Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2016., 13:24   #41
Ne znam samo kako ce Tedeschi prebaciti klub u Sloveniju, Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju istodobno. Kao i Zadar. Na mukama su.

Ispricavam se, prati FIBA LP, kao sto si pratio i ove sezone.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:28   #42
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim razlog zašto bi se HKS trebao podrediti Pullenu, Whiteu, Godiću, Musi, Walkeru i zbog takvih pristiti na rizik da nema netko izbaci sve repke iz takmičenja.
Što ti tamburaš uvijek po jednom te istom? Čemu spominjanje igrača?
Tko uopće očekuje da će se HKS podrediti ikome?
Da je situacija drugačija, smatrao bi da se treba podrediti Šišku, Joksimoviću, Florencu, Hukiću i Popiću?

Svaki klub štiti svoje interese, bilo kratkoročne, bilo dugoročne. Ako Cedevita bude jahala na svom stavu, pa ju HKS izbaci iz domaćih natjecanja radi zaštite interesa saveza, čime ćeš ti biti oštećen?
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:36   #43
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ruse ionako izbacije tkogod sa bilo kojeg natjecanja kad tamo nema tko, a da ne pršti od dopinga u sebi.
Da, Rusi su dopingirani, a ostali idu na krumpir i kupus, jel tako?
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:36   #44
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Ne znam samo kako ce Tedeschi prebaciti klub u Sloveniju, Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju istodobno.
Morati će izabrati jednu od tih država. Onu koja odjebe Fibu.
Bilo kako bilo, morati će u neku ULEB ligu ako žele u Eurokup, pod uvjetom da Eurokup opstane. No. možda im se ULEB smilije i da im trajno mjesto u Eurokupu, ako ih HKS izbaci i ostali traktor savezi pređu pod Fibu.
Tako će igrati samo Eurokup kao predstavnici Atlantic Grupe i biti zadovoljni.

Quote:
Kao i Zadar. Na mukama su.
Na kojim je to mukama Zadar. Taj klub niti vidi Europe, pod sankacijama je, a u međuvremenu su došli do toga da im je traktor ligu igrao samo jedan Zadranin i to kao treći play.
Taj klub treba razmisliti da li im je dobro da im u klubu igraju Bosanci, Amerikanci i Srbi, a Zadranin dodaje ručnike. Do toga su doveli sami sebe.

Quote:
Ispricavam se, prati FIBA LP, kao sto si pratio i ove sezone.
Pratiti ću ono što ja hoću. Imaš problema s time?

Ja se samo pitam, što ako FIBa na kraju stvarno suspendira male , a ostavi velike. Igranje Cede u traktor kvalama za nekakav Eurokup važnije je od HR repki?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:44   #45
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Što ti tamburaš uvijek po jednom te istom? Čemu spominjanje igrača?
Tko uopće očekuje da će se HKS podrediti ikome?
Da je situacija drugačija, smatrao bi da se treba podrediti Šišku, Joksimoviću, Florencu, Hukiću i Popiću?

Svaki klub štiti svoje interese, bilo kratkoročne, bilo dugoročne. Ako Cedevita bude jahala na svom stavu, pa ju HKS izbaci iz domaćih natjecanja radi zaštite interesa saveza, čime ćeš ti biti oštećen?
Ja ničim. Gdje sam ja napisao da bi izbacivanje Cede u bilo čemu oštetilo bilo koga?
Zašto non-stop stavljate u moje usta nešto što nisam napisao?
Čemu to projiciranje nenepisanog ili neizrečenog?
HKS se ne mora podrediti bilo kome. Na kraju krajeva na Fiba ultimatuma može odgovoriti sa "izbacite naše repke iz Fibe" ili uopće ne odgovoriti i ignoririati Fibu i onda se nadati da će FIBA izbaciti i sve ostale repke.
Meni se ipak čini da će FIBA ostaviti "velike repke", a iživaljavati se na malima, i da će te "velike repke" i savezi samo odmahnuti rukom na činjenicu da će oni mali ostati bez natjecanja za svoje repke uz poruke u stilu tko vas jebe, mogli ste ozbiljno shvatiti sve ovo što se dešava.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:48   #46
Znaci, mislite da ce ULEB pobijediti?
M4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 14:05   #47
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Meni se ipak čini da će FIBA ostaviti "velike repke", a iživaljavati se na malima, i da će te "velike repke" i savezi samo odmahnuti rukom na činjenicu da će oni mali ostati bez natjecanja za svoje repke uz poruke u stilu tko vas jebe, mogli ste ozbiljno shvatiti sve ovo što se dešava.
U ovom si definitivno u krivu. Nije moguće da FIBA izbaci nas, Slovence, Bosance i Crnogorce a ne sankcionira Španjolce, Litvance, Talijane, Srbe, Grke...
U tom i jest smisao ultimatuma, ili svi ili nitko. Bilo kakve iznimke će potpuno diskreditirati FIBA-u te konačno i nepovratno promijeniti svjetsku organizaciju košarke, naravno na njenu štetu. A ako FIBA ostavi stražnja vrata otškrinuta za dodatne pregovore, to će vrijediti za nas jednako kao i za Litvance.
Ali ovo su sve političke igre, neće se to sve skupa rasplesti do OI. A vrhnje će kao i uvijek pobrati najbogatiji... No ne vjerujem da će na kraju biti bilo kakvih ozbiljnijih sankcija za reprezentacije.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 14:10   #48
Cave je preuzeo stafetu najveceg klauna podforuma.
__________________
Pobjednik:CROpa 2018.
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 14:14   #49
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
U ovom si definitivno u krivu. Nije moguće da FIBA izbaci nas, Slovence, Bosance i Crnogorce a ne sankcionira Španjolce, Litvance, Talijane, Srbe, Grke...
U tom i jest smisao ultimatuma, ili svi ili nitko. Bilo kakve iznimke će potpuno diskreditirati FIBA-u te konačno i nepovratno promijeniti svjetsku organizaciju košarke, naravno na njenu štetu. A ako FIBA ostavi stražnja vrata otškrinuta za dodatne pregovore, to će vrijediti za nas jednako kao i za Litvance.
Ali ovo su sve političke igre, neće se to sve skupa rasplesti do OI. A vrhnje će kao i uvijek pobrati najbogatiji... No ne vjerujem da će na kraju biti bilo kakvih ozbiljnijih sankcija za reprezentacije.
I ja mislim, da će se na kraju ovo riješiti tako, da neće biti ozbiljnih sankcija za nikoga, pa nije FIBA glupa, da se kompromitira sa sankcioniranjem samo nekih reprezentacija ili da im finale EP igraju Avstrija i Belgija...
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 15:16   #50
evo i spanjolci posrali FIBAu.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 20:12   #51
FIBA još jednom pokazala kakvi su to idioti.
Sad će ih svi odjebat i napokon se mogu ugasit. Lakrdija.

A Aco sere kvake kako Cedevita ne misli na dobrobit hrvatske košarke. Zar je to potrebno komentirat...

#samoABA
#patiteljimrzite

Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Hrvatska može samo najebat radi Cedevite.
Nešto si izignorirao ovaj feanorov post, pa ću ti ga priložit još jednom:

Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Siguran sam da si dovoljno star da se sjećaš kako je pred dvadesetak godina Cibona stala na stranu ULEB-a, za razliku od Jugoplastike koja je izabrala FIBA-u. Posljedica toga je bio Cibonin ugovor s Euroligom, te trogodišnji ciklus bodovanja učinka klubova za sudjelovanje u EL, koji je bio najveće zlo koji je ikad zadesilo hrvatsku košarku i od kojeg se nikad nećemo oporaviti.
No nebitno, ovdje će se stvari rasplesti identično kao i pred 20 godina - pobijedit će onaj koji ima više para. Trenutno možda FIBA može ucijeniti saveze neigranjem kvalifikacija za OI, no svi će naravno sad odustati od onog što moraju. Na papiru. Nakon završetka kvalifikacija će savezi vrlo vjerojatno opet pristati uz ULEB, igrat će tijekom iduće sezone njihova natjecanja, a do EP 2017 tko živ tko mrtav... Baš će FIBA suspendirati 10 od 15 najboljih reprezentacija, kako da ne...
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 21:24   #52
Lik ima troll u nicku i vi mu odgovarate

Da, Cedevita je najveci problem. Ostali su zlato i trebaju nam repke na turnirima jer je to ponos, dika i buducnost

LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 09:28   #53
Quote:
Tsigalko 11 kaže: Pogledaj post
FIBA još jednom pokazala kakvi su to idioti.
Sad će ih svi odjebat i napokon se mogu ugasit. Lakrdija.

A Aco sere kvake kako Cedevita ne misli na dobrobit hrvatske košarke. Zar je to potrebno komentirat...

#samoABA
#patiteljimrzite



Nešto si izignorirao ovaj feanorov post, pa ću ti ga priložit još jednom:
Nisam ja ništa ignorirao, nego nisam bio na forumu. Da sjećam se vrlo dobro, jer pratim košarku zadnjih 26. godina. Ako misliš na 2000/2001 kada je Cibona iskoristila prigodu koju je imala i izabrala ULEB, a ne Suproligu.

Meni samo nije jasno u cijeloj priči, zašto sada podržavate ULEB?! Koje svrhe HR košarka ima od ULEB-a? HR prvenstvo je radi tog ULEB-a postalo beznačajno, na kraju ni ABA liga nema neku korist, jer samo prvak ide u Euroligu, a sama liga je pod kontrolom C.Zvezde, kao što je nekad bila pod Partizanom. ULEB danas izgleda kao mala NBA liga, samo najbogatiji i najbolji. Nije baš sve identično kao prije 16. godina i sada!!
__________________
DZG

Zadnje uređivanje MLB : 18.04.2016. at 09:48.
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 09:56   #54
Tsigi je potkurio pa se dalje s njim raspravljaj, samo da razjasnim par stvari:

Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno u cijeloj priči, zašto sada podržavate ULEB?!
Ne znam kome se od nas ovdje obraćaš. Cedevita i Zadar (kao i pola Europe) podržavaju ULEB, no ja sebe nigdje ne vidim u tome. Ono što mi se u toj priči gadi, to su ultimatumi i ucjene. Uostalom, ne vidim kakve veze imaju reprezentacije s (većinom privatnim) klubovima.

Quote:
HR prvenstvo je radi tog ULEB-a postalo beznačajno
Točno. I vođeni logikom da sad Cedevita radi protiv interesa hrvatske košarke (to si implicirao kad si napisao da radi Cedevite može najebati reprezentacija, iako možda nisi imao namjeru), možemo reći da je tada to radila Cibona. Naravno, dugoročne posljedice se tada nikako nisu mogle vidjeti, a ne mogu ni sad.
Ja ne mislim da itko radi ni za ni protiv interesa hrvatske košarke (niti Cibona tada, niti Cedevita/Cibona sad). Cibona je tada imala potpuno pravo postupiti u skladu s klupskom politikom i strategijom. Isto pravo sad ima Cedevita. Vjerojatno je njihovo pravo i veće, jer odgovara privatnom gazdi, pa i ako posljedice za klub budu drastične, neće skoro nitko ni suzu pustiti. Zadar je već nešto drugo, no pretpostavljam da se oni neće inatiti i da će do utorka - srijede povući podršku ULEB-u. Barem privremeno...
Isto tako, Acino podržavanje FIBA-e nema nikakve veze s interesima HR košarke, već samo s klupskim interesima, što je logično i sasvim prihvatljivo. Tko god tvrdi da se Aco priklonio FIBA-i radi zaštite "viših" interesa, vrijeđa inteligenciju sugovornika.

Quote:
Ne možete mi reći da je isto bilo prije 20. godina i sada!!
Ne jer je tada FIBA u startu izgubila. Sad je u poziciji da nakon uključivanja reprezentacija u cijelu priču (negdje mi je u malom mozgu da su se i tada spominjale reprezentacije, ali valjda tek sramežljivo, i bez konkretnih ultimatuma... ) može dobiti ovu bitku, no ne vjerujem da može dobiti rat.

Quote:
ULEB danas izgleda kao mala NBA liga, samo najbogatiji i najbolji.
Da, to je sranje. Samo čini mi se da ovi "polubogati" smatraju da će se kroz Eurokup (ili kako se već zove taj ULEB-ov "kup Koraća" ) prije ili kasnije ušuljati u elitni rang. Na kraju će propasti sve osim te "male NBA lige", sva ostala natjecanja će nalikovati na ono koje je Cibona igrala ove sezone...

Za kraj, kako god se ovo rasplelo, bojim se da ni Cedevita ni Cibona neće dugoročno profitirati. Možda samo Zvezda, od svih klubova s ovih prostora.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:08   #55
Bilo koji klub u Hrvatskoj, bio to KK Split, ili KK Cibona ili KK Zadar, ili KK Škrljevo...bi napravio isto što i KK Cedevita da su u njihovoj situaciji. Kad si konkurentan najjačima u regiji naravno da se želiš natjecati s najjačima u Europi.

To što su se Cibona, Zadar i ostali srozali na niske grane vođeni neviđeno lošom politikom klubova nije problem Cedevite. Da sutra uđe 10 milijuna eura kapitala u Cibonu siguran sam da bi i Cibona stala na stranu ULEBa.

Aco priča šuplju priču jer zna da nemaju nikakvu šansu za igraati europska natjecanja pod ULEBom i onda mantra da svi trebaju u FIBAu. Razumijem ga, naravno. Kao što razumijem i Cedevitu.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:13   #56
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post

Za kraj, kako god se ovo rasplelo, bojim se da ni Cedevita ni Cibona neće dugoročno profitirati. Možda samo Zvezda, od svih klubova s ovih prostora.
Ovo ovisi samo o Tedeschiju i AAtlantic grupi i kolikoo su spremni potrošiti i što je još bitnije - na koga. Ako želi igrati Euroligu, a očito žele, oni moraju bit konkurentni Zvezdi. Za bit konkurentan Zvezdi im treba više ulaganja nego sad. I pametnijeg ulaganja, naravno.

No, potpisivanje trogodišnjeg ugovora s Veljkom, kao i držanje Mateja Mamića kao sportskog direktora im nikako ne ide u prilog da će bit jaki i konkurentni.


Oni žele to, al zasad vode promašenu politiku u dovođenju igrača i trenera...
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:14   #57
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Da sutra uđe 10 milijuna eura kapitala u Cibonu siguran sam da bi i Cibona stala na stranu ULEBa.
Da, to je to. I imali bi apsolutno pravo da rade isključivo u interesu kluba, a ne da štite bilo koga drugoga.
Uostalom, neki su ovdje najavljivali da će se tako nešto i desiti, pa u tom slučaju od iduće sezone očekujem prelazak Cibone na tamnu stranu...
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:24   #58
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Tsigi je potkurio pa se dalje s njim raspravljaj, samo da razjasnim par stvari:



Ne znam kome se od nas ovdje obraćaš. Cedevita i Zadar (kao i pola Europe) podržavaju ULEB, no ja sebe nigdje ne vidim u tome. Ono što mi se u toj priči gadi, to su ultimatumi i ucjene. Uostalom, ne vidim kakve veze imaju reprezentacije s (većinom privatnim) klubovima.



Točno. I vođeni logikom da sad Cedevita radi protiv interesa hrvatske košarke (to si implicirao kad si napisao da radi Cedevite može najebati reprezentacija, iako možda nisi imao namjeru), možemo reći da je tada to radila Cibona. Naravno, dugoročne posljedice se tada nikako nisu mogle vidjeti, a ne mogu ni sad.
Ja ne mislim da itko radi ni za ni protiv interesa hrvatske košarke (niti Cibona tada, niti Cedevita/Cibona sad). Cibona je tada imala potpuno pravo postupiti u skladu s klupskom politikom i strategijom. Isto pravo sad ima Cedevita. Vjerojatno je njihovo pravo i veće, jer odgovara privatnom gazdi, pa i ako posljedice za klub budu drastične, neće skoro nitko ni suzu pustiti. Zadar je već nešto drugo, no pretpostavljam da se oni neće inatiti i da će do utorka - srijede povući podršku ULEB-u. Barem privremeno...
Isto tako, Acino podržavanje FIBA-e nema nikakve veze s interesima HR košarke, već samo s klupskim interesima, što je logično i sasvim prihvatljivo. Tko god tvrdi da se Aco priklonio FIBA-i radi zaštite "viših" interesa, vrijeđa inteligenciju sugovornika.



Ne jer je tada FIBA u startu izgubila. Sad je u poziciji da nakon uključivanja reprezentacija u cijelu priču (negdje mi je u malom mozgu da su se i tada spominjale reprezentacije, ali valjda tek sramežljivo, i bez konkretnih ultimatuma... ) može dobiti ovu bitku, no ne vjerujem da može dobiti rat.



Da, to je sranje. Samo čini mi se da ovi "polubogati" smatraju da će se kroz Eurokup (ili kako se već zove taj ULEB-ov "kup Koraća" ) prije ili kasnije ušuljati u elitni rang. Na kraju će propasti sve osim te "male NBA lige", sva ostala natjecanja će nalikovati na ono koje je Cibona igrala ove sezone...

Za kraj, kako god se ovo rasplelo, bojim se da ni Cedevita ni Cibona neće dugoročno profitirati. Možda samo Zvezda, od svih klubova s ovih prostora.
Općenito se obraćam svima ovdje koji pljuju po FIBI i podržavaju ULEB.
Nije isto bilo onda pristupiti ULEB-u i sada, jer ti se onda nitko nije prijetio izbacivanjem reprezentacije iz svih natjecanja. Zar Hrvatska mora najebati radi privatnih interesa Cedevite, ako im ne odgovara, neka onda igraju u nekoj drugoj državi, kako je cave troll rekao. Zar misliš da ih HKS neće izbaciti iz natjecanja, o vjeruj mi hoće, lijepo je Šuker rekao da ga uopće ne zanima što Cedevita misli.
Ja mislim da FIBA ovaj put ide do kraja, jer joj je puna kifla ULEB-a. Ovo sve ostalo što si napisao se slažem.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:26   #59
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Da, to je to. I imali bi apsolutno pravo da rade isključivo u interesu kluba, a ne da štite bilo koga drugoga.
Uostalom, neki su ovdje najavljivali da će se tako nešto i desiti, pa u tom slučaju od iduće sezone očekujem prelazak Cibone na tamnu stranu...
U Cibonu ulazi 2. milje eura prvu sezonu od Turaka, 10. milja vrlo teško da će ikad imati proračun. Ciboni je to uz ostale prihode dovoljno da napravi dobar korak u novoj Ligi prvaka od FIBE.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:27   #60
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Ovo ovisi samo o Tedeschiju i AAtlantic grupi i kolikoo su spremni potrošiti i što je još bitnije - na koga. Ako želi igrati Euroligu, a očito žele, oni moraju bit konkurentni Zvezdi. Za bit konkurentan Zvezdi im treba više ulaganja nego sad. I pametnijeg ulaganja, naravno.

No, potpisivanje trogodišnjeg ugovora s Veljkom, kao i držanje Mateja Mamića kao sportskog direktora im nikako ne ide u prilog da će bit jaki i konkurentni.


Oni žele to, al zasad vode promašenu politiku u dovođenju igrača i trenera...
Trebat će njima duplo više love da budu konkurentni Zvezdi. Ima jedan dobar članak u sportskom tjedniku Max, pročitao jučer. Čović je uništio Partizan pokupivši sve jake sponzore u Srbiji, a uz to ima podršku i delije Vučića, što znači države. Konkurirat takvoj ekipi Cedevita ne može i neće.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.