Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 11:25   #21
Quote:
nika007 kaže:
.....znate i sami kako je to kad se napravi malo duža pauza ,a onda vam na pamet padne...e sad je dosta svega, mogli bi za promjenu malo i učiti....već vas hvata frka i panika ....želite se skoncentrirati na to što čitate ali uzalud...e mene sad zanima dali je itko od vas koristio tablete za pamćenje i koncentraciju (ima ih razno raznih,na biljnoj bazi i sl.)? ako jeste, koje i kakva iskustva imate s njima(dali išta pomažu)????
Te tablete za pamčenje su porez na budale (malo sam grub, ali ne pada mi na pamet neka druga konstrukcija, a ova mi zadovoljava slikovitost).
Nešto kao stroj za kišu koji su bijelci svojedobno prodavali indijancima... Nema nikakvog efekta, a košta... puno previše.
Da ne bi bilo kak se neutemeljeno sprdam i ja sam kupio leciton pred neke dvije godine (tad je bio nekih 110 kn) i brzo požalio.
No, nije to niš čudno... najveći biznisi na svijetu se vrte oko ljudske lakovjernosti, porocima i željom za sticanjem značajnijeg uspjeha bez većeg rada... Pogledaj samo količinu sprava za vježbanje sa televizije koje polučuju strašne rezultate, a sve bez napora (ono, dok gledaš telku i tomu sl.) - ovo ti je isti vrag, samo je u igri učenje, a ne vježbanje.
Pazi i cijenu (120 kn), a sastav je vitaminčići? Realna vrijednost je nekih 15kn. Šta ti to govori?
maestro-S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 15:30   #22
Quote:
cp.tar kaže:

"Kolega, dok ste se Vi sjetili, pacijent Vam je umro..." kaže legendarna anegdota s Medicinskog fakulteta.
o daaaa!!
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 19:52   #23
ja probala lecitone i prvo sta mi se ne svidja je cjena od 120 kn a plibex (b-kompleks) dodje 14 kn... a sastav je tu negdje, samo sto lecitone ima lecitin... a bome taj ne vrijedi 100 kn.
i to ta kutijica bi trebala trajat nekih 15-20 dana da se pije kako pise tamo. nema sanse
radje cu se natjerat sama da ucim nego dat 120 kn za malo vitamina.
no da, sad si kupim plibex od 14 kn, popijem tableticu jednom dnevno (dok ucim) i pomagalo to meni ili ne ja imam osjecaj: "pijem b vitamin, to je dobro za zivcani sustav usw" i sretan novcanik sretna ja, pa makar bio i placebo. a kad ucim uglavnom i naucim... i bojim se da motivaciju ipak ni jedan vitamin ne izaziva

a braniac mislim da pretjeruje... bolje placebo ili malo djelovanje vitamina i aminokiselina nego pit lijekove za parkinsona sa svojih 20 godina
prvi dio posta ok, fizicka aktivnost i zdrava prehrana, to svakako stoji. bar se nije tesko malo istegnut u toku ucenja, i pit dosta vode... vec i to nesto znaci...
Rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 13:44   #24
ma nije to pretjerivanje,samo moj dobronamjeran savijet.
Nemojte to shvaćati tako ozbiljno. ''Lijekovi za parkinsona''...
Sve dok se nešto uzima onako kako treba,te ako se ima dovoljno znanja da se zna kako se treba uzimati,ne može ti se od ovih stvari ništa štetno dogoditi.
Al ljudi i dalje imaju predrasude prema svemu tome,kao i prema nekim drugim stvarima,no o tome drugi put...

btw. preporučio sam i kofein i l-tirozin.Oboje će ti biti bolja solucija nego plibex.
Osobno bih volio da probaš s tirozinom,pa da nam javiš...

Još sam htio reći da sve trebate gledati s logične strane...čovjek se vani kreće,trčkara,giba se...ubrzano udiše svjež zrak...puls se ubrzava,srce brže pumpa tu krv obogačenu kisikom kroz tijelo,pa tako i do mozga...mozgu je potreban kisik za rad,a što ga ima više tim bolje
druga hrana za mozak je i glukoza.Kupite ju u obliku bombona u DM-u.Time ćete popuniti glikogenske rezerve u tijelu i na taj način imati ''goriva'' za daljnje funkcioniranje. I toga se ne trebate bojati,nije ništa strašno zar bi se stavljao otrov u infuziju? ...
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 18:10   #25
Quote:
brainiac kaže:
Sve dok se nešto uzima onako kako treba,te ako se ima dovoljno znanja da se zna kako se treba uzimati,ne može ti se od ovih stvari ništa štetno dogoditi.
ok, mozda to i stoji, ali koji ce normalan doktor prepisat takve lijekove zdravoj mladoj osobi? nece jer je nepotrebno! znam jednog koji je uspio doc to toga, ne znam tocno koji lijek, pa je nakon par mjeseci presao na lijecenje od efekata tog lijeka... koma... ne treba od sebe radit invalida zbog obicnog manjka koncentracije...

Quote:
brainiac kaže:
btw. preporučio sam i kofein i l-tirozin.Oboje će ti biti bolja solucija nego plibex.
ok, kod mene uglavnom nema ucenja bez salice kave (i vode) na stolu
a sto se tice tirozina, i tu bi se odlucila na prirodniju varijantu... meni je puno draze i naravno prirodnije konzumirat ribu, perad, jaja, meso, jogurt, sir itd.nego kupovat tirozin u tableticama...
i radje glukoza u obliku cokolade (i teobromin iz kakaa nam pomaze) ili nekog drugog slatkisa...

uglavnom reklo bi se da ti i ja zastupamo iste stvari samo si ti malo uzivljen u kemiju...
mislim da nije potrebno kupovat te gluposti dok god ih mozemo dobit iz zdrave prehrane uz 30-60 min setnje dnevno
time smo zadovoljili metabolizam mozga, i jedino sto nam nedostaje je mrva motivacije... a to, ponavljam, ni jedan farmaceut nece rjesit

da, sad sam se sjetila, ima moja cimerica neke tabletice sa kofeinom i kolinom, i fakat su joj bile ucinkovite kad je bila hitnoca spremit jedan ispit... doduse totalno je promjenila svoj ritam spavanja i budnosti ali je naucila u kratkom roku
ovo doduse odudara od mog antizagovaranja kemije, al eto palo napamet
Rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:04   #26
hvala svima na savjetima i preporukama!!!! nisam još ništa probala.....a eto uspijela riješiti pola briga!!! a šta s onom drugom polovicom....znam.... ...pa šta bude!!!! sretno svima s ispitima!!!!!
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 19:07   #27
i moj kolega od 50 i kusur pije ginko, ne vidimo neke intelektualne pomake
__________________
Tko pjeva zlo ne misli, a tko misli nije mu do pjesme
maaike is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 10:37   #28
@denstist je rekao da je potrebna tjelovježba i unos odgovarajuće hrane, slažem se s time, tjelovježba povećava prokrvljenost...razbuđuje...

@brainiac
Rekao si stvarno puno zanimljivih stvari vezano uz tablete za koje sam ja osobno prvi put čuo...slažem se da uz pravilno doziranje određenih se mogu postići zadivljujući rezultati, ali za to je potrebno znanje ili nadgledanje stručne osobe (doktor), što da mu hipotetički kažem, da želim tablete za Parkinsa, jer bi želio pomoljšati koncentraciju, uzmi u obzir da većina doktora možda niti ne zna kako tablete djeluju...to je područje farmacije, ali farmaciolog mi neće dati recept, a doktor će me blijedo gledati!

Osobno smatram da treba imati dnevni plan učenja...Kad sam u fazi učenja prije rokova i kad se baš natjeram na neke teže mjere ide mi odlično, nemam problema s koncentracijom, pamćenjem, jedini problem je natjerati se na neke mjere:
Dižem se u 6:30-7h, pijem kavu(s cigaretom) i sok od nekog agruma(limun ili narandža ili grejp), otvoreni prozori, da maksimalno zrak uđe...naravno tuširanje, ali vrućom vodom...hladna voda izaziva pospanost zbog tjelesne temperature koja je niska za vrijeme spavanja, morate organizam dignuti na radnu (topliju) temperaturu...e sad magična kompinacija je ako ne upalim TV, komp i izgasim sve telekomunikacijske uređaje...i počnem učiti, onda se nauči 100 str na dan bez problema, ali kako velim ako se postigne magična kombinacija!
Nakon nekoliko sati učenja idem odrijemati cca 45 min, ali nikad duže od sat vremena...te ponovim ono što sam radio u rano jutro, ali bez tuširanja...

Od tableta pijem B-kompleks i C-vitamin...

Meni ovakav plan prije rokova iznimno pomaže, jedni što je potreban trening da se uhoda rutina...

Pozdrav!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 10:02   #29
Leciton tablete su super. Meni su bile vrlo učinkovite. E sad nećete ući u mensu zbog njih,ali ipak. Što se tiče ginkovih tablete, to sam neke vrijeme pila,ali mi nisu pomogli. Još mi je teta u ljekarni rekla da to nije za mlade i da se piju navečer jer ako se ujutro piju, padne tlak. Ja sam ih pila navečer,ali mi ipak nisu pomogle. Uglavnom, leciton su najbolje i učinak sam primijetila nakon par dana. Točnije, tjedan.
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:52   #30
Quote:
hanas kaže:
Leciton tablete su super. Meni su bile vrlo učinkovite. E sad nećete ući u mensu zbog njih,ali ipak. Što se tiče ginkovih tablete, to sam neke vrijeme pila,ali mi nisu pomogli. Još mi je teta u ljekarni rekla da to nije za mlade i da se piju navečer jer ako se ujutro piju, padne tlak. Ja sam ih pila navečer,ali mi ipak nisu pomogle. Uglavnom, leciton su najbolje i učinak sam primijetila nakon par dana. Točnije, tjedan.
pa jel moguće da od takve vrste tableta pada tlak ili to ovisi od osobe do osobe?? pitam zato jer ja imam problem s visokim tlakom!!
 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 19:32   #31
Dok me na faksu čekao najveći i najopsežniji ispit, odlučila sam kupiti lecitin.
Nakon 10-ak dana korištenja (1 tabletu ujutro i 1 navečer), završila sam na hitnoj sa visokim tlakom (180/110 , a imala 23g) i rečeno mi je da imam "stanje pred moždani udar".
Napravili mi hrpe pretraga i pomoću jedne pretrage (doplera vratnih krvnih žila) rekli da imam iznimno pojačanu cirkulaciju u mozgu (visoke vrijednosti VB sliva), pa su me napali jel se drogiram, koliko kava dnevno pijem i ne znam šta sve ne i na kraju smo došli do zaključka da su to lecitin tabletice uzrokovale. Otad mi nije palo više na pamet piti išta takvoga. i stanje se iznormaliziralo u tijeku par dana.
Kad ću biti stara, možda ću piti ginko. Al u mladosti niti u srednjim godinama sigurno ne!
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 12:40   #32
Imam jedno pitanje.

Prije nekoliko mj. pokušao sam kupiti l-tirozin iz Twinlaba. Postavljali su po meni, previše pitanja i rekli mi da on nije dobar za mene.

A ja imam endokrine probleme - hipopituitaritis, što će reći da mi hipofiza i štitnjaća ne rade.

I dalje ga mislim kupiti čim dođem do kakvih novaca, pa mi recite, koja drogerija u RH postavlja najmanje pitanja oko toga čemu/zašto/kako...

Kupnja deprenyla i to izravno preko neke trgovine iz USA čini mi se prekompliciranom. i riskantnom. Bojim se da ako naručim tu stvar da se ne izgubi negdje na putu, a ja pošteno platio. A i sve dok se malo detaljnije ne raspitam o deprenyilu, mislim da ga ne bi bilo dobro kupit.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 09:16   #33
Quote:
elena2 kaže: Pogledaj post
Dok me na faksu čekao najveći i najopsežniji ispit, odlučila sam kupiti lecitin.
Koliko ja znam, postoji razlika između Lecitone i Lecitina. Ovo drugo je za starije ljude, a ne za mlade. Možda si i zato imala takve strašne nuspojave.

Nego, što se tiče teme, postoji dvije vrste smetnje kod učenja. Jedna je nemotivacija, koja se ne može izliječiti nikakvim lijekovima i terapijama ovoga svijeta, a drugo je nešto puno gore - smetnje u koncentraciji, počevši od blagih pa do teških koji te ometaju ne samo u učenju, nego i u poslu, radnom mjestu koji zahtjeva umni rad.
Nažalost, kod mene je ovo drugo. Počevši od teškoće pamćenja pa do vrludanja misli (primjer u kojem će se neki prepoznati - čitaš ili učiš neko štivo, i primjetiš da već nekoliko minuta čitaš jednu te istu rečenicu i da je uopće nisi svjestan), zatim nesposobnost pamćenja brojeva, imena itd.
Placebo efekt ima učinka tek kod onih koji nemaju motivaciju..
__________________
Though they know we're just marionettes, they will kill everyone who wish to cut our strings.
Lichinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 10:29   #34
gledala sam na n. geographicu da omega3 utječe upravo na motivaciju, da je grupa djece koja je uzimala omegu3 samoinicijativno zeljela i bila spremna učiti više od grupe koja je uzimala placebo pilule, pa mozda to nije lose isprobati, nema stetnih posljedica sigurno
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 23:43   #35
Samo kratko pitanje, ako netko zna, kolika je cijena L-tirozin kapsula i gdje se mogu kupiti u Zgbu?
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 09:02   #36
Leciton je zakon, ja sam ga uzimala radi posla jer ne smijem pogriješiti i svaki pad koncetracije može bit gadan (novci, mjenjačnica itd). Mogu vam reći da sam bila super, ni jedne greškice.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 22:11   #37
Da li znate postoje li neke nove tablete za koncentraciju? (Mislim da sam vidjela na tv, ali ne znam kako se zovu).
Uzimate li nešto za poboljšanje koncentracije prilikom učenja?
francine55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 15:10   #38
Quote:
francine55 kaže: Pogledaj post
Da li znate postoje li neke nove tablete za koncentraciju? (Mislim da sam vidjela na tv, ali ne znam kako se zovu).
Uzimate li nešto za poboljšanje koncentracije prilikom učenja?
i mene to zanima...ipak dogodine polažem državnu maturu
matija mmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 16:30   #39
U moje je vrijeme, kad sam ja to pila (prije 6 godina) bio popularan Neuroactiv. Ali kako sam ja ionako učila po 7 sati dnevno, ne znam jesu li rezultati bili dobri zbog Neuroactiva ili jednostavno zbog učenja!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 00:06   #40
ne vjerujem tabletama...

stavljate u sebe kojekakve preparate a ne znate imaju li oni kakvu svrhu i korist

mislim da se sve može rješit tjelovježbom i pravilnom prehranom...

za bolje razumjevanje mojih riječi pročitajte:

post 1

post 2

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 12.08.2017. at 10:27. Reason: -Q
marko_zupanic1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.