Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2009., 14:21   #1
Šavovi

Molim iskusne šaviste da mi otkriju kako su njegovali šavove. Suhi su, zatežu i svrbe. Oteklina je povelika (ispod su šarafi). Izgleda ok. Ali kako ih njegovati da bi se kasnije vidjeli barem malo manje?? Možda s nečim (bivacin mast) malo mazati i tako vlažit kožu da ne zateže i tako zategnuto sraste? Nisam pametna.
VanDiemenica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:33   #2
Quote:
VanDiemenica00 kaže: Pogledaj post
Molim iskusne šaviste da mi otkriju kako su njegovali šavove. Suhi su, zatežu i svrbe. Oteklina je povelika (ispod su šarafi). Izgleda ok. Ali kako ih njegovati da bi se kasnije vidjeli barem malo manje?? Možda s nečim (bivacin mast) malo mazati i tako vlažit kožu da ne zateže i tako zategnuto sraste? Nisam pametna.
Niš mazat i niš trackat. Izgled ožiljka ovisi o spretnosti onog koji te šivao kao i o veličini traume i reza. Moji su šavovi gotovo nevidljivi, ali trebalo je cca godina dvije da dođu tu fazu.
Moraš ih prekriti najlonom čiji su rubovi obljepljeni flasterima dok se tuširaš kako se ne bi namakalo previše.
Čim se skinu šavovi biti će bolje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 21:26   #3
Čim skineš šavove mazati Contractubexom!!!Pogledaj na netu imaš više informacija o toj masti...sretno!
rosanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 21:50   #4
Quote:
VanDiemenica00 kaže: Pogledaj post
Molim iskusne šaviste da mi otkriju kako su njegovali šavove. Suhi su, zatežu i svrbe. Oteklina je povelika (ispod su šarafi). Izgleda ok. Ali kako ih njegovati da bi se kasnije vidjeli barem malo manje?? Možda s nečim (bivacin mast) malo mazati i tako vlažit kožu da ne zateže i tako zategnuto sraste? Nisam pametna.
Najpametnija ćeš biti ako se ne zamaraš sa bilo kakvim kremama jer po mom iskustvu sve to ničem ne služi. Bivacin mast ( i bilo kakva druga antibiotska mast ) pogotovo.
Ostavi kako je, sve će nadoći na svoje a tebi će ostati lova u džepu.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 13:26   #5
Šavovi

Jucer sam na lijevoj ruci kod zgloba uklonio madez. 3 sava. Doktor je rekao da sve mogu od danas normalno, prati i sve. Pitanje, uletila mi je kosarka u dvorani, mogu li recimo staviti na to flaster i onda znojnik preko i igrat?? Molim vas odgovor sto prije jer je kosarka u 3, tnx.
mfb_majmun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 12:53   #6
Šavovi na glavi

Iman 6 šavova na glavi u predjelu iznad desnog uha koje sam zaradio u petak. U ponedjeljak sam išao kod doktorice i rekla mi je da doma mogu skiniti mrežicu ali da stavim kad iden vani. Jeli nužno baš da vani nosim mrežicu ako već u sljedeći petak skidam tj. nakon pet dana jeli još potrebno sa zavojen ići. Ljudi me gledaju kada sam friknut a ovako bi stavio kapu i niko ništa nevidi
hip-hop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 02:55   #7
Šavovi

Ovako imao sam operaciju od koje je prošlo vise od 20 dana.Presadivana je kost sa kuka na nogu.Na kuku mi je izvaden sav onaj koji trune ne pregledu kod doktorice opće prakse.Na nozi su izvadeni savovi na kontroli.Primjetio sam da su mi na kuku na 1 mjestu, 1 konac počeo jako rec izlaziti van.Prvo me buni stvar da boja tog konca koji izlazi je plava, a na kuku sam imao bijeli.Dali su to možda unutarnji savovi pa oni izlaze pa će strunut ili se i to sada mora vaditi?

I da konac je vani možda 1-2mm
__________________
AMD Phenom II X4 965 BE, AS Rock 970 EXTREME 3, 8GB DDR3 ,CORSAIR H80, SHARKOON T28 GREEN EDITION,MSI GT560 SE OC-----Samsung Galaxy S3----- iPad mini 16GB WIFI + 4G
tino552 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 16:06   #8
ozlijedila sam malo ozbiljnije saku, imam savove na dva prsta, bile je dublje rane. E sad, moram na vadenje savova za 10 dana a uzasavam se od same pomisli.
Da li boli i koliko boli?
Ako je neko imao iskustva molim da podijeli, zelim se psihicki pripremiti.
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 13:17   #9
sta niko nije vadio savove?
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 14:38   #10
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
sta niko nije vadio savove?
Ha gle, ovisno o tome gdje su i koliko su stisnuti konci moze biti vise ili manje neugodno, ali nije nista strasno. Ja vecinu nisam ni osjetio.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 07:48   #11
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ha gle, ovisno o tome gdje su i koliko su stisnuti konci moze biti vise ili manje neugodno, ali nije nista strasno. Ja vecinu nisam ni osjetio.
prsti na ruci, doduse prekinila sam zivac na jednom pa prepostavljam da nece boliti, ali strah me ovog drugog...ipak su prsti puni zivaca
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 14:57   #12
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
prsti na ruci, doduse prekinila sam zivac na jednom pa prepostavljam da nece boliti, ali strah me ovog drugog...ipak su prsti puni zivaca
Nebi trebalo biti nesto strasno.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 15:04   #13
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
prsti na ruci, doduse prekinila sam zivac na jednom pa prepostavljam da nece boliti, ali strah me ovog drugog...ipak su prsti puni zivaca
Ne boli sigurno, nije da ti dren vadi iz trbuha.
Od svih šavova što sam ikada vadila stvarno ništa nije boljelo osim malo kad mi je iz pupka vadio šavove, vjeruj mi najgore od svega je kad ti dren vadi(ne boli čak ni to samo je gadan osjećaj rastezanja kože). Šavovi su mala beba za dren.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 16:50   #14
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nebi trebalo biti nesto strasno.
ako bude, javim ahahahahah


Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Ne boli sigurno, nije da ti dren vadi iz trbuha.
Od svih šavova što sam ikada vadila stvarno ništa nije boljelo osim malo kad mi je iz pupka vadio šavove, vjeruj mi najgore od svega je kad ti dren vadi(ne boli čak ni to samo je gadan osjećaj rastezanja kože). Šavovi su mala beba za dren.
hvala na odgovoru koji me umirio . A stas, covjeka plasi ono sta ne zna...nisam vadila dren, da bi mogla znati
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 10:31   #15
ovako, bolilo je ko sam vrag...da li je to do sestre koja je imala zbilja tesku ruku i doslovno ih cupala, sve mi je iskrvarila, cak je na kraju rekla da nije sigurna da li je izvadila jednog pa ako ne ispliva za koji dan da joj se javim. Nikad se nisam vratila vise na previjanje, sama sam to mijenjala i spominjala joj svakodnevno 7 kolina unazad.
Kod mene su zbilja bile duboke rane ali da ce me boliti vise nego kad me sivalo, katastrofa.
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 17:41   #16
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
ovako, bolilo je ko sam vrag...da li je to do sestre koja je imala zbilja tesku ruku i doslovno ih cupala, sve mi je iskrvarila, cak je na kraju rekla da nije sigurna da li je izvadila jednog pa ako ne ispliva za koji dan da joj se javim. Nikad se nisam vratila vise na previjanje, sama sam to mijenjala i spominjala joj svakodnevno 7 kolina unazad.
Kod mene su zbilja bile duboke rane ali da ce me boliti vise nego kad me sivalo, katastrofa.
Zao mi je. Jebiga, meni su razrezali pilom prsni kos (da ga jebes ne moze dublje od toga), pa sam jedva osjetio kad su mi vadili konce. Ocito si na krivu sestru naletila.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 20:02   #17
Prije dva dana zaradio sam 7 šavova na ruci. Porezao sam se nožem za rezanje kruha. Porezotina je između palca i kažiprsta. Zapravo, pri dnu palca.

Kada na šavovima nema ničega, boli me. Pa prekrivam ovim tejpom koji su mi dali u bolnici.

https://www.mediplast.com/se/produkt...ning-suturtejp

Zanima, kada mogu početi prati ruke normalno? Budući da je prošlo više od 48 sati, mogu li već sada lagano prati ruke? I je li okej da taj tejp držim na šavovima?
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2021., 22:35   #18
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Prije dva dana zaradio sam 7 šavova na ruci. Porezao sam se nožem za rezanje kruha. Porezotina je između palca i kažiprsta. Zapravo, pri dnu palca.

Kada na šavovima nema ničega, boli me. Pa prekrivam ovim tejpom koji su mi dali u bolnici.

https://www.mediplast.com/se/produkt...ning-suturtejp

Zanima, kada mogu početi prati ruke normalno? Budući da je prošlo više od 48 sati, mogu li već sada lagano prati ruke? I je li okej da taj tejp držim na šavovima?
Dok su savovi i rana ne smiješ prati.
Cak bi to trebalo biti zalijepljeno gazom dok su savovi, dok rana ne zaraste, jer se može inficirati.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.