Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2016., 19:01   #1
SOUNDBAR sustavi

Ima li tko kakav savjet naime tražim najbolji SOUNDBAR do jedno 1.500 kn
Znam da je najbolje uzeti digitalni receiver i zvučnike pošto mi je dosta bitno jer izuzetno volim slušati glazbu ali mi trenutno budžet a i prostor u kući to ograničavaju pa razmišljam da uzmem SOUNDBAR
Imam par modela koje sam našao na netu pa ako tko ima kakav prjedlog bio bih mu jako zahvalan za savjet:
SAMSUNG HW-H355 ELIPSO 1.189,00 Kn
LG NB2540 ELIPSO 1.299,00 Kn
PHILIPS HTL3140S ELISPSO 1.499,00 Kn
Sony HTXT100 EMMEZETA 1.104,00 Kn
Panasonic SC-HTB170EGS EMMEZETTA 1.445,00 Kn
edindzk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 21:14   #2
Možda Boston acoustics TVee 26? 1490kn..
Iako on nema bluetooth spajanje sa izvorom (npr. streamanje sa mobitela). No dobro je što su soundbar i subwoofer povezani bluetoothom, pa nema dodatnih kablova preko sobe.

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk
Lourdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 09:51   #3
Quote:
edindzk kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakav savjet naime tražim najbolji SOUNDBAR do jedno 1.500 kn
Znam da je najbolje uzeti digitalni receiver i zvučnike pošto mi je dosta bitno jer izuzetno volim slušati glazbu ali mi trenutno budžet a i prostor u kući to ograničavaju pa razmišljam da uzmem SOUNDBAR
Imam par modela koje sam našao na netu pa ako tko ima kakav prjedlog bio bih mu jako zahvalan za savjet:
SAMSUNG HW-H355 ELIPSO 1.189,00 Kn
LG NB2540 ELIPSO 1.299,00 Kn
PHILIPS HTL3140S ELISPSO 1.499,00 Kn
Sony HTXT100 EMMEZETA 1.104,00 Kn
Panasonic SC-HTB170EGS EMMEZETTA 1.445,00 Kn
Ja sam isto pokušao tražiti savjet, ali očito još nema puno korisnika koji su testirali i proučavali soundbarove. Također imam isti problem sa prostorom i budžetom, te mi se soundbar čini dovoljno kvalitetna zamjena.
Ja bih ti samo savjetovao da upišeš model koji te zanima na google i pogledaš par reviewova na netu. Pri kupovini pripazi da ti odgovaraju dimenzije, tj. da ti soundbar ne prelazi preko tocke prijema daljinskog signala tv-a (da ti ne blokira signal tv daljinskog).

Malo sam bacio oko na tvoje modele, prva tri su dosta slična, razlike su vrlo malene, ako se odlučiš na nekog od njih 3, uzmi bar onaj koji ti nudi najviše konektora i opcija spajanja. Zadnja dva su stalci za tv/soundbar sa nekakvim wooferom, mislim da će ti dosta nedostajati dubokih tonova ako to kupiš, jer to nije baš neka zamjena za kvalitetan woofer sa strane.

Ja sam u zadnje vrijeme gledao uzet ovog philipsa jer je bar poprilično tanak i to mi odgovara, ali volio bih ga čuti kako zvuči u prostoru
__________________
Eto sad si dobio svoje.
dosed87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:29   #4
Jel može preporuka za neki soundbar ili 2.0/2.1 sistem aktivnih zvučnika? Do 3000kn. Imam philips android tv ako je to bitno za sinkronizaciju. Obavezno sistem mora imati wi-fi, bluetooth.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:48   #5
Možd (zbog kvalitete zvuka) prije neki aktivni zvučnici nego Soundbar:

http://www.audiopro.hr/proizvod/pres...ar?idPro=17218
https://presonus.com/products/Ceres-45-BT
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 14:34   #6
Mislim da to nema wi-fi, a nema ni hdmi.

Ovi su mi super al su 6000
https://www.nabava.net/zvucnici__910...lack__31928811
https://www.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 15:09   #7
A što će ti HDMI ?

Pa spajaš zvuk, a za to tamo imaš RCA ulaze,TRS, balansirane....

To sve se može spojiti s kompa, nekog Medija/BD playera, TV-a....
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 15:28   #8
Trebam HDMI ili opticki ulaz, jer TV nema drugaciji izlaz za zvuk. Meni si preporucio one alesis zvucnike, al sam ih morao spajati preko izlaza za slusalice sto nije bilo ok pa sam ih vratio.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:05   #9
Da, to je valjda zbog loše implementacije izlaza za slušalice u tom TV-u (ili možda nekaj s postavkama ?) jer sam ja nekad na dva TV-a robao taj izlaz.

Nije bio baš kvalitetan kao RCA, ali neke velike razlike nije bilo (pogotovu ne u glasnoći).

Potraži još neke aktivne monitore s Bluetooht ili Wifi.
Naravno, oni kvalitetni su skupi.

A ima ih i onih koji imaju i optički i Coax audio ulaz (jedan kolega s foruma je mislim uzeo Presonus, takve).
Ako šibaš glazbu s kompa, tV-a ili s nekih playera, onda Bluetooth ne treba.
To povežeš kabelima.

A i Bluetooth nije baš neka previše kvalitetna veza ( u jeftinijim uređajima, dakako).
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:25   #10
Ja isto naginjem monitorima, al sa soundbarom imam sve povezano bez problema cak i bezicno. Ovi yamaha su super imaju sve ko i soundbar, al nisam bas spreman dat 6k kuna za to kad soundbar dobijem za 2000, 2500. A ne znam kak da potrazim na netu monitore koji imaju WiFi i opticki ulaz/hdmi, na nabavi nis ne nalazim.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 12:46   #11
Jel zna netko dal ce philips izbacit soundbarove za 2017 i kad bi to moglo bit? LG je navodno vec izbacio al ne mogu nac nigdje za kupit kod nas.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 12:06   #12
philips model HTL 1180B 12...stalak od tv poslužio kao nosač, uz neke sitne preinake...

image upload no adscertificity.com
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 22:25   #13
Uzeo sam od JBL-a sa subwooferom. Malo me tlačio sa smješatanjem prvih dana, ali riješio sam problem. Photobucket me davi, ne dopušta mi stavljanje slike . Uglavnom, dobro zamišljen, ali ne baš najbolje izveden. Ima mali daljinski (kao kartica) tri moda za zvuk (movie, game, music) i podešavanje stupnja basa. Ali sub je slab, pa se treba igrati sa smještanjem. Idealno sam ga smjestio u kut tako da sam driver stavio uza zid, a reflex rupu uza drugi zid, sve skupa iza kauča. Bas je bio brutalan, odličan, dubok, sve naj naj, ali samo u movie modu, ovi ostali kao da ne rade. Ali problem. Sub je wireless, pa je tako sakriven ponekad gubio signal. Ne znam što i kako, ali jedan dan radi stalno, drugi na prekide, treći ne radi apsolutno ništa Onda sam ga opet premjestio, sad je na glupom mjestu sa manje rezonancije, ali hvata dobro. Slika s neta

__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:02   #14
@hasnfefer: pretpostavljam da moraš staviti pravu vrstu glazbe da bi ti radio i sub...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:46   #15
Hmm...da..... Soundbar, pa postavke, pa pripadajući wirless sub.... !?

Ponekad bolje biti "staromodno klasičan" i staviti (ak treba u uz malo veću lovu) neki početni AV receiver i neki par zvučnika.....
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:25   #16
Slušam muziku koja pretežno ima baseve, a možda su moja očekivanja bila prvelika.
Kupio sam ga u Austriji, 260 €, ali sam na netu vidio cijenu 130 €. Dođem u dućan, nađem ga, kad tamo 260€. Pitam čovjeka kako je na netu cijena jedna, a ovdje druga, a on mi kaže da sam možda gledao na mediamarkt.de. Onda sam mu objasnio da sam 100 % sigurno gledao na mediamarkt.at. Onda je pogledao i vidio da je cijena doista 130 €. Tu je bio problem, moje ušljivo "prokletstvo" zbog ogromnog popusta, iako mi nije krivo, jer sam ga (sub) opet uglavio na dobru poziciju, pa ima solidan učinak, ali samo na movie modu. Uglavnom, mjesta nemam za receiver, tj., imam, ali onda moram baciti liniju, a linija radi savršeno, a uz to još ima i fantastičan zvuk, pa ju je šteta baciti. Ali za sladokusce, bacajte oko često na mediamarkt.at i de, ako preslaguju poslovnice često se dese ludi popusti. Bio je Denon 5.2 kanalni za 127 €

Što se bezžičnog povezivanja, bluetooth radi (kod mene) do max 10 metara bez prepreke, a sub samo do 5 metara.
ne znam zašto gore nema slike
P.S. pretpostavljam da je onaj gore sa ludom cijenom bio izložbeni.

EDIT: Inače bi vrlo rado uzeo Harmančića
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"

Zadnje uređivanje hasnfefer : 19.09.2017. at 22:35. Reason: sfušario marku receivera
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 07:07   #17
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Slušam muziku koja pretežno ima baseve, a možda su moja očekivanja bila prvelika.
Kupio sam ga u Austriji, 260 €, ali sam na netu vidio cijenu 130 €. Dođem u dućan, nađem ga, kad tamo 260€. Pitam čovjeka kako je na netu cijena jedna, a ovdje druga, a on mi kaže da sam možda gledao na mediamarkt.de. Onda sam mu objasnio da sam 100 % sigurno gledao na mediamarkt.at. Onda je pogledao i vidio da je cijena doista 130 €. Tu je bio problem, moje ušljivo "prokletstvo" zbog ogromnog popusta, iako mi nije krivo, jer sam ga (sub) opet uglavio na dobru poziciju, pa ima solidan učinak, ali samo na movie modu. Uglavnom, mjesta nemam za receiver, tj., imam, ali onda moram baciti liniju, a linija radi savršeno, a uz to još ima i fantastičan zvuk, pa ju je šteta baciti. Ali za sladokusce, bacajte oko često na mediamarkt.at i de, ako preslaguju poslovnice često se dese ludi popusti. Bio je Denon 5.2 kanalni za 127 €

Što se bezžičnog povezivanja, bluetooth radi (kod mene) do max 10 metara bez prepreke, a sub samo do 5 metara.
ne znam zašto gore nema slike
P.S. pretpostavljam da je onaj gore sa ludom cijenom bio izložbeni.

EDIT: Inače bi vrlo rado uzeo Harmančića
Ovaj Harman djeluje dobar, iako, šta ću s 450W
Dakle, dvojba/trojba, da li uzeti neki povoljan receiver niže/srednje klase s nekim monitorima i/ili wooferom, i/ili soundbarom...
Nisam zahtjevan, ali želim dobar zvuk u dnevnoj sobi gdje svaki dan slušam uglavnom radio, uz večernje gledanje TV-a (filmova).
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 08:45   #18
Ako želiš kvalitetan zvuk onda soundbarove prekriži. Kupi neki receiver i monitor (bookshelf) zvučnike, dobit ćeš puno kvalitetniji zvuk, a ako se jednog dana sjetiš da ti fali basova uvijek možeš dodati subwoofer.
Spomenuti HARMAN-KARDON AVR 161S u stvari ima 85W po kanalu, a svih 425W (450, nebitno) tek ako spojiš svih 5 zvučnika i sub. U suprotnom ti je dovoljan i 2.1 receiver.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 09:54   #19
I da spoji 7 zvučnika, opet će imati samo 85 W ( koliko ima AV receiver), jer se wati zvučnika ne zbrajaju.
To su izmislili prodavatelju jeftinih "Sve u jedan" kućnih kina.....
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:07   #20
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Ako želiš kvalitetan zvuk onda soundbarove prekriži. Kupi neki receiver i monitor (bookshelf) zvučnike, dobit ćeš puno kvalitetniji zvuk, a ako se jednog dana sjetiš da ti fali basova uvijek možeš dodati subwoofer.
Spomenuti HARMAN-KARDON AVR 161S u stvari ima 85W po kanalu, a svih 425W (450, nebitno) tek ako spojiš svih 5 zvučnika i sub. U suprotnom ti je dovoljan i 2.1 receiver.
Može onda preporuka nekog 2.1 receivera, monitore imam (neke Yamahine), a woofer bi naknadno uzeo, i eventualno soundbar. Može i negdje vani (Njemačka, Austrija..) ako su tamo jeftiniji.
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
I da spoji 7 zvučnika, opet će imati samo 85 W ( koliko ima AV receiver), jer se wati zvučnika ne zbrajaju.
To su izmislili prodavatelju jeftinih "Sve u jedan" kućnih kina.....
To sam i mislio, tnx!
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.