Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2016., 10:25   #1
Kvalifikacije za Olimpijske igre (4.7. - 10.7.) - IDEMO U RIO!!!!!!!!



Za dva tjedna reprezentacija počinje s pripremama za OI u Riu. Pred našima je težak zadatak jer će se samo pobjednik kvalificirati. Glavnu konkurenciju predstavljaju domaćin Italija te Grčka, a osim njih, na turniru su još Meksiko, Iran i Tunis. Te tri momčadi su autsajderi i bila bi prava senzacija kada bi netko od njih završio prvi.

Hrvatska je u skupini s Tunisom i Italijom. Prva dva idu dalje. Nakon toga će prvoplasirani igrati s drugim iz suprotne skupine i obrnuto. Pobjednici idu u finale u kojem dobijamo putnika za Rio. Budući da je Grčka apsolutni favorit svoje skupine, prvo mjesto bi nam vrlo vjerojatno značilo da igramo protiv Irana ili Meksika, što je neusporedivo lakši put za doći do finala.

Aco Petrović je na preliminarni popis stavio gotovo sve aktivne košarkaše. Od tada do danas smo saznali da je Damjan Rudež otkazao nastup, te da nećemo igrati s naturaliziranim playom, budući da je Petrović prednost dao Hamiltonu ispred Drapera i Lafayettea. Još od prije je poznato da u sastavu neće biti Ante Tomića. Širi spisak je objavio i talijanski izbornik Ettore Messina, možete ga vidjeti ovdje.

Za kraj spomenimo i preostala dva kval. turnira. Srbija će u Kombank areni ugostiti Angolu i Portoriko u svojoj grupi, te Japan, Češku i Latviju u suprotnoj. Domaćini su tu prvi favoriti. Na Filipinima će se igrati neusporedivo jači turnir. Domaćini su u grupi s Novim Zelandom i Francuskom, koja je prvi pick kladioničara za prolaz, ali i kod njih su zaredali neki otkazi tako da će biti zanimljivo s kakvim sastavom će se pojaviti na kraju. Turska, Kanada i Senegal su s druge strane ždrijeba. BTW. Turci su na ovaj turnir uletili kao zamjena za Libanon, koji je suspendiran zbog "nepodmirenih dugova" od strane FIBA-e.

Rio su već izborili SAD (prvak svijeta), Nigerija (prvak AfroBasketa), Australija (prvak Oceanije), Španjolska, Litva (via Eurobasket), Kina (prvak Azije), Venezuela, Argentina (via Americas Championship) i domaćin Brazil.



Zadnje uređivanje Luyindula : 10.07.2016. at 00:02.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 11:56   #2
Bitćeovozanimljivoljeto.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 12:25   #3
Tsigi, triba ic na ovo.
Podržati momke i to.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 12:52   #4
Pa čuješ, nije daleko, zašto ne.
Papi, Ćiro i ja smo već jednom bili i podržali naše mlade sportaše, u Ljubljani, godine gospodnje 2013.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 14:44   #5
možda se i ode do torina. vidjet ćemo.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 14:47   #6
Opet kuješ planove!
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 12:42   #7
Objavljeno 16 imena na koje Aco racuna. Zubac nije tu, al Kruslin je
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:04   #8
Daj link btj
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:32   #9
http://www.hks-cbf.hr/vijesti/a-repr...i-turnir-za-oi

1. UKIĆ Roko Leni Pallacanestro Cantu

2. STIPČEVIĆ Rok Dinamo Basket Sassari

3. DELAŠ Ante KK Zadar

4. SIMON Krunoslav Emporio Armani Milano

5. BOGDANOVIĆ Bojan Brooklyn Nets

6. HEZONJA Mario Orlando Magic

7. KRUŠLIN Filip KK Cibona

8. BABIĆ Luka KK Cedevita

9. PILEPIĆ Fran KK Cedevita

10. ŠARIĆ Dario Anadolu Efes

11. ARAPOVIĆ Marko KK Cedevita

12. RADOŠEVIĆ Leon Brose Baskets

13. HAMILTON Justin Anthony Valencia Basket

14. ŠAKIĆ Željko Lukoil Academic

15. BILAN Miro KK Cedevita

16. ŽIŽIĆ Ante Toni KK Cibona

Krušlin i Šakić unutra, a za Bendera nema mjesta, svaka cast Aco jebote.

Krušlin u mrtvoj a1 ligi ima jedva 7.8 poena po tekmi, a recimo stalno osporavani klinac Slavica, za minutu manje po tekmi ima 9.6 poena prosjecno.

Sramota.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:34   #10
Oooo, nisam ni skuzio da Bendera nema

Nista, ne idem u Torino, sad san siguran.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:34   #11
Tko je Šakić?
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:55   #12
šakić, delaš, krušlin i vjerojatno pilepić će otpasti prije turnira, to ja valjda jasno.
Bender sigurno ide u ameriku na draft i te neke work oute, i tako ne bi imao mjesta za participaciju na parketu. Da je nešto više od potencijala imao bi i veću ulogu u svom klubu.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 14:11   #13
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Tko je Šakić?
Jedina prava stretch cetvroka kao zamijena..Ja ne vidim drugi izbor..Ako vec nisi zvao Markotu i Rudez je otkazao..
Arapovic to nije..Radosevic je dobar u rotaciji obrambeno..
Ne vidim sta trenutno od Bendera mozes dobiti,doista ne vidim..Pogotovo jer nitko od mladjih visokih nema razvijenu vanjsku igru..

Mi ne znamo igrati sa dva visoka u smislu da drugima nametnemo svoju igru..A opet ce se ici na slican profil Bilan,Zizic,Hamilton,Radosevic,pa i Arapovic..Ove fore stare 15-ak godina kako nasi visoki igraju obje pozicije je uvijek super prolazilo..

Danasnja igra ide u smislu stretch four koji siri reket(Sakic) ili point forward(Saric)..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 16:27   #14
Opet nemamo playa, najs

Inače, složio bih se s korisnikom feenian... Šakiću treba dat poštenu priliku, prijateljsku probaj, utakmicu-dvije, minimum 20 minuta, al ne da samo igra obranu i radi blokove, nego da igra, da ima određenu slobodu.. Momak zna igrat, lošija verzija Šarića, zna vodit loptu, može povuć kontru, solidan šut... Jedan od onih za koje ti je žao ko psu što nije napravio više, s obzirom šta je radio kao junior, nije bilo igrača koji ga je mogao čuvat... Sad je pitanje kakav će bit u glavi, uloga koju će dobit... Žižića i Arapovića još nema smisla vodit ak ih misliš koristit jednom u 5 utakmica... I jao si ga nama s Bilanom kao prvim centrom
agent5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 16:55   #15
mislim da ce mali Zizic bit prvi centar. Da se to iscitati iz Acinih izjava...
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 16:56   #16
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
mislim da ce mali Zizic bit prvi centar. Da se to iscitati iz Acinih izjava...
životom garantiram da će hamilton kretat u petorci

aco obožava da ne terenu ima 5 igrača koji mogu pogodit tricu a hamilton je jedini od centara koji može i to
__________________
Na ponos grada i puka nek’ se Hajduk zove
Master Yoda 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:04   #17
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
mislim da ce mali Zizic bit prvi centar. Da se to iscitati iz Acinih izjava...
Volio bih to, iznimno
Ionako ne možemo niš posebno postić, pa nek bar ovaj pokaže što zna i skuplja iskustvo...
agent5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 18:46   #18
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Tko je Šakić?
Gdje si bio dok je Željac žario i palio u Širokom?

Ne znam, meni ovaj popis baš i ne ulijeva neki optimizam. Opet se postavlja pitanje te famozne lažne četvorke. Markota nije pozvan, Rudež je otkazao (a ionako je to očajno odigrao na EP). Dukan je otpao, ne znam da li je razlog ljetna liga ili nešto drugo. Bender je otpao zbog drafta, a pitanje je koliko može biti koristan u ovom trenutku.

Pretpostavljam da će Zubac isto u USA na workoute. Žižić očito neće. Nije se ugledao na starijeg brata po pitanju reprezentacije.

Previše teretnih centara, premalo pokretnih četvorki. Meni je Šakić simpatičan igrač, drago mi je da je pozvan, ali nisam siguran da ima kvalitetu za ovaj nivo košarke.

Sram me je priznati, ali toliko sam očajan da mi se po glavi vrti ideja o NBA Zubčiću
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 19:00   #19
@Bask

Uopce nije ocajna ideja..Mi bolje nemamo i gore je krcati igrace koji su teretne petice realno,nego probati i sa Zubom..

@agent
Dobro je on prosao kako je krenulo nakon juniora..Pogledaj Baraca juniora kak prolazi kalvariju..
Sakica je spasila rola u Zrinjskom i kasnije Siroki..

Najveca mana nase repke je sto nitko nemre stolicu cuvati..I to nije pretjerivanje..Ako izuzmemo Sarica i Radosevica,ovo ostalo je potop..

Doduse dobra je stvar sto jr Aco defanzivni genije i obrana mu je oduvijek forte bila..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 20:18   #20
A evo i mog prijedloga tko je trebao niti pozvan umjesto Krušlina.
Jordan iz Duge Rese

https://en.wikipedia.org/wiki/Marko_Car_(basketball)

http://www.basketballliga.at/spieler...eason_id=91513

__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.