Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 14:17   #61
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Od Dexa je,iako bi on trebao djelovat protuupalno,to kod nje nije slucaj. Kad je bila na Medrolima,nisu je boljeli misici. Probavamo i s brufenom i lupocetom,al kad krene bolit ne prestaje satima. I jako je naotecena,tj. mislim da je puna vode. Jel postoji sansa da joj dr. opce prakse prepise flastere na bazi morfija i mozda tablete da se rijesi te vode,obzirom na dijagnozu?
Suzy, moj tata je koristio Medrol. Bilo mu je nateceno lice, pa iza vrata. Vec je Ivanicapeca napisala da je u pitanju moonface. Tako je bilo sa mojim tatom. Onda je postepeno poceo da se skida sa Medrola. Ne smije se naglo skinuti, na to budite oprezni. Kod njega je sve nestalo sto se tice "moonface" i opet je dobio svoju formu lica.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 15:16   #62
Evo samo da se osvnem na postojanje ove teme...
Mnoge odgovore sam tražila ovdje u vrijeme tatine bolesti, i mnogo ste mi pomogli, i Ivanica i ostali. Mnogo stvari ne bih saznala da nije bilo ove teme, stoga ću reći da je cijelo vrijeme tatine bolesti ova tema za mene bila jako važna, vise sam mu mogla pomoći i do puno više informacija doći zahvaljujući vašim odgovorima i raznim iskustvima s ove stranice.
Mog tate nema već 3, 5 mjeseca i ja sam mirna bar s te strane što sam mu pomogla koliko je to bilo u mojoj moći. Nažalost, mikrocelularni je bio u pitanju pa neke velike pomoći nije bilo. i sad mi suze idu dok ovo pišem jer naprosto ne mogu vjerovati da ga nema više.
Ali Tako to nažalost ide, život piše tužne priče, ali ova tema je mani bila od velike pomoći u svim tim tužnim i ružnim trenucima.
Ivanice,veliko ti hvala što si tu uvijek za sve nas i hvala za sve savjete koje daješ!
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 17:30   #63
Lily drzi se.Sad ti je jos sve jako frisko ali doci ce opet vrijeme kad ces se sa osmjehom sjecati lijepih dana sa tatom.Zivot ide dalje, ali uspomene su ne izbrisive. hug
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 17:31   #64
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
Suzy, moj tata je koristio Medrol. Bilo mu je nateceno lice, pa iza vrata. Vec je Ivanicapeca napisala da je u pitanju moonface. Tako je bilo sa mojim tatom. Onda je postepeno poceo da se skida sa Medrola. Ne smije se naglo skinuti, na to budite oprezni. Kod njega je sve nestalo sto se tice "moonface" i opet je dobio svoju formu lica.
Na zalost kod tumoaa mozga dex je trajna antiedemska terapija koja je nezamjenjiva.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 20:51   #65
Pitanje, tata boluje od glioblastoma, prosao je prvi ciklus - zracenje i temodal. Sada je poceo sa pet dana 285mg temodala, danas je cetvrti da, lose mu je, povraca, cijeli dan nije jeo.. Ono sto mene cudi da nije do sada niti jednom dobio dexametason,niti su mu ista rekli sto da radi u slucaju da mu je lose. Vjerujem da ima pravo na Torecan parenteralno, trebam li to traziti doktoricu opce prakse? Mogu li dobiti ampule jer bih mu i ja mogla to potkozno aplicirat.
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 00:13   #66
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
dance sky, pošto si ti očito dublje u materiji od mene, možeš li mi molim te izdvojiti iz onih gore navedenih studija one koje su rađene in vitro od onih in vivo i kliničkih na ljudima vezano isključivo za rak. Ima ih previše i jednostavno je nemoguće sve iščitati u kratko vrijeme s kojim raspolažem, a vidim tu ima i šampona za uklanjanje ušiju.
Hvala!
A propos informiranja- nije svaka informacija pronađena na internetu ispravna i relevantna. Mislim da se slažemo oko te teze.
rado, ali ni ja nemam vremena kao i ti,.. kad mi je trebalo, procitala sam sve sto sam nasla na temu a evo ti neki referentni linkovi, tu uglavnom mozes naci studije in vitro i in vivo, kao sto ih mozes i naruciti i kupiti i procitati u cijelosti..
sto se tice info, treba znati gdje i kako traziti, onaj kome treba, brzo to nauci... najreferetniji su mi ipak forumi, kao npr ovaj, ja sam jako puno citala strane forume,, gdje ucis i skupljas direktno iskustva ljudi...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8371627

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/909798

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7764028

linkova imas milion na temu paw paw istrazivanja in vivo in vitro in human etc... treba samo malo vise guglati ....ja zaista nemam vremena traziti ti sve ono sto te mozda interesira, pa ako te zaista interesira, vjerujem da ces se i sama jako dobro snaci .. inace, paw ne sluzi samo za lijecenje karcinoma, kao sto si i sama primjetila, ali to ti pise vec u uvodnim linkovima koje sam posatvila
dance-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 07:58   #67
Quote:
dance-sky kaže: Pogledaj post
rado, ali ni ja nemam vremena kao i ti,.. kad mi je trebalo, procitala sam sve sto sam nasla na temu a evo ti neki referentni linkovi, tu uglavnom mozes naci studije in vitro i in vivo, kao sto ih mozes i naruciti i kupiti i procitati u cijelosti..
sto se tice info, treba znati gdje i kako traziti, onaj kome treba, brzo to nauci... najreferetniji su mi ipak forumi, kao npr ovaj, ja sam jako puno citala strane forume,, gdje ucis i skupljas direktno iskustva ljudi...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8371627

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/909798

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7764028

linkova imas milion na temu paw paw istrazivanja in vivo in vitro in human etc... treba samo malo vise guglati ....ja zaista nemam vremena traziti ti sve ono sto te mozda interesira, pa ako te zaista interesira, vjerujem da ces se i sama jako dobro snaci .. inace, paw ne sluzi samo za lijecenje karcinoma, kao sto si i sama primjetila, ali to ti pise vec u uvodnim linkovima koje sam posatvila
Oprosti na gnjavaži, shvatila sam po onom što si napisala da si u materiji pošto i sama imaš iskustva, pa sam pretpostavila da ti to neće biti problem

Koliko ja vidim u ovim linkovima koje si postala, ovo su studije osim prve, in vitro dakle pred faza eventualno nekom in vivo i kliničkom ispitivanju u kojom spominju za sada potencijalnu učinkovitost. U tom smislu ne možemo pričati o liječenju karcinoma. Ovdje se spominje da određeni izdvojeni spojevi imaju određeni učinak na stanice leukemije i ca jajnika kod miša npr. Na žalost, jako puno studija pokaže određenu učinkovitost kod miševa a posve podbaci kod ljudi ili pokaže manju učinkovitost od nečeg što je već u primjeni pa se više ne investira u daljnja istraživanja. U tom smislu ono što sam ti u predhodnim postovima napisala stoji. Paw paw ili kod nas poznata pod imenom papaja je definitivno zdrav plod i jak antioksidans, baš kao i češnjak, aloja, propolis itd itd. Sve ove biljke su kroz slične studije dokazale učinkovitost na razmazima stanica, no pričati o inkapsuliranom u određenoj koncetraciji i dozi spoj koji može služiti kao lijek za specifični tip karcinoma u kliničkoj primjeni - pa ne možemo baš, za sad.
Papaja definitivno neće škoditi, zdrava je, al pričati da liječi karcinome je malo ipak too much, sorry.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 08:11   #68
Quote:
Hvedica kaže: Pogledaj post
Pitanje, tata boluje od glioblastoma, prosao je prvi ciklus - zracenje i temodal. Sada je poceo sa pet dana 285mg temodala, danas je cetvrti da, lose mu je, povraca, cijeli dan nije jeo.. Ono sto mene cudi da nije do sada niti jednom dobio dexametason,niti su mu ista rekli sto da radi u slucaju da mu je lose. Vjerujem da ima pravo na Torecan parenteralno, trebam li to traziti doktoricu opce prakse? Mogu li dobiti ampule jer bih mu i ja mogla to potkozno aplicirat.
Je li tata operiran? Ako je i tumor je odstranjen, dex se ne daje ukoliko nema prisutnog edema. Kod IV terapija ljudi dobe injekciju dexa protiv mučnine, no kod Temodala stvarno ne znam je li to pravilo. U svakom slučaju pitajte onkologa.
Ono što je mojoj mami jako pomoglo su kokice ispucane na zraku i sjemenke lana istučene i namočene u čaši mlake vode. Nakon pola sata se ta tekućina procijedi i pije. Lan ispusti sluz koja je dobra za stijenke želuca. Djeluje umirujuće i orašastog je okusa pa nije grdo za piti.
Što se dexa tiče, ampule su isključivo za bolničku primjenu i osim ako ne propiše specijalist, LOM ne može sam propisati dex. Inače kod kuće se piju tabletice, al LOM može iz svoje glavarine osigurati dozu ampula dexa, jedino što to uglavnom neće. Meni je privatna apoteka prodala ampule a patronažna me naučila (iako to ne smije) aplicirati i to intramuskularno a ne subkutano. Dex ima svoje nuspojave koje su dosta neugodne i ako nije krajnja nužnost bolje se ne pucati s njim. Postoji druga učinkovita terapija za mučninu. Razgovarajte s onkologom!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 08:38   #69
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Je li tata operiran? Ako je i tumor je odstranjen, dex se ne daje ukoliko nema prisutnog edema. Kod IV terapija ljudi dobe injekciju dexa protiv mučnine, no kod Temodala stvarno ne znam je li to pravilo. U svakom slučaju pitajte onkologa.
Ono što je mojoj mami jako pomoglo su kokice ispucane na zraku i sjemenke lana istučene i namočene u čaši mlake vode. Nakon pola sata se ta tekućina procijedi i pije. Lan ispusti sluz koja je dobra za stijenke želuca. Djeluje umirujuće i orašastog je okusa pa nije grdo za piti.
Što se dexa tiče, ampule su isključivo za bolničku primjenu i osim ako ne propiše specijalist, LOM ne može sam propisati dex. Inače kod kuće se piju tabletice, al LOM može iz svoje glavarine osigurati dozu ampula dexa, jedino što to uglavnom neće. Meni je privatna apoteka prodala ampule a patronažna me naučila (iako to ne smije) aplicirati i to intramuskularno a ne subkutano. Dex ima svoje nuspojave koje su dosta neugodne i ako nije krajnja nužnost bolje se ne pucati s njim. Postoji druga učinkovita terapija za mučninu. Razgovarajte s onkologom!
Krivo ste me shvatili, govorim o Torecan ampulama koje se daju subkutano i centralni je antiemetik. Jer kao zastitu za sluznicu pije Reglan, ali protiv povracanja mislim da bi mu ipak bio bolji Torecan. Nakon zracenja tumor se poceo povlacit, ali edem je opsezniji i osim temporalnog dijela zahvacen je i cijeli parijetalni, dosta lose prica, ne muci ga to previse, ali vidim da bi sada (nakon dugo godina nekomuniciranja sa svojom djecom) volio stalno pricati s nama, htjela bih da mu se olaksa malo.
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 08:39   #70
Jesu kokice pomogle oko mucnine?
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:47   #71
Quote:
Hvedica kaže: Pogledaj post
Krivo ste me shvatili, govorim o Torecan ampulama koje se daju subkutano i centralni je antiemetik. Jer kao zastitu za sluznicu pije Reglan, ali protiv povracanja mislim da bi mu ipak bio bolji Torecan. Nakon zracenja tumor se poceo povlacit, ali edem je opsezniji i osim temporalnog dijela zahvacen je i cijeli parijetalni, dosta lose prica, ne muci ga to previse, ali vidim da bi sada (nakon dugo godina nekomuniciranja sa svojom djecom) volio stalno pricati s nama, htjela bih da mu se olaksa malo.
Da sva sam se zbunila
Ovak, dex mora primati pošto ima ispade, vjerojatno je i edem prisutan. Odmah tražite onkologa da ga preporuči kao i terapiju za mučnine! Nevjerojatno mi je da se tako dobro do sad drži bez dexa.
Mojoj mami su odgovarale. Ona je imala u par navrata mučnine, ali nije povraćala. Doduše, ona je bila cijelo vrijeme na velikim dozama dexa pa je vjerojatno i to pogodovalo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 10:17   #72
Ako netko treba gusku ili pelene medium moze mi se javiti na pm pa da nu posaljen,mi kupili za djedu za svaki slucaj kad je trebao doci doma ali nazalost nije bilo potrebno

Sent from my ZTE Blade III using Tapatalk
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 10:23   #73
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Da sva sam se zbunila
Ovak, dex mora primati pošto ima ispade, vjerojatno je i edem prisutan. Odmah tražite onkologa da ga preporuči kao i terapiju za mučnine! Nevjerojatno mi je da se tako dobro do sad drži bez dexa.
Mojoj mami su odgovarale. Ona je imala u par navrata mučnine, ali nije povraćala. Doduše, ona je bila cijelo vrijeme na velikim dozama dexa pa je vjerojatno i to pogodovalo.
Puno ti hvala i probat cemo sa kokicama, a i dex cemo svakako trazit. On se super drzi, hoda do 10km dnevno, spava fino, jedini problem je bio i ostao govor sto je ipak najmanji problem mislim. Hvala ti na brzim odgovorima i na tome s to dijelis sa nama, mukom steceno, iskustvo
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 11:31   #74
Hvala vam na savjetima. Dobila je još i terapiju lumidolom protiv bolova i moduretik da ta voda postepeno izlazi iz nje. Uglavnom, cekamo sutra ct sa simulacijom pa cemo vidjet sta i kako dalje. Iako bi ja da i dalje ostane na dexu jel kad je bila na medrolima, nije bilo dobro.
Suzy-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 11:57   #75
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Hvala vam na savjetima. Dobila je još i terapiju lumidolom protiv bolova i moduretik da ta voda postepeno izlazi iz nje. Uglavnom, cekamo sutra ct sa simulacijom pa cemo vidjet sta i kako dalje. Iako bi ja da i dalje ostane na dexu jel kad je bila na medrolima, nije bilo dobro.
Uz moduretik obavezno mora ići i kalinorm jer ako joj padnu elektroliti zlo i naopako. Ukoliko vidite da se ne poboljšava previše stanje, mislim da nema svrhe uzimati moduretik. Moja stara je bila sva okrugla, trbuh ogroman, pa su joj radili UZV i rekli da se ne radi o vodi već o masnom tkivu jer je poremećen metabolizam uslijed djelovanja dexa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 18:59   #76
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Uz moduretik obavezno mora ići i kalinorm jer ako joj padnu elektroliti zlo i naopako.
Draga Ivanice, moram korigirati ovaj navod!

Naime, Moduretic je diuretik koji štedi kalij te se, u pravilu, uz njega ne preporučuje uzimati lijekove za nadoknadu kalija kao što je Kalinor ili Kalijev klorid. Postoje vrlo rijetke iznimke: kada se radi o teškoj hipokalijemiji, i to uz strogi nadzor liječnika i redovitu kontrolu elektrolita.

Inače ne!
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 19:18   #77
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Draga Ivanice, moram korigirati ovaj navod!

Naime, Moduretic je diuretik koji štedi kalij te se, u pravilu, uz njega ne preporučuje uzimati lijekove za nadoknadu kalija kao što je Kalinor ili Kalijev klorid. Postoje vrlo rijetke iznimke: kada se radi o teškoj hipokalijemiji, i to uz strogi nadzor liječnika i redovitu kontrolu elektrolita.

Inače ne!
Hvala na podsjetniku.
Ujedno moram naglasiti nesto sto sam zaboravila navesti u postu-naime ako ne bude bitnog pomaka na bolje obavezno pitati dr.ima li smisla nastaviti ga uzimati, nikako to ciniti na svoju ruku.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 03:29   #78
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Oprosti na gnjavaži, shvatila sam po onom što si napisala da si u materiji pošto i sama imaš iskustva, pa sam pretpostavila da ti to neće biti problem

Koliko ja vidim u ovim linkovima koje si postala, ovo su studije osim prve, in vitro dakle pred faza eventualno nekom in vivo i kliničkom ispitivanju u kojom spominju za sada potencijalnu učinkovitost. U tom smislu ne možemo pričati o liječenju karcinoma. Ovdje se spominje da određeni izdvojeni spojevi imaju određeni učinak na stanice leukemije i ca jajnika kod miša npr. Na žalost, jako puno studija pokaže određenu učinkovitost kod miševa a posve podbaci kod ljudi ili pokaže manju učinkovitost od nečeg što je već u primjeni pa se više ne investira u daljnja istraživanja. U tom smislu ono što sam ti u predhodnim postovima napisala stoji. Paw paw ili kod nas poznata pod imenom papaja je definitivno zdrav plod i jak antioksidans, baš kao i češnjak, aloja, propolis itd itd. Sve ove biljke su kroz slične studije dokazale učinkovitost na razmazima stanica, no pričati o inkapsuliranom u određenoj koncetraciji i dozi spoj koji može služiti kao lijek za specifični tip karcinoma u kliničkoj primjeni - pa ne možemo baš, za sad.
Papaja definitivno neće škoditi, zdrava je, al pričati da liječi karcinome je malo ipak too much, sorry.

Ivanica, ja zaista ne razumijem zasto me pitas linkove ako ih niti ne procitas .,,mislila sam da te zaista interesira nauciti nesto novo, ali vidim da nisi ama bas nista procitala od milion linkova koje sam ostavila.. klinicka ispitivanja na ljudima ces pronaci na istim stranicama koje sam vec postala.. kao sto rekoh, nemam vremena traziti ti bas odredjene linkove, ali mozes to uciniti i sama.. Paw Paw nije papaja, nema veze s njom, to je isto kao da kazes da je krompir jabuka?!! .. u prvom linku koji sam ostavila imas ama bas sve sto trebas znati o toj biljci, usporedjivati je sa papajom, samo zbunjujes ljude...jedna s drugom nemaju nikakve veze...ni u jednom trenutku nisam napisala ama bas nigdje da Paw Paw lijeci karcinom.. iznjela sam iskustva meni bliskih ljudi koji ga uzimaju uz budwig protokol... mislim da je svako pozitivno iskustvo potrebno prenjeti onima koji se bore sa karcinomom...uz linkove koje sam ostavila, svatko koga interesira, potruditi ce se i proguglati i saznati vise o Paw Paw...
dance-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 06:46   #79
Joj Vilko nisam ja umisljena nego vam pisem u sirem kontekstu. Da niste padobranac i da ste procitali koju stranu u natrag, shvatili bi da drvim vec danima kako primjenu sode,papaje, aspirina,sutenta i ne znam ti ja cega ne ne mozemo smatrati konvencionalnim lijecenjem grbe ako sve nabrojano za to nije proslo studije. Pa cemo tako apliciranje npr sutenta koji je konvencionalni lijek za lijecenje metastatskog ca bubrega smatrati alternativnim lijekom za skidanje grbe,jer isti nije prosao studije za kristenje u tu svrhu.
A ovo omalovazavanje tudjeg stava jer nisam sama preboljela rak vec sam svoje iskustvo i znanje stekla kroz bolest i agoniju svoje majke i rad s oboljelima u civilnoj udruzi oboljelih od raka je u najmanju ruku bezobrazno.Moze vas biti stid s toliko godina i svega sto vas je u zivotu zadesilo bez imalo empatije i takta za drugog.

Oh Boze,stvarno vise ne mogu o tome.
Dance sky, ovo se odnosi i na tebe. Prvo sama procitaj studije i na sto konkretno se odnose Za pocetak kreni od wikipedije vulgaris i baci oko na trecu natuknicu: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Paw_Paw Trudila sam se zaista psto sam najbolje mogla pojasniti kako stvari idu prije nego nesto udje u upotrebu u konvencionalnoj medicini. Jako mi je zao sto sam ostala ne shvacena s tvoje strane.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 27.02.2014. at 07:34.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 00:31   #80
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Joj Vilko nisam ja umisljena nego vam pisem u sirem kontekstu. Da niste padobranac i da ste procitali koju stranu u natrag, shvatili bi da drvim vec danima kako primjenu sode,papaje, aspirina,sutenta i ne znam ti ja cega ne ne mozemo smatrati konvencionalnim lijecenjem grbe ako sve nabrojano za to nije proslo studije. Pa cemo tako apliciranje npr sutenta koji je konvencionalni lijek za lijecenje metastatskog ca bubrega smatrati alternativnim lijekom za skidanje grbe,jer isti nije prosao studije za kristenje u tu svrhu.
A ovo omalovazavanje tudjeg stava jer nisam sama preboljela rak vec sam svoje iskustvo i znanje stekla kroz bolest i agoniju svoje majke i rad s oboljelima u civilnoj udruzi oboljelih od raka je u najmanju ruku bezobrazno.Moze vas biti stid s toliko godina i svega sto vas je u zivotu zadesilo bez imalo empatije i takta za drugog.

Oh Boze,stvarno vise ne mogu o tome.
Dance sky, ovo se odnosi i na tebe. Prvo sama procitaj studije i na sto konkretno se odnose Za pocetak kreni od wikipedije vulgaris i baci oko na trecu natuknicu: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Paw_Paw Trudila sam se zaista psto sam najbolje mogla pojasniti kako stvari idu prije nego nesto udje u upotrebu u konvencionalnoj medicini. Jako mi je zao sto sam ostala ne shvacena s tvoje strane.
studije sam ja odavno procitala, ne ove, nego sve koje su radjene!! ti bi ih trebala procitati i krenuti od osnova.. od linka br 1 koji sam dala pa nadalje..cijelo vrijeme sa mnom raspravljas a niti jedan jedini link nisi procitala!! .. kako onda mozes raspravljati uopce o tome.. ja ne komentiram film ako ga nisam pogledala! ... ne znam kako mi mozes davati link na wikipediju koju pisu korisnici interneta?! ... to je relevantan link?? .. i ne znam tocno na sto mislis pod odjeljak 3.. zar tamo negdje pise da je papaja isto sto i paw paw??? ali jos jednom cu pokusati objasniti - papaja - Carica papaya, Paw Paw - Asimina triloba, jabuka - malus, kruska . pyrus... nadam se da uvidjas razliku i da napokon shvacas da Paw Paw i papaja nisu niti slicni a kamoli isti plodovi i biljke..
napominjes kako si iskustvo i znanje stekla kroz bolest i agoniju tvoje majke i pomaganjem oboljelima, ali to isto iskustvo drugih osporavas i nazivas rekla kazala price?! .. nemas ekskluzivno pravo na patnju, agoniju i pomaganje, i ja sam to prosla sa mojim tatom i jos uvijek prolazim, kao i mnogi ovdje... nakon sto ti dam bas relevatne linkove, ne wikipediu!! da se ti educiras, jer te, kao, to interesira, ti meni das link od wikipedije i ponovno tvrdis kako su paw paw i papaja jedno te isto ...edukacija nije tvoje ekskluzivno pravo, i mi, neki drugi, sasvim obicni ljudi, se educiramo cijelo vrijeme .. ja se ne bih, i kao sto vidis, ne usudim se apsolutno ulaziti u rasprave o necemu o cemu nisam informirana, ali tebe to ne sprecava da i dalje dijelis savjete drugima kako bi trebali patiti, kako bi se trebali educirati, sto bi trebali citati i gdje itd itd.. to je razlika izmedju tebe i mene, ulazim u raspravu samo o necemu o cemu sam dosta dobro informirana, kao sto i sama vidis, ne dijelim sakom i kapom savjete drugima zato jer je i moj tata imao karcinom pluca i zato sto trenutno eto pomazem drugima oboljelima od karcinoma.. svaka tebi cast na svemu sto radis, pomazes, dijelis savjete itd, ali ponavljam, to nije tvoje ekskluzivno pravo, i drugi imaju iskustvo, znanje i volje da pomognu drugima, pa onda dozvoli da i netko drugi napise neki post koji mozda nekome moze pomoci, bez da na njega skaces rijecima - rekla kazala, nije se pas posro nego bla bla i sl...to bi barem trebala biti svrha ovog foruma, ako sam dobro shvatila - pomoc oboljelima - savjeti, linkovi, iskustva... mislim da sam sve rekla, zao mi je uopce da ovo sve pisem, ali moram, jer ne da nisi u pravu, nego nisi u pravu nikako! ... na ovu temu sam ja zavrsila, a moj ti je dobronamjerni savjet da zaista barem nesto procitas o onome o cemu i raspravljas.. ( a da to nije po mogucnosti wikipedia)..
dance-sky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.