Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2014., 14:48   #541
Velika. Kupovinom na crno potičeš štancanje, uostalom kao i sve ilegalno u životu kad sudjelujemo u nečem takvom.

Plus, nema apsolutno nikakve garancije kakav će biti taj mješanac kojeg ćeš kupiti. Na kraju možeš dobiti nešto što nit si željela nit se možeš nositi s tim, kupuješ mačka u vreći. Ne znam kak da ti bolje objasnim.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:59   #542
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nepotrebno. Štanceri privlače i previše pažnje.
slazem se da ne treba jos vise paznje privlacit stancerima.
Nisi me shvatila ocito, linkovim asam htjela privuc paznju na to kako ti psi izgledaju, na zalost daleko od onoga kako bi trebali

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Žeo mi je. to je popis objavljen na stranici. Ako znaš još koju uzgajivačnicu, a pogotovo ako bi koju mogla preporučiti, mislim da je najbolje da napišeš ovdje gdje se ljudi dolaze interesirati za pasminu.
Da, popis je netocan iz nekoliko razloga ali necu javno o njima (nije mjesto ni vrijeme) ali gluposti

evo jos nekih uzgajivacnica:

Zagrabria Peso Kennel F.C.I. 61/12
Guardiana Cane Corso Kennel F.C.I. 101/06
Cohor Adriatico Cane Corso Kennel F.C.I. 41/10
Don Guard Kennel F.C.I. 61/09
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:04   #543
Quote:
Shawty kaže: Pogledaj post
Ali vidite, ako me već upucujete da uzmem mješanca onda u čemu je razlika od odlaska u azil i uzimanja krizanca labradora i staforda i uzimanja mješanca cc, ako već mogu izabrat mješanca koji mi se svidja po karakteristikama pasmine? Osim u novcima naravno.
Sve pet, meni je drago da se iskreno izražavate ali ne vidim potrebu stavljanja riječi u usta jer neke stvari oko kojih ste se raspisali s poprilicno negativnim stavom ja nisam ni rekla ni insinuirala. Lako je iskritizirat nešto ako ste odmah ušli s takvim stavom u razgovor.
zato sto ces sa mjesancem iz azila imat 10 puta manje problema nego sa CC koji potice iz nekontroliranog podrijetla, evo neki problemi koje te mogu kostati i novaca i zivaca a naposlijetku i ugodnog zivota tvog psa: demodex, displazija kukova i laktova, opcenito problemi sa kostanim sustavom jer su to vrlo teski psi koji naglo rastu, problemi sa disanjem zbog njuske itd. Isto ti je kao i da uzimas NJO bez papira tada moras bit spremna na svasta sto nije bas dobro
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:05   #544
kad vam se bljuje od kupiranih stenaca, upravo ovi stanceri kupiraju stence i stence bez papira.
mi niti mozemo na izlozbe niti mozemo dobiti uzgojnu dozvolu. isao ti kupirat u bosnu ili srbiju, svejedno.
nema uzgojne dozvole i amen.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:10   #545
Quote:
Shawty kaže: Pogledaj post
Ali vidite, ako me već upucujete da uzmem mješanca onda u čemu je razlika od odlaska u azil i uzimanja krizanca labradora i staforda i uzimanja mješanca cc, ako već mogu izabrat mješanca koji mi se svidja po karakteristikama pasmine? Osim u novcima naravno.
Sve pet, meni je drago da se iskreno izražavate ali ne vidim potrebu stavljanja riječi u usta jer neke stvari oko kojih ste se raspisali s poprilicno negativnim stavom ja nisam ni rekla ni insinuirala. Lako je iskritizirat nešto ako ste odmah ušli s takvim stavom u razgovor.
Velika je razlika! Kako uopce mozes pitat takvu glupost?!
Uzevsi stenca iz azila spasila si psu zivot i dobila si ga besplatno. Kupnjom psa bez papira (za pocetak psi bez papira su MJESANCI i takvi se psi NE KUPUJU nego udomljavaju!!!) potices stancanje -potices nekog debila da svoju kuju iznova svako tjeranje ponovo pari dok jadna od tog ne izdahne jer taj debil vidi da ima vecih debila od njega -onih koji ce za takvog psa platit; a to su nerijetko psi drzani u neadekvadnim, cesto i uzasnim, uvjetima, da ne velim da kuje jedu srot od hrane, da se kote svako malo, a da ne pocinjem uopce o tome da je to MJESANAC! Ako neko ima cistokrvnog psa i ako je pas po standardu onda ce mu dic uzgojnu nac istog takvog parnjaka i onda parit a ne ovako!
I ne zaboravimo da kod kupnje takvog psa nemas pojma o zdravlju, nemas pojma jesu se parili brat i sestra, mama i sin...zapravo se cesto dogadja da takvi psi imaju cijeli niz problema dok su mjesanci udomljeni sa ceste nerijetko izuzetno zdravi.

I, ako mogu pitat, koje su to karakteristike cc-a koje ti se svidjaju? Osim toga sto imaju blesavu facu sto nit je karakteristika nit bi trebalo bit bitno.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:30   #546
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Velika je razlika! Kako uopce mozes pitat takvu glupost?!
Uzevsi stenca iz azila spasila si psu zivot i dobila si ga besplatno. Kupnjom psa bez papira (za pocetak psi bez papira su MJESANCI i takvi se psi NE KUPUJU nego udomljavaju!!!) potices stancanje -potices nekog debila da svoju kuju iznova svako tjeranje ponovo pari dok jadna od tog ne izdahne jer taj debil vidi da ima vecih debila od njega -onih koji ce za takvog psa platit; a to su nerijetko psi drzani u neadekvadnim, cesto i uzasnim, uvjetima, da ne velim da kuje jedu srot od hrane, da se kote svako malo, a da ne pocinjem uopce o tome da je to MJESANAC! Ako neko ima cistokrvnog psa i ako je pas po standardu onda ce mu dic uzgojnu nac istog takvog parnjaka i onda parit a ne ovako!
I ne zaboravimo da kod kupnje takvog psa nemas pojma o zdravlju, nemas pojma jesu se parili brat i sestra, mama i sin...zapravo se cesto dogadja da takvi psi imaju cijeli niz problema dok su mjesanci udomljeni sa ceste nerijetko izuzetno zdravi.

I, ako mogu pitat, koje su to karakteristike cc-a koje ti se svidjaju? Osim toga sto imaju blesavu facu sto nit je karakteristika nit bi trebalo bit bitno.
A kod mješanaca iz azila imam sigurnost oko zdravlja, incestoidnih parenja, genetički nasljednih bolesti, problema s temperamentom? Dajte se isčilirajte pliz, pišete gluposti i stavljate ljudima riječi u usta, a čemu sve to?
Kao prvo, ako mislite da graktanjem na ljude koji žele dat makar i 10kn za štence na njuškalu spriječavate ljude da proizvode " vrsna čistokrva legla za 100€" onda ste u najmanju ruku smiješni. Razumijem da vas frustrira što ljudi pare životinje samo zato da bi debilima prodavali priče i naplaćivali štence ali što to sad znači da je najbolje da te štence nitko ne uzme pod svoju skrb? Što da ih bacimo u Savu zato što leglo nije registrirano? --> primjer stavljanja riječi u usta kao i ovo tvoje da sam rekla da je ŽIVOTNO BITNO da imaju blentav pogled, NE, REKLA SAM DA SU ME OČARALI S TIM BLENTAVIM POGLEDOM. Svaka čast, uspješno tjerate ljude s ovih tema sa vašim stavom pa zato vjerovatno i postoji hrpetina incestoida koji rade svakakve stvari sa psima i leglima, vjerovatno zato što kad su i probali doći do nekih informacija i mišljenja su dobili ovaj bullshit s visoka, "čvrge po glavi" "a zbog čega baš želiš ovu pasminu AKO SMIJEM PITAT" itd. Good job people, keep up the good work

Ostalim ljudima hvala na korisnim informacijama, neću tu više dolazit jer ovo fkt nema smisla.
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:36   #547
Pa nije forum hr kriv za štancanje.

Gle, do idile se dolazi tako da čovjek počne od samog sebe. I to je sve. Sigurna sam da kada budeš više slušala i čitala o navedenoj temi štanca, shvatit ćeš koja je razlika.

Ilegalno ostaje ilegalno. Da država radi svoj posao, nadležni bi otvorili Njuškalo i opalili kazne svima. Nažalost to ne rade. Šteta.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:49   #548
Cane Corso

samo da ti kazem da psi koji nemaju papire, najvjerojatnije poticu (jednom davno) od onog koji je imao papire ali nije mogao dobiti uzgojnu dozvolu jer je imao diskvalifikacijsku manu.
i tu nitko nema nadzor i kuja se pari kod svakog tjeranja.
ne, te stence ne treba manje voljeti niti ih bacati u savu ali ne treba niti poticati da jadna kujica tek nakon sto je dosla k sebi ponovo ima leglo.
budem ti ja poslala citabu poznanika koji je kupio dogosa za sto eura, jedva odrzao psa na zivotu, i sad nakon dvije godine pas se i dalje bori sa strasnim alergijama a izgleda ko suha grana unatoc ogromnoj brizi.
ali you go for it
sretno!
budi ti pametna sebi
i zivi u uvjerenju da ovdje gledamo s visoka
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:52   #549
Da, najbolje ie da ih nitko ne 'uzme pod svoju skrb' na takav nacin! Neka ostanu kod stancera tako da ih mora hranit i potrosit hrpu novaca pa kad skuzi da to nigdje nekde da ih PODJELI i nikad vise ne pari kuju!
Zao mi je ako se osjecas 'protjerano' ali nitko ovdje nema losu namjeru, naprosto nam je svima dosta da se kupuju psi po 100€ bez papira!
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:43   #550
Nemoj otići; svi smo mi nekad tu došli laprdati; i gle, masa nas je ostala, a niti smo se rodili pametni niti tvrdimo da smo se spametili. No, iskustvo nam malkoc daje za pravo više seruckati.

Gledaj samo i dalje CCe; vrijedni su svakog pogleda.

Odo ja sa svojim blentavcem van, jasno, ide i curka dogosica - ona nam popravi prosjek pa nismo tolko "blentavi"

Nemoj biti samo ljuta na nas . Mi malo skočimo na zadnje jer ne volimo grozne ljude kod kojih su živa bića strojevi za rasplod. Ljude poput tebe lajkamo, ljude koji razmišljaju i razglabaju prije nekgo skoče .
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:55   #551
Sinuo mi je primjer, ne baš najčišći, ali eto.

Želiš dijete*. Ne možeš ga roditi, a nemaš novaca kak se spada za umjetnu oplodnju ili surogat majku. Hoćeš li:
1. Usvojiti dijete iz sirotišta,
2. Platiti nekome na crno?

OK, nije primjer tip top, ali malo i je.

*Da, znam da ljudi i psi nisu isto, ali srž poante jest da smo svi živa bića koja se ne bi smjelo iskorištavati.

Eto, napadnite me sad, čekam.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 20:24   #552
u ovih par godina posjećivanja psećih livada srela sam preko nekoliko "rasnih pasa bez papira" sa katastrofalnim zglobovima. dva su uspavana dobi od godinu, godinu i po baš zbog nemogućnosti držanja bolesti pod kontrolom. svi veliki psi su podložniji tim problemima. i mješanci, ali ipak nešto manje jer je genetski bazen raznolikiji. slobodno me popljujte, ja većeg psa bez papira ne bih uzela bez detaljnog pregleda u odrasloj dobi. ni kao rasnog, ni mješanca. sebe radi, svoje love i psihičkog mira.

ali imamo mi frenda CC bez papira. dobiven na poklon. presuper pas. jedina mu je mana što nije izrastao u cc, čak ni u onog malo van standarda. nisam sigurna ni ja ni vlasnik, ali čini nam se da mu se mama parila i sa labom.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 20:51   #553
Eto ja imam cc bez papira..bili smo nedovoljno informirani i manjak love i uzeli smo bez papira. Imali smo srece i nemamo nikakvih problema s nicime. Oba roditelja su mu s papirima i zdravi s A kukovima,ali eto frajer cija je maxova mama je stancer..to sam poslije skuzila jer je tvrdio da joj je to prvo leglo ali po slikama na fejsu leglo svako malo..a frajer koji ima njegovog tatu ima uzgajivacnicu cc i za njega mogu rec da je ok..u kontaktu smo i stvarno mi covjek stoji na raspolaganju stalno..ali eto tu i tamo da muzjake za parenje na crno. Znam samo da bez obzira kaj max je zdrav i nema nikakvih problema sljedeci cc kojeg uzimam je definitivno s papirima.
dea-max is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 12:31   #554
pozdrav,imam pitanje hitno je?

Imam Kane Korsu , stara je 3 ipo meseca,i nisam joj kupirao usi i rep. e sad ne znam kako ce joj biti kad poraste,evo izbacicu sliku da vidite ,pa da mi date savjet kako li je lepse i tako to ?
rex1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 12:42   #555
Kupiranje je zabranjeno.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 13:22   #556
Quote:
rex1994 kaže: Pogledaj post
Imam Kane Korsu , stara je 3 ipo meseca,i nisam joj kupirao usi i rep. e sad ne znam kako ce joj biti kad poraste,evo izbacicu sliku da vidite ,pa da mi date savjet kako li je lepse i tako to ?
Kupiranje ti je zabranjeno kod nas, tako da radije nemoj.
Ako joj uši budu stajale kao salata, možeš ih lijepiti. Imaš na internetu kako lijepiti nekupirane uši da lijepo padaju.
Samo ih ne držiš tako po cijele dane zalijepljene, malo po malo.

A moguće je i da joj lijepo uši padaju

edit: a pošto vidim da pišeš ekavicom, moguće je da nisi iz Hrv i da je kod vas kupiranje dozvoljeno
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 09:47   #557
Quote:
dea-max kaže: Pogledaj post
Eto ja imam cc bez papira..bili smo nedovoljno informirani i manjak love i uzeli smo bez papira. Imali smo srece i nemamo nikakvih problema s nicime. Oba roditelja su mu s papirima i zdravi s A kukovima,ali eto frajer cija je maxova mama je stancer..to sam poslije skuzila jer je tvrdio da joj je to prvo leglo ali po slikama na fejsu leglo svako malo..a frajer koji ima njegovog tatu ima uzgajivacnicu cc i za njega mogu rec da je ok..u kontaktu smo i stvarno mi covjek stoji na raspolaganju stalno..ali eto tu i tamo da muzjake za parenje na crno. Znam samo da bez obzira kaj max je zdrav i nema nikakvih problema sljedeci cc kojeg uzimam je definitivno s papirima.
ko kaže da će taj kojeg uzmeš biti bolji, zdraviji, standardniji od maxa, osim što će biti višestruko skuplji?
ja sam dobio štene CC bez papira. srećom osim što ima onog "Blesavog pogleda" kako je navedeno, ima sve karakteristike tipične CC. jedino što sa njom ne mogu je ići na izložbe, ali na izložbe nebi išao ni da su joj roditelji svjetski prvaci.
juznjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 10:49   #558
Quote:
juznjak kaže: Pogledaj post
ko kaže da će taj kojeg uzmeš biti bolji, zdraviji, standardniji od maxa, osim što će biti višestruko skuplji?
ja sam dobio štene CC bez papira. srećom osim što ima onog "Blesavog pogleda" kako je navedeno, ima sve karakteristike tipične CC. jedino što sa njom ne mogu je ići na izložbe, ali na izložbe nebi išao ni da su joj roditelji svjetski prvaci.
Dobro si napisao ovo boldano, srecom

A mogao si proci i gore, jer pas koji nema papire nema sigurno ni uzgojnu dozvolu i nisi siguran da mu jedan od roditelja nema grske koje ih iskljucuju iz uzgoja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 11:03   #559
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Dobro si napisao ovo boldano, srecom

A mogao si proci i gore, jer pas koji nema papire nema sigurno ni uzgojnu dozvolu i nisi siguran da mu jedan od roditelja nema grske koje ih iskljucuju iz uzgoja
a ko može biti siguran da će od kvalitetnog uzgajivaća od pasa sa vrhunskim pedigreom ispast zdravo štene bez mane ( a plaćeno 500E +)
juznjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 11:20   #560
ne možeš nikada biti siguran.
ali ne moraš biti niti nečovjek pa poticati da mama od tvog psa ima leglo svakih šest mjeseci dok vlasnik trlja ruke jer mu parice idu u džepić a nit oro nit kopo.

uzgajivači bar ulažu u svoje pse.
i pričam o pravim uzgajivačima, koji se trude i brinu o svojim psima, a ne na one koji pod krinkom rodovnica štancaju. ti su odvratniji još od ovih koji prodaju bez papira.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.