Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 09:34   #61
Quote:
nemam_pojma kaže: Pogledaj post
Da li se ovo moze trajno izljeciti i kako?

Imam ga od malena s vremena na vrijeme a zadnje 2-3 godine malo ucestalije zbog cestih promjena klime.....Imam 19 godina......nisam nikad koristio nikakve lijekove......nisam sklon gripama i prehladama....mozda 2 put na godinu....medjutim ovo me iritira strasno psihicki....bio sam kad doktora i nista dao mi sirup stabililzovalo se stanje kaslja.....onda koristio ventolin 15-ak dana.....uradio testove na alergiju u krvi....svaki Negativan......Citao sam negdje da se to gubi oko 25 godine jer kao tada je covjek 100% zavrsio sa razvojem.....da cujem vasa iskustva
Očito se radi o kroničnom bronhitisu koji se povremeno javlja kao reakcija na neki alergen. Kao dijete sam godinama imala takve bronhitise i uvijek ljeti krajem 7. i početkom 8. mjeseca. Radili su mi alergotest, ali ništa nisu uspjeli naći. Najvjerojatnije sam bila alergična na pelud neke biljke koju nismo uspjeli odrediti i koja je cvala u to vrijeme, a rasla oko kuće. Kako sam prolazila pubertet, nestalo je i tih bronhitisa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 15:25   #62
Quote:
zabrinut122333 kaže: Pogledaj post
jesi li radio rtg pluca? kakav ti je bio nalaz?
sve je uredno pluca krv....testovi na alergije u krvi negativni.....
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 17:54   #63
osjeća li se bronhitis

Pozdrav svima. Već par dana dosta kašljem i iskašljavam. Htjedoh danas do doktorice, ali poljubila sam vrata jer je ova upravo krenula u kućne posjete.
Stoga me zanima (budući da davno nisam imala ovakvih problema) može li se i bez da te netko posluša osjetiti bronhitis? Je li on popraćen bolom u prsima ili bilo kakvim osjetom? Naime, mene ništa ne boli niti imam temperaturu, ali kašalj je stvarno iscrpljujući. Nisam pušač.
riboleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:45   #64
ne bronhitis se ne osjeca niti bi trebao/la imat problema sa disanjem.(Bar ja nemam)
ovo su krizni mjeseci za bronhitis koji traju negdje tamo do 03 mjeseca (zavisi od organizma)
Bronhitis nije oboljenje vec pojama(pluca su zdrava a cjevi od hrskavice usled bronhitisa se sire i tako nastaje iritacija na kasalj)
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 08:50   #65
Pa zpravo ne rijetka je bol u prsima kod dubokog udaha. Nije to jaka bol, ali osjeti se kao neka napetost na rubu boli.
Kupi si sirup islandskog lišaja, za to ti nije potreban recept, a pomaže. Isto tako, skuhaj si čaj od kadulje, karameliziraj šećer i preli ga čajem i pij to. Utopli se i možeš si onom kineskom mašću namazati prsa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 09:01   #66
evo ti i jedan stari isprobani recept koji je dobar,zagrij mast ili kamilicu na malo ulja,kada je mlako namoči krpu i to si stavi na prsa i odi spavati,ujutro če ti več biti bolje
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:09   #67
ima i caj od borovih iglica al mu sad nije vrijeme....kazu da lijeci....cekam 05-mjesec da i to probaam.....mada nemam problema nesto previse sa bronhitisom(znam dane u godini kad me to ceka tako da sam uvijek spreman)uglavnom bronhitis se javlja u periodu
10-12 mjesec 3-5 mjesec....ili kad god je sunce i visoke temperature bronhitis se ne osjeca a kad pocne zima i vlaga onda dodje dosadni kasalj koji nervira coveka jer se covek osjeca zdravo(nema temperature,malaksalosti povracanja a kasalj rastura).Meni se recimo bronhitis javio prvi put kad sam imao 7 godina,pa me to po godisnjim dobima zezalo tamo negdje do 12 godina onda od dvanest do 18 nista.A od 18 do sad(22) javi se samo na prelazu iz godisnjih doba....isao sam par puta kod pulmologa koji kaze nista strasno,postoji mogucnost da se izgubi potpuno do 25 godine
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:14   #68
meni se javlja po zimi i u proljeće
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:52   #69
ma sve zavisi od organizma....ka nikad recimo nisam osjecao umor niti sam uzimao kakve pumpice itd jednostavno znam u kom dobu godine me to ceka stisnem malo i tako u krug.Znam recimo meni bliske ljude koji imaju takodje bronhitis i koji su isprepadani svaki kasalj je za njih kraj svijeta nema dalje...Riboleta nemoj samo da to sto imas bronhitis ti postane opsesija jer si onda najebala
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 19:14   #70
Nije opsesija, više pilana Ali revem li ga revem, već 4 dana.
Malo me žari oko prsne kosti i kad udahnem iritira me na kašalj. Islandski lišaj sam već jednom davno pila, bez uspjeha. Da, svugdje čitam da treba puno piti, radi razrjeđivanja sluzi pa ću pokušati s kamilicom i kaduljom.
Odavno me nije skrpalo ovako
Svejedno, hvala na savjetima
riboleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:52   #71
ja se i onako vodim teorijom da na svijetu ne postoji zdrav covjek tako da se i ne zamaram bronhitisom ili kako bi rekao jedan moj bliak prijatelj uzivaj u zivotu jer moras od necega umrjet da bi znao da si zivio punim plucima...tako da mani se pilana i razmisljanja o bronhitisu nego setaj ispijaj kave otpadaj sa ekipom....a bronhitis ce vec nestati sam po sebi kao sto se smjenjuju lijepo i ruzno vrijeme.
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:35   #72
Bronhitis--molim Vas za savjete

Pa ovako ; prije mj dana je sve počelo, sa običnom prehladom, ali kasnije sam počela suho kašljati, pa sam otišla kod dokotra, koji mi dao antibiotik...koji mi nije ništa pomogao, a kašalj se svaki dan sve pogoršavao

A išla na posao sa tim svim kašljem...možda mi i zato nije bilo bolje..i sve dok jednog dana kad sam došla s posla nije narasla temperatura i teško sam disala.

Završila u bolnici na pretragama...napravili rtg pluća, ali hvala Bogu nije bila upala pluća.. već mi rekao doktor u bolnici da sam zaradila teški bronhitis...dao mi ljekove i ventolin inhalator da lakše dišem..

Ostala sam doma 2 tj na bolovanju i lječila se..tako da je sada intezivni kašalj koji me pratio..prestao...ali ostalo je povremeno to teško disanje, umaranje, pa koji put moram opet koristiti ventolin???

Neznam...kako se ponašati u tim sitaucaijama..to je koma, kad mi fali zraka?? A povremeno me navečer još i kašalj uhvati??

Jel trebam inhalirati na inhalatoru? ili je teško disanje posljedica bronhija što su bili jako upaljeni? Pluća su čista, temp nemam? Neznam što raditi da mi bude bolje?

Ako tko ima iskustva, please nek napiše...
__________________
Carpe diem- i noć isto :)
ewwa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:01   #73
Da li je napravljena spirometrija?
tihana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 09:30   #74
Quote:
tihana75 kaže: Pogledaj post
Da li je napravljena spirometrija?

eto baš ju jučer napravila..izašla sa posla van, jer sam mislila da ću se uguštiti...nikako doći do zraka...samo me znoj obljevao...

pluća su ok, hvala Bogu, ali ima tih šlajma navodno koji mi zatvaraju dišne puteve, tako da moram piti mukolitik, pa će biti bolje....

sva sam se prepala..jer fakat je gorzan osjećaj kad nemožeš disati...kao da mi netko sjedi na prsima i iza na leđima...

bit će bolje....
__________________
Carpe diem- i noć isto :)
ewwa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 09:32   #75
Koji inhalator? Plavi? Smedji? Bijeli?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 16:05   #76
Djecak od 3 godine, bronhitis + krvarenje iz nosa

Dobar dan,

Ukratko:

Djecak od 3 godine vec sedmicu dana ima duboki kasalj.

U prva dva dana je povratio 2X. Nema temperaturu, dakle samo kasalj. Otisli smo kod doktora u cetvrtak i dali su nam "bronchodilator for oral inhalation" (salbutamol HFA 100 mcg) i rekli kako ima viralni bronhitis. Dakle od cetvrtka uzima/koristi pumpu. Jucer (subota) igrao se sasvim normalno u dnevnom boravku i od jednom mu je pocela da curi krv iz nosa. Nije iscurilo puno. Tokom noci (tj. jutros oko 3h00) jako se zakasljao, otisao sam da ga vidim i nasao sam ga u lokvi krvi (opet iz iste nosnice - lijeve). Dakle, krvario je is nosa 2X u zadnjih 20-tak sati.

Da dodam da sam i ja imao problema sa krvarenjem nosa sve do 7-8 godine, kad su mi u Vojnoj Bolnici u Sarajevu uzeli nekakvu zicu i "spalili" nos (to je bila doktorska terminologija). Moj sin je i prije imao problema sa krvarenjem nosa, ali smo od tada uzeli desudimifikator koji non-stop radi u njegovoj sobi.

Pokusao da budem sto precizniji - mozda jeste malo dugo, al' kad je zdravlje djece u pitanju pokusavam navesti sve detalje, mozdacak i one nevazne za strucnjake.

Sta se desava? Sta raditi, sta ne raditi.

Nisam siguran da ima ikakve veze, ali samo da budem mirne duse navescu da je primio vakcinu protiv gripe (A)H1N1 prije 3 sedmice, nije bilo nikakvih komplikacija. Zamolio bih Vas da mi nepisete u stilu: "kakav si otac kad si vakcinisao svoju djecu"... itd...

Unaprijed zahvalan
Bender2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 21:38   #77
Bronhitis ili?

Prestao sam pušiti prije 6 tjedana ali mi se još uvijek javlja problem kad krenem trčati pogotovo gdje je hladnija temp zraka da dobijem osjećaj kao da mi između plućnih krila nešto gori i svakih par minuta kašljucam. Čak i poslije napora. Što bi to bilo (bronhitis) ili ...? Kako si potpomoć da prije prođe?
cile_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 14:08   #78
Wink Kronicni bronhitis

Poštovanje svim forumašima.

Tražio sam slićnu temu ali nisam mogo pronaći, unaprijed se ispričavam ako postoji neka slična.

E ovako, ja sam 1993 godište, dakle 20 godina, 2000 godine sam u zagrebačkoj Klajićevoj bolnici operirao desno plućno krilo (pneumothorax sam imao) e od tada imam taj kronični bronhitis.

Skoro me cijelo vrijeme prati iskašljavanje žutog šlajma, i bas sam neki dan (prije 10 dana) bio kod doktorice opće prakse, koja mi svaki put da sumamed i bude bolje 5 dana ali onda se opet vrati žuti šlajm. Pošto živim u malom gradu od 10 000 stanovnika neke detaljnije kontrole kao spirometrije i sl mogu samo sanjat. Imam 183 cm visine i težak sam 63 kg. Zanima me zašto mi se stalno taj šlajm vraća i dali ga se ikako mogu rješiti. Hvala
MichaelWesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 20:56   #79
Mene je opičio bronhitis prije nekih mjesec dana i onda sam njuškajući po netu pronašla ovo http://hr.wikipedia.org/wiki/Vitamin_A

Quote:

Plućne bolesti

Važnost vitamina A za kožu samo je jedan vid njegove blagodati za epitelna tkiva. Epitel je sloj stanica koji tvori vanjski dio kože. Probavni i dišni sustav je u dodiru s vanjskom okolinom, stoga se vitamin A može rabiti kao dio protokola za emfizem, oblik kronične plućne bolesti. Istraživanja su pokazala da pacijenti s teškim plućnim bolestima imaju nisku razinu vitamina A, a oni koji počnu uzimati dodatne količine pokazuju poboljšanu funkciju pluća[8].

Pravilna opskrba vitaminom A u cijelom svijetu spasila bi svake godine 2,5 milijuna dječijih života. Broj umrlih od dišnih bolesti pao bi za 70%, a broj umrlih od bolesti povezanih sa proljevom za 39% [2]. Djeca su neobično osjetljiva na nedostatak vitamina A, što se može i opravdati činjenicom brze potrošnje malih tjelesnih zaliha retinola za vrijeme infekcije.

Međutim čak i jedna doza 20 000 IJ ubrzat će oporavak od vodenih kozica i ukloniti opasnost od mogućih komplikacija[3]. Sa redovitim davanjem vitamina A smanjilo bi više slučajeva potencijalnih plućnih infekcija kod djece[4]
i još par linkova koji govore o povezqanosti nedostatka vitamina a i dišnih infekcija i uglavnom, otkako se kljukam multivitaminima, ja sam dobro.

Zadnje uređivanje soks : 15.10.2013. at 21:07.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 11:56   #80
Opet ja dižem temu iz naftalina.
Ulovio me bronhitis, prvi sam ulovila početkom 1.mjeseca, a evo prije 10 dana opet mi ga je doktorica dijagnosticirala

Promijetila sam da mi jako smeta vlaga i para (npr.kad kuham) ali to se pokaže tek navečer prije nego idem spavat, počnem "škripati" i kašljem kao svinja.

I još me jučer ulovila bol u lijevoj strani prsiju. Valjda nije infarkt u 27-oj

Nigdje ne mogu naći podatak o tome trebam li biti u zatvorenom, u kući, ili mogu u laganu šetnju?
__________________
Ne.
bee ana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.