Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 17:14   #41
Unhappy Titlovi s USBa na TV

Please HELP!

TV mi ima ulaz za USB, s kojeg najcesce gledam filmove. Ali.. Kako postaviti titlove? Kad stavim USB u DVD, titlovi sami rade,ne moram nista namjestati.

Zna li netko postoji li mogucnost da i na TVu filmovi s USBa imaju titlove? Mora li biti neki poseban format titlova da bi ih TV ocitao?
Inace, imam Philipsov TV.

Puno hvala, zaista ne znam sto da radim!

edit:

spojio sam nekoliko topika na istu temu i ubuduće će se otvaranje novog ovakvog kažnjavati. dakle, svi vi koji ste očekivali čuda od USB portova na vašim televizorima i sad se razočarali, pišite ovdje. u većini slučajeva odgovor će biti "ime titlova mora bit isto kao i filma, npr imefilma.avi i imefilma.srt", te "kupi pošteni player" no tu smo pomoći i za ostale slučajeve

obavezno navesti točan model televizora i što je više moguće detalja o fajlovima koji su u pitanju!


Thurgood

Zadnje uređivanje Thurgood : 12.01.2011. at 15:12.
Trixy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 17:21   #42
Meni na mom philipsu nije uspilo pokazati titlove

Ovdje smo pisali o tome

Možda se šta prominilo sa novim firmwareom. Nisam probava...
__________________
Taj sam ;D
cipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 17:22   #43
Koji je tocan model tog TV-a.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 17:36   #44
Moj model je 32 PFL 5625 H LED.
Ima li nade?
Trixy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:40   #45
pa u usb moraš ubacit film i titlove istog naziva
deky14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:49   #46
Mislim da je uzalud, jer Phillips TV (i po riječima samog proizvođača) nema podršku za titlove.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 12:45   #47
Morat ces se koristiti dodatnim nacinima, jedan od pouzdanijih je ljepljenjem titla na film pomocu programa "Ultra video converter", samo taj divx (avi) provuces kroz doticni konvertor i oznacis mu da ubaci odgovarajuci titl.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:23   #48
Najpouzdaniji je ići na tečajeve engleskog...za filmove na ostalim jezicima tražiti varijantu sa "upečenim" engleskim titlovima
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:41   #49
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Najpouzdaniji je ići na tečajeve engleskog...
Aj ma sumnjam da čovjeku treba tečej engleskog ..Ja ga jako dobro razumijem, al svejedno isto volim titlove pošto ne moram tolko načuliti uši i pratiti, nekak je puno "jednostavnije" s titlovima
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:50   #50
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Aj ma sumnjam da čovjeku treba tečej engleskog ..Ja ga jako dobro razumijem, al svejedno isto volim titlove pošto ne moram tolko načuliti uši i pratiti, nekak je puno "jednostavnije" s titlovima
ma naravno, bila je šala... uglavo, treba se dobro informirati prije kupnje, uzeti stick u dućan i probati, a ne uzdati se u Boga...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:51   #51
Quote:
Trixy85 kaže: Pogledaj post
Please HELP!

TV mi ima ulaz za USB, s kojeg najcesce gledam filmove. Ali.. Kako postaviti titlove? Kad stavim USB u DVD, titlovi sami rade,ne moram nista namjestati.

Zna li netko postoji li mogucnost da i na TVu filmovi s USBa imaju titlove? Mora li biti neki poseban format titlova da bi ih TV ocitao?
Inace, imam Philipsov TV.

Puno hvala, zaista ne znam sto da radim!
Evo rješenja za tvoje muke.Provjereno radi,jer meni radi na PS3 koji ima isti problem.

http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 16:32   #52
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Evo rješenja za tvoje muke.Provjereno radi,jer meni radi na PS3 koji ima isti problem.

http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php
ništa od toga

također imam novi philips 5405h i PS3
philips nakon ljepljenja titla neprepoznaje taj file od filma dok PS3 bez problema čita titl

neznam zašto ali je tako

mene zanima da li se na mkv format može titl zaljepiti i onda gledati na fići s titlom jer ps3 ne čita mkv ?
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 16:37   #53
Quote:
zloglasni kaže: Pogledaj post
ništa od toga

također imam novi philips 5405h i PS3
philips nakon ljepljenja titla neprepoznaje taj file od filma dok PS3 bez problema čita titl

neznam zašto ali je tako

mene zanima da li se na mkv format može titl zaljepiti i onda gledati na fići s titlom jer ps3 ne čita mkv ?
Ne može.Jedini naćin za gledanje mkv-a na PS3 je program PS3 Media Server,pa streaming sa računala na PS3.To radi provjereno.Ne treba ni ubacivati titlove.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 17:59   #54
može se premuxirati (nije isto što i prekodirati) mkv u .vob i onda radi na PS3...ali, ljudi, zar vam se zaista da čekati za svaki film da se prekodira s titlovima i pritom izgubi na kvaliteti ili je možda ipak bolje uzeti neki media plejer...da ne pričamo da vjerojatno nemate zvuk na 75% mkv-a jer je zvuk DTS...televizori nižih klasa to ne mogu dekodirati...

treba eto probato s DLNA...F1 driver zan jako mnogo o time i ima phlipsa pa kad bi muse još i dalo da pojasni proces...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 18:45   #55
je znam,al ubi ga WMS (Wild Media Server) više nije besplatan

osim toga nekaj i zahebava,nemam titlova na svim novijim filmovima i serijama,dok na starima uredno rade

očito je do licence samog WMS-a

ali i PS3 Media Server može prekodiravat video i titlove i slat ih putem DNLA i na Phillipsa i naravno i na PS3 (za koji je i dizajniran) ,samim tim po meni trenutno i najbolje rješenje.
s tim da je prilično zaheban kad je Panasonic u pitanju,ali da mu se sredit "Renderer" ,a mislim da je Philipsa prepoznal odmah jest da ga vidi kao Aureu,al kolko se sjećam s njim je sve radilo OK.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 00:20   #56
Pozdrav

Poštovani,
imam jedan problem i bilo bi mi lakse nosit se s njim ako mi pomognete.
Ovako ide prica koristim AVIAddXSubs vec duze vrijeme i sve je islo super. Odlicno i relativno brzo prebaci,ma sve 5. No prije par dana uzeo sam novi komp i na njemu dobio windowse 7. Skinuo natrag AVIAddXSubs i tu nastaje problem. Kada zelim "zaljepiti" titl na avi format ide bez problema, ali kada to isto probam na MKV formatu (prije nije bilo NIKAKVIH problema) pokrene operaciju radi par sekundi i napise

[The Pacific (720p HDTV x264) - Episode 6.mkv]
Idx/Sub subtitles created.
Completed in 5 sec
END OF OPERATION

Stvarno ne razumijem u cemu je problem. Do sada je sve bilo ok!

p.s. Ljepim titlove da bih mogao gledat na PS3 i to mi je super radilo!

HVALA VAM UNAPRIJED NA POMOCI
concoponco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 00:30   #57
pa ne čita ps3 mkv...poruka ne ukazuje na nikakav problem, već ti samo kaže da je kreirao titlove i da je izvršio operaciju...jesi li instalirao haali media splitter na windows 7? on ti treba da bi razni programi mogli demuxirati mkv...mislim da ti je to razlog...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 00:37   #58
Poštovai,
hvala na przinskom odgovru kao prvo.
Znam da Ps3 ne cita mkv, u tome nije problem.
Problem je u tome da mi je prije AVIAddXSubs htio raditi tj zaljepiti titlove na mkv+srt filove i naravno automatski ih je prebacivo u divix ili avi format. E to me zanima zasto vise ne radi. Hvala ti puno na pomoci
concoponco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 01:57   #59
aviaddxsubs pretvara srt u idx/sub titlove koliko znam, upravo zato da bi mogao sam odabrati veličinu slova a ne da ti ovise o plejeru...opet, probaj instalirati haali media splitter...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:24   #60
I sto ce mi to? Mislim u cemu ce mi taj program pomoci!?
Instalirao sam ga ali ne znam njegovu svrhu! I moram priznat da me jos muci zasto se to dogodilo s aviaddxsubs. Mozda je problem u nekim postavkama!

Hvala ti puno
concoponco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.