Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 13:05   #201
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Bučino ulje po 80 kuna prodaje OPG Ivice Melnjaka, iz Papinca, na Kozjaku.
Inače tamo prodaju kako što proizvedu, "sezonski", krumpir, zelje, paradajz, luk, cikla, paprika, češnjak, zelena salata, mrkva...

Na Kozjaku su subotom, u dvorištu privatne kuće preko puta Konzuma. Često im je poslije 10 sati dosta toga već rasprodano pa valja ili uraniti ili se s njima dogovoriti što da stave na stranu za one koji subotom vole dulje spavati.
Trenutno ih nema, ali mogu javiti kada počnu ponovo dolaziti ako nekog zanima.
zanima me češnjak, može na pp kako se točno dodje do tog gospodina?
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 20:17   #202
probala sam prvi put to bučino ulje (dobila od poznanice) u kombinaciji sa krumpir salatom....ma nešto savršeno..
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 20:23   #203
Quote:
ninjanippon kaže: Pogledaj post
probala sam prvi put to bučino ulje (dobila od poznanice) u kombinaciji sa krumpir salatom....ma nešto savršeno..
ajme da, krumpir salata, grah salata... savršenstvo! sve salate s bučinim uljem su mi mljac
marijanči is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 16:00   #204
Prije par dana sam na sajmu koji se održavao na Bundeku kupio pola litre bučinog ulja. Uzeo sam za probu jer ga nikad nisam imao priliku konzumirati. E sad, to ulje meni ima okus po svinjskoj masti, bolje rečeno po čvarcima. Nije da ne volim svinjsku mast, ali razočaralo me je. Nisam očekivao od bučinog ulja takav okus. U boci ulje ima onako neku nijansu smeđe boje, a kad ga ulijem u tankom sloju na bijeli tanjurić zelenkasto je. Pitanje za znalce, je li to pravi okus bučinog ulja ili su mi uspjeli podvaliti neki nusproizvod??
__________________
...and I'll see you someday on Fiddlers Green...
Ronnie_Drew is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 16:17   #205
Bučino ulje ima pomalo orašasti okus, podsjeća na golice (logično). Moguće je da ti jednostavno ne paše okus, dosta je bogat i ne odgovara svakome.
Boja treba biti takva kakvom ju opisuješ.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 12:51   #206
Meni bučino miriše na kikiriki
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:23   #207
Quote:
Ronnie_Drew kaže: Pogledaj post
.... E sad, to ulje meni ima okus po svinjskoj masti, bolje rečeno po čvarcima.....
boja je ta koja treba biti no okus i miris ne, možda su ti prodali užeglo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 01:41   #208
onima kojima je samo bučino prejako ima kombinacija 80% suncokretovo i 20% bučino
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 12:46   #209
Ekipa, dižem temu jer je od zadnjeg posta prošlo dugo pa su se stvari i promijenile.

Obožavam bučino ulje u svim kombinacijama. Svaki dan ga koristim pa me zanima koje je po vašem iskustvu (i dalje) najbolje i gdje ga mogu kupiti.

Dankešn.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 13:02   #210
Ja dosta dugo koristim od ulje od Bistera, ai šalju pouzećem....
kova_sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 13:14   #211
Svi u kuci obozavamo bucino ulje. Ali obavezno mora biti domace, drugo ne dolazi u obzir jer je ogromna razlika
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 16:59   #212
Gdje u Zagrebu kupiti provjereno bučino ulje, vidjela sam ga na trešnjevačkom placu...ali me zanima gdje se može kupiti da ima istaknut datum proizvodnje jer ulje treba iskoristiti unutar godinu dana.
Brankica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 08:12   #213
Ja sam na jednom sajlmu u zg uzela od proizvodaca Lindra, imate ih i na fejsu, ja sam zadovoljna, litru smo potrosili i sad bi trebali jos :-)
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 18:19   #214
Dobro je. Ima divnu aromu i miris. Problem je što nisam sigurna uz što ga je najbolje kombinirati. Ne pržim na njemu jer je preskupo.

@Brankica, ja ga kupim u DM-u ili Biobio. Ima etiketicu, domaća eko proizvodnja, sve štima.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 03:36   #215
na bučinom ulju se ne prži, ono je isključivo za salate.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 12:59   #216
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Svi u kuci obozavamo bucino ulje. Ali obavezno mora biti domace, drugo ne dolazi u obzir jer je ogromna razlika
Nije ako uzmeš Čakovečke mlinove... Svim ostalim nekaj ne štima...

Jedino nisam ova austrijska iz dm-a probao, ona možda valjaju, ne znam..
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 15:06   #217
Ja sam prije pola godine kupio Blisterovo i čini mi se da je dosta razvodnjeno :-(
Od tada mi ga je žao baciti, i žao kupiti drugo, no izgleda da je vrijeme za novogodišnju odluku :-D
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 18:16   #218
zadnja dva sam kupila na malom placu, bioherba (ak se ne varam, striček s brkovima prodaje pa će me pelle ispraviti ako sam fulala) i od opg andreja petrović, oba fina i gusta
mogu se i probati pa po ukusu kupiti ili ne
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 03:08   #219
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
zadnja dva sam kupila na malom placu, bioherba (ak se ne varam, striček s brkovima prodaje pa će me pelle ispraviti ako sam fulala) i od opg andreja petrović, oba fina i gusta
mogu se i probati pa po ukusu kupiti ili ne
Točno. S tim da je meni OPG Andreja Petrović daleko ukusnije.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 13:34   #220
Ne znam jel ima u Zg, ali u Varaždinu jako fino ima OPG Patrčević... JA ga uvijek uzimam na placu. Fiiino

MEni inače savršeno ide uz paradajz i mozzarelu. S maslinovim mi paradajz ima okus ko da je pokvaren, al s bučinim.. mljac.
A moja draga kombo je svježi sir, malo slanutka, malo soli i bučino ulje. Zakon.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.