Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2006., 08:43   #21
Malo se osvrnite oko sebe i vidjet ćete da se i od 18 godina može imati rak! Dijete od kolege na poslu je sa 15 mjeseci imalo rak bubrega! Nedavno je jedan klinac od 10 godina umro od raka mozga! Kad sam išao na zračenja, samnom su bili jedna cura od 16 dečko od 19 i drugi dečko od 25 godina poradi limfoma! Tak da spika da se ne može imati rak sa 18 je čista glupost! A kad rak počne bolit, onda jedino pomaže metak u čelo! Jer je tkivo već razoreno i mogu se samo ublažavati boli!
A ova krv u stolici vjerojatno nije ništa, ali opet mislim da je bolje spriječiti nego liječiti!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 09:09   #22
Quote:
Stana kaže:
a kada se radi o nekom lošem tripu onda je prisutna bol
malo sutra

Quote:
Stana kaže:
OTIĆI KOD DOKTORA _ NIKADA
al ak tak razmisljas zasto uopce pitas odkud ti krv ?


btw. mozda si se stvarno prejeo cikle ili NECEG jos boljeg .....
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 09:46   #23
Quote:
baboon kaže:
Malo se osvrnite oko sebe i vidjet ćete da se i od 18 godina može imati rak! Dijete od kolege na poslu je sa 15 mjeseci imalo rak bubrega! Nedavno je jedan klinac od 10 godina umro od raka mozga! Kad sam išao na zračenja, samnom su bili jedna cura od 16 dečko od 19 i drugi dečko od 25 godina poradi limfoma! Tak da spika da se ne može imati rak sa 18 je čista glupost! A kad rak počne bolit, onda jedino pomaže metak u čelo! Jer je tkivo već razoreno i mogu se samo ublažavati boli!
A ova krv u stolici vjerojatno nije ništa, ali opet mislim da je bolje spriječiti nego liječiti!
Ma šta stvarno????
Postoji nešto što se zove tumori juvenilne dobi.
I oni koji to nisu. Rak crijeva, na primjer

Kod mlade populacije (<20 godina) je karcinom anorektuma kao uzrok krvarenja na 375.mjestu.

Ali zato su hemeroidi među prva tri uzroka...
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 13:27   #24
vidiš baboon zato onaj ko ide na medicinu ZNA koji tumori su gotovo pa nemogući za dobit u mlađoj dobi a to je kolorektalni karcinom,pa ne možeš generalizirat tumore.nejde se na faks bez veze,i ja stojim 100% iza onog što sam rekao za njega a tu je i riječanka koja isto misli,hoću reći ZNA.
tzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 15:05   #25
Quote:
tzar kaže:
sa 18 god. rak hahaha da ziher....
Ja nisam govorio o raku crijeva, nego mislim da sam naveo o kojim tipovima se radilo. A mislim da riječanka nije rekla da se ne može dobiti, nego da je izrazito rijetka pojava! Inaće ja sam imao tumor testisa koji se kao javlja u 2-3 slučaja godišnje na 100000 ljudi, tak da iako je to rijetka pojava nije nemoguća! No kao što rekoh nije na odmet posjetiti doktora i vidjeti što je nego čekati da se stvar pogorša, što god to bilo!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 18:10   #26
pa za one tipova kaj si ti naveo niko ništa nije rekao.da je naveo da ga boli testis ili je vidio nekakvo povećanje sigurno ne bi rekao,ti si mlad nije to ništa,jer statistički je malo ali ti itekako ostane u glavi da se javlja u mlađoj dobi i to se ne previđa.ako nema nasljednu polipozu kolona 99,9% nije karcinom.ako se oće uvjerit šta je nek ode doku.pa niko mu nije rekao da nejde.ja sam samo htio reći da tumor nije 100%,i iza toga stojim.
tzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 21:09   #27
ma to ako imas malo tvrdu stolicu ti se moze desit....ako ti se rjetko to desava nema frke.....ili si jeo tipa kokice i sl pa te malo "zaderalo"...ako je cesto...e onda idi doktoru
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 00:31   #28
Quote:
Riječanka2 kaže:
Ma šta stvarno????
Postoji nešto što se zove tumori juvenilne dobi.
I oni koji to nisu. Rak crijeva, na primjer

Kod mlade populacije (<20 godina) je karcinom anorektuma kao uzrok krvarenja na 375.mjestu.

Ali zato su hemeroidi među prva tri uzroka...

čitajući ovaj topic zanimalo me nešto, čisto informativno. Svi znamo da je rak opaka bolest, znači li to da netko godinama može imati rak bez ijednog simptoma?

koji su recimo simptomi(ako ih ima) za rak debelog crijeva? hvala.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 00:46   #29
Quote:
L.Nimoy kaže:
čitajući ovaj topic zanimalo me nešto, čisto informativno. Svi znamo da je rak opaka bolest, znači li to da netko godinama može imati rak bez ijednog simptoma?

koji su recimo simptomi(ako ih ima) za rak debelog crijeva? hvala.
Smatra se da kod karcinoma debelog crijeva, on postoji raste oko 5 godina prije nego što pokaže prve simptome.

A oni su raznoliki - ovisno o lokalizaciji tumora. I ot ome raste li u lumen crijeva ili pak u okolinu.
Ako je npr. na uzlaznom ili desnom kolonu, često je prvi znak opstrukcija prolaza kroz crijevo - opstrukcijski ileus.
Kod lokacije u silaznom, lijevom kolonu je to promjenjeni način pražnjenja i oblika stolice - proljevi koji se izmjenjuju s opstipacijom, stolica tanjeg promjera.
Kod rektuma su često naponi na stolicu koji završavaju samo vjetrovima, obilna sluz, krvarenje koje je bezbolno, pomiješano s stolicom.

No, nije sve jednostavno - kod mnogih je krv okultna, tj. ne vidi se golim okom već se može dokazati laboratorijski. Ili se menifestira anemijom - pa se obradom nađe tumor na crijevu.

Ima pacijenata kojima je jedini simptom gubitak težine, ili pak onih koji imaju grčeve i bolove.
Ima i potpuno asimptomatskih, kod kojih se nađe metastaza na plućima ili u jetri, slučajno, na sistematskom pa se onda traži primarno sijelo...
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 20:11   #30
Quote:
Stana kaže:
O čemu se radi?
Znam da je to nešto loše?

Međutim loše je ako je krv pomiješana sa shitom, ali ako nije onda nema beda...
ako je tamna onda je ili čir (što bi imalo i druge simptome -jake bolove) ili kolitis, a pošto je tamna krv , onda najvjerojatnije Chronova bolest, jedna tip kolitisa, jer ona zahvaća cijela crijeva

Hemeroidi nisu jer kod njih je svježa žarko crvena krv, a i boli šupak
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 23:08   #31
Quote:
msporis kaže:
ako je tamna onda je ili čir (što bi imalo i druge simptome -jake bolove) ili kolitis, a pošto je tamna krv , onda najvjerojatnije Chronova bolest, jedna tip kolitisa, jer ona zahvaća cijela crijeva

Hemeroidi nisu jer kod njih je svježa žarko crvena krv, a i boli šupak
tamno je ali ništa ne boli i to je najveća fora
 
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 23:57   #32
stana il odi kod doka il ne seri
tzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 00:42   #33
jao ljudi imam sve simptome

ooooo raka debelog crijeva
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 09:59   #34
Quote:
msporis kaže:
ako je tamna onda je ili čir (što bi imalo i druge simptome -jake bolove) ili kolitis, a pošto je tamna krv , onda najvjerojatnije Chronova bolest, jedna tip kolitisa, jer ona zahvaća cijela crijeva

Hemeroidi nisu jer kod njih je svježa žarko crvena krv, a i boli šupak
ma moš mislit da se tak može ljudima davati dijagnoza
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 10:11   #35
Quote:
Tatsha kaže:
ma moš mislit da se tak može ljudima davati dijagnoza
ovo je pretpostavka, dijagnozu postavlja doktor. što ja nisam. ja samo govorim na temelju svog iskustva. a a ko je tamna krv i ništa ne boli, što su bili i moji simptomi, onda je to najvjerojatnije kolitis. to će ti i doktor reći.
jer ako je tamna krv znači da dolazi iz gornjeg dijela crijeva
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 15:39   #36
ja imam ulcerozni kolitis i nikad nisam imala krvi u stolici!!!
a za kolitis je bitnije da imaš puuuno stolica dnevno što ovdje nije navedeno kao simptom.
ne mislim se svađati već mislim da na temelju krvi u stolici kao jedinog simptoma neodgovorno i neozbiljno je pisati o kolitisu ili Chronu za što je liječnicima inače potrebno brdo pretraga.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 15:41   #37
Quote:
tzar kaže:
stana il odi kod doka il ne seri
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 20:53   #38
Moram se priključit temi i dodati neke činjenice. Vjerojatno nije ništa strašno, ali mislim da bi svak sa sličnim simptomima morao posjetit doktora. Bez obzira na dob. Sjećam se jedne situacije kada je jedan mladi dečko od nekih dvadesetak godina imao simptome anemije i promjene ritma stolice (proljev/zatvor) i pregledom je ustanovljen karcinom debelog crijeva. Vrlo je važno reći da mu je obiteljska anamneza bila potpuno negativna (tj. u obitelji nije bilo nikoga s polipima ili karcinomom debelog crijeva niti s drugim tumorima koji bi ga svrstali u neku od hereditarnih karcinomatoza). Stoga, bez obzira na to koliko mala vjerojatnost karcinoma bila, pregled preporučam od srca. Ako ništa drugo, mir koji ćeš imati vijedi puno više od straha i neugodnosti liječničkog pregleda.
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 22:06   #39
pa jel sam rekao da ne zeli kod lijecnika. onda ni ne mora.

Quote:
Stana kaže:
OTIĆI KOD DOKTORA _ NIKADA
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 22:11   #40
ŠTO JE kolitis ?? ? ? ? ?? ? ?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.