Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 11:25   #3821
Pa bila je jesen i bila je zima. Uspijevao sam gledati jedva jednom tjedno. Mogu reći da su se sve one viroze, gripe i prehlade koje su pogađale moju okolinu za ovog mračnog razdoblja lijepile i za mene, ali bi mi prošle za dan-dva i bile bi puno blaže. Prvi dan- sinusi, drugi dan - malo nervoznija probava, i to je bilo to.
Počinje nova sezona i krećem ispočetka. Zapravo mi je najdraži proljetni sungazing. Zlatnocrveni zalasci u 6 popodne...
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 06:30   #3822
Eto.uskoro ce se napuniti pet godina od kako sam poce raditi Sungazing.
Oci su mi zdrave I nema nikakvih ostecenja.Nedavno sam bio na lijecnickom pregledu,na jedno oko sam postigao 100% rezultat na onim slovima.Na drugo 80%,zato sto sam to oko pritisnio rukom kao mulac dok sam citao na drugo oko,tako da mi je vid od toga bio malo zamuce.
Osim toga,za mene je Sungazing blagoslov I milost Oca cije nam Svijetlo sjaji sa neba.Svi koji bi htijeli raditi ovu metodu meditacije neka imaju vjere,pa ce ih,kako je I zapisano-vjera njihova spasiti.
Svako dobro!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 20:19   #3823
drDIRHED, kako to misliš, krećeš iz početka? Ponovo od 10sec ili tamo di si stao/la?

Pa već sam po nekim postovima da baš i ne poštojete u potpunosti pravila, pisalo je negdi da neko gleda 90 i više minuti...

I btw ima li ovde neko iz Splita da gleda? Ako možda zna neko dobro misto(di se može bos i di nema baš puno ljudi.
Znam da je dobro na Marjanu, jel ima još iko da ide svaki dan gore gledat? Nez, nebi baš sam gore iša, malo mi je neugodno gori se tako skinit bos i zurit; kako je gore?
I Split i okolica, inače sam iz Stobreča.

Također molia bi nekog da me uputi u zagrijavanje očiju ako neko radi to.

Btw, ja sam na 8:20

Zadnje uređivanje Mate93 : 20.03.2014. at 20:46.
Mate93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 23:33   #3824
Ako imaš dužu pauzu (par mjeseci), preporučuju da počneš od 1 minute i dodaješ svaki sljedeći put po minutu dok ne stigneš do vremena na kojem si stao, a onda opet po 10 sekundi.
drDIRHED is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 09:18   #3825
Quote:
Mate93 kaže: Pogledaj post
Također molia bi nekog da me uputi u zagrijavanje očiju ako neko radi to.
Btw, ja sam na 8:20
Hira je to preporučio osobama koje imaju probleme sa vidom.Ti ljudi bi trebali početi grijati oči,svaki dan 10-15 min i onda nakon 3 mjeseca početi gledati u Sunce.
Pozz i sve naj sa Sungazingom!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 13:08   #3826
Imamo ovih dana pregršt sunca, nadam se da uživate sungazeri. Podsjetio bih svakog ovim putem da ne nasjedate na modne trendove nošenja sunčanih naočala. Vitamin D najviše dobivamo kroz oči a ne toliko kroz kožu kako nas "uče", kroz kožu najviše u predjelu oko očiju. Pa kad vidim da netko "nabije" po suncu široke tamne sunčane naočale, pa još "nabije" i slušalice u uha i tako šeće gradom, uf takvi su najzahvalniji za doktore koji će im davati lijekove od kojih će još više oboljeti i tako u krug. Kao i umjetno svjetlo,tako i sunčane naočale jako smanjuju imunitet, tako da...

Naravno, drugo su profesionalci kojima su takve naočale potrebne, kao npr. vozači, itd.

Uživajte u sungazingu
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 18:29   #3827
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Imamo ovih dana pregršt sunca, nadam se da uživate sungazeri. Podsjetio bih svakog ovim putem da ne nasjedate na modne trendove nošenja sunčanih naočala. Vitamin D najviše dobivamo kroz oči a ne toliko kroz kožu kako nas "uče", kroz kožu najviše u predjelu oko očiju. Pa kad vidim da netko "nabije" po suncu široke tamne sunčane naočale, pa još "nabije" i slušalice u uha i tako šeće gradom, uf takvi su najzahvalniji za doktore koji će im davati lijekove od kojih će još više oboljeti i tako u krug. Kao i umjetno svjetlo,tako i sunčane naočale jako smanjuju imunitet, tako da...
Jako, jako se slazem sa svime sto si naveo. Ja sam prije dvije godine negdje procitala da kad nosis suncane naocale, dajes tijelu i mozgu signal da je stalno mrak, a to mi je bilo bas, onako, fakat neprirodno. Pa sam ih prestala nositi.

Ispocetka je bilo malo cudno, a sada nemam vise problema s tim. Kad idem s frendicama na kavu, sve se posjedaju u hlad s naocalama, a ja na sunce. I sve se redom cude kako mi sunce ne smeta, sto mi ne bljesti i sl. A meni je sada to najnormalnija stvar.

Dovoljno mi je samo pogledati svoju macku. Cim dodje suncani dan, prvo sto napravi nakon budjenja je stura van na balkon i suncanje minimalno sat vremena. Meni dovoljno!
__________________
''Dvije te stvari određuju: tvoje strpljenje onda kad nemaš ništa i tvoj stav onda kad imaš sve.''
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 21:38   #3828
Solarna joga jedna je od najvecih prevara 21.st,a ima sve karakteristike pseudoznanosti i ne razumijem koliko jaka mora bit kriticka blokada da se u to vjeruje . Ljudi,pored zdravih ociju ste slijepi,razmislite . U davnoj evoluciji odvojile su se stanice koje uzimaju hranu izvana i one koje koriste suncevu energiju. Mi pripadamo zivim bicima koje uzimaju hranu izvana i od nje stvaraju energiju i ljudskom tijelu nema mehanizama pomocu kojih bi se odvijali slozeni procesi fotosinteze.
AntSci97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 09:18   #3829
Quote:
AntSci97 kaže: Pogledaj post
Solarna joga jedna je od najvecih prevara 21.st
AntSci97, samo bih te pitao jesi li probao sungazing? A vjerojatno nisi, ali pišeš o tome kao neki stručnjak. I kad bih ti rekao kakve isključivo pozitivne promjene su mi se desile, tebi bi to bilo nepojmljivo. Jer nisi probao. Zato ne znaš. Nitko te i ne tjera na to, imaš pravo vjerovati da je to prevara, svatko ima svoj put u životu Btw. gledam sunce i do 60 minuta u komadu
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 21:54   #3830
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
AntSci97, samo bih te pitao jesi li probao sungazing? A vjerojatno nisi, ali pišeš o tome kao neki stručnjak. I kad bih ti rekao kakve isključivo pozitivne promjene su mi se desile, tebi bi to bilo nepojmljivo. Jer nisi probao. Zato ne znaš. Nitko te i ne tjera na to, imaš pravo vjerovati da je to prevara, svatko ima svoj put u životu Btw. gledam sunce i do 60 minuta u komadu
Jedeš li čvrstu hranu?
GM1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:36   #3831
Quote:
GM1 kaže: Pogledaj post
Jedeš li čvrstu hranu?
Naravno da jedem, no isključivo prirodnu sirovu hranu već gotovo dvije i pol godine. Ideja da se sungazingom "rješavate" čvrste hrane je pogrešna.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 21:59   #3832
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Naravno da jedem, no isključivo prirodnu sirovu hranu već gotovo dvije i pol godine. Ideja da se sungazingom "rješavate" čvrste hrane je pogrešna.
U redu ali je Manek, osnivač tog pokreta, išao sa tom tezom, a i naš "guru" sa ovih prostora. Ipak je to na neki način razočarenje da ne kažem prevara. Ja sam prije par godina došao do 24 minute i odustao.
Čestitam na sirovoj ishrani. To bih i ja ali je teško.
GM1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 02:14   #3833
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
I kad bih ti rekao kakve isključivo pozitivne promjene su mi se desile, tebi bi to bilo nepojmljivo
+1

Nakon 5 godina Sungazinga,mogu reci da je to nesto najbolje sto mi se dogodilo u ovom zivotu!
Ono najbolje od Sungazinga dogadja se na duhovnoj i mentalnoj razini.
Mislim da je Hira pogrijesio jer je isao kroz nejedenje kao efekt promovirati Sungazing.Na taj nacin se,sto je vidljivo iz komentara i gledista mnogih,stvorio dojam da je cilj SG nejedenje,sto je potpuna glupost.Vjerujem da je Hira imao najbolju namjeru i da nije mislio nista lose.

Istina je da se apetit regulira to jest smanji.U vrijeme kad sam zavrsavao SG,naravno da sam bio zainteresiran i za taj dio,nejedenja,prem da su mi ovi drugi nematerijalni ucinci bili daleko bitniji.
Tako da sam eksperimentirao s tim.U to doba sam gledao redovno u Sunce svaki dan po 45 minuta,to je trajalo nekoliko mjeseci.Tada sam bio u Indiji,gdje je suncano 95% vremena tako da nije bio problem ujutro odraditi SG.
Apetit mi se drasticno smanjio nekih 2-3 mjeseca nakon sto sam poceo sa SG.U to vrijeme kad sam bio u Indiji,mislio sam ajde da probam jel to ide i kako ide.Tako da sam jeo jedino med i pio mlijeko.Jedno ili dvaput tjedno bi pojeo neki njihov snack ili ponekad rizu i povrce u vrlo malo kolicini.Prem da je unos kalorija tada bio minimalan,99% vremena se nisam osjecao slabo ili lose.Jednom mi se dogodilo dok sam bauljao po Mapusi da sam osjetio jaku slabost i glad.Onda sam uletio u restoran i jeo iducih 45minuta
Nikad nisam uspio u potpunosti biti samo na vodi.Za vrijeme tog "eksperimenta" pao sam na 67KG na 183CM visine.Kad sam se vratio u HR postupno sam poceo jesti normalno i batalio tu ideju o nejedenju.Ne kazem da je to nemoguce,ali meni nije uspilo.

Ovo sam napisao u pokusaju da svi oni koji se zanimaju za SG ili ce tek doci do toga,izbiju iz glave tu ideju o nejedenju.Cemu nejesti?
Ako zelite raditi neku duhovnu praksu koja je jednostavna,besplatna i nezahtjeva da se inicirate i imate Guru-a,onda je SG odlicna opcija.Duhovni napredak kroz SG je moguc,u kojoj mjeri ce to biti,to ovisi od vas samih.
Nek svatko jede sto hoce i napreduju u duhu,sam taj napredak ce prehranu spontano regulirati.Moje iskustvo je da sam spontano prestao jesti meso par mjeseci nakon sto sam poceo sa SG.Vec 5 godina nejedem meso niti mi fali.Jedem ono sto mi se jede i nezamaram se puno prehranom i uzivam u blagodatima koje su dosle kroz SG.
Za kraj,kako je Gospodin Isus Krist rekao:"Tražite stoga najprije Kraljevstvo i pravednost njegovu, a sve će vam se ostalo dodati."
Pozz i svako dobro!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:23   #3834
neznam dali ovo spada pod ovu temu,ali ću isto pitati.naime nakon operacije laserom rupture retine sutradan mi se pojavilo kao 1 sitna jedva vidljiva točkica i 1 kratki bljesak (ali samo jednom u danu) u uglu oka. liječnik mi je rekao ako vidim mušice da se javim ranije na kontrolu. ja dobro vidim na oko i neznam jeli to razlog da se javim liječniku ili to tako mora bit nakon operacije. ima li netko ko je sve to prošao da me uputi kako bi trebalo bit. fala
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:38   #3835
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
neznam dali ovo spada pod ovu temu,ali ću isto pitati.naime nakon operacije laserom rupture retine sutradan mi se pojavilo kao 1 sitna jedva vidljiva točkica i 1 kratki bljesak (ali samo jednom u danu) u uglu oka. liječnik mi je rekao ako vidim mušice da se javim ranije na kontrolu. ja dobro vidim na oko i neznam jeli to razlog da se javim liječniku ili to tako mora bit nakon operacije. ima li netko ko je sve to prošao da me uputi kako bi trebalo bit. fala
Ne spada, ali možeš pitati tu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=18669&page=49

Također, ako imaš tegobe, javi se ranije na kontrolu, nemoj čekati.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 14:14   #3836
Quote:
Marec:

AntSci97, samo bih te pitao jesi li probao sungazing? A vjerojatno nisi, ali pišeš o tome kao neki stručnjak.
Tvoj argument je kao argument narkomana kad mu lekar kaže da je narkomanija štetna po zdravlje.
Narkoman bi na to mogao da odgovori:
"Doktore, samo bih te pitao jesi li probao LSD? A vjerojatno nisi, ali popuješ o tome kao neki stručnjak.".

Drugim rečima, potpuno je besmisleno pitati nekoga da li je probao sungazing ili ne da bi uočio potencijalnu opasnost!
kandorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 10:32   #3837
Imam pitanje :crek: sada sam na 2 min i pijem solarnu vodu...počelo me užasno tijelo svrbit i full mi je vruće, ostaje mi otisak parnog stopala i ruku..imala sam nekakva crvena žarišta na vratu, sredina leđa, stopalima i šakama najviše (ti djelovi bili su jako vrući na dodir) i sve ostalo me svrbilo ali ne tako jako i nije klasičan svrbež nego nekakv pikavi (ako je nekog nekad stresla struja onda će znati)..to dolazi u naletima i nije svaki puta na istom mjestu, a pošto se javilo odkad prakticiram gejzanje jel mi tko može reć o čemu se zapravo radi
__________________
...ima žena do kojih treba dorasti. Zato neki muškarci više vole one na koje mogu jednostavno pasti..
evge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 18:18   #3838
aha

Moze li se prakticiranjem takve sunga joge, tj. gledanje u sunce prizvati kakav nepozeljni entitet, zloduh ili nesto slicno..
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 08:23   #3839
Quote:
evge kaže: Pogledaj post
..imala sam nekakva crvena žarišta na vratu, sredina leđa, stopalima i šakama najviše (ti djelovi bili su jako vrući na dodir) i sve ostalo me svrbilo ali ne tako jako i nije klasičan svrbež nego nekakv pikavi (ako je nekog nekad stresla struja onda će znati)..to dolazi u naletima i nije svaki puta na istom mjestu...
Mislim da su to simptomi povecanog protoka Kundalini energije kroz tijelo.Vjerovatno si osjetljiva na tako sta pa se to onda manifestiralo sa opisanim simptomima.Navodno puno setanja,teza prehrana(meso pogotovo),interakcija sa ljudima,orgazam..djeluju "uzemljujuce" pa se tako ti simptomi povlace.
Googlaj si vise o tome,tipa kundalini overload i grounding techniques,jer ja nisam neki strucnjak niti sam imao s tim problema.
Pozz i sretno!
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 16:52   #3840
Poštovanje svima.

Žao mi je što ću razbiti vašu solarnu idilu, ali Solarna joga je duhovna tehnika koja otvara samo put prema demonima i zlu. Njezin širitelj na Balkanu poznat kao Miroslav Kiš Cybermikan je odavno postao predmet sprdnje na youtubeu. Čovjek ima velikih problema i žao mi ga je. Evo nekih videa:

Ovaj drugi video je napravio čovjek koji je gledao u sunce i loše završio. Njegova stranica je http://gledanjeusuncesangejzingmamaciprevara.com/ gdje postoji i njegov dnevnik gledanja u sunce u kojem bilježi sve čudne stvari koje su mu se događale, a ima ih podosta. Kao i u većini duhovnih praksi većina sungejzera je imala iskustava s nekim "čudnim" stvarima, a to se najčešće opravdava nekim terminima koji se uopće ni ne poznaju. "Čudne" stvari su samo posljedica otvaranju duhovnim dimenzijama ništa više. To što ste dobili neke uvide u stvarnost koji ranije niste imali nemojte da vam izazove duhovnu oholost nego sačuvajte razum i preispitajte još jedan put čime se to Vi zapravo bavite.

Da skratim, nije baš bezazleno uživati benefite solarne joge niti bilo koje duhovne prakse. Radi se o otvaranju nepoznatim silama. To što je netko ozdravio ili se dobro osjećate nije garancija za ništa jer redovito zna doletjeti udarac s boka.

Quote:
Moze li se prakticiranjem takve sunga joge, tj. gledanje u sunce prizvati kakav nepozeljni entitet, zloduh ili nesto slicno..
Može i upravo se to i događa prilikom prakticiranja solarne joge. On je upravo taj koji vas liječi od raznih bolesti.
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.