanvk7 kaže: Pogledaj post
Otišli danas i bowersi 685, sad u nastavak trazenja drugih/novih zvucnika.
Problem je što u slavoniji, barem oko mene, nema nekog izbora (polovnih naravno).

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
I kako je zavrsila potraga? Si nasao sta?

Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Biće i slika i nastavaka serijala.

No reci ti meni kako je kod tebe po pitanju mraza, oće li biti grožda i voća ove godine?

Ono obrezivanje, pa toplo vrijeme koje je došlo malo prerano i sada imamo problem.
Krekre pretpostavljam se de sve usviralo?!
Impresije?
Zapelo?
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 08:47   #3097
Naš @krekre se zgubil u svim tim kabelima......

Ja ovih dana malo gledal online filmove i boril se sa addons virusima koje sam tam pobral...
Nije za ovaj topic ,al sam da napomenem da Avira i Zemana antimalware nisu pomogli, nego je pomogla Trial verzija Malwarebytes koja je našla prek 2.000 komada raznog smeća.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:17   #3098
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
I kako je zavrsila potraga? Si nasao sta?
Sve samo nije dosadno.
Uglavnom od jeftinijih neki klipš sa neta (slušao sam ih u os) i b&w 685 s2 koji bi mi najbolje sjeli zbog ostalih u sustavu a i nekako najbrže odlaze u nekoj budućoj eventualnoj prodaji.
Dobio sam i korektnu ponudu za MA silver 2 i gold 50 i 100 iako nisam siguran želim li tako skupe zvučnike.
Kao što rekoh nije dosadno, ali ne žurim nigdje.
ivanvk7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:59   #3099
Pa, ako se ima para, onda nemoj gledati koliko je neki zvučnik skuplji, nego koliko je bolji tj. kvalitetan !

Ipak se to kupuje na dulji rok, a kvalitetan zvučnik je srce sustava.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 17:18   #3100
Quote:
ivanvk7 kaže: Pogledaj post
Sve samo nije dosadno.
Uglavnom od jeftinijih neki klipš sa neta (slušao sam ih u os) i b&w 685 s2 koji bi mi najbolje sjeli zbog ostalih u sustavu a i nekako najbrže odlaze u nekoj budućoj eventualnoj prodaji.
Dobio sam i korektnu ponudu za MA silver 2 i gold 50 i 100 iako nisam siguran želim li tako skupe zvučnike.
Kao što rekoh nije dosadno, ali ne žurim nigdje.
Nije poanta koliko su skupi zvucnici, vec...koliko ces biti zadovoljan s njima (jer ako neces, ides ih prodavati a to ne valja) i koliko ces izgubiti s njima u smislu omjera kupnje i prodaje.

Sto se tice ostatka sistema... sve sam vise misljenja, kada je sistem dobar, ne igra to bas ne znam kakvu ulogu.
Parametri za AV se daju namjestiti i to od glasnoce i osjetljivosti do udaljenosti itd
A u stereu ionako rade samo 2 prednja.

Bitno je kada sjednes i odvojis si par minura za slusanje muzike ili gledanje filma... da imas onaj blazeni izraz na licu... to je JEDINO bitno.
Sve ostalo...

[QUOTE=Pa, ako se ima para, onda nemoj gledati koliko je neki zvučnik skuplji, nego koliko je bolji tj. kvalitetan !

Ipak se to kupuje na dulji rok, a kvalitetan zvučnik je srce sustava.....[/QUOTE]

Je no sto je zvucnik skuplji... ako falis... to je problem veci.. i za prodaju poslije jer se teze prodaje. Pogledaj oglasnik koliko se mrcina prodaje i to istih na jako jako jako dugi period.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.