Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2010., 12:09   #4481
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Što se tiče cijena kupovnih ormara naspram onih koji se rade po mjeri samo jedna napromena.
226x224x64 su dimenzije tog ormara.

Prilično sam siguran da ti strop nije tako nisko i da ti tih 224 cm širine nisu baš na mjeru.
A da mi netko dođe sa željom da mu prekrojim takav ormar u ugradbeni ormar po mjeri sa normalnom i praktičnom unutrašnjojsti siguran sam da bi ga to koštalo više nego ormar po mjeri.
Neki uče na tuđim a neki na svojim greškama....
Normalno kad bi ga morao raditi iznova
Imao sam priliku fulati 5 cm u dužinu ,i ja sam je iskoristio ,što je proizvelo izradu skoro svih stranica u drugoj mjeri osim dvije bočnei dodatnu masku...materijal me došao skoro 30% više nego za prvi puta jer sam morao platiti i solidnu količinu otpada kod nove manje naruđbe materijala...to me je naučilo na vlastitoj grešci
Old fart is offline  
Old 15.03.2010., 11:59   #4482
Evo stigla su u petak i vrata iz Elgrada i odmah u subotu sam montirao. Evo i slikice jedino kaj se baš ne može dobro poslikati.
Moram još vratit lajsne na parketu natrag i gotovo je. Moj prvi samostalni projekt :-)

skipjack is offline  
Old 15.03.2010., 12:56   #4483
Jedno kratko pitanje za majstore: gdje ima za kupiti metalno ravnalo za hobby upotrebu (30cm, pogodno za rezanje skalpelom s vremena na vrijeme) i da ne bude skupo. Bauhaus? Baumax? Metro? Pevec?
nofrx is offline  
Old 15.03.2010., 13:09   #4484
Quote:
nofrx kaže: Pogledaj post
Jedno kratko pitanje za majstore: gdje ima za kupiti metalno ravnalo za hobby upotrebu (30cm, pogodno za rezanje skalpelom s vremena na vrijeme) i da ne bude skupo. Bauhaus? Baumax? Metro? Pevec?
Sve navedeno. U biti jedino za Metro nisam siguran da sam ga vidio.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 15.03.2010., 15:29   #4485
Trebam savjet. Imam jedan ormar u kupaoni,skroz jednostavnih linija, koji bi nekako 'skratila'. Naime,predubok mi je u odnosu na mali ormarić ispod umivaonika i sad bi ja njega 'izjednačila' nekak.
Šta da radim šta!?
__________________
Kad narastem bi'ću televizor, kad narastem bi'ću teve!!
envoy is offline  
Old 15.03.2010., 16:55   #4486
Da se malo prisjetimo rasprave o ugradbenom frizideru
Kakvi panti se stavljaju na element u koji dolazi frizider? Mogu li oni koji se inace koriste za vrata?
Apsolvirali smo da ugradbeni frizic ima na guzici lufta da moze disati a moze li imati i sa lijeve i desne strane lufta? Ili treba samo sa jedne strane sa koje dolaze panti?
Djuro Radja is offline  
Old 15.03.2010., 17:08   #4487
Znači ,zanima te za friđ koji dolazi u element sa svojim pantima..npr. ovo
Old fart is offline  
Old 15.03.2010., 17:15   #4488
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Znači ,zanima te za friđ koji dolazi u element sa svojim pantima..npr. ovo
Tako je, element je samostalan ima svoje fronte i sada bih ja u njega ugurao ugradbeni frizic.
Koliko vidi sa ove slicice frizic mora imati malo lufta sa jedne strane da moze proci pokraj spojnica. E sad, mogu li te spojnice biti obicne ili ove ajmo to tako reci niskoprofilne?
Djuro Radja is offline  
Old 15.03.2010., 17:45   #4489
Quote:
Djuro Radja kaže: Pogledaj post
Tako je, element je samostalan ima svoje fronte i sada bih ja u njega ugurao ugradbeni frizic.
Koliko vidi sa ove slicice frizic mora imati malo lufta sa jedne strane da moze proci pokraj spojnica. E sad, mogu li te spojnice biti obicne ili ove ajmo to tako reci niskoprofilne?
Uz frižider tog ugradbenog tipa se dobije i pribor koji premosti tu rupu ,nisam siguran da će premostiti veći prolaz..a i prašina ....kupi ono kaj se nudi originalno..a i tako ulaziš u gabarite po standardu od 60 cm , a za obične pante si malo širi ili dublji
Old fart is offline  
Old 15.03.2010., 19:20   #4490
mogu iči i obični ali bolje da se stave orginalni panti i da hladnjak ulazi u prostor od ormara 60 cm i ima lufta sa strane panta ali to se tak i tak ne vidi kad se vrata od hladnjaka spoje sa vratima od elementa.


pozzzzzzzzzzzzz.
__________________
TO:
cova is offline  
Old 17.03.2010., 13:20   #4491
Krojna lista, pomoć

Trebam nekoga tko bi mi napravio krojnu listu za kuhinju, naravno placam za to!

Nemam vremena kemijati i pretrazivati forum kako se to radi nego ja bi poslao
nacrt, sve mjere, slike, obradu u programu..... A meni krojna lista, popis okova
da ja s tim odem u Iverpan ili Elgrad i narucim si kuhinju.

I onda ja i kum par tjedana uz roštilj i pivu slažemo kuhinju, svi sretni i zena ali i kum i ja ))

Tko zeli neka se javi na mail : [email protected]
tunja298 is offline  
Old 17.03.2010., 21:15   #4492
Ugradbeni ormari - trebaju li korpus?

U kut sobe stavljamo ormar. Bili danas u Solidumu i gđa nam daje ponudu za ormar koji nema gornju i donju ploču (dno mu je ujedno i pod sobe, a gornji dio je ustvari strop). Vertikale su pričvršćene za pod, strop i zid. Nema niti stražnje ploče.
Klizna vrata leže na podnoj vodilici i idu sve do stropa.

Imam 2 stolara koji konkuriraju za posao, ali oni preferiraju izradu cijelog korpusa, radi navodne bolje kompaktnosti.

Da li su u pravu?
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Old 18.03.2010., 01:13   #4493
ugradbeni ormar

Na početku htio bih se zahvaliti svima koji su doprinjeli da ova tema ima preko 100 stranica korisnih savjeta za sve početnike hobiste, kao i one iskusnije. Hvala vam i samo tako nastavite.

U fazi sam izrade ugradbenih ormara (bit će ih 4) pa sam naišao na jednu dilemu te me zanima vaše mišljenje kao ju razriješiti. Dakle, u gornjem lijevom kutu prostora za ugradbeni ormar prolazi plinska cijev (10cm). Moja je ideja zatvoriti prostor blendom gore ili bočno za tih 10-tak cm. E sada je dilema napraviti to gore uz strop, što bi onda uključivalo i gornju stranicu ugradbenog ormara na koju bi se pričvrstile vodilice za ormar ili bočno skratiti prostor za 10-tak cm? Ili imate neku treću ideju?
Hvala.
aoeo is offline  
Old 18.03.2010., 07:50   #4494
Quote:
Klodovik kaže: Pogledaj post
U kut sobe stavljamo ormar. Bili danas u Solidumu i gđa nam daje ponudu za ormar koji nema gornju i donju ploču (dno mu je ujedno i pod sobe, a gornji dio je ustvari strop). Vertikale su pričvršćene za pod, strop i zid. Nema niti stražnje ploče.
Klizna vrata leže na podnoj vodilici i idu sve do stropa.

Imam 2 stolara koji konkuriraju za posao, ali oni preferiraju izradu cijelog korpusa, radi navodne bolje kompaktnosti.

Da li su u pravu?
Ja sam se isto dvoumio oko toga i ipak nam izradio cijele korpuse a vrata samo stavio 4 cm ispred od poda do stropa. Cijeli korpus mi je od bijelog iverala s time da u dnu imam 8 ladica i da smo znali koliko su ladice praktične stavili bi ih i više. bar do visine od jednog metra.


Moj glas za cijeli korpus. (naravno odmaknut malo od zida cca 1-1,5 cm sa svake strane)
jenki1 is offline  
Old 18.03.2010., 14:56   #4495
Korpus. ja kad sam radil ugradbeni sam radio sa korpusom-
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Old 18.03.2010., 16:01   #4496
Wink

Quote:
Klodovik kaže: Pogledaj post
U kut sobe stavljamo ormar. Bili danas u Solidumu i gđa nam daje ponudu za ormar koji nema gornju i donju ploču (dno mu je ujedno i pod sobe, a gornji dio je ustvari strop). Vertikale su pričvršćene za pod, strop i zid. Nema niti stražnje ploče.
Klizna vrata leže na podnoj vodilici i idu sve do stropa.

Imam 2 stolara koji konkuriraju za posao, ali oni preferiraju izradu cijelog korpusa, radi navodne bolje kompaktnosti.

Da li su u pravu?
prije godinu i pol uzeo sam 5 ponuda od firmi za ugradbeni ormar sa kliznim vratima. Samo jedna firma je u ponudi stavila cijeli korpus, znači sa dnom i leđima. Cijene su se kretale od 6800 - 12000kn. Svagdje smo tražili iste ispune na kliznim vratima(trroja vrata). Nakon toga mi frend veli:"bum ti ja to napravil, to ti je jednostavno". Materijal za korpus, okovi i klizna vrata iz elgrada su me došla 4600kn. Cijenu koju sam platio frendu neću spominjati jer je bila smješna. Danas bi ga mogao bez problema sam napraviti. Prolistaj malo ovu temu i sam ćeš shvatiti, jer ti trebaš napraviti "samo" korpus, klizna vrata sa ispunama i dobijaš gotova i trebaš samo ušarafiti ili zalijepiti gornju i donju vodilicu i ubaciti gotova vrata. Preporučam ti postove od: MadVlada, CD Coversa, Old Fartha i Bilježnika. E, umalo zaboravih, meni koji sam htio cijeli korpus bilo je važno da prašina ne ulazi u ormar.
Pozdrav h
hrva is offline  
Old 18.03.2010., 16:34   #4497
Quote:
aoeo kaže: Pogledaj post
... u gornjem lijevom kutu prostora za ugradbeni ormar prolazi plinska cijev ...
Ajd pogledaj na ovoj temi par stranica ranije post #4337 pa na dalje, pa vidi jel ti pomaže
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 18.03.2010., 17:54   #4498
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Ajd pogledaj na ovoj temi par stranica ranije post #4337 pa na dalje, pa vidi jel ti pomaže
Vidio sam to, no malo sam u dilemi staviti blendu okomito, od poda do stropa (270x10) ili spustiti strop za tih 10cm(160x10) ili je u principu svejedno? Znači skratiti ormar po visini ili po širini? Zapravo postoji li nešto kao best practice u ovom slučaju?
aoeo is offline  
Old 18.03.2010., 18:26   #4499
Quote:
hrva kaže: Pogledaj post
prije godinu i pol uzeo sam 5 ponuda od firmi za ugradbeni ormar sa kliznim vratima. Samo jedna firma je u ponudi stavila cijeli korpus, znači sa dnom i leđima. Cijene su se kretale od 6800 - 12000kn. Svagdje smo tražili iste ispune na kliznim vratima(trroja vrata). Nakon toga mi frend veli:"bum ti ja to napravil, to ti je jednostavno". Materijal za korpus, okovi i klizna vrata iz elgrada su me došla 4600kn. Cijenu koju sam platio frendu neću spominjati jer je bila smješna. Danas bi ga mogao bez problema sam napraviti. Prolistaj malo ovu temu i sam ćeš shvatiti, jer ti trebaš napraviti "samo" korpus, klizna vrata sa ispunama i dobijaš gotova i trebaš samo ušarafiti ili zalijepiti gornju i donju vodilicu i ubaciti gotova vrata. Preporučam ti postove od: MadVlada, CD Coversa, Old Fartha i Bilježnika. E, umalo zaboravih, meni koji sam htio cijeli korpus bilo je važno da prašina ne ulazi u ormar.
Pozdrav h

Thx na vrijednim info!
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Old 19.03.2010., 09:30   #4500
Elgrad okovi

Bez ikakve namjere za reklamom Elgrada skrećem vam pažnju da do sutra imaju 25% popusta na sve okove
zalica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.