Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 12:57   #21
Quote:
marulam kaže: Pogledaj post
smatraš li se u ovom trenutku sposobnim za prehranit obitelj?
zanemari sad priču "živit ćemo kod mojih staraca u sobi koju dijelim s mlađim bratom"
realno odgovori sam sebi kako cijela tvoja situacija i životna perspektiva izgleda nekom tko želi ozbiljnu vezu, brak, djecu i obitelj

ovo sve što sam napisala zanemari jer na svu svu sreću evo nam i blorta na temi

sad će ti on fino objasniti da te u stvari od.......ju jer si niži od 160 cm (a ni ne znaš vjerojatno), žene su površne pa ti radije kažu da je to zbog lošeg posla i nedostatka perspektive

molim ban, hvala
Jer naravno svi to žele pa ono.

Zapravo malo koja ima muda to otvoreno priznati, što je samo po sebi prilično indikativno.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:02   #22
Quote:
marulam kaže: Pogledaj post
ja bi autoru teme rekla da mora (!?) prihvatiti da s prestankom školovanja i kriteriji privlačnog se mijenjaju
Ne mjenjaju se kriteriji privlacnosti u smislu sta ce zenu navlaziti dole, a to nije novac. Nego izgled i ponasanje muskarca.

Ako neke razmisljaju o buducnosti, braku djeci i sl, to ne znaci da se nece pojebati sa nekima sa kime ne vide tu buducnost ako ih privuce.

Znaci odgovor autoru, trazi bar casual sex dok ne budes vise zaradjivao
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:04   #23
@marulam
Nažalost nikakve koristi od realnosti i istine, jer ljudi će radije prihvatiti i čuti one stvari koje su kompliment ili od njih rade žrtvu, nego nešto što od njih podrazumijeva neku konkretnu akciju.

Autoru ne prepostaje previše opcija - ako želi samo kako kaže " nekaoga u krevetu s kime bi se stiskao zimi" može probat naći curu puno mlađu od sebe, npr studenticu, kojoj još neke ozbiljnije teme i problemi nisu na kraj pameti i kojoj ne smetaju stvari koje je naveo. Ako nejde ni to, jebiga, evo stiže proljeće pa neće biti hladno u krevetu više

Šalu na stranu, ali ako i on želi ozbiljniju vezu i neke stvari koje dolaze s vremenom i godinama, mora ozbiljno sagledati svoju situaciju.
Je li zadovoljan s poslom koji radi? Želi li ga raditi dugoročno? Je li mu to realno dovoljno novaca za život idućih 5,10,15 godina? Ako nije, mora se trgnuti. Kaže da traži posao, ali to može značiti sve i svašta. Može značiti i to da se usavršava u profesionalnim kompetencijama i smjerovima za koje misli da su bitni za njegovu buduću karijeru i zanimanje što god to bilo, a može značiti i to da se samo prijavljuje na oglase na HZZ-u gdje traže diplomiranog društveno humanističkog smjera i 'suje boga oca korumpiranoj državi zašto ne prolazi na natječajima a nema previše iskustva u struci osim eventualno odrađenog stručnog osposobljavanja.

Nažalost to je jako teško prihvatit, kad je puno lakše gurnut prst u jedno uho, a na drugo navit daleku obalu sve su žene kurve i lupat glavom o zid što si rođen u ovoj žabokrečini od države.

A to što sam ja malograđanski oportunistički snob ako mislim da je netko do 30e godine i nakon 5,6,7,8, godina studiranja i traženja sebe trebao sebe i naći ili barem usmjeriti prema nečemu konstruktivnom i što mu pričinjava zadovoljstvo ... Barem će autor naći dobru utjehu mudrih forumaša pa će mu biti lakše! Ne sumnjam da je riječ o ljudima koji su ispunili svoje potencijale glede obrazovanja i karijere, zadovoljni obiteljski ljudi s puno iskustva u odnosima sa suprotnim spolom tako da ako išta, utjehe autoru i drljvlje i kamenje po groznim plitkim ženama dolaze iz pravog izvora.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:07   #24
Kako ovo sve zvuci okrutno

Autore dodji u svicarsku, ovdje su zene emancipirane (cak i one "nase") i nije im najbitnije koliko imas u dzepu. Ovdje svi imaju u dzepu ali zato malo njih u glavi i srcu.
__________________
Be fucking awesome
So I cross my heart, kill my desire..
This is what you get when you play with fire!
Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:11   #25
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
@marulam
Nažalost nikakve koristi od realnosti i istine, jer ljudi će radije prihvatiti i čuti one stvari koje su kompliment ili od njih rade žrtvu, nego nešto što od njih podrazumijeva neku konkretnu akciju.

Autoru ne prepostaje previše opcija - ako želi samo kako kaže " nekaoga u krevetu s kime bi se stiskao zimi" može probat naći curu puno mlađu od sebe, npr studenticu, kojoj još neke ozbiljnije teme i problemi nisu na kraj pameti i kojoj ne smetaju stvari koje je naveo. Ako nejde ni to, jebiga, evo stiže proljeće pa neće biti hladno u krevetu više

Šalu na stranu, ali ako i on želi ozbiljniju vezu i neke stvari koje dolaze s vremenom i godinama, mora ozbiljno sagledati svoju situaciju.
Je li zadovoljan s poslom koji radi? Želi li ga raditi dugoročno? Je li mu to realno dovoljno novaca za život idućih 5,10,15 godina? Ako nije, mora se trgnuti. Kaže da traži posao, ali to može značiti sve i svašta. Može značiti i to da se usavršava u profesionalnim kompetencijama i smjerovima za koje misli da su bitni za njegovu buduću karijeru i zanimanje što god to bilo, a može značiti i to da se samo prijavljuje na oglase na HZZ-u gdje traže diplomiranog društveno humanističkog smjera i 'suje boga oca korumpiranoj državi zašto ne prolazi na natječajima a nema previše iskustva u struci osim eventualno odrađenog stručnog osposobljavanja.

Nažalost to je jako teško prihvatit, kad je puno lakše gurnut prst u jedno uho, a na drugo navit daleku obalu sve su žene kurve i lupat glavom o zid što si rođen u ovoj žabokrečini od države.

A to što sam ja malograđanski oportunistički snob ako mislim da je netko do 30e godine i nakon 5,6,7,8, godina studiranja i traženja sebe trebao sebe i naći ili barem usmjeriti prema nečemu konstruktivnom i što mu pričinjava zadovoljstvo ... Barem će autor naći dobru utjehu mudrih forumaša pa će mu biti lakše! Ne sumnjam da je riječ o ljudima koji su ispunili svoje potencijale glede obrazovanja i karijere, zadovoljni obiteljski ljudi s puno iskustva u odnosima sa suprotnim spolom tako da ako išta, utjehe autoru i drljvlje i kamenje po groznim plitkim ženama dolaze iz pravog izvora.
Ne, boldano si zbog načina na koji procjenjuješ ljude tj što previše gledaš formu bez uzimanja u obzir šire slike.

Po čemu to točno tvoje razmišljanje nije plitko s obzirom da ljude procjenjuješ na osnovu akademskih titula i količine novca kojeg zarađuju?

Quote:
BooBaby kaže: Pogledaj post
Kako ovo sve zvuci okrutno

Autore dodji u svicarsku, ovdje su zene emancipirane (cak i one "nase") i nije im najbitnije koliko imas u dzepu. Ovdje svi imaju u dzepu ali zato malo njih u glavi i srcu.
Nije okrutno nego je smiješno i glupo.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:15   #26
Par stvari koje sam ja primjetio.
Dok sam bio student svo to nekakvo barenje je bilo ajmo reci jednostavnije.
Djevojke nisu gledale toliko financijski status.
Sada sa 33 godine imam osjecaj da se je termin sponzoruse dosta relativizirao.
Najbolji primjer mi je nije mi bitno da je bogat vec sposoban, ali ajmo biti iskreni u vecini slucajeva znamo sto to znaci
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:18   #27
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Jer naravno svi to žele pa ono.

Zapravo malo koja ima muda to otvoreno priznati, što je samo po sebi prilično indikativno.
i napisala sam da ne žele sve, ali je postotak žena sa završenim školovanjem koje počinju raditi, bliže se tridesetoj, a imaju takve želje sigurno veći od postotka mladih studentica od 20 godina sa istim željama
sigurno i među slobodnim ženama njegovih godina ima onih koje ne žele ozbiljnu vezu, brak i kojima je on samo usputna stanica prije postdiplomskog u madridu

autorov problem je činjenica da više nije student i da samim tim sreće više žena koje ga procjenjuju na taj način
on se jadan čudom čudi kako je kao student imao više uspjeha sa ženama
sigurno su ga sve koje je sreo u menzi procjenjivale na način "budući otac moje djece"
jako aktualan kriterij kod brucoša sa 18 godina

sa završetkom školovanja počinje stvarni život
počinju krediti, djeca, vrtići, škole, bolesni roditelji, nadrkani šefovi, racionalizacije poslovanja sa viškom radnika, neisplaćene plaće i mnoštvo drugih stvari o kojima nije ni razmišljao kad je tamo prije desetak godina nekoj curici u menzi objašnjavao da je upisao parcijalu druge godine

ne želim da autor ovaj moj post shvati kao napad na sebe, ali jedno je imati o sebi mišljenje da si dobrica (popularni muški izraz na forumu), a nešto sasvim drugo što ljudi iz tvoje okoline misle o tebi

ajde neka pita neku mlađu žensku osobu iz svoje okoline, sestru, sestričinu, prijateljicu iz vrtića - u čemu je problem
neka ga one procijene onako na prvu, kao da su ga tek upoznale
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:23   #28
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Par stvari koje sam ja primjetio.
Dok sam bio student svo to nekakvo barenje je bilo ajmo reci jednostavnije.
Djevojke nisu gledale toliko financijski status.
Sada sa 33 godine imam osjecaj da se je termin sponzoruse dosta relativizirao.
Najbolji primjer mi je nije mi bitno da je bogat vec sposoban, ali ajmo biti iskreni u vecini slucajeva znamo sto to znaci
Naravno da će ga žene maksimalno relativizirati da ispadnu bolje u svojim očima, isto kao i sve druge negativne karakteristike.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:27   #29
Quote:
student987 kaže: Pogledaj post
i znao sam prije imati podosta uspješnih 'pohoda' kada sam samo prešutio ili lagao da imam bolji posao i sl..
Ne mijenjaj strategiju koja pali ili traži žene slične sebi koje spajaju kraj s krajem ili rade po dva posla. Ove druge te ne budu ni kužile u kojoj si situaciji.
Ak nešto nisi prošao ni ne znaš kak je to.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:30   #30
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ne, boldano si zbog načina na koji procjenjuješ ljude tj što previše gledaš formu bez uzimanja u obzir šire slike.

Po čemu to točno tvoje razmišljanje nije plitko s obzirom da ljude procjenjuješ na osnovu akademskih titula i količine novca kojeg zarađuju?
Nije baš tako, već na teme na kojima autor ne ponudi dovoljno informacija i detalja nisam sklona izmišljati i sama formirati sliku već iznesem svoja općenita zapažanja i iskustvo koje mislim da je relevantno. Kao što ti na primjer donosiš sudove da ja procjenjujem ljude na osnovu akademskih titula i količine novca koje zarađuju, a da ja to nisam nigdje rekla, štoviše više sam govorila protiv toga, ali nebitno. Ne ulazi mi se baš previše u raspravu s nekim kome je cilj samo izvrtati tuđe riječi u korist slike koju sebi gradi u glavi da mu bude lakše

Poanta priče je da ljudi traže sebi ravnopravne i/ili kompatibilne partnere. Iz sposobnosti i ambicije često proizlazi novac, ali nije nužno, i nije nužno ista količina novca i nije svakome jednako potrebno u životu. Naravno da ima žena koje žele dobrostojeće muževe da ne moraju ništa raditi po cijele dane, ali nije baš tako crno bijelo.

Bitnija je kompatibilnost u životnim stilovima i nekim dugoročnijim ciljevima, s obzirom na što se formira neka svijest o tome koliko ti i partner trebate novaca da preživite, odnosno da živite stilom života koji vam odgovara. Nekome je dosta da ima za kruh i režije i 3 kave mjesečno s društvom i sretan je čovjek, neki će ronit krokodilske suze ako ne mogu na putovanje skijanje ljetovanje svake godine. Moj životni standard i potrebe su dosta bazični, iz tog sam se razloga iz grada s preko pola miliona stanovnika preselila u grad s manje od 50 tisuća, jer je život jednostavniji i jeftiniji, ako propadne društveno humanistička karijera selo je blizu i mogu pokrenuti neki OPG i živjeti od zemljice i biti zadovoljna.

Netko tko želi veliku obitelj neće se usrećiti sa ženom koja želi samo karijeru i psa i ne voli djecu. Neka kojoj je bitnija obitelj od novca neće htjeti muža koji radi 8 mjeseci godišnje na brodu ili naftnoj platformi jer iako će imati novac neće imati partnera uz sebe. Itd itd, nebrojeno je kombinacija.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:41   #31
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Socio-ekonomski status nema veze s ljubavnim uspjehom..
U principu se slažem s tobom, no sebe smatram dovoljno pametnim i ambicioznim za izgradit dobru karijeru no kada to kažeš a radiš na kiosku, ljudi to ne vide tako. No jednostavno nema posla, i dovoljno prilika da se dokažeš! Odradio sam i SO, no kako je državna služba bila u pitanju, dali su nogu svima nakon godine dana. Tako da je nekoliko godina proteklo u radu 'svega i svačeg' da bi sada blizu 30 bio tu gdje jesam.
student987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:43   #32
Quote:
blort kaže: Pogledaj post

Nije okrutno nego je smiješno i glupo.
Meni ispada tuzno.

Oduvijek sam bila misljena da ja zelim svome buducem partneru/muzu biti podrska, a ne teret. Bilo to emotionalno ili financiski neigra nikakvu ulogu.

Muskarci su danas stvarno najebali.
zaradjuj brdo love, imaj slobodnog vremena za zenu i djecu.
budi sponzor za sve, dozivi me kao emancipiranu zenu.
radi kao konj da ja budem doma, dosadno mi je samoj doma pa se hvatam sa susjedom.
vodi me spontano na skupa putovanja, pusti da ja odlucim gdje i za koliko love.

I onda kazu muskarci nece vise da se zene. Pa ne bih ni ja, iskreno receno
__________________
Be fucking awesome
So I cross my heart, kill my desire..
This is what you get when you play with fire!
Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:44   #33
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Par stvari koje sam ja primjetio.
Dok sam bio student svo to nekakvo barenje je bilo ajmo reci jednostavnije.
Djevojke nisu gledale toliko financijski status.
Sada sa 33 godine imam osjecaj da se je termin sponzoruse dosta relativizirao.
Najbolji primjer mi je nije mi bitno da je bogat vec sposoban, ali ajmo biti iskreni u vecini slucajeva znamo sto to znaci
sad ja stvarno moram pitati
što je po tvom mišljenju sponzoruša?
ja sam uvijek taj termin vezala uz ženu koja sama ne želi raditi, a želi uz sebe muškarca da je uzdržava
pri tome ne mislim na standard malo višeg ranga, odjeća, auti, putovanja, skupi pokloni i sl.
po meni žena koja od muškarca svog života očekuje da je sposoban kupit pola pileta za ručak nije sponzoruša
ili ja termin sponzoruša stvarno koristim pogrešno cijelo ovo vrijeme

i ovo "sposoban"
evo na primjeru autora teme:
završio je fakultet, ne zna ništa raditi u fušu(nije se uključio na temu već neko vrijeme pa nismo dobili odgovor o njegovim specifičnim znanjima, ovo čisto nagađam), nema nikakvih hobija koja bi mu donijeli nekakve prihode - život mu se sastoji u obavljanju poslova na nivou osnovne škole dok čeka posao
bogat - nije
da li je sposoban po tvojoj procijeni?

usporedi ga sad sa nekim vršnjakom koji je isto završio faks, recimo tehnički koji mu daje ipak malo bolju perspektivu u životu
usput je preko student servisa radio i naučio raditi recimo namještaj, postavljat knauf, ljepit keramiku i sl.
tim se bavi dok mu ne iskoči posao u struci, a vjerojatno će se i nastavit u fušu bavit i kasnije

jel ti sad bar donekle jasan termin "sposoban"?
znam i diplomiranih inženjera koji se u slobodno vrijeme bave poljoprivredom pa imaju čovjeka koji po zg prodaju njihove krumpire dok oni rade u finim firmama za plaću veću od prosjeka i nije ih sram reći da se time bave, sposobni su zaraditi i novac mimo osnovne plaće

p.s.
vidim da je autor napisao da se smatra sposobnim stvorit karijeru
iskreno se nadam da je tako, ali misliš li da se to daje naslutiti na prvu
kako da to objasnim...
za jednog inženjera (građevina, fer...) karijera može uključivati i visoko pozicionirano mjesto u nekoj firmi kao i osnivanje vlastite firme
što je kod tebe točno karijera?
profesor latinskog na pola radnog vremena na tri škole - makar bio i najbolji prof. na svijetu - nije karijera

Zadnje uređivanje marulam : 24.02.2017. at 13:52. Reason: p.s.
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:47   #34
Quote:
student987 kaže: Pogledaj post
U principu se slažem s tobom, no sebe smatram dovoljno pametnim i ambicioznim za izgradit dobru karijeru no kada to kažeš a radiš na kiosku, ljudi to ne vide tako. No jednostavno nema posla, i dovoljno prilika da se dokažeš! Odradio sam i SO, no kako je državna služba bila u pitanju, dali su nogu svima nakon godine dana. Tako da je nekoliko godina proteklo u radu 'svega i svačeg' da bi sada blizu 30 bio tu gdje jesam.
Znam, sve mi je jasno, nisam ni ja sigurna da vjerujem u život poslije SO za našu struku osobno bi radije kopala kanale ili gulila krumpir draze i ponosnije nego ponovo radila u državnoj firmi, ali to je moja slika i stav.

Sve što sam htjela reci je da nije problem raditi bilo kakav posao i raditi ga pošteno i zaradit za svoju egzistenciju, problem nastaje ako si nezadovoljan time i misliš da možeš i trebaš više.

Kiosk je najmanje bitan u cijeloj priči. Kažeš da si sposoban za dobru karijeru, a ne posao - to je po meni razlika jer pokazuje da razmisljas u nekom određenom smjeru i ne želiš samo novce nego imas ideju što bi i zašto htio raditi.

Jel se smije znati o čemu je riječ? I npr sto trenutno i zadnjih 5, 10 godina radis ili si radio da se priblizis tome?
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:55   #35
Quote:
WednesdayAddams kaže: Pogledaj post
A kaj imaš umotavat?

Završio si faks, tražiš posao u struci, i dok tražiš ne dangubiš već nešto i radiš...

Šta će ti uopće osoba kojoj bi to bio razlog da te otpili?

Ja ne znam jesam ja glupa ili šta sam, ali nikad nisam razmišljala na način da meni netko nešto mora dat... Šta će mi tvoj novac? Pa imam i ja mozak i ruke i noge i nisam nesposobna...
Filtrirat na temelju novaca i posla koji netko radi, u ovom dreku od države pogotovo, je meni žešća nebuloza. Znam da neki ljudi funkcioniraju na takav način, ali takve ne trebam i ne želim kraj sebe. Zašto bi itko htio?
Potpisujem da ne prepisujem
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:58   #36
Pricaj da valjas drogu okolo, to fakat bolje zvuci od toga da umires na fcking kiosku...
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:58   #37
Quote:
marulam kaže: Pogledaj post
sad ja stvarno moram pitati
što je po tvom mišljenju sponzoruša?
ja sam uvijek taj termin vezala uz ženu koja sama ne želi raditi, a želi uz sebe muškarca da je uzdržava
pri tome ne mislim na standard malo višeg ranga, odjeća, auti, putovanja, skupi pokloni i sl.
po meni žena koja od muškarca svog života očekuje da je sposoban kupit pola pileta za ručak nije sponzoruša
ili ja termin sponzoruša stvarno koristim pogrešno cijelo ovo vrijeme
Da, koristiš ga pogrešno jer su osnovni obrasci ponašanja spram muškaraca kod obje grupacije identični.
To što jedna radi a druga ne radi je nebitno ako im je sistem biranja identičan.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:08   #38
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Da, koristiš ga pogrešno jer su osnovni obrasci ponašanja spram muškaraca kod obje grupacije identični.
To što jedna radi a druga ne radi je nebitno ako im je sistem biranja identičan.
Isto kao sto je nebitno sto radi jedan i drugi muškarac koji su oboje obiteljski ljudi i zele djecu pa biraju zene kompatibilnih životnih ambicija, ali jedan zeli bit ravnopravni partner i brinut se za primanja, djecu i kućanstvo, a drugi zeli zivotarit pit pivo ispred trgovine i skupljat lovu od socijalnog. To sto jedan radi a drugi ne radi je nebitno ako im je sistem biranja identican. Oboje obiteljski ljudi srećko kovač jeste to vi
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:15   #39
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
nije mi bitno da je bogat vec sposoban, ali ajmo biti iskreni u vecini slucajeva znamo sto to znaci
Znači da ne dolazi iz bogate obitelji ali isto tako, znači da ne moram pisati mu cv, zvati oglase za posao, tražiti mu nešto bolje jer on je sam toga svjestan i sam to radi 😉
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:17   #40
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Pricaj da valjas drogu okolo, to fakat bolje zvuci od toga da umires na fcking kiosku...
Prošlo i meni to glavom jednom kada je na kiosk svratila bivša s faksa s frendicama pred izlazak, pa pred njima me počela ispitivat kako mi je itd da bi me u nekoj polušali sažalila 'a micek jadan'..nisam se najugodnije osjećao moram priznat..no to je ono što bi se trebalo cijeniti i biti poželjno, pošteno raditi za kruh a ne se mutnim poslovima, zar ne?
student987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger