Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2013., 11:44   #141
Ne bila lijena, još jednom sam pročitala početni post, da si osvježim pamćenje.

Iz svake riječi proizlazi da se moreni gadi, ali čim ima dvojbe oko toga, znači kako misli da bi ipak mogla podnijeti takav život. Ostaje samo pitanje tko će od nas biti uvjerljiviji: mi "moralizatori" ili oni koji to nisu.

Ipak, mislim da sam život pruža jako puno prilika za gađenje i povraćanje. Ja ne bih to nikada prenijela i u osobnu sferu.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:02   #142
Quote:
Lady Marmelada kaže: Pogledaj post
Meni je to sve čudno. Moj savjet je NE. Valjda će jednom naići netko tko ima love i koga voliš bar malo, ako ti je toliko stalo do novaca .
Ja isto ne kužim čemu ova histerija, pa nije lik jedini na svijetu koji ima para samo je bitno da onaj za kojeg se uda pa makar i iz interesa bude barem osoba koja joj se neće gaditi
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:31   #143
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Ne znam da li znaš, ali na svijetu postoje i lijepi, privlačni, jebozovni muškarci koji uz to imaju novaca. Da je ona neki "kalibar" kojem bi netko trebao zavidjeti, onda ne bi morala lizat imućni penis koji joj se gadi, već bi lizala nešto što joj valja.

Inače, Elić, tebi se možda čini problem nać boljestojećeg bezveznjaka koji bi te poželio pojebat - uzmi, međutim, u obzir da nije svima tako.

Elic je vrlo dobrostojeca I dobroizgledajuca, a njen partner je ozbiljan poduzetnik (njenih godina, ne deda), vrlo solventan. Elic je u vezi iz ljubavi. Nije mi nikad bio problem, jednostavno zato jer je to moja prirodna sredina, jedan jedini moj bivsi decko nije bio imucan, ali s druge strane poznajem muskarce s novcima, jako puno njih, I znam da se oni mladji I zgodniji rijetko vezuju mladi, a ako se I vezuju (brak, ozbiljna veza) obicno su to zene iz njihovog miljea. mladjim zenama se zene oni 37-8 I vise. I znam da se takvi muskarci ne zene ili ne ulaze u veze s prvom s ceste... A dok su mladji (jos ako su zgodni) nisu materijal za vezivanje. Previse su bahati jer znaju da imaju izbora I da mogu zene tretirat ko potrosnu robu.
lijepo je bit u vezi I braku iz ljubavi, ali previse brakova iz ljubavi (a bez novaca) sam vidjala koji su se raspali kad su dosla krpanja za kredite, djeca, I sve ono sto vec kvari idilu. Isto tako znam I previse brakova sklopljenih iz ljubavi u kojima jedan ili oba supruznika imaju nekoga sa strane. A poznajem I brakove iz koristi u kojima partneri imaju I zajednicku djecu, I eventualne ljubavnike, ali su razvili takav odnos da brak super funkcionira.

Mozda je cijela ova prica hipotetska (da kazem trolanje), mozda I nije, ali je dobra za raspravu

Ali svejedno mislim da vecina komentatora nije bila u situaciji da im se ponudi ovakva prilika. Ljudi vrlo lako mijenjaju misljenje kad je novac u pitanju. Ali ne hipotetski, nego realni, stvarni I opipljivi novac...
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:38   #144
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
Ali svejedno mislim da vecina komentatora nije bila u situaciji da im se ponudi ovakva prilika. Ljudi vrlo lako mijenjaju misljenje kad je novac u pitanju.
A na osnovu čega si donijela takav zaključak?
Žalosno je što misliš da je novac glavni i jedini izvor sreće.
ssuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:45   #145
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post

Žalosno je što misliš da je novac glavni i jedini izvor sreće.
A gdje to autorica rekla da je novac isključivi izvor sreće kako navodiš?

I da te pri tome još upitam koristeći nečiji citat:

Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
A na osnovu čega si donijela takav zaključak?
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:49   #146
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
A gdje to autorica rekla da je novac isključivi izvor sreće kako navodiš?
Odgovor je bio za Elle.Woods
ssuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:54   #147
Mladja kćerka pita Silvija Berlusconija:

„Tata, što je to ljubav?”

„Ljubav? Ljubav je, na primjer, kad sretneš bogatog gospodina koji te odvede u najluksuzniji hotel u Veneciji, koji te proveze gondolom, koji te odvede na večeru u jedan od restorana na Trgu Sv. Marka, koji ti kupi Mercedes po tvom izboru, jedan stan u Parizu i jednu vilu na Azurnoj obali, koji ti pokloni dijamantsku ogrlicu i zlatni prsten, to je ljubav.”

„Tata ! A gdje su tu osjećanja, želja, udaranje srca, prvi susret, držanje za ruku, prvi poljubac???”

„Aaaah, kćeri moja ... Te gluposti su izmislili siromasi, kako bi jebali za džabe
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:01   #148
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
A na osnovu čega si donijela takav zaključak?
Žalosno je što misliš da je novac glavni i jedini izvor sreće.
Na osnovu cega si zakljucila da ja mislim da je novac jedini izvor srece? Molim citat?

Samo tvrdim da ljubav nije jedina garancija uspjesnog braka. Ili veze. Inace ne bi bilo toliko razvoda.
Ljubavi postoji puno vrsta. jedna od njih ti je ono kad si zaljubljen I kad ti je ta osoba seksualno privlacna, medjutim kod puno ljudi se I to potrosi vremenom.
A isto tako cesto ljubav nestane skupa s novcima.

Mozda zakljucujes na temelju moje izjave da sam u vezi s muskarcem koji ima novaca? Ili zato jer sam iz imucne obitelji obitelji? Svog sam partnera upoznala kad je tek zpocinjao posao I bio do grla u kreditima. Prekidali smo I vracali se jedno drugom 2 puta, prvi put jer se on nije znao nositi s novcem I novim zivotom koji velike cifre na racunu nose sa sobom (novac lako kvari ljude), drugi put jer se mjesao u moje odluke I jer je smatrao da ja ne bih smjela imati posao ako imamo novaca. Dakle, nije bas da mislim da jedino novac donosi srecu I zadovoljstvo.
Ali cinjenica je I da je zivot bez novaca cesto razlog za raspadanje brakova. S 36 godina u guzici sam I ha probala zivot (i vezu) s tijesnim budzetom na jednoj placi, a I s jako puno se ljudi druzila blisko, tako da mogu govoriti I o ljudima koji zive u mom starom kvartu od place blagajnice I skladistara, ali I o ljudima koji zimuju na st barthsu I ljetuju u nici.
Ne generaliziram, samo kazem da sam vidjala fantasticno funkcionirajucih brakova iz koristi ( gdje je korist u tome sto on ima posao na bausteli a ona je na zavodu pa se udala da je neko uzdrzava), do brakova iz ljubavi (izmedju dvoje uspjesnih ljudi, imucnih, iz utjecajnih obitelji) koji su se raspadali.

I dalje tvrdim da se vecini komentatora nije pruzila prilika da im bude ponudjena veza ili brak s osobom koja novaca stvarno ima, I da ne mogu tvrdit da je neko losa osoba, ili sponzorusa, ili da ce vjecno bit nesretan ako udje u takav aranzman, samo zato jer misle kako bi se ponijeli u takvoj situaciji.
__________________
Troubleseeking Blonde

Zadnje uređivanje Elle.Woods : 19.03.2013. at 13:22.
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:07   #149
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
Odgovor je bio za Elle.Woods
Pa dovoljno sam pronicljiv da skužim to. Dotična priča o važnosti novca koji igra nemalu ulogu u današnjim ljudskim odnosima koliko bi god mi možda htjeli da nema (ja prvi) i koliko god mnogi to ovdje ne spominjali jer nije možda popularno. A čitavši njene postove to da Elli faktor novca igra veću ulogu u odabiru partnera nego meni i tebi je možda i istina (ne znam, ne poznajem je dovoljno), ali ne vidim da je igdje rekla da je novac isključivi i najveći izvor sreće, ako jest molim te citiraj.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:27   #150
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Pa dovoljno sam pronicljiv da skužim to. Dotična priča o važnosti novca koji igra nemalu ulogu u današnjim ljudskim odnosima koliko bi god mi možda htjeli da nema (ja prvi) i koliko god mnogi to ovdje ne spominjali jer nije možda popularno. A čitavši njene postove to da Elli faktor novca igra veću ulogu u odabiru partnera nego meni i tebi je možda i istina (ne znam, ne poznajem je dovoljno), ali ne vidim da je igdje rekla da je novac isključivi i najveći izvor sreće, ako jest molim te citiraj.
Gdje sam napisala da meni faktor novca igra veliku ulogu u odabiru partnera I da je najveci izvor srece?

Ali misli da bi bilo dosta konjretno mene I da se vratimo na temu...

(ok, mozda sam ja jedina rekla da autorica nije defaultno fuj fuj I kurva prodana ako pretpostavi novac I materijalnu sigurnost ljubavi...)
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:30   #151
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
I dalje tvrdim da se vecini komentatora nije pruzila prilika da im bude ponudjena veza ili brak s osobom koja novaca stvarno ima
A ja te opet pitam na temelju čega to zaključuješ? I zašto misliš da bi svi odmah prihvatili takav brak?

Zadnje uređivanje Almost Rosey : 19.03.2013. at 19:52. Reason: quote
ssuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:32   #152
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
I dalje tvrdim da se vecini komentatora nije pruzila prilika da im bude ponudjena veza ili brak s osobom koja novaca stvarno ima, I da ne mogu tvrdit da je neko losa osoba, ili sponzorusa, ili da ce vjecno bit nesretan ako udje u takav aranzman, samo zato jer misle kako bi se ponijeli u takvoj situaciji.
Bit će nesretan, i da, bila sam u prilici da mi je nuđen brak od strane jako imućnog čovjeka.Srećom i spletom okolnosti, to se nije realiziralo, a danas zahvaljujem svim božanstvima na tome.
I tvrdim da ništa na svijetu nije vrijedno gubljenja sebe u ime novaca, novac te proguta i učini nečovjekom ako ti je on jedini cilj.

Mislim da pišeš iz nekog razočarenja i misleći da je trava zelenija tamo kod onih s više novaca, ali nije to baš tako.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:38   #153
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
Gdje sam napisala da meni faktor novca igra veliku ulogu u odabiru partnera I da je najveci izvor srece?

Ali misli da bi bilo dosta konjretno mene I da se vratimo na temu...

(ok, mozda sam ja jedina rekla da autorica nije defaultno fuj fuj I kurva prodana ako pretpostavi novac I materijalnu sigurnost ljubavi...)
A kako drukčije nazvati osobu koja u odnos s muškarcem ulazi isključivo iz materijalne koristi?
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:41   #154
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
Gdje sam napisala da meni faktor novca igra veliku ulogu u odabiru partnera I da je najveci izvor srece?

Ali misli da bi bilo dosta konjretno mene I da se vratimo na temu...
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
A čitavši njene postove to da Elli faktor novca igra veću ulogu u odabiru partnera nego meni i tebi je možda i istina (ne znam, ne poznajem je dovoljno)....
I da, vratimo se temi...
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:14   #155
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
A ja te opet pitam na temelju čega to zaključuješ? I zašto misliš da bi svi odmah prihvatili takav brak?
ne mislim da bi svi prihvatili takav brak. gdje to kažem? samo kažem da većina komentatora nije bila u takvoj situaciji i da ne može kategorički tvrdit.

Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Bit će nesretan, i da, bila sam u prilici da mi je nuđen brak od strane jako imućnog čovjeka.Srećom i spletom okolnosti, to se nije realiziralo, a danas zahvaljujem svim božanstvima na tome.
I tvrdim da ništa na svijetu nije vrijedno gubljenja sebe u ime novaca, novac te proguta i učini nečovjekom ako ti je on jedini cilj.

Mislim da pišeš iz nekog razočarenja i misleći da je trava zelenija tamo kod onih s više novaca, ali nije to baš tako.
ja sam s one strane gdje je novac, bila u prošlom sistemu, nastavila bit i u ovom, i ne mislim da je trava nužno zelenija, dapače. ali ima i zelenih travnjaka. kao što ima i brdo sparušenih s one druge strane. osobno se nisam razočarala u ljubav. samo u politiku...

Quote:
blort kaže: Pogledaj post
A kako drukčije nazvati osobu koja u odnos s muškarcem ulazi isključivo iz materijalne koristi?
nazvala bih je ženom (ili muškarcem, ako se radi o gay odnosu).
svakako ne bi imala nimalo lošije mišljenje o toj osobi nego o onoj koja se udaje trudna da bi za sebe vezala npr muškarca koji baš i nije zagrijan za brak? ili osobi koja se udaje iz navodne ljubavi a zapravo ulazi u brak jer je u vezi s nasilnikom koji je na to prisiljava? svi imaju svoje razloge za ulazak u brak...
kako možemo znat koliko je navodnih ljubavnih veza i brakova zaista zasnovano na temelju ljubavi a ne neke društvene/materijalne/bilo kakve osobne koristi i s ove strane gdje nema puno novaca?
ono što nam se čini ko brak iz ljubavi možda je brak iz nekog interesa, samo što jedna strana nije vidno bogatija, utjecajnija ili ne znam ni ja što, pa se to ne primjećuje toliko.

autorica je tražila mišljenje. evo, svi su je iznapadali prilično ružnim rječima. niko nije sagledao i drugu opciju, a ja tvrdim da većinaforumaša i nije bila u njenoj situaciji (osim ako se sadne javi jedno 45 žena koje su imale priliku uć u brak sa starijim multimiljarderom... naravno, ne kažem da nisu sve imale priliku, ali čudnobi bilo da ih se javi popriličan broj...).

a uostalom, i sama sam komentirala forumašici da radi što hoće, ali daod starih jaja može dobit jedino salmonelu - pa nek svako shvati kako hoće.
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:26   #156
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
Ali svejedno mislim da vecina komentatora nije bila u situaciji da im se ponudi ovakva prilika. Ljudi vrlo lako mijenjaju misljenje kad je novac u pitanju. Ali ne hipotetski, nego realni, stvarni I opipljivi novac...
Kakva "prilika"? Da ti se netko toliko gadi?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:29   #157
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Kakva "prilika"? Da ti se netko toliko gadi?
ne prilika da ti se gadi, nego da se unatoč gađenju materijalno osiguraš...
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:32   #158
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
ne prilika da ti se gadi, nego da se unatoč gađenju materijalno osiguraš...
Ja to ne mogu razumjeti
Doduše, ja sam bila jako mlada kad sam shvatila da je novac nebitan. S 19 sam se udala iz ljubavi za jako zgodnog i usput budi rečeno iznimno bogatog dečka. Ni ljubav, ni dijete, a kamo li novac nisu bili dovoljan razlog da ostanem s njim jer su nam karakteri i odgoji bili dijametralno suprotni i nismo imali šanse za normalan brak pa sam se rastala kad je mali imao 8 mjeseci. Kakvo crno materijalno osiguranje
Moja sreća (i sreća mog djeteta) nema cijene
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:52   #159
Quote:
ssuba kaže: Pogledaj post
A na osnovu čega si donijela takav zaključak?
Žalosno je što misliš da je novac glavni i jedini izvor sreće.
Novac nije glavni i jedini izvor sreće, ali čini život puno jednostavnijim i ugodnijim. Osobno sam živjela s puno novca i bez novca. Razlika i nije ogromna kako ljudi obično misle. Onaj tko je zadovoljan s malo biti će i s puno, doduše biti će puno opušteniji. Dok oni koji ne znaju živjeti s malo i kad imaju ogromno bogatstvo u rukama nisu zadovoljni i uvijek bi htjeli još.
Ako ti se osoba s kojom ulaziš u vezu ne gadi (ako je barem ugodna) uvijek sam za, s novcem ili bez njega. No ako ti se gadi, a priča se o braku onda to nije veza nego prodaja ili kupovina ( ovisi s koje se strane gleda) nečije prisutnosti. Osjećaja, ljubavi i poštivanja tu nema.... Dogoročno takvi aranžmani teško opstaju.... no opet je to stvar osobnog afiniteta, dobrih živaca, dobrog želuca i životnih želja. Nisu sve stvari svima jednako bitne... ima nas svakakvih.
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 15:09   #160
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
nazvala bih je ženom (ili muškarcem, ako se radi o gay odnosu).
svakako ne bi imala nimalo lošije mišljenje o toj osobi nego o onoj koja se udaje trudna da bi za sebe vezala npr muškarca koji baš i nije zagrijan za brak? ili osobi koja se udaje iz navodne ljubavi a zapravo ulazi u brak jer je u vezi s nasilnikom koji je na to prisiljava? svi imaju svoje razloge za ulazak u brak...


autorica je tražila mišljenje. evo, svi su je iznapadali prilično ružnim rječima. niko nije sagledao i drugu opciju, a ja tvrdim da većinaforumaša i nije bila u njenoj situaciji (osim ako se sadne javi jedno 45 žena koje su imale priliku uć u brak sa starijim multimiljarderom... naravno, ne kažem da nisu sve imale priliku, ali čudnobi bilo da ih se javi popriličan broj...).

a uostalom, i sama sam komentirala forumašici da radi što hoće, ali daod starih jaja može dobit jedino salmonelu - pa nek svako shvati kako hoće.
Sve je to lijepo ali to ni najmanje ne umanjuje činjenicu da se ovdje radi o prostituciji.

Kakve to ima veze što nisu bili u njenoj situaciji.
Za mnoge stvari i situacije ne vrijedi ona da prilika čini lopova,naravno ne za sve ljude,ali većinu sigurno da,jer da nije tako ovaj svijet bi bio još veća džungla nego što je.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.