Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 23:48   #2601
nađi frizera koji koristi keune recimo, to je klasika, profi-boja je i ne bi se trebala ispirati nakon 4 pranja. ne znam nikog kom se je. malo isušuje kosu, ali ne spali je, nego neposredno nakon bojenja bude malo suha - što se jednostavno riješi nekom maskom, uljem, uglavnom brzo bude natrag normalna
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:54   #2602
Jel se itko boja u pepeljastu smeđu?
Nešto tipa ove niže boje mi je cilj; kako to dobiti? Prirodna boja mi je slična, ali imam nešto sijedih. Ne bih se bojala sama. Nisam se nikad bojala kod frizera pa ne znam ništa o tome, koje profesionalne boje su dobre, osim Keunea? Dal' ju frizer sam zamiješa ili ima spremne sve ikad postojeće nijanse?

TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:25   #2603
@TulipCake, ja imam takvu boju. Dobila sam ju u salonu, prvo išao blajh pa boja (nažalost ne znam koja).
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:32   #2604
Quote:
dextra_ kaže: Pogledaj post
@TulipCake, ja imam takvu boju. Dobila sam ju u salonu, prvo išao blajh pa boja (nažalost ne znam koja).
Napokon!
Jel ti prirodna boja tamnija ili svjetlija? Ja ne bih htjela s blajhom ako ikako može, a stvarno ne znam može li.
Koliko ti je prošlo od bojanja, jel ti posvijetlila i okreće li na narančasto?
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:56   #2605
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Napokon!
Jel ti prirodna boja tamnija ili svjetlija? Ja ne bih htjela s blajhom ako ikako može, a stvarno ne znam može li.
Koliko ti je prošlo od bojanja, jel ti posvijetlila i okreće li na narančasto?
Prirodna mi je tamno smeđa sa crvenim pigmentom, imala sam neke pramenove koji mi se nisu sviđali (jer su naravno išli na narančasto). Tako da ja nisam mogla bez blajha. Ako si plavkasta, mislim da ćeš moći bez.

Tek sam obojana, za sada ni traga narančastom, više na sivo vuče. Konačno imam pepeljastu, vidjet ću kako će se ispirati.
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:11   #2606
Quote:
dextra_ kaže: Pogledaj post
Prirodna mi je tamno smeđa sa crvenim pigmentom, imala sam neke pramenove koji mi se nisu sviđali (jer su naravno išli na narančasto). Tako da ja nisam mogla bez blajha. Ako si plavkasta, mislim da ćeš moći bez.

Tek sam obojana, za sada ni traga narančastom, više na sivo vuče. Konačno imam pepeljastu, vidjet ću kako će se ispirati.
Kosa ti zvuči jako slično mojoj. Iako, ja ću pokušati prvo izrasti i ošišati ove užasne pramenove, a što se mene tiče mogu i u tamnije pepeljastu ako će to značiti da ne treba blajh.
Hvala na info!
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:21   #2607
Drage moje brinete, molim vas pomagajte!
Prirodna sam brineta, neka sestica rekla bih, imam dosta crvsnog pigmenta.
Zadnjih 10mj sam pokusala postati medena plavusa, no pramenovi i blajh kupka rezultirali su katastrofom. Zbog mojeg crvenog pigmenta to je sve vuklo na zuto, tamniji pramenovi su nakon blajh kupke postali oker, a moja kosa slama i unistena po duzini.
Sad se opet vracam svojoj boji.
Prosli tj mi je frizerka obojala izrast nekom sesticom slicnom mojoj boji (to se super primilo), a na ostatak glave stavila preljev u nekoj hladnijoj svijetlo smedoj/tamno plavoj nijansi. Bila sam odusevljena rezultatom, no nakon dva pranja kose taj se preljev isprao.
Sad mi opet izviru rezultati blajh kupke i ta oker-bakrena nijansa.
Znam da se preljevi rade s 3% hidrogenom pa bih si smuckala nesto sama.
Imate li ideju koju farbu kupiti da mi neutralizira taj ocaj na kosi koju je blajh napravio? Htjela bih neku hladnu 7icu ili 8icu koja mi nece dodatno ostetiti vec izmucenu kosu.
Moja karijera plavuse je nakon 10mj zavrsila. Tak mi i treba kad eksperimentiram

Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 20:32   #2608
Cure moze li molim vas pomoc? Imam farbu 8.13 (sandy blond) koja je nijansa 13? Gledala sam i nasla samo do 9 (bež nijansa)...
pantera0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 01:15   #2609
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
Drage moje brinete, molim vas pomagajte!
Prirodna sam brineta, neka sestica rekla bih, imam dosta crvsnog pigmenta.
Zadnjih 10mj sam pokusala postati medena plavusa, no pramenovi i blajh kupka rezultirali su katastrofom. Zbog mojeg crvenog pigmenta to je sve vuklo na zuto, tamniji pramenovi su nakon blajh kupke postali oker, a moja kosa slama i unistena po duzini.
Sad se opet vracam svojoj boji.
Prosli tj mi je frizerka obojala izrast nekom sesticom slicnom mojoj boji (to se super primilo), a na ostatak glave stavila preljev u nekoj hladnijoj svijetlo smedoj/tamno plavoj nijansi. Bila sam odusevljena rezultatom, no nakon dva pranja kose taj se preljev isprao.
Sad mi opet izviru rezultati blajh kupke i ta oker-bakrena nijansa.
Znam da se preljevi rade s 3% hidrogenom pa bih si smuckala nesto sama.
Imate li ideju koju farbu kupiti da mi neutralizira taj ocaj na kosi koju je blajh napravio? Htjela bih neku hladnu 7icu ili 8icu koja mi nece dodatno ostetiti vec izmucenu kosu.
Moja karijera plavuse je nakon 10mj zavrsila. Tak mi i treba kad eksperimentiram

Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Ovdje je već netko stavio video za preljev koji se radi samo s bojom i regeneratorom (ne smije se miješati sa superoksidom) za ubijanje crvenog i naranđastog odsjaja. Vidim u komentarima da mnogi imaju uspjeha. Što je kosa svjetlija treba kraće držati (cca 10 min) i miješati boju sa regeneratorom u omjeru 1:2. Za tamniju kosu drže i pola sata, a omjer je 1:1. Možda da probaš, ako ti ne bude dobro ipak će se brzo isprati (ili isprobaj samo na jednom pramenu), a što je najvažnije čuvaš kosu jer ne ide superoksid.

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=OjsM61KVX4A

Link počinje na kraju videa, treba ga brzo zaustaviti i vratiti na početak Naslov je "How to tone down brassy dark hair" by somegirljess.

Mislim da ove boje ima samo na ebayu, ne znam je li je drži notino.hr ili netko drugi u Hrvatskoj.
ugoriraste is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 15:41   #2610
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Ajme savrsena boja
Ja bih takvu samo se bas ne bih trenutno blajhala, nekako mi je jako suha kosa u zadnje vrijeme.
Inace imam dosta tamnu kosu, sa crvenim pigmentom, i uspijem sa farbom5.0+6.1 i 6% hidrogena doci do tamno smedje bez jakog crvenog odsjaja, i djeluje prirodno sto mi je super jer se ne vidi izast, samo sijede zbog kojih se i farbam...ali daleko je to od ove ljepote. Cak bih pristala i na ovo ali nijansu tamnije.
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 09:53   #2611
Zene zelim izaci iz crne boje u nesto svjetlije.Nor neku smedju na koju bih mogla da uradim boloyage kasnije.Koju mi preporucujete da nema crvenog sjaja jer uvjek ispadam narandzasta u tim pokusajima?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 15:35   #2612
Quote:
broken kaže: Pogledaj post
mene zanima koju bih mogla koristit da mi bude ovakva boja:


trenutno sam dosta tamnija, skoro crna. evo slike

Ovo je predivno...

I nemoguća misija, ako stavim tamnosmeđu dobit ću skoro crnu, a sa srednjesmeđom dobijem boju govna.
Ne znam otkud likušama na tvu te tamne koje nisu skroz tamne s tim odsjajima....

Inače, ili svijetlo smeđe-plavo ili tamnosmeđe koje izgledaju crno, te mi stoje.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 20:44   #2613
Drage sve, molim za pomoć.
Dakle ovo je bila moja smeđa kosa meni najljepša boja koju sam imala dok sam se farbala kod jedne frizerke koja je otišla na porodiljni, nakon toga nikako pogoditi boju, tamnija sam i odsjaj je ružan, nije tako topli kao ovdje. Jel zna tko koja bi najsličnija bila boja toj mojoj staroj? Ona me bojala bila s nekim njenima nikad ju nisam pitala, a kako je otišla, ja promijenila frizerku i mislim da ju i pitam sad koja je to bila da ni ona vise ne bi znala.
Hvala unaprijed na svakoj pomoći http://tinypic.com/r/fz5v6/9
alanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 23:22   #2614
4/07 ili 5/07

ma teško ti je bilo šta reći ovako na neviđeno, frizerka ti je prije na licu mjesta vidjela kosu
i prema tome je sigurno izmiksala boje za tebe
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 07:17   #2615
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
4/07 ili 5/07

ma teško ti je bilo šta reći ovako na neviđeno, frizerka ti je prije na licu mjesta vidjela kosu
i prema tome je sigurno izmiksala boje za tebe


Ma znam i to me bas muci i strašno mi je sto uopće pojma nemam i da nisam nikad pitala, gledala sam malo nijanse od keuene i boja 6.38 mi se čini dosta sličnom, vjerojatno je ona još neku umiješala ne znam vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
alanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 07:25   #2616
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
4/07 ili 5/07

ma teško ti je bilo šta reći ovako na neviđeno, frizerka ti je prije na licu mjesta vidjela kosu
i prema tome je sigurno izmiksala boje za tebe


Ma znam i to me bas muci i strašno mi je sto uopće pojma nemam i da nisam nikad pitala, gledala sam malo nijanse od keuene i boja 6.38 mi se čini dosta sličnom, vjerojatno je ona još neku umiješala ne znam vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
alanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 11:32   #2617
Idealno bi bilo kad bi boja na kosi
ispala kao u nijanseru.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2018., 11:22   #2618
jel mogu drogerijskom farbom obojati kosu koja je sad neka boja lavande? u zadnjih pola godine dvaput je blajhana
hoće mi se primiti boja, srednje smeđa, ili da odem u salon to srediti?
Hazel Silk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 17:34   #2619
Brinete, da li znate gdje u Zagrebu ima za kupiti onaj slavni plavi šampon za ubijanje bakrenih tonova? Svugdje vidim samo ljubičasti za plavuše... Sori ako je već netko rekao ne mogu naći info. :/
JackieWild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2019., 21:05   #2620
Post

Mini recenzija ovoga:
John Frieda Brilliant Brunette Lighter Glow Treatment - In shower sredstvo za posvjetljivanje smeđe kose, 34mL
https://www.johnfrieda.com/de-de/pro...nde-anwendung/

Navodno se povlači iz Müller pa je sada dostupno za 40 kn.
Rezultat realno i odgovara onome kako je na pozadini kutije. Crnu i tamnosmeđu posvijetli, nijansa nije jako crvena ili ružna, već ima i dosta zlatnih i prirodnih primjesa nakon posvjetljivanja. Malo isušuje kosu, brzo djeluje. Nije loše za nekoga tko želi prvi puta posvijetliti kosu za 1-2.5 tona ili lagano nijansirati dio pramenova. Bolja opcija od sprejeva za posvjetljivanje, koji su sami hidrogenperoksid u otopini, dok ovaj ipak ima nešto korektivnih sastojaka i prihvatljiviji je za smeđu kosu. mislim da postoji i JF opcija za plavu kosu. Proizvod je u obliku 2 elegantne tube, od kojih jedna ima bijelu kremu, a druga je žuti gel, osjeti se miris peroksida, nanosi se na mokru kosu i ispire nakon 5 min. (ja sam držala prvi dan 5 min i dva dana poslije ponovila držeći 25 s istom tubom). Nakon otvaranja, tj. lomljenja nastvka na čepu, nije moguće više zatvoriti, barem ne izvornim dijelovima proizvoda. Nakon ispiranja, obavezno nanijeti masku ili jači regenerator s uljem ili in-leave tretmanom, a nije loše ni staviti silver masku za ubijanje crvenila, izbor plavih i zelenih za smeđe je vrlo slab, a razlike u učinku i nema baš..

Sunlover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.