Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2008., 13:54   #81
Šivaća mašina Bernina e 55

Lijep pozdrav!

Molila bih iskusne sa Bernina šivaćim mašinama da mi prenesu iskustva da li su zadovoljne sa svojim mašinama. Naime, dvoumim se između Toyote JS 121 i Bernine E 55. Kod Bernine me privlači mogućnost automatskog uvođenja konca, kao i prisutan servis, dijelovi itd.

Molim Vas za savjete.
Hvala.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:55   #82
Bernina E55 - iskustva

Lijep pozdrav!

Molila bih iskusne sa Bernina šivaćim mašinama da mi prenesu iskustva da li su zadovoljne sa svojim mašinama. Naime, dvoumim se između Toyote JS 121 i Bernine E 55. Kod Bernine me privlači mogućnost automatskog uvođenja konca, kao i prisutan servis, dijelovi itd.

Molim Vas za savjete.
Hvala.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 17:19   #83
bagat ivona

cure zanima me ako koja od vas ima ivonu,ja sam je nedavno kupila i kao šivalica početnica šivam jednostavne stvari za početak..uglavnom zanimaju me sitnice tipa kako smanjiti napetost gornjeg konca,jer mi često puca,jel to normalno il postoji caka koju nisam prokužila..

inače mašina je super..za nekog ko nije išao na tečaj i želi sve sam naučiti na jednostavnim primjerima
LadyNefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:17   #84
Quote:
LadyNefertiti kaže: Pogledaj post
cure zanima me ako koja od vas ima ivonu,ja sam je nedavno kupila i kao šivalica početnica šivam jednostavne stvari za početak..uglavnom zanimaju me sitnice tipa kako smanjiti napetost gornjeg konca,jer mi često puca,jel to normalno il postoji caka koju nisam prokužila..

inače mašina je super..za nekog ko nije išao na tečaj i želi sve sam naučiti na jednostavnim primjerima
Postoji mogućnost da si neispravno provukla konca kroz vodilice pa da ti negdje zapinje, a ako nije to...onda samo trebaš namjestiti napetost gornjega konca pomoću regulatora koji se inaće nalazi kod davača konca (ona kukica koja ide gore-dolje dok šivaš). Ok napetost ti je 3-4 za većinu materijala no ako ti je mašina strara moguće da su ti se vodilice nakupile prašine i vlakanaca pa teže ide...onda napetost konca treba biti manja jer ga same 'vodilice koče'.
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:28   #85
Imam neku čudnovatu mašinu i na njoj jednu capicu koju sam zagubila. Mašina model 424-s SUPER ZZ. Odlično šije. Nemogu pripasati capicu od Ruže. Zna li tko dučan u Zgb gdje ima veći izbor capica.
bubazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 22:02   #86
najbolja vam je masina lervia ima 24 programa i u pakiranju dobijes nastavke za vise oblika sivanja.Ja sam i kz.mama mi je snajderica upravo je takvu masinu kupila danas.Kosta samo 555 kuna i jako je dobra,tiha je i brza je.Dobijes i druge igle i cd na kojemu su upute kako se masina koristi.Moja je mama jako zadovoljna za ovu cjenu to je i vise nego dobro.kupila ju je u lidlu.Ako vas jos sto zanima javite mi se sve znam o njoj...ako imate u svom gradu ducan lidel pitajte dali jos toga ima na zalihi ,al vjerujem da ima??...


sretno!!
bmw048 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:58   #87
jel zna neko mozda di se moze nabaviti ovakva masina i kolko kosta?

mala rucna:

bijela. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:44   #88
Quote:
bijela. kaže: Pogledaj post
jel zna neko mozda di se moze nabaviti ovakva masina i kolko kosta?

mala rucna:

ako je i nadjes, ne bih preporucila. iako su uglavnom jeftine, to je i dalje bacen novac. jednom davno sam takvu dobila na poklon, i...sa tim ne mozes nista posteno napraviti, ako nesto i uspije sasiti, sanse su da bude traljavo, neuredno, i sve skupa lose.
mislim da je to napravljeno da zgodno izgleda na kutiji i na televizijskoj reklami, ali ne i za sivanje.
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:35   #89
Quote:
bijela. kaže: Pogledaj post
jel zna neko mozda di se moze nabaviti ovakva masina i kolko kosta?

mala rucna:

Imam je doma, upotrijebila je 2 put iz zafrkancije, nešto ne štima, ne šije dobro.
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 04:07   #90
Quote:
bmw048 kaže: Pogledaj post
najbolja vam je masina lervia ima 24 programa i u pakiranju dobijes nastavke za vise oblika sivanja.Ja sam i kz.mama mi je snajderica upravo je takvu masinu kupila danas.Kosta samo 555 kuna i jako je dobra,tiha je i brza je.Dobijes i druge igle i cd na kojemu su upute kako se masina koristi.Moja je mama jako zadovoljna za ovu cjenu to je i vise nego dobro.kupila ju je u lidlu.Ako vas jos sto zanima javite mi se sve znam o njoj...ako imate u svom gradu ducan lidel pitajte dali jos toga ima na zalihi ,al vjerujem da ima??...


sretno!!

Mama šnajderica...kupila mašinu za 555 kn... jako je zadovoljna...

Tu je mašinu kupila poznanica, početnica u šivanju, i pozvala me daj pogledam. Mašina je možda OK za onoga tko se želi igrati pokušajima šivanja koji mjesec, pa ju ostaviti da skuplja prašinu, kad ti dosadi...
Za svakog drugog, pa i za početnika koji želi naučiti šivati i misli šivati dulje u životu, to je čisto bacanje novca.
Nema mašine za taj novac koja bi bila imalo dobra na duži rok, zato ne pričaj bajke i ne navlači ljude (koji je tvoj interes u tome, to ti znaš)!
Čak ni početniku, ako misli u životu dalje šivati, ne preporučujem da ide logikom "naučit ću na jeftinoj mašini, pa ću onda kupiti nešto bolje". Bolje je odmah kupiti nešto kvalitetnije i ne bacati novac na "igračku". Jer kvalitetnijoj mašini ništa neće biti ako se na njoj u početku i uči!

Ja sam svoju prvu mašinu (Singer) kupila prije 26 godina, učila na njoj (i ja i moja prijateljica!), sašila gomilu odjeće, kaputa, torbi (i od tanje kože...), i još je uvijek izvanredna (i bez ijednog ozbiljnog popravka, osim održavanja, uštimavanja, jedne slomljene capice i zamjene one pedale za nožni pogon).

Možda su današnje mašine manje kvalitetne, ali sasvim sigurno da i dalje vrijedi "koliko para, toliko muzike".
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 12.02.2009. at 04:16.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 20:10   #91
U Lidlu je ovih dana na ponudi šivaća mašina singer edition 1120 za 999 kn.
kiko41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 14:08   #92
Špranja, znači i ti bi mi sigurno savjetovala da Danicu staru 30 (vrlo malo upotrebljavanu ) koja loše radi, rađe servisiram nego da kupim neku od tih jeftinih portablica?!
Da li Bagat uopće ima više svoje servise?
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 14:14   #93
Quote:
AurelijaB. kaže: Pogledaj post
Špranja, znači i ti bi mi sigurno savjetovala da Danicu staru 30 (vrlo malo upotrebljavanu ) koja loše radi, rađe servisiram nego da kupim neku od tih jeftinih portablica?!
Da li Bagat uopće ima više svoje servise?
naravno da ima.

malo su produžili ime, ali to je to.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 13:17   #94
Ja sam Danicu servisirala i masno platila a za nista...dodje mi da je hitnem u smece! I dalje steka, preskace, kupi konac a dok prosijem 20 cm stanem 20 puta. Odustala sam od nje.
Nakon toga sam kupila Brother masinu u Bagata i prezadovoljna sam. Vrlo je jednostavna za koristenje!
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 02:10   #95
Quote:
kerry m kaže: Pogledaj post
Ja sam Danicu servisirala i masno platila a za nista...dodje mi da je hitnem u smece! I dalje steka, preskace, kupi konac a dok prosijem 20 cm stanem 20 puta. Odustala sam od nje.
Nakon toga sam kupila Brother masinu u Bagata i prezadovoljna sam. Vrlo je jednostavna za koristenje!
Evo me tek sad ponovo na ovoj temi...
Moj odgovor oko dileme: stara servisirana mašina ili nova, bio bi "pitijski": u nekim slučajevima jedno, a u nekim drugim slučajevima - drugo...

Sve ovisi o stanju mašine i "marki" mašine. Vjerojatno se ne isplati popravljati neku nekvalitetnu marku, pa još staru, pa još u lošem stanju... Ali jednu Singericu npr. sigurno da (osim ako nije pala s 5. kata...)
A sve to skupa ipak može procijeniti samo stručni serviser.
Moje iskustvo s njima (ne prebogato, doduše...) je da oni ipak realno savjetuju isplati li se mašinu servisirati ili ne.

Tako da me pomalo čudi to što se tebi dogodilo da nakon servisa mašina ne funkcionira ispravno. Pogreške u šivanju koje opisuješ su u rangu neispravnosti, i ja bih svakako reklamirala taj "servis" (osim ako ti je unaprijed rečeno da rezultati možda i neće biti zadovoljavajući, a ti si svejedno inzistirala da se pokuša napraviti što se može...).

A istina je vjerojatno i da nisu svi serviseri jednako dobri, zapravo bolje je reći - strpljivi da se dovoljno dugo posvete "uštimavanju" mašine koja je u lošem stanju...
Jer - u principu bi se svaka mašina trebala moći relativno dobro "obnoviti". Slomljeni ili istrošeni dijelovi se zamijene novima, "uštimaju" se i usklade neki odnosi pojedinih dijelova, mašina se podmaže - i to je to! Nema tu prevelike mudrosti za servisera koji zna svoj posao i želi ga pošteno obaviti.
(Samo o stanju u kojem je mašina, tj. cijeni potrebnih radova i eventualno novih dijelova ovisi isplati li se to za pojedinu mašinu ili ne...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 04.05.2009. at 02:37.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 09:20   #96
Sta je najgore do svega, ta ista Danica je bila u odlicnom stanju i jako malo koristena, doslovce kao nova!
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:01   #97
Čekaj - jesi ju baš bacila, ili ti stoji negdje...?
Ako nisi, nađi dobrog servisera... Jer ovaj prošli nije ju mogao uništiti, samo je "raštimana".
Pa ju onda "uređenu" možeš prodati, ili odnijeti u vikendicu (moj slučaj, jer u vikendici provodim puno vremena), ili .... što već hoćeš...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:04   #98
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Čekaj - jesi ju baš bacila, ili ti stoji negdje...?
Ako nisi, nađi dobrog servisera... Jer ovaj prošli nije ju mogao uništiti, samo je "raštimana".
Pa ju onda "uređenu" možeš prodati, ili odnijeti u vikendicu (moj slučaj, jer u vikendici provodim puno vremena), ili .... što već hoćeš...

Nisam, jer je ona fiksirana sa ormaricem!
kerry m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 19:14   #99
Quote:
kerry m kaže: Pogledaj post
Nisam, jer je ona fiksirana sa ormaricem!
Ja imam Bagaticu Danicu 40 godina. S vremena na vrijeme malo zašteka i onda je pošaljem u servis, a to je u Splitu. Oni još rade za Bagat, a vjerojatno i za druge šivaće mašine. Nisu skupi cca 200 kn i još ti je cijelu očiste i podmažu. Možda nije bio veći kvar. Mogu ti poslati broj telefona, ako si Ti u Splitu.

Nego mene nešto drugo zanima, odnosno trebam. Imam priliku dobiti jednu Bagaticu, ali ona je kabinet (u ormariću). Znam da se Bagatice mogu izvaditi i staviti na postolje kao portabl mašine (takva je ova moja prva), ali me zanima gdje mogu dobiti to postolje ili kofer,(da mogu staviti na stol ) tako nekako, ako me razumijete. Možda nekome ne treba, pa neka javi.
petunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 18:36   #100
sto mislite o novim masinama? citala sam sto se tu pisalo, ugl da su starije puno kvalitetnije.. ali, treba mi za poklon pa mi je malo bezveze kupiti polovnu...

vidjela sam u neckermanu singericu tradition 157 za 1300kn, a u http://www.metex.hr/singer.php je 1960kn...
sto mislite?
ance is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.