Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 19:40   #1
Tekija na forumu (light)

Selam i mir svima.

...ova tema svojevrsni je nastavak teme Tekija na forumu

Prvi post te teme nadahut Božjom Milosti glasi ovako:


Selam i mir svima.
Koliko je web nestvaran, nestvarna je i ova tekija.
Ovo je kutak za slavljenje Božje ljubavi i nade koju nam je dao da ćemo se ipak njemu vratiti.
Kada se osjetite usamljeni, tužni, veseli, razdragani, kada ste odbačeni, kada su vas lagali, kada mislite da je cijeli svijet protiv vas, kada ste puni briga ko šipak...
Dođite i pokušajte iskreno.
Pitajte, možda vam odgovorim.
Traži dušo izgubljena, dat će ti se. Samo traži, nećeš tužna srca iz tekije izaći.
Oni koji nevjeruju u Božansku ljubav, možda povjerujete.
Svi pravo na nadu imaju. Nikom nije uskraćena.
O ti što voliš, dođi da uvećamo tvoju ljubav.
Zar ima ljudi koji ne vole da vole i da voljeni budu.?

Bacite predrasude, izujte cipele i bujrum.

Za posljedice mističnog iskustva ne preuzimam odgovornost i ne znam odgovore na sva pitanja.




Za one koji ne znaju, tema Tekija na forumu je zatvorena jer je administracija odlučila sve teme preko 10.000 postova zatvoriti, iz tehničkih razloga, te otvoriti nastavak...

Onaj koji bude tražio, naći će, jer onaj koji traži, već je našao...

Jednu od najljepših, a tako jednostavnu misao pronašla sam baš zahvaljujući Tekiji, neka ona bude uputa i misao vodilja svim dušama koje žele pronaći Mir.... zato je želim i vama napisati:

„Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili...“


...s Njegovom uputom i Dervinim izunom... dobrodošli

__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 23.10.2010., 22:54   #2
Esselamu alejkum,

ma ne treba od muhe medvjeda pravit, a ko je tu misao izrekao aferim mu bilo.
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Old 23.10.2010., 23:21   #3
esselamualejkum svima


aaa ko sipa caj?
medznuna is offline  
Old 24.10.2010., 20:37   #4
Quote:
medznuna kaže: Pogledaj post
esselamualejkum svima


aaa ko sipa caj?

Kad nam budeš lijep nadahnut pjesmuljak ili citat kroz neprimijetnost donijela nalik tebi draga medžnuna otvorit ću ovu kutiju čaja ovako je samo gledaš, kao što ja gledam tebe bez tvojih poslastica... i naslućujem što je u njoj i to me izjede...

selam...
__________________
Nastoj koliko god možeš da ne vrijeđaš ničije srce,
jer na životnom putu ima mnogo, mnogo trnja.
Aries is offline  
Old 23.10.2010., 23:25   #5
Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
Esselamu alejkum,

ma ne treba od muhe medvjeda pravit, a ko je tu misao izrekao aferim mu bilo.
Alejkum selam.

Ti si je upravo izrekao i sam sebi se diviš. ( aferim, znači nešto poput-svaka mu čast ) Nije ni čudo da ti muhe zuje oko glave.

Mirza, ti si drag dečko ali pazi ovuda ti se motaju pronicljivi sufije, idi tamo brki ( shady-u), i pitaj ga u šta će mu se pretvorit brk, kad odradi evolucijski trk.
Derviš is offline  
Old 24.10.2010., 01:08   #6
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Alejkum selam.

Ti si je upravo izrekao i sam sebi se diviš. ( aferim, znači nešto poput-svaka mu čast ) Nije ni čudo da ti muhe zuje oko glave.

Mirza, ti si drag dečko ali pazi ovuda ti se motaju pronicljivi sufije, idi tamo brki ( shady-u), i pitaj ga u šta će mu se pretvorit brk, kad odradi evolucijski trk.

stvarno koji bi bio evolucijski tijek brkova,prema bradi ili prema izumiranju..
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Old 24.10.2010., 07:09   #7
svi smo mi u matrixu;

Derviš... tebi su braća i crnci i kinezi, iako si bijelac. Primati i insekti su ti dalji rođaci, amebe daleki pretci a zemni minerali su bili građa za tebe. Za mirzu, Hhalvetija i tebe sve ovo je, naravno, španjolsko selo, ali mudri Rumi je ovo još davno ispjevao. Samo što ga ne razumiju onima kojima je on postao kumir.

''Pijetao koji prerano kukuriće zaglavi u juhi nenaspavanih'' - narodni hadis.

Selam svima na tekiji!
Shady is offline  
Old 24.10.2010., 13:50   #8
aferim...
ova tekija je, čini mi se, bolja!

Elhamdulillahi Rabbil alemin,
Allahume salli Muhammedin ve ala ali Muhammed!
Da Allah olakša i približi ako je hajr
a ako nije neka nas udalji i zadovolji sa nečim drugim u čemu je hajr za nas!
Amin!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Old 26.10.2010., 00:21   #9
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
svi smo mi u matrixu;

Derviš... tebi su braća i crnci i kinezi, iako si bijelac. Primati i insekti su ti dalji rođaci, amebe daleki pretci a zemni minerali su bili građa za tebe. Za mirzu, Halvetija i tebe sve ovo je, naravno, španjolsko selo, ali mudri Rumi je ovo još davno ispjevao. Samo što ga ne razumiju onima kojima je on postao kumir.

''Pijetao koji prerano kukuriće zaglavi u juhi nenaspavanih'' - narodni hadis.

Selam svima na tekiji!
Nemoj bolan Shado ko sto bi turci rekli svakom jelu bit persin,pricaj nam o muzici i lakim temama al o Hazreti Piru i evoluciji... nemoj brate
Imam i ja jednu narodnu za tebe: Najgori su oni sto sve "znaju".
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Old 25.10.2010., 23:07   #10
Quote:
Halveti kaže: Pogledaj post

stvarno koji bi bio evolucijski tijek brkova,prema bradi ili prema izumiranju..
Halveti
Derviš is offline  
Old 26.10.2010., 00:24   #11
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Halveti
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Old 25.10.2010., 00:09   #12
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Alejkum selam.

Ti si je upravo izrekao i sam sebi se diviš. ( aferim, znači nešto poput-svaka mu čast ) Nije ni čudo da ti muhe zuje oko glave.

Mirza, ti si drag dečko ali pazi ovuda ti se motaju pronicljivi sufije, idi tamo brki ( shady-u), i pitaj ga u šta će mu se pretvorit brk, kad odradi evolucijski trk.
"Sjena" je prije mog posta postavila uvodni post, i u njemu je citirala jednu misao, ovu:

Quote:
sjena kaže:
„Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili...“
ja sam rekao, aferim mu bilo ko je ovu misao izrekao Možda si me pogrešno shvatio.

Ja vaše mudrosti ćesto čitam a rijetko ovdje pišem, tako će i ostati. Kada god se odlučim da napišem neki post ovdje pomislim da ću pokvariti ljepotu ove teme pa onda odustanem.

Ali drago mi je da imam šta čitati. Mahsuz selam svima koji pišu i imaju namjeru pisati ovdje.
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Old 25.10.2010., 23:05   #13
Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
"Sjena" je prije mog posta postavila uvodni post, i u njemu je citirala jednu misao, ovu:



ja sam rekao, aferim mu bilo ko je ovu misao izrekao Možda si me pogrešno shvatio.

Ja vaše mudrosti ćesto čitam a rijetko ovdje pišem, tako će i ostati. Kada god se odlučim da napišem neki post ovdje pomislim da ću pokvariti ljepotu ove teme pa onda odustanem.

Ali drago mi je da imam šta čitati. Mahsuz selam svima koji pišu i imaju namjeru pisati ovdje.
Nesporazum, halali, ustvari, samo sam htio preko tebe bocnuti brku
Derviš is offline  
Old 28.11.2010., 11:57   #14
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Alejkum selam.

Ti si je upravo izrekao i sam sebi se diviš. ( aferim, znači nešto poput-svaka mu čast ) Nije ni čudo da ti muhe zuje oko glave.

Mirza, ti si drag dečko ali pazi ovuda ti se motaju pronicljivi sufije, idi tamo brki ( shady-u), i pitaj ga u šta će mu se pretvorit brk, kad odradi evolucijski trk.
Imam pitanje. Je l' dzaiz (dozvoljeno, prevodim za one koji mozda ne znaju sta znaci) u tekiji tracat brata muslimana?
Zehra is offline  
Old 28.11.2010., 12:25   #15
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Je l' dzaiz (dozvoljeno, prevodim za one koji mozda ne znaju sta znaci) u tekiji tracat brata muslimana?
Jel to bilo rhetorical q?
Pa nije to tračanje, tračanje je kada iza leđa pričaš nekome u namjeri da taj to neće saznati. Ovo je javno, a Shady redovito čita Tekiju.
Tnx što si prevela džaiz.
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 28.11.2010., 16:39   #16
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Je l' dzaiz (dozvoljeno, prevodim za one koji mozda ne znaju sta znaci) u tekiji tracat brata muslimana?

draga seko, nije, čak je i rečeno da neće ući u džennet onaj koji ogovara!( hadis prenosi Buharija) ali je sunnet i prikriti nešto loše kod brata ili sestre...ne prozivam te, apsolutno, niti branim derviša, smatram da je on dovoljno sposoban da obrazloži svoje riječi...ja vjerujem da nije mislio ništa loše...čim prije što sam od onih koji iščitavaju i stare postove sa tekije, ne bi li nešto naučili , što od halova drugih( tako on reče) što od znanja što se prospe...

opet kažem, ne vjerujem da je mislio išta loše...( pa i ako izgleda nešto loše, čak i ako jeste nešto loše trenutno-postoji najljepši način da se ukaže na grešku)isto kao što vjerujem da i ti ništa loše nisi mislila, braniš sunnet i slažem se...

a opet kažem, nekada stvari nisu onakve kakve se na prvi pogled čine, pa polahko, ne donosi gotove sudove( iako ne mislim da jesi...ne shvataj me pogrešno i ovo nije napad na tebe, ne dao Bog, nego samo kažem...Allah je taj koji čisti svoje robove, a mi ako možemo...pomozimo-ne bi trebali pomagati šejtanu priotiv brata ili sestre...svi smo mi nesavršeni i svakom bi se od nas mogla naći mahana...ali zato imamo uzora kojeg trebamo slijediti...


eto...halali, ali brat je zaista od Onih koji vole Allaha...ja to iščitavam iz njegovih tekstova,(i nedostaju mi njegovi postovi...) mnogo je nas takvih ovdje i svi smo mi takvi...
vjeruj mi...a samim time-zar se može voljeti Allah a da se ne vole Njegova stvorenja? i ne čuvaju Njegove granice? a insan je zaboravan...

da Allah oprosti tom bratu dervišu-ako je pogriješio...a drugom bratu podari deredžu ako je osaburao i našao opravdanje...i meni oprosti ako sam ti gdje preletila...

selam ti i dođi da se družimo
__________________
„ Uzmi za neprijatelja svoga nefsa, jer je nefs u neprijateljstvu sa Mnom! “ hadis-kudsi
Kalb is offline  
Old 28.11.2010., 21:00   #17
Allah Uzvišeni je rekao Musi s.a.v.s, kada ga je upitao:"O Gospodaru, jesi li daleko tako da te mogu prizivati, ili si blizu da se mogu pouzdati u Tebe?"
"U društvu sam s onim tko me spominje (tko zikr čini) Ja sam sa njim."
Musa s.a.v.s. upita "Koji posao najviše voliš, o Gospodaru?"
On odgovori :"Da činiš spomen (zikr) na mene u svakom stanju."
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Old 24.10.2010., 14:54   #18
Ve alejkum selam...

"Bolje je tica u ruci,nego golub na grani!"

(Kaže se,da čovjek treba biti zadovoljan s' onim što ima,i da bespotrebno ne žudi za onim što je neizvjesno i nedostižno).

http://www.youtube.com/watch?v=0TXh2XBNgi8

Zadnje uređivanje Tica : 24.10.2010. at 15:15.
Tica is offline  
Old 24.10.2010., 15:57   #19
http://www.youtube.com/watch?v=GLZqsQqSBUA
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Old 24.10.2010., 17:16   #20
selam alejkum svima
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.