Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 12:26   #881
Quote:
19NERA82 kaže: Pogledaj post
Ja sam u cetvrtak u Zadru operirala devijaciju i usput treci krajnik.Danas su mi vadili tampone i kako sam u stanju soka posla ca nisam ni pitala doktora da li jos mora vaditi silastik folije iz nosa..Volila bi da ne moram opet to prolaziti... Ima li ko iskustva s tim i sto je to uopce. Doktor opcenito malo govori iako je izvrstan specijalist.
Folije su zasivene za septum i takodjer se vade iz nosa. One drze septum ravan u procesu oporavka. Iskreno totalno bezpotrebno , ali eto... bolnice se drze starinskih nacina ljecenja
Neugodno vadenje , ali moras izdrzati.
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 14:17   #882
Quote:
Periferija kaže: Pogledaj post
Meni su konačnu cijenu rekli na prvim konzultacijama.
Je li ti Zambelli na konzultacijama pokazao i fotke prijašnjih radova? Već dugo mu web stranica ne radi i nemam uopće dojam kako i kakve noseve radi... Hvala
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:44   #883
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Je li ti Zambelli na konzultacijama pokazao i fotke prijašnjih radova? Već dugo mu web stranica ne radi i nemam uopće dojam kako i kakve noseve radi... Hvala
Nije,nisam tražila.Išla sam na preporuku,odl judi koji su operirani kod njega.
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:57   #884
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Folije su zasivene za septum i takodjer se vade iz nosa. One drze septum ravan u procesu oporavka. Iskreno totalno bezpotrebno , ali eto... bolnice se drze starinskih nacina ljecenja
Neugodno vadenje , ali moras izdrzati.
Dodje mi plakati,nadala sam se da sam krivo cula doktora,tj dan poslije operacije je spomenio te folije al ja zaboravila sto je rekao. Ne znam kako cu jos jednom oto prolaziti. Jel gore od vadjenja tampona?
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:26   #885
Quote:
19NERA82 kaže: Pogledaj post
Dodje mi plakati,nadala sam se da sam krivo cula doktora,tj dan poslije operacije je spomenio te folije al ja zaboravila sto je rekao. Ne znam kako cu jos jednom oto prolaziti. Jel gore od vadjenja tampona?
Ako imas te folije onda je to to pogotovo ako si imala operaciju i septoplastike?

Iskreno , meni to vadenje savova je bilo krvavo iskustvo i vise ne bih nikada
Gore mi je od vadenja tampona jer boli. Vadenje tampona je gadan osjecaj samo.
Ja sam vadila savove od te folije i jos savove koje je zasio od reza - tako da sam dva puta to prolazila
Moj je doktor bio prilicno grub tako da moguce da i zbog toga je mene vise bolilo. Ali svakako nije ugodno iskustvo , te folije su poput rengenskih i dosta grebu. Ja sam bar takve imala - pogledaj si sa bljeskalicom malo unutra kako izgleda pa ces znati da li je to to
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:34   #886
😢 sad mi se ni ne da ici vise uopce tamo. A da to ostane u nosu? Meni je sve ovo skupa uzasno iskustvo,radjena je septoplastika i vadjen treci krajnik. Doma sam,imam laganu temperaturu,do 37.5 al ne da mi se na odjel opet,rekli su da se vratim u slucaju temperature al ja kontam da je ovo ok do 38?

I ova nosnica na koju sam uvjek disala je sad zacepljena a ova problematicna funkcionira,stalno mi krvave sline cure,malo ceprkam i vadim to iako ne znam jel smijem dirati?
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:25   #887
Quote:
19NERA82 kaže: Pogledaj post
😢 sad mi se ni ne da ici vise uopce tamo. A da to ostane u nosu? Meni je sve ovo skupa uzasno iskustvo,radjena je septoplastika i vadjen treci krajnik. Doma sam,imam laganu temperaturu,do 37.5 al ne da mi se na odjel opet,rekli su da se vratim u slucaju temperature al ja kontam da je ovo ok do 38?

I ova nosnica na koju sam uvjek disala je sad zacepljena a ova problematicna funkcionira,stalno mi krvave sline cure,malo ceprkam i vadim to iako ne znam jel smijem dirati?
Nazalost ako imas tu foliju ( ne znam da li si pogledala unutra?) ces ju morati vaditi.
Meni je takoder bilo jako grozno i ne bih vise nikada -velika razlika drzavne bolnice i privatnika - neusporedivo.

Nece ti nista biti sa laganom temperaturom ,tijelo ti reagira na ozljede i "bori" se tako da je to normalno.

Koliko ti je sada proslo od operacije i vadenja tampona?

Normalno je da imas krvave ugruske jos u grlu. Pljuj to van - nakon nekog vremena ce se to sve procistiti iz grla i sinusa. Nos i sluz LAGANO cisti stapicima za usi i pomogni si fizioloskom otopinom.
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:37   #888
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Nazalost ako imas tu foliju ( ne znam da li si pogledala unutra?) ces ju morati vaditi.
Meni je takoder bilo jako grozno i ne bih vise nikada -velika razlika drzavne bolnice i privatnika - neusporedivo.

Nece ti nista biti sa laganom temperaturom ,tijelo ti reagira na ozljede i "bori" se tako da je to normalno.

Koliko ti je sada proslo od operacije i vadenja tampona?

Normalno je da imas krvave ugruske jos u grlu. Pljuj to van - nakon nekog vremena ce se to sve procistiti iz grla i sinusa. Nos i sluz LAGANO cisti stapicima za usi i pomogni si fizioloskom otopinom.
meni su u novoj bolnici vadii te folije, onak se zapeklo od krvi i svega, ali nije tako strašno bilo. Zbilja nije, zaboljelo je, al više me bolio zub kad mi nešto rade nego ovo. To je moje iskustvo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:03   #889
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
meni su u novoj bolnici vadii te folije, onak se zapeklo od krvi i svega, ali nije tako strašno bilo. Zbilja nije, zaboljelo je, al više me bolio zub kad mi nešto rade nego ovo. To je moje iskustvo.
I ja sam bila u tom sinteraju zvanom nova bolnica
Meni je opcenito jako lose iskustvo a to sa folijama je neugodno dok ih imas jer malo zatezu , ali skidanje savova mi je bilo
Doktor bio grub -cupao konce ko krumpire iz zemlje
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:06   #890
zagreb

Hej ljudi, zna li netko jel dr. Zambeli radi operacije u Zagrebu?
mikocin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:13   #891
Quote:
mikocin kaže: Pogledaj post
Hej ljudi, zna li netko jel dr. Zambeli radi operacije u Zagrebu?
Doista ne bih znala.Zasada,Rijeka i Dubrovnik,to znam.
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:19   #892
Quote:
mikocin kaže: Pogledaj post
Hej ljudi, zna li netko jel dr. Zambeli radi operacije u Zagrebu?
Ne radi, kao sto ti je vec post gore napisano Rijeka i Dubrovnik
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 00:28   #893
@adi ,u cetvrtak sam operirana a u subotu mi je doktor vadio tampone.. Nemam ugrusaka u grlu,malo me jedino boli jer su mi i treci krajnik izvadili nego mi je nos stalno zastopan a ne znam koliko mogu prckati po njemu,kapam fiziolosku,nije neka pomoc al.... Da li ja mogu traziti lokalnu anesteziju kad bude to vadjenje jer nakon tampona ne zelim vise prolaziti nikakve neugodnosti i bolove,place mi se na samu pomisao.. Znam da sam smizla al ne mogu si pomoci.. 😑
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 00:51   #894
Quote:
19NERA82 kaže: Pogledaj post
@adi ,u cetvrtak sam operirana a u subotu mi je doktor vadio tampone.. Nemam ugrusaka u grlu,malo me jedino boli jer su mi i treci krajnik izvadili nego mi je nos stalno zastopan a ne znam koliko mogu prckati po njemu,kapam fiziolosku,nije neka pomoc al.... Da li ja mogu traziti lokalnu anesteziju kad bude to vadjenje jer nakon tampona ne zelim vise prolaziti nikakve neugodnosti i bolove,place mi se na samu pomisao.. Znam da sam smizla al ne mogu si pomoci.. 😑
Pricekaj jos ovaj tjedan , ako do tada ti se ne otvori 99 posto da ce tako ostati. Meni su stalno govorili da se strpit ali eto ostala sa hendikepom disanja iliti nedisanja
Uglavnom nos u roku par dana mora doci k sebi od vadenja tampona. Jer tada vecina sluzi izade.
Kazem pricekaj ovaj tjedan ako i dalje bude zastopan ne daj se izjavama da budes strpljiva vec nek ti objasne zasto ne dises dobro.

Natopi stapic za uho u fiziolosku i lagano cisti iznutra. Nemoj preduboko ici - kojih cm od pocetka nosa.

Nazalost anesteziju ti nece dati za vadenje konaca , stisni zube i izdrzi tih par minuta. Znaj da ti je to prvi i zadnji put da imas u nosu
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 07:23   #895
Probat cu izgurati,sinoc sam s jednim prijateljem pricala,kaze da su njemu 5-7 dana odprilike bili tamponi u nosu i kad mu je doktor izvadio da je odma prodisao punim plucima...Pitat cu doktora,u utorak idem vaditi ota cuda,a popit cu kakvu tabletu za smirenje...
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:17   #896
vađenje te plastike nije ništa strašno, neugodno je tih nekoliko sekundi. malo dramite.

edit: @TheGreatestWall nemaš opciju primanja privatnih poruka pa ti ne mogu odgovorit na upite, popravi to pa ću odg

Zadnje uređivanje ana226 : 25.04.2017. at 15:28.
ana226 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:40   #897
Nadam se da ce biti brzo i bezbolno to skidanje,bila danas pa mi rekao da ce u petak vaditi..

Unatoc neugodnostima i cinjenici da sam radila besplatno u bolnici mozda bi mogla dopisati da doktor zna svoj posao i da mu nisam bila samo redni broj za odraditi vec mu je bitno da pacijentu napravi najbolje sto moze,vrijeme ce pokazati koliko mi je sve ovo skupa pomoglo, ako je netko iz Zd i treba septoplastiku preporuka za dr Kovačića.
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:40   #898
Quote:
ana226 kaže: Pogledaj post
vađenje te plastike nije ništa strašno, neugodno je tih nekoliko sekundi. malo dramite.

edit: @TheGreatestWall nemaš opciju primanja privatnih poruka pa ti ne mogu odgovorit na upite, popravi to pa ću odg
Apsolutno nicije iskustvo nije dramljenje jer isto tako je svacije iskustvo drugacije.
Sve ovisi o puno faktora tako da je to tema za sebe.
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:30   #899
Pitanje;svi koji ste prošli operaciju nosa,nakon koliko ste potpuno prodisali?
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:38   #900
Quote:
Periferija kaže: Pogledaj post
Pitanje;svi koji ste prošli operaciju nosa,nakon koliko ste potpuno prodisali?
Ne mogu reci iz svoga iskustva jer nisam nikad prodisala
ali uglavnom vec nakon tjedan dana od skidanja tampona pacijent mora prodisati. Nema kirurga koji mi nije rekao tako.
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.