Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2010., 15:57   #4541
Da tal lager je defacto kočnica ,da ti vrata sama od sebe ne iskoče zbog bube na šini ili nešto slično..kad gurneš taj lim od sebe ,otkočiš lager i vrata možeš skinuti ... kaj ti imaš ja fakat ne znam ,ali lamentiram o nacrtu /presjeku koji si stavio
Old fart is offline  
Old 23.03.2010., 17:27   #4542
Okov koji ja imam doma je SCH5, samo ih više nema u novom katalogu, ja sam ga montirao 2003 ja mislim. Imam doma stari katalog negdje pa pošaljem sliku. Ili ju možda ne pošaljem, tak svejedno jel ima okomiti pleh ili nema. Na ovom sižeovom ima svrhu, na mom doma ja mislim da nema i gotova priča.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.03.2010., 18:40   #4543
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Jel zna neko čemu služi ovaj komad lima na gornjoj vodilici?



Misli, imam doma sličan okov i uvijek sam se pitao čemu taj okomiti dio koji ništa ne dira, ništa nije za njega pričvršćeno, ne štiti ništa ni od čega...
meni se čini da je to druga vodilica (odnosi su isti). vertikalni višak (onaj kosi je ukras, a druga vodilica zato što onda fronte kližu od vertikale do vertikale korpusa..

valjda
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 23.03.2010., 20:39   #4544
Quote:
hdrazeno kaže: Pogledaj post
pozdrav svim majstorima

Vidim da su večina majstora iz ili okolice Zagreba, ja sam iz okolice Osijeka pa mene zanima dali ima koji slavonac ovdije pa da mi kaže gdije on reže iveral. Osobno sam bio u Josipovcu neznam ime firme oni mi se čine ok jedino su malo neorganizirani.Navodno da ima jedna firma u Bizovcu ali sam čuo da su aljkavi. Imali netko drugi kakvu informaciju ili iskustvo.
Pozdrav tebi.Što se tiče stoliv-a u Josipovcu ima sigurno najkvalitetniji materijal,ali moraš pregledati mjere kad su gotovi.KLASIČNO SE FULA ZA 2MM.S druge strane u cijelom Osijeku ti je koma,ali što se tiče rezanja najbolje napravi hobi centar,ali njihova iverica je pljuga,tako da baš i nemaš puno izbora
laupceg is offline  
Old 24.03.2010., 07:17   #4545
Quote:
laupceg kaže: Pogledaj post
Pozdrav tebi.Što se tiče stoliv-a u Josipovcu ima sigurno najkvalitetniji materijal,ali moraš pregledati mjere kad su gotovi.KLASIČNO SE FULA ZA 2MM.S druge strane u cijelom Osijeku ti je koma,ali što se tiče rezanja najbolje napravi hobi centar,ali njihova iverica je pljuga,tako da baš i nemaš puno izbora
Slijedeći mijesec ču se zaletiti u bizovac u Firmo i naručiti za probu par stranica da vidim koliko i kako če napraviti pa ti javim konačni ishod.
__________________
Imam svoje mišljenje sa kojim se neslažem.
hdrazeno is offline  
Old 24.03.2010., 15:55   #4546
Bok,

Imam jedno početničko (pošto sam početnik) pitanje, čime se buši rupa (ili utor ili kako se već zove...) za minifix, tj. kaj mi treba od tog malog priručnog alata za rad sa "minifixima"? Nemojte me uputiti na čitanje svih prijašnjih postova, osim ako znate broj, jer sam ih pročitao skoro sve ali nisam našao to kaj mi treba (a postoji velika mogućnost i da sam previdio ).

Unaprijed zahvaljujem
garo975 is offline  
Old 24.03.2010., 15:58   #4547
Svrdlo fi15 mm. Plus svrdlo fi8 mm za kanal do rupe i za drvene tiple. A za detaljne upute ćeš ipak pročačkati prijašnje postove
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 24.03.2010., 16:33   #4548
..ali svakako si napravi ili kupi ovako nešto
ili nešto više tu
Old fart is offline  
Old 24.03.2010., 19:09   #4549
Quote:
hdrazeno kaže: Pogledaj post
Slijedeći mijesec ču se zaletiti u bizovac u Firmo i naručiti za probu par stranica da vidim koliko i kako če napraviti pa ti javim konačni ishod.
Vidim da se nisi baš razletio po Osijeku.Firmo isto uzima večinu materijala iz stoliva jedino što ga oni možda kantiraju.Za njih jedino vrijedi da su fenomenalni u špricanju medijapana,to znači da sam do sada čuo samo pohvale.Ako ti je nešta sitno potrebno onda slobodno gdje god odeš nećeš požaliti.
laupceg is offline  
Old 24.03.2010., 19:53   #4550
Quote:
laupceg kaže: Pogledaj post
Vidim da se nisi baš razletio po Osijeku.Firmo isto uzima večinu materijala iz stoliva jedino što ga oni možda kantiraju.Za njih jedino vrijedi da su fenomenalni u špricanju medijapana,to znači da sam do sada čuo samo pohvale.Ako ti je nešta sitno potrebno onda slobodno gdje god odeš nećeš požaliti.
Iskreno i nisam, prvo zato što tek počinjem s pravljenjem nekih komada namještaja , a drugo jer sam iz Belišća pa sad ispitujem gdije najbolje se zaletiti.
__________________
Imam svoje mišljenje sa kojim se neslažem.
hdrazeno is offline  
Old 24.03.2010., 21:20   #4551
Quote:
hdrazeno kaže: Pogledaj post
Iskreno i nisam, prvo zato što tek počinjem s pravljenjem nekih komada namještaja , a drugo jer sam iz Belišća pa sad ispitujem gdije najbolje se zaletiti.
Koliko ja znam imas Conty plus, Furnir, Ivankovica, hobi centar, frischeis
u Djakovu. a to je skoro pa okolica Osijeka.
vexter is offline  
Old 25.03.2010., 07:09   #4552
Quote:
vexter kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam imas Conty plus, Furnir, Ivankovica, hobi centar, frischeis
u Djakovu. a to je skoro pa okolica Osijeka.
hvala na info-u
sad samo treba skupiti novčiće i kreče se u izradu ormara :-)
__________________
Imam svoje mišljenje sa kojim se neslažem.
hdrazeno is offline  
Old 25.03.2010., 10:38   #4553
Thumbs up Hvala

Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Svrdlo fi15 mm. Plus svrdlo fi8 mm za kanal do rupe i za drvene tiple. A za detaljne upute ćeš ipak pročačkati prijašnje postove
Dakle obično svrdlo 15mm sa ograničavanjem dubine bušenja.
OK. Tak sam si i mislill ali nisam bil siguran. Hvala.

@Old fart
Nije loša šablona. Da se ne fula u kut bušenja i imaš odmah za zabilježit gdje ide svrdlo od 15mm. Tak nekaj si čovjek može i sam doma napravit.

Hvala na savjetu. Planiram si nekaj radit po kući pa mi se čini da ću vas dosta ispitivat. Naravno ako ne nađem u prijašnjim postovima ili mi neće biti jasno.

LP
garo975 is offline  
Old 25.03.2010., 10:43   #4554
Quote:
garo975 kaže: Pogledaj post
Dakle obično svrdlo 15mm
Dakle "neobično" Forstner svrdlo bi bilo bolje

__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.03.2010., 10:54   #4555
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Dakle "neobično" Forstner svrdlo bi bilo bolje
Hvala
Prije nego sam postavio pitanje "zagrijao" sam se za ovaj set svrdla. Znači da sam bio na dobrom tragu?
garo975 is offline  
Old 25.03.2010., 11:21   #4556
Trebat će ti samo fi15 i fi35, pa radije kupi samo njih, ali kvalitetne. 160-200 kn je komad. Ovaj set je dobar samo radi kutijice. Pričam iz iskustva. I o svrdlima i o kutijici.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.03.2010., 11:43   #4557
OK. Hvala. Primljeno na znanje!

Namjeravam napraviti neku kutiju za drva koja bi ujedno bila i klupica za sjedenje. To namjeravam staviti pokraj kamina pa mora donekle dobro izgledat.
Materijal koji bih koristio je drvo pa me zanima gdje se u Zagrebu može kupiti suha, ispiljena (u biti daske) bukva, jasen ili hrast?
Ako netko zna ili ima može i na pm

Zadnje uređivanje garo975 : 25.03.2010. at 11:50.
garo975 is offline  
Old 25.03.2010., 14:30   #4558
ovak je bilo prošle godine(područje zgb-a) s tim da nisam gledao za bukvu i hrast:https://www.forum.hr/showthread.php?p=21534471#post21534471
pozdrav h
Quote:
garo975 kaže: Pogledaj post
OK. Hvala. Primljeno na znanje!

Namjeravam napraviti neku kutiju za drva koja bi ujedno bila i klupica za sjedenje. To namjeravam staviti pokraj kamina pa mora donekle dobro izgledat.
Materijal koji bih koristio je drvo pa me zanima gdje se u Zagrebu može kupiti suha, ispiljena (u biti daske) bukva, jasen ili hrast?
Ako netko zna ili ima može i na pm

Zadnje uređivanje hrva : 25.03.2010. at 14:39.
hrva is offline  
Old 25.03.2010., 14:40   #4559
Quote:
hrva kaže: Pogledaj post
Za štelanje ladica po visini koristio sam podloške za pivu(mislim da sam to pokupio sa ovog foruma). Pošalji koju sliku prematalice.
Pozdrav h
[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]



gore još ide gotova spužva, i voila, presvlačenje može početi!
Igor1711 is offline  
Old 25.03.2010., 15:02   #4560
Šablona za spajanje radnih ploča glodalicom ?
Već sam pitao na jednom forumu, ima li je tko i je li je voljan precrtati i kotirati šablonu? Meni treba doslovno jednokratno pa bi za tu priliku crtež odnio poznaniku na CNC laser da mi je izreže od komada starog laminata. za spajanje jednog jedinog spoja bi valjda izdržala. Ne daje mi se 100€ za "pravu" šablonu zbog jednog jedinog spoja (sumnjam da ću više raditi kuhinju).
Veky is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.