Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 19:56   #661
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
kako misliš spaljivanje? krioterapija, zaleđivanje tekućim dušikom?
Valjda je mislila baš na spaljivanje tj. kauterizaciju. Po meni - puno bolja varijanta uklanjanja bradavica uz minimalno oštećenje zdravog dijela kože i kasniji praktički nevidljiv ožiljak.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 17:06   #662
Molio bih savjet/pomoc

Uglavnom, i ja sam odlucio probati koristiti Acetocaustin, prije mjesec dana mi je se na dlanu stvorila bradavica, zasada sam na pocetku drugog tjedna koristenja, no nvm,

Jucer kako sam isao nanositi po drugi put jer je proslo tjedan dana, nije mi vrag dao mira i isao sam budala staviti to na nos! Iako u uputama pise da se ne smije stavljati na lice i iako sam procitao upute, totalno sam zaboravio na to ali od silinih upozorenja i tako me bilo strah, stavio sam samo malu tockicu pri vrhu manje bradavice na nosu.

To podrucje me odmah pocelo pec (bradavica je zapravo jako mala i po izgledu vise nalici da se nalazi ispod koze, kao da se stopila u kozu), nakon mozda jedne minute to podrucje cca 1.5mm je pobijelilo i onda sam hitnije iako je ocito bilo vec prekasno ispirao vodom koliko sam mogao, nakon par sati to bijelo (predpostavljam gnoj?) se izgubilo i sada je to podrucje "smeđkasto", kao da se zakrastilo makar ne izgleda kao krasta.

Moze li mi netko savjetovat sto da radim? Da mazem necim? Je li situaciju po opisu dovoljnostrasna da odem lijecniku radi toga?
U strahu sam samo da mi ne ostane neki oziljak, posto sam nazalost budala.
Melija92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:53   #663
Ulogiravam se nakon 9 godina samo da mogu napisati ovaj post. Pročitala sam cijelu ovu temu i probala svašta, ali danas mogu prvi puta reći da mi je nešto pomoglo.

Prije više od 7 godina dobila sam bradavicu na stopalu nakon što sam nosila jedne tenisice koje su me stiskale na tom dijelu stopala. U zadnjih 7 godina na stopalima sam dobila još dvije bradavice koje su plantarne ili kako se već to kaže. Probala sam Wartner tekući dušik, ništa, jabučni ocat mi je pomogao, ali se bradavica brzo vratila. Kapi rosopas nisu imale nikakav utjecaj. Prije 4 dana sam u ljekarni uzela kolodij (gradska ljekarna Zageb) dođe nekih 30 kn i sastoji se od salicilne kiseline koja bezbolno nagriza gornji sloj kože. Nakon 4 dana uspjela sam skinuti gornje slojeve i danas sam izvadila smeđe korijene. Nadam se da je to to, ali moram priznati da je ovo jedino što mi je vidljivo pomoglo pa se nadam da će i nekom od vas.
agnis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 00:32   #664
ja nekako imam feeling da bas i nije to to, mozda zato jer sam ja imao takvu situaciju, mislio sam da sam sve ocistio, a unutra ispod se jos toga kuhalo ne znaci da je i kod tebe tako, ali za nesto sta se vuklo toliko vremena da se rijesi u samo par dana, hmmm... slikaj pa da vidimo, i da, mislim da to nema veze sa obucom koja nas stisce mozda nesto kasnije, onda svakako da pocele su me fascinirati te bradavice cak na neki nacin vrlo interesantno
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 00:33   #665
i da, to uopce nisu nikakvi "smedi korijeni"
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:11   #666
Imam vec cca. 7-8 mjeseci ogromnu bradavicu na stopalu (cca. 2-3 cm), ako dobro pratim "web literaturu" to je mozak vise bradavica.
Idem svaka 2 tjedna na krioterapiju i mislim da se vrtim u krug tj. da se nista ne dogadja. Pitanja:

1. Da li 10-ak dana nakon krioterapije trebam iskidati "krastu" tj. mrtvu kozu? Sama ne otpada!
2. Uzeo sam kolodij. Da li je dovoljno mazati svaki dan, ili moram nesto i strugati?

Hvala
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:29   #667
Ja sam takvu riješila Acetocaustinom. Skurila i okolnu kožu pa par dana jedva hodala, ali vrijedilo je.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:10   #668
Ja prakticki 6 mjeseci jedva hodam. Sama bradavica me ne boli... ali 3-4 dana nakon krioterapije sepam, onda sepam jos 2-3 dana jer sam "sjebao" zglob prijasnjim sepanjem... i onda sepam 2-3 dana kad to sve iskidam prije slijedece krioterapije, itd... )

Kakve su alternative od "invazivnih" metoda... RF; laser?

Kolodij mi budi optimizam
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:20   #669
Ekipa pozdrav, pojavile su mi se na vratu one "visece bradavice" negdje sam citao da imaju naziv "fibromi" ali nisam siguran, uglavnom jako su sitne ali volio bih ih rijesiti odmah, pa vas pitam za nekakvu kremu ili nesto ucinkovito.. kako se ne bih natezao sa dermatolozima..
jeti2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:54   #670
Netko ima slicno ili zna gore u postu objasnito??
jeti2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 16:42   #671
Bradavice

E, ovako. Bit' ću kratak, neću mnogo detaljisati. Prije 5/6. mjeseci dobio sam na ruci, tačnije na prstu, odmah pored nokta bradavicu. Vremenom je dosta porasla. Nakon toga, primijetio sam da i na drugim prstima da počinju rasti. Trenutno, recimo, vidim da na dva prsta formiraju se nove, iako se još ne primijećuju kako treba. Užasno me to iritira. Uvijek kada sam s nekim vani, skupljam prste u "pesnicu", da taj isti neko ne bi zapazio. Vaše preporuke? Nešto učinkovito protiv toga? Nekako ne vjerujem u te čajeve, trave itd.
Ausl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 19:47   #672
Pročitao sam na coolinarici da ujutro pljuvačku odmah kad se probudite ispljunete na tanjurić i skupa sa šećerom pomiješate i to držite na području gdje su bradavice barem pola sata... Pomaže!
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 07:24   #673
Question

Pozdrav, jel zna možda netko kad otpadne bradavica jel ostane ožiljak? Izgleda da je meni otišla uz pomoć konca
Jele198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 22:30   #674
Pozdrav, zna li netko kako se ovo čudo ukloni s kapka.?

Poslano sa mog Lenovo A3500-FL koristeći Tapatalk
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2019., 08:47   #675
Quote:
Jele198 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jel zna možda netko kad otpadne bradavica jel ostane ožiljak? Izgleda da je meni otišla uz pomoć konca
Ne bi trebao. Koža na tom mjestu zacijeli i oporavi se potpuno.
PonekadNormalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2019., 02:58   #676
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zna li netko kako se ovo čudo ukloni s kapka.?

Poslano sa mog Lenovo A3500-FL koristeći Tapatalk
Mene isto to zanima, znam da mi je za bradavicu na nožnom prstu pomogao Rosopas al je stvar u tome što je problem nanositi ga, pogotovo zato jer je bradavica koju trenutno imam uz rub oka, kod mene na donjem kapku blizu spojnice oka. Sa štapićima namočenim u Rosopas sam probala,ali slabo ide jer je blizu oka i ne može se "zaliti" sa kapima direktno.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 21:57   #677
pozdrav svima, nakon 4 (četiri!!) godine borbe s bradavicom na desnom stopalu, krioterapije godinu dana, pa lasera u kozmetičkom salonu, acetokaustina, octa itd itd., ništa nije pomoglo i otišla sam na laser u polikliniku maletić. bolilo je užasno, bila sam 2 puta, i kaže dr. da je sad vjerojatno otišla.

međutim, ono što me brine jest što imam otvorenu ranu na nozi. je li neko bio u sličnoj situaciji? dakle krvavi krug, stavljam stalno sterilne flastere i mažem antibiotskom masti, unatoč tome uvijek malo krvi dođe na čarape. ni sama ne znam reći je li krv sasušena, polusasušena, što je ovo bijelo...

ima li netko iskustva? koliko će trebati da zacijeli?

imam i sliku, nemojte ako ste jako gadljivi otvarati

https://ibb.co/Msr9vQs
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 22:01   #678
Vise me kod tebe brinu ove crne tockice... to je isto "dio" bradavice.
Treba biti strpljiv s krioterapijom... nekad i par godina, ali rijesiti ce stvar.
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 20:02   #679
Ljudi probajte se riješiti bradavica pomoću Just ulja 31, meni je pomoglo, nakon mjeseci bolova pomoglo mi je nanošenje ulja direktno na bradavicu. U potpunosti se osušila i bol je prestala. Pokušajte, možda pomogne
Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 23:06   #680
Imam virusne bradavice na oba stopala vec duze vrijeme i trenutno ih lijecim Acetocaustinom nekih 10ak dana jer smrzavanje nije pomoglo ni malo. Vidim pomak u smislu da su se prvo zabijelile i povecale, zatim sam pocela primijecivati crne tockice, pa su posmedile i na vecima su se stvorili zuljevi, manje se smanjuju. Znaci nesto se kuha i planiram nastaviti s ovim, stavljam cesce od preporucenog 1x tjedno. Dermatologica mi je rekla da stavljam koliko cesto mogu. Naravno da mi je i malo pobjeglo i na nekim dijelovima je osjetljivija koza pa kad se to dogodi malo pustim na miru.

Nadam se da ce Acetocaustin biti i meni spas kao sto citam mnogim drugima jer su mi stopala grozna, i GROZIM se moguceg sirenja na druge dijelove tijela. Znam da je to kao "plantar wart" koji je po definiciji na stopalu, ali mi se jedan cak prije 2 mjeseca prosirio na prst ruke, ali on je brzo nestao. Zbog toga me zanima ima li tko preporuku s cime ocistiti kupaonicu? Mislite da bi varikina ubila virus? Ne bih voljela dobiti bradavice i na guzici ili nedajboze licu���� postajem germofob pomalo...

Takoder, izmedu nanosenja koristim strugalicu kako bi skinula metvu kozu koja se javlja kod tih bradavica, i vidim da bolje djeluje lijek kad to napravim, ali me brine hocu li s time samo prosiriti virus dalje.
transcendental is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.